Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192

    Sa jane shanset te marr vizen amerikane?

    Jam 25 vjecar nga Kosova, 7 muaj pervoje pune, beqar, hera e pare qe aplikoj per vize amerikane ne Shkup. Sa jane shanset qe te me jepet viza pasi po po dekurajohem kur degjoj se sa shume po refuzohen vizat. Nuk kam pasur vize as per Evrope.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2017
    Postime
    4

    Pėr: Sa jane shanset te marr vizen amerikane?

    qka met than un jam prej shkupi ma kan refuzu vizen per ne amerik ikam 26 vjet , problemi osht se viz turistike osht zor me mar keta sidomos qka jan te rinj sepse osht frika se keta mund te ikin dhe nuk dot kthehen ne vendin e tyre ,,, menyra me e let osht me mar vizen ne amerik si student me shku me punu ..

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2018
    Vendndodhja
    Boston, MA - USA
    Postime
    2

    Pėr: Sa jane shanset te marr vizen amerikane?

    Nese po aplikon per vize turistike ata I kushtojne vemendje kryesishte ketyre pikave:
    1 Statusi
    Nese je I martuar po jo. Kur ata japing viza turstike kane frike se mos personi nuk e zbaton qendrimin dhe rri pertej datave te cakruara pa letra, prandaj te jesh beqar ne kete rast nuk dihmon.
    2 Puna
    Cfare pune ke? nese eshte ne nje pozicion te mire ku te ardhurat e tu jan mbi mesataren e vendit, ka shume gjasa qe viza te aprovohet. Ose nese familja jote ka ndonje biznes shancet e marrjes se vizes jan te larta
    3. Te ardhurat
    duhan te dine nese do jesh ne gjendje te paguash per udhetimin edhe nevojat qe vijne me te.
    Me pak fjale ata shofin sa te forta jane lidhje qe te mbajne ne vendi tend. Sa me te forta aq me e lehte eshte te pronohesh. Gjithashtu nese ke te aferme ne amerike qe mund te dalin garantor per ty te ndihmon shume.

    nuk eshte gje e keqe ti hedhe nje sy formularit qe duhet te pltesosh online sepse kerkojne shume detaje qe duhet ti pergatisesh

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2006
    Postime
    296

    Pėr: Sa jane shanset te marr vizen amerikane?

    Citim Postuar mė parė nga fighterme Lexo Postimin
    Jam 25 vjecar nga Kosova, 7 muaj pervoje pune, beqar, hera e pare qe aplikoj per vize amerikane ne Shkup. Sa jane shanset qe te me jepet viza pasi po po dekurajohem kur degjoj se sa shume po refuzohen vizat. Nuk kam pasur vize as per Evrope.
    edhe 1% shume eshte, beqar dhe te vesh me pushime ne usa veshtire ta marresh shume veshtire....

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •