Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime nė 84 postime

  Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisė Rama

  JA MINISTRAT E RINJ; Prezantohet struktura e re e qeverisė, 11 ministri dhe 2 ministra shteti
  27/08/2017
  rama-ilustruese
  Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot nė Asamblenė e Partisė Socialiste strukturėn e qeverisė sė re, sė bashku me ministrat pėrkatės.

  Rama theksoi se ndėr tiparet kryesore tė qeverisė sė re do tė jenė besnikėria ndaj njerėzve, vullneti pėr tė ēuar deri nė fund reformat, rritja e disiplinės organizative. Ai shtoi se eksperienca ka treguar qė duhet qeveri mė e vogėl.

  Struktura e ministrive do tė ndryshojė. Qeveria e re do tė ketė 11 ministri dhe 2 ministra shteti.

  Zėvendės kryeministre do tė jetė Senida Mesi, e cila u zgjodh pėr herė tė parė kėtė sesion si deputete e Shkodrės.

  Ministėr i Shtetit pėr Shqiptarėt Jashtė (diasporėn) do tė jetė Pandeli Majko, qė ka njė karrierė tė gjatė nė Partinė Socialiste.

  Ministre e Shtetit pėr Sipėrmarrėsit – Sonila Qato, e cila deri tani ka mbajtur postin e Drejtoreshės sė Agjencisė sė Trajtimit tė Pronave.

  Ministėr i Brendshėm-Fatmir Xhafaj, i cili e mbajti kėtė poste edhe nė tre muajt e fundit tė qeverisjes sė kaluar.

  Ministre e Mbrojtjes- Olta Xhaēka, qė nė muajt e fundit tė qeverisjes sė kaluar mbante postin e Ministres sė Punės.

  Ministre e Drejtėsisė- Etilda Gjonaj

  Ministria e Ekonomisė dhe Financave do tė bashkohen. Ministėr do tė jetė Arbėn Ahmetaj, i cili nė mandatin e kaluar drejtoi fillimisht Ekonominė dhe mė pas kaloi tek financat. Kjo superministri, pėrveē ekonomisė, do tė marrė edhe mirėqenien sociale.

  Ministėr i Jashtėm do tė vijojė tė mbetet Ditmri Bushati

  Ministria e Energjisė bashkohet me Infrastrukturėn. Ministėr i ri do tė jetė Damian Gjiknuri, qė deri tani ka drejtuar energjinė.

  Ministrėr i Bujqėsisė- Niko Peleshi, ish zėvendėskryeministri nė mandatin e kaluar.

  Ministėr i Turizmi dhe Mjedisit- Blendi Klosi, ish ministėr i shtetit.

  Ministre e Kulturės- Mirela Kumbaro, e cila ka mbajtur tė njėjtin post edhe nė mandatin e kaluar.

  Ministre e Rinisė Arsimit dhe Sportit-Lindita Nikolla, i njėjti post si mandatin e kaluar

  Ministre e Shėndetėsisė dhe Kujdesit Social-Ogerta Manastirliu, e cila ishte ministre e shėndetėsisė muajt e fundit tė mandatit tė kaluar.

  Rama tha se do tė ketė njė pasqyrė periodike tė punės pėr ēdo ministėr. “Nuk do tė ketė mė njė filozofi fillon dhe mbaron mandati”. Ai shtoi se besimi pėr ministrat do tė jetė i kushtėzuar./monitor.al
  Njoftime falas vetėm nė https://tregti.al

 2. #2
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,892
  Faleminderit
  118
  64 falenderime nė 60 postime

  Pėr: Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisė Rama

  Meze me tru gomari me ne krye shokun Gramoz

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime nė 84 postime

  Rama: Pse e lashė Tahirin pa ministri?! Pėrzgjedhja nuk bėhet si nė Kombėtaren e Futbollit!

  Rama: Pse e lashė Tahirin pa ministri?! Pėrzgjedhja nuk bėhet si nė Kombėtaren e Futbollit!


  Gjatė njė bashkėbisedimi me gazetarė sot nė Llogara, kreu i qeverisė Edi Rama ka dhėnė shpjegime mbi tė gjitha aludimet qė u ngritėn mbi ekipin e tij tė ri dhe tė vjetėr qeveritar si dhe lėnien pa post tė njė bashkėpunėtori tė ngushtė, Saimir Tahirit. Sipas tij, Tahiri do t'i duhet nė Grupin parlamentar, qė t'i mbajė qeverinė nėn presion.

  Ja si reagoi Rama, i pyetur mbi Tahiri, mbetur jashtė qeverisė tashmė: ?“Kjo nuk ėshtė si puna e skuadrės kombėtare tė futbollit, - tha ai. - Nuk ėshtė se qeveria ėshtė seleksion i atyre qė do tė hynė nė fushė dhe tė tjerėt janė nė stol. Ne kemi nevojė shumė tė madhe qė tė kemi tė tre komponentėt: edhe partinė, edhe qeverinė, edhe Grupin parlamentar. Nėse komponenti i Grupit do tė na dobėsojė dhe nuk do tė investohej, ne do tė kishim problem shumė tė madh dhe pėr vetė qeverinė.

  Qeveria ka nevojė qė tė ketė njė grup qė tė mbajė nėn presion. Pjesa tjetėr ėshtė fakti se kėshtu ėshtė lloji i partisė. Aty do kemi kapacitete tė mira qė tė vazhdojnė punėn me drejtimin e kėtij koalicioni qė them unė. Pėr tė hapur dhe ripėrtėrirė partitė”, tha Rama./Syri
  Njoftime falas vetėm nė https://tregti.al

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •