Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 57
 1. #21
  ZGALEMI I FURTUNES Maska e Randi
  Anėtarėsuar
  21-01-2003
  Vendndodhja
  N.Y U.S.A
  Mosha
  49
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kjo nuk eshte thjeshte nje marje pengu vetem per ceshteje gjobe(mendimi im),por shkon edhe me larg,lufta e konkurences tek ne eshte shume e "ashper"dhe ne vencanti e pa meshirshme, ketu kam parasysh faktin qe vetem per nje kohe te shkurter eshte goditur disa here biznesi i madh.Jam i sigurte se pas ketyre ngjarjeve asnje bisnismen i ketij rangu ne SHqiperi nuk ndihet i sigurte,dhe le me te imagjinojme biznismenet e huaj te vijne tani dhe te investojne tek ne.Ne kete situate qe eshte krijuar duhet ne menyre urgjente qe nga qeveria,parlamenti dhe presidenti te meren masat nga me ekstremet,keto raste te quhen te vecanta dhe te klasifikohen ne denim me vdekje.Do ishte me mire qe parlamenti shqiptar te nxirte nje nen ligj te ketille( qe nuk e do Evropa) se te meret dhe te debatoje me ligjin per homot dhe lesbiket(qe e do evropa).Turp te kene parlamentaret tane,qe jane gati te shk....ehen ne ***** vetem qe ta kene mire me evropen,packa se ne jemi me shekuj mbrapa tyre.

  RANDI
  Budallai eshte gjithmone i bindur se asnje me shpejt se ai nuk e kupton njeriun e mencur.

  :q qetesi

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shėrbimet e huaja sekrete, nė kėrkim tė Klaudio Shehut

  Lokalizohet vendstrehimi i pengmarrėsve tė nipit tė biznesmenit Sulo Shehu

  VLORĖ- Forcat e policisė sė Vlorės, nė bashkėpunim edhe me prokurorinė e kėtij qyteti, kanė mundur tė lokalizojnė vendin ku mbahet peng 20- vjeēari vlonjat, Klaudio Shehu. Burime pranė kėtyre organeve bėjnė tė ditur se pėr gjetjen e nipit tė biznesmenit Sulo Shehu janė impenjuar edhe shėrbimet e huaja sekrete, tė cilėt kanė mundėsuar lokalizimin e vendstrehimit tė pengmarrėsve tė Klajdit. Ndėrkohė, gjatė natės sė kaluar, uniformat blu tė qytetit tė Vlorės kanė “krehur” gjithė fshatrat pėrreth, duke kontrolluar nė shtėpi, tunele apo vendstrehime tė tjera ku dyshohej se mbahej peng 20- vjeēari Klaudio Shehu. Burime pranė komisariatit tė policisė bėjnė tė ditur se operacionet policore janė realizuar edhe gjatė natės sė kaluar, por nuk ėshtė bėrė e mundur gjetja e nipit tė biznesmenit Sulo Shehu. Kontrollet policore janė pėrqendruar nė Pyllin e Sodės, nė Kaninė, Qishbardhė si dhe nė disa fshatra tė Myzeqesė. Mėsohet se uniformat blu kanė kryer kontrolle tė befasishme pėr gjetjen e pengmarrėsve tė Klaudio Shehut, por deri nė orėt e vona tė mbrėmjes nuk ėshtė bėrė e mundur gjetja e tij dhe arrestimi i autorėve tė grabitjes. Burimet policore janė tepėr tė rezervuara pėr publikimin e motivit tė grabitjes, mbi tė cilin po zhvillohen edhe veprimet e uniformave blu. Madje ata i kanė kėrkuar familjarėve tė 20- vjeēarit tė heshtin pėrpara mediave, duke mos ndikuar negativisht nė zbardhjen e plotė tė kėsaj ngjarjeje. Edhe gjatė ditės sė djeshme, punonjėsit e policisė kanė kontaktuar me babanė e Klaudios, Agron Shehu, si dhe me vėllanė e tij. Drejtuesit e policisė sė Vlorės shprehen se kėrkimet pėr gjetjen e Klaudios janė nė rrugė tė mbarė. Ata shpresojnė qė gjatė natės tė lokalizojnė pėrfundimisht vendin ku fshihen pengmarrėsit e 20- vjeēarit si dhe tė bėjnė tė mundur kapjen e tyre.

  Ilir Ruci

  Copyright 2003 Shekulli

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shehu: Do tė fillojmė kėrkimet private pėr Klaudion

  Biznesmeni i njohur i ēimentos ka marrė njė tjetėr telefonatė kėrcėnuese gjatė ditės sė djeshme

  TIRANĖ- Biznesmeni Sulo Shehu ka qėnė nė zyrėn e shefit tė Rendit tė Vlorės, kur ka marrė njė tjetėr telefonatė kėrcėnuese. Zilja e telefonit celular ka rėnė gjatė paradites sė djeshme , nė ēastin kur xhaxhai i djalit tė rrėmbyer, Klaudio Shehu ndodhej nė njė takim me drejtuesit e policisė sė Vlorės. Ai tregon pėr “Shekullin” se ka ngritur telefonin dhe ka dėgjuar zėrin e njė personi me dialekt verior, i cili e pyeste se nga fliste. “Nė kėtė moment, unė fillova tė nxehesha dhe e pyeta se nga mė fliste”,-thotė Sulo Shehu. Por zėri pėrtej telefonit i ka thėnė Sulos se fliste nga Anglia, duke i kėrkuar me insistim vendin se ku ndodhej biznesmeni i ēimentos. “ Unė i thashė se jam nė Tepelenė, por ata e dinin shumė mirė se ku ndodhesha unė nė ato ēaste”,-shton xhaxhai i Klajdi Shehut. Pas personit qė fliste me dialekt verior, telefonin e ka marrė njė tjetėr person por nga Vlora. Sulo Shehu tregon se ky person i panjohur pėr tė dhe policinė e Vlorės e ka sharė. Ndėrsa biseda e mėsipėrme ėshtė dėgjuar edhe nga drejtuesit e policisė sė qytetit bregdetar. Sulo Shehu thotė se pėrveē kėsaj telefonate, nuk ka pasur asnjė reagim tjetėr nga personat qė kanė rrėmbyer Klaudio Shehun. “Ne do tė presim edhe disa ditė, duke lėnė forcat e policisė tė punojnė pėr zbardhjen e kėsaj ēėshtjeje, por mė pas na duhet tė merremi privatisht pėr gjetjen e Klaudios”,-thotė Sulo Shehu. Ai shton se gjatė ditės sė djeshme ka komunikuar me drejtuesit e policisė sė Vlorės, tė cilėt e kanė siguruar se po punojnė pėr gjetjen e nipit tė tij si dhe tė autorėve qė e rrėmbyen mbrėmjen e 21 prillit. Megjithatė, Sulo Shehu dhe vėllai i tij, Agroni po shohin mundėsinė private, pėr gjetjen e 20 vjeēarit tė zhdukur pa asnjė gjurmė. Vetėm njė ditė mė parė, biznesmeni i njohur me origjinė nga Shkodra ėshtė shprehur nė njė intervistė pėr “Shekullin” se dyshimet e tij janė nė dy pista kryesore. Konkurenca pėr shkak tė tregtisė sė ēimentos si dhe rrėmbimi pėr vėnie gjobe mund tė jenė arsyet qė ēuan tre personat ende tė paidentifikuar, tė rrėmbejnė Klaudio Shehun.

  A.Bogdani

  Copyright 2002 Shekulli

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Postuar mė parė nga kundraRRYMES
  A lejohen mendimet e lira ne kete forum ?!
  1- NIPI i "FILANIT" qenka MARE PENG..... e kujt i plasi ?
  2-I jepka "FILANI" 10 milion "copa guri"(dollare) per NIPCEN, nderkohe qe nje gje e tille ti ndodhte "ASKUSHIT" ai duhet te SHKULE leshte e B_THES se ska 10 milion qime e jo 10 milion dollare.
  3-NIPCJA me BENC 4/4 ne nje vend te qe cilesohet VEND I BOTES SE TRETE..!!!!
  4-IRONITE e fatit por cmendon ai qe punon tere diten te fabrika e FILANIT e rropatet e shikon NIPCEN me KAL te ri FRINGO...
  5- BIEN BUBULLIMAT PER VESH PIPZEN edhe jo per SHURDHIN kesaj here
  ***

  E shoh qe flet me shume mllef dhe urrejtje per ata qe kane para, por duhet ti dish mire gjerat para se te japesh gjykime te tilla. Ne rradhe te pare ai qe merr peng nje njeri e di se ke merr dhe nuk do vej te grabisi djalin e nje te varferi. E dyta nipēja i Sulos mund te dali xhiro me cfare makine ti doje K**I atij edhe me limuzine po deshi sepse i ka para te fituara me djerse dhe nuk ja grabitur ndonjerit. Ne shqipetareve keto dy gjera nuk na lene te ecim perpara, cmira qe kemi ndaj njeri-tjetrit dhe ideja si te behemi te pasur brenda nje nate (kur tjetri ka nje jete te tere qe punon). Njeriu qe ta dish ti nuk lind i pasur por behet duke punuar shume dhe duke pasur mendjemprehtesi dhe nje ēik fat. Nderkohe qe te tjeret punojne ti rri me goje hapur dhe prit te te bien para nga qielli !!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 24-04-2003 mė 06:21

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Familja qe zoteron 80% te tregut te cimentos

  Vellezerit Sulo e Agron Shehu, kontrollojne pjesen me te madhe te cimentos qe hyn ne Shqiperi dhe vec ketyre, shume objekte tregtare, pika karburanti, hotele e troje te shumta ne qytet dhe fshatra. Vetem ne taksa e tatime, i japin cdo vit shtetit, 8 milione USD, duke u renditur nder me te medhenjte e bisnesit shqiptar. Rrefimi, per hapat e pare te tregtise gjigande

  Ardian DAUTI

  Dy vellezerit Sulo dhe Agron Shehu, ndajne se bashku, nje nder bisneset me te njohura dhe me te fuqishme ne vend. Sulo Shehu eshte ne fakt, emri me i rendesishem i ketij bisnesi. Ndersa vellai i tij Agroni, mbulon teresisht transportin e produkteve te ndryshme dhe ne vecanti cimentos, ne tere vendin dhe ne vendet e tjera, me te cilat keta bisnesmene kane marredhenie tregtare. Sulo tregon per "Korrieri"-n se prej disa vitesh, ai kontrollon te pakten 80 per qind te tregut te cimentos ne Shqiperi.

  Fillimet e familjes

  Por fisi Shehu, e ka nisur aktiivtetin fitimprures qe ne vitet e para te nisjes se pluralizmit ne Shqiperi. Qe ne kohen e monizmit Sulo ishte nje nga rrobaqepesit me te mire te qytetit dhe ishte i dhene pas tregtise. Me ardhjen e nje ere te re, demokratike dhe ne tregtine e lire, te dy vellezerit Shehu, u hodhen ne kambizem dhe ne tregti shumice. Me parate e fituara ata filluan te blejne cimento tek anijet e ndryshme italiane qe i porosisnin dhe biznesi i ri po ecte mire. Me guxim duke marre edhe leke me fajde, dy vellezerit nisen vete per ne Itali duke marre anije me qera. Keshtu, arrijne te rritin ndjeshem tonazhin e cimentos, duke fituar edhe ekskluzivitetin e cimentos "ColaCem". Treg i tyre tashme eshte e gjithe Shqiperia por dhe tregu kosovar duke kontrolluar 80 per qind te cimentos qe futet ne vend. Aktualisht, ata disponojne disa hotele dhe lokale ne qytet, disa dhjetra hektare troje, ne zona te ndryshme te rrethit bregdetar jugor. Kurse tani, ata po ngrejne depozitat me te medha te naftes buze detit, me mijera tonelata kapacitet. Prej disa muajsh, ata kane marre nen pronesi dhe ish-hotelin qe po ngrihej qe ne vitet e monizmit, ne qender te qytetit, me lartesi 12 kate.

  Tatimpagues te fuqishem

  Ne cdo qytet te Shqiperise, vellezerit Shehu, kane tregun dhe pika te cimentos se tyre. Sipas burimeve nga deget e tatim taksave, mesohet se fisi Shehu, eshte pagues i rregullt i taksave te vendosura nga shteti. Duke folur per kete, Sulo thekson se "une, paguaj cdo vit per arken e shtetit, taksa dhe tatime, nga me te ndryshmet, qe arrijne ne vleren 8 milione dollare. Nje vlere e tille likujdimesh tatimore, e ben bisnesin "Shehu", nder me te medhenjte e me te rendesishmit, e vendit tone.


  Shikoni lajmet e fundit

  ----------------------------------------------------------------------------
  Korrieri
  ----------------------------------------------------------------------------
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 24-04-2003 mė 06:41

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Si shpetohet Klajdi???

  Keshtu:

  Parlamenti duhet te mblidhjet urgjent e te vendose Denimin me vdekje per Rrembyes e grabitesit.
  Presidenti te paralajmeroje Rrembyesit se.. ne se nuk dorzojne urgjentisht Klajdin mbi rrembyesit dhe familjaret e tyre te afert do te bjere hakmarrja e fuqishme e shtetit pa pyetur per norma e kode juridike.


  Llafet e tjera jan fukarallek.

 7. #27
  gone Maska e Viki
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Postime
  152
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Klaudio u gjend. Per te tjerat nuk di gje.
  Keep it REAL!!!

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Idmon
  Anėtarėsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  detroit
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ZOTI BRARI JAM DAKORT PLOTESISHT ME MENDIMIN TUAJ DENIMI ME VDEKJE PER KETO MOMENTE ESHTE DOMOSDOSHMERI PER NDRYSHE DO JU VIJE RADHA PENGJEVE TE TJERE . PER KETA ZOTRINJ PENGMARRES DUHET DREJTESIA TE DENOJE PA MESHIRE JO VETEM KETA PENGMARRES POR DHE FAMILJET E TYRE PER MOS KALLZIM TE KRIMIT .PER MENDIMIN TIM NE SHQIPERI DUHET URGJEND TE MBLIDHET PARLAMENTI DHE TE MIRATOJE NJE LIGJ KU TE PARASHIKOJE NE RASTE TE VECANTA TE ZBATOHET DENIMI KAPITAL PER KETA PERSONA DENIMI ME VDEKJE NE TE KUNDERT N E SHQIPERI DO SUNDOJE KAUSI DHE SHKATERRIMI I SHTETIT

  PERSHENDETJE NGA MONDI DETROIT
  nuk ka rendesi

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Lirohet Klaudio Shehu, pengu i Vlores

  Ne mesnaten e mbremshme, ne fshatin Kanine, policia arriti qe te kapte shendoshe e mire Klaudio Shehun, 20 vjecarin e familjes se njohur te biznesit, i marre peng te henen ne mbremje. Dy nete me pare ishin arrestuar 2 nga pengmarresit, pjestare te nje bande nga fshati Risili i Shushices, 15 km larg qytetit. Si u ngrit kurthi per pjesen tjeter, te cilet tashme jane identifikuar

  Ka perfunduar mbreme aventura 3 ditore e Klaudio Shehut, 20 vjecarit te familjes se biznesmeneve te njohur te Vlores, i marre peng ne mbremjen e se henes se kesaj jave. Policia njoftoi ne mesnate se ai ndodhej ne ambjentet e saj, ne perfundim te nje operacioni ne afersi te fshatit Kanine. Drejtori i Policise se Vlores Neritan Nallbati, i ka sqaruar "Korrieri" detajet e para te operacionit teper sekret qe coi ne perfundimin e nje aventure qe kishte vene ne levizje jo vetem strukturat e ministrise se Rendit, por edhe politiken, median, komunitetin e biznesit dhe shoqerine civile.

  Ngjarja filloi te shtunen e se henes, me 21 prill, kur pas stervitjes ne nje nga palestrat e qytetit te Vlores, Klaudio po kthehej ne shtepi me nje fuoristrade tip Benz,- kur eshte ndaluar dhe eshte detyruar te shkoje me tre persona. Te nesermen makina eshte gjendur e braktisur prane godines se OSBE lokale, ndersa pengmarresit 2 ore me pas, kane telefonuar ne shtepine e Klaudios dhe me pas ne telefonin celular te Sulo Shehut. Ata kane kercenuar, por nuk kane vendosur ndonje gjobe per familjen biznesmene,- sic edhe pritej. Madje edhe vete Klaudio ka telefonuar nga celulari "Vodafone" i rrembyesve te tij, por pa mundur te jape ndonje mesazh qe do te mund te ndihmonte ne zbardhjen e autoreve, vendodhjes dhe qellimin e rrembimit.

  Dy dite me pare, policia kishte njoftuar per ndalimin e 3 personave te dyshuar, 2 prej te cileve, pas hetimeve intensive, rezultoi se ishin pikerisht pjestaret e nje bande nga fshati Risili i komunes se Shushices qe ndodhet rreth 15 kilometra larg qytetit te Vlores. Ka qene ky edhe momenti i fillimit te operacionit, ku te ndaluarit kane hyre ne komunikim me shoket e bandes, duke i detyruar ata te besojne se shoket e tyre kishin hyre ne lidhje me familjen e pengut, per te marre shumen e parave qe ata deshironin. Mbreme 3 pjestaret e tjere te grupit, jane udhezuar nga shoket e tyre qe te dalin ne afersi te fshatit Kanine, nderkohe qe dhjetra forca policore kane bere rrethimin e nje zone shume te madhe per te patur ne lakun e tyre banden. Ndersa laku eshte ngushtuar, ne momentin e fundit, duket se pengmarresit kane kuptuar se ishin te rrethuar dhe kane leshuar Klaudion, i cili ka rene shendoshe e mire ne duart e policise. Ndersa 3 pjestaret e bandes, duke perfituar edhe nga nata dhe terreni i veshtire kane mundur te shpetojne per momentin. Por, burimet zyrtare te policise thane se aksioni do te vazhdonte gjate gjithe nates dhe se pengmarresit jane identifikuar. Vete Klaudio ka dhene shpejgime te hollesishme ne polici, per aventuren e tij.

  Lajmi i rrembimit ishte kete jave ne qender te te gjitha mediave te Shqiperise, te cilat aluduan se behej fjale per nje rrembim per shkak te konkurences ne tregtine e cimentos. Gjerat duket se u ngaterruan, kur gjate telefonates me pengmarresit, Sulo Shehu i deklaroi atyre se do te jepte 10 milione dollare per t'i shkaterruar. Policia i kerkoi famijes qe te heshte, nderkohe qe ndryshe nga heret e tjera, ajo punoi ne nje konspiracion te plote. Specialistet me te mire te Drejtorise se Policise se Vlores u angazhuan drejtpersedrejti ne operacion, per te zbardhur nje nga ngjarjet me te renda te ketij viti, ne vazhden e nje seriali vrasjesh mafioze qe kane goditur komunitetin e biznesit, ku me e fundit, ishte ajo e afro 2 javeve me pare, kur u vra ne Tirane, bosi i firmes "Flevi" te hekurit, Florian Vila.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 25-04-2003 mė 03:20

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Beqari002
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  500
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kishte qene mire te bejme komentet tona ne vazhdi lidhur me kete ngjarje te hidhur qe ndodhi ne vendin ton.Pra po shifet se edhe shteti eshte i perzier ne keto flliqtira e njerezit e tij.Na kujtohet nga nje bisede telefonike e Sulkos e rrembyesit kur ai ishte ne polici e ata e pyesnin se ku qendronte tani , pasi ata e dinin ne detaje situaten e tij.

  Lirohet nipi i Sulo Shehut, njė polic nė pranga


  VLORE (25 Prill) - Lirohet Klajdi Shehu. Policia ka zbuluar dje rreth orės 23.30 nė fshatin Qishbardhė, 21-vjeēarin e rrėmbyer katėr ditė mė parė. Klajdi, nipi i biznesmenit tė ēimentos, ka qenė i lidhur me pranga dhe me sytė e mbyllur, por nė gjendje tė mirė shėndetėsore. Policia ka shoqėruar ndėrkohė dy persona, mes tė cilėve, njėri ėshtė polic i komisariatit tė Vlorės, si bashkėpunėtorė tė pengmarrėsve. "E dinim qė do tė lirohej sė shpejti, sepse qė tė nesėrmen ne i dinin emrat e autorėve tė rrėmbimit", ėshtė shprehur dje nė mbrėmje, zėvendėsministri i rendit, Thoma Jano, i cili ndodhej nė drejtorinė e policisė sė Vlorės. Sipas drejtuesit tė kėtij operacioni, drejtorit tė kriminales, Sokol Bizhga, lirimi i Klajdit ka ardhur si pasojė e presionit qė ushtroi policia. Nė mesditė, hetuesit prangosėn njė polic tė komisariatit tė Vlorės dhe njė kushėririn e tij, tė cilėt kishin komunikuar me familjarėt e Klajdit. Por edhe pse tė shoqėruarit nuk pranuan akuzėn, nė mbrėmjen e djeshme djali i marrė peng ėshtė lėnė i lirė. Sinjalizimi nė drejtorinė e policisė ka mbėrritur rreth orės 23.30 pėr njė person tė prangosur nė fshatin Qishbardhė nė afėrsi tė Kaninės. Policėt qė kanė mbėrritur kanė zbuluar se bėhej fjalė pėr Klajdin. 21 vjeēari ka qėnė nė gjendje tė mirė shėndetėsore por ėshtė ankuar se ishte tepėr i uritur. Xhaxhai i tij, Sulo Shehu, ėshtė shpehur dje se nuk i interesonte mė se kush mund tė kishte rrėmbyer tė nipin, se falėnderonte policinė pėr lirimin e tij. ro/ro (GazetaShqiptare/BalkanWeb)

  ------------------------
  ----------------------------
  Oj sharki e lehte si era , a ka ardhur ne Shqiperi pranvera?
  Jam martuar002

 11. #31
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  RRofte policia shqiptare qe e kap LEPRIN ME QERRE...

  Per te DASHUREN E NIPCES...

  E dashur, nuk po te flas me teper po te kuptoj qe qenke ne nje rreth shume te ngushte me "te marrurin peng". Flm shume per informacionin ekonomik rreth biznesit te "DAJOS".
  Nuk dua te hy ne debat pasi secili do ti bije daulles se vet por dua te them.. CIMENTO qe shet DAJUJA eshte me te njejten CMIM me CIMENTON qe shitet ne ANGLI. Taksat qe PAGUAN "DAJOJA" jane jo efektive pasi DUHET TE JETE SEKRET PAGESA E TAKSAVE , edhe jo te botohet ne nje GAZETE zgjebaraka qe ne vend qe te rreshtoje fakte , rreshton EPITETET..

  E dyta BERI BUM , nje gje e tille sepse DAJOJA i kishte LO-QET e MEDHAJA ,,, edhe ishte edhe nje REKLAME FALAS per DAJOJEN edhe BISNEZIN e tij...

  Sa per 4x4 mercedezin ,,, ne gjermani jane TURQIT , angli jane INDIANET, ne shqiperi jane FSHATARET ,, me fal edhe NIPCJA I DAJOJES ...qe perdorin MERCEDEZ...

  NIPCES i ndodhi ajo qe pritej. Pasi te thashe SHQIPERIA packa se DAJOJA paska BIZNES te RREGULLT, edhe ka 4x4 cilesohet vend i BOTES te TRETE. Pra e DASHURA E NIPCES...keshilloje BIPCEN qe pervec se 4x4 te marri edhe nje 4x24 ore truproje ,,, se ne mos sot nesser do ta marrin perseri PENG.

  - ligji me vdekje-

  Amerika e ka nje ligj te tille, edhe prape nuk pi uje
  Dizniveli i madh ekonomik , papunsia edhe mbi te gjitha mungesa e BESIMIT ne ZOT(fese) sjell krimin.
  Zgjidhja duhet kerkuar tek ZOTI, BIBLA/KURANI...edhe jo tek DENIMI me VDEKJE.
  DAJOSH/NIPCE bej MIRE/BAMIRSI, JEPU TE VOBEKTVE te PAFUQISHMEVE edhe te siguroj qe NUK DO TE GJE GJE E KEQE...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  TIRANE (25 Prill) - Dy persona janė arrestuar nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm, pasi akuzohen pėr bashkėpunim nė marrjen peng mbrėmjen e sė hėnės tė 20-vjeēarit Klaudio Shehu, i cili u lirua mesnatėn e mbrėmshme. Lajmi u bė i ditur sot per News 24 nga drejtori i policisė sė Vlorės, Neritan Nallbati, i cili shtoi se njė nga tė arrestuarit ėshtė 42-vjeēari Perlat Kojdheli, deri dje inspektor i policisė pėr zonėn e Kaninės. Ndėrsa, identiteti i personit tjetėr tė arrestuar nuk bėhet i ditur. Sipas drejtorit tė policisė lokale, nga hetimet e deritanishme, rezulton se pengmarrja kishte si qėllim kėrkimin e njė shume tė lartė nė tė holla familjarėve tė 20-vjeēarit, por qė nga veprimet e shpejta operative tė policisė, pengmarrėsit nuk arritėn tė bėjnė tė ditur shumėn qė kėrkonin. Nallbati pėrsėriti edhe njėherė se, "Lirimi i Klaudio Shehut nuk ishte njė rastėsi, por rrjedhojė e veprimeve shumė profesionale dhe presionit tė policisė ndaj pengmarrėsve. Qė dy ditė pas marrjes peng tė 20-vjeēarit ne kishim nė dorė elementė dhe prova tė mjaftueshme, qė pėrcaktonin fajėsinė pėr persona konkretė tė pėrfshirė nė kėtė akt, tė cilėt u lokalizuan nė mes tė tė shoqėruarve nė komisariat".
  ro/ro (News 24/BalkanWeb)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 25-04-2003 mė 09:42

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Iintervista e pare e Klaudio Shehut menjehere mbas lirimit te tij

  -Si ndihesh Klaudio?

  Ndihem shume i lumtur qe u lirova pas 100 oresh qe jam mbajtur i lidhur, qe kam pasur presione nga me te ndryshmet dhe qe isha perballe nje fakti se rrembyesit qe duhet te jene pese, kerkonin nje shifer astronomike ne kembim te lirimit tim 10 miliarde leke.

  -Si i ka kaluar 100 oret, a eshte ushtruar dhune?

  Vetem dhune e terror psikologjik eshte ushtruar, jo dhune fizike. Nuk jam prekur fizikisht vecse ne keto 100 ore une kam pasur nje maske ne fytyre dhe nuk dija kur ishte dite dhe kur ishte nate. Kam rene 10 kile nga pesha. Vetem nje person ka qene me mua, te tjeret merreshin me veprime kordinuese, per te siguruar edhe shumen e domosdoshme qe do te kerkonin. 100 ore nuk kam ngrene buke vetem kam pire uje.

  -Ku ishe i izoluar?

  Nuk e di. Di qe kam qene ne periferi te Vlores. Me ka gezuar zemra kur degjoja afer sirena policie dhe prisja qe nje moment te clirohesha. Qe te mos e mohoj, kisha frike se do me vrisnin. Armet ishin shume afer meje dhe, gjithshka mund te ndodhte.

  -Kur u ndieve i lire, nga zbrite?

  -Kam ecur 2 ore e gjysem ne kembe me maske ne fytyre deri sa pashe qe isha afer Kanines. Trokita ne nje shtep.i mora celularin e te zotit te shtepise dhe lajmerova xhaxhain tim Sulo Shehu. "Xhaxhi jam gjalle! Xhaxhi eja me merrni, jam ne afersi te Kanines". i fola edhe mamase dhe e degjova qe ajo klithi nga gezimi. Pas 20 minutash u gjenda i rrethuar nga makina te shumta policie, nga drejtuesit e policise. Pashe kryeprokurorin dhe tani jam ne mjediset e policise ku po deklaroj.

  -A i njihni autoret dhe deshironi qe ata te pergjigjen para ligjit?

  -Di qe jane pese, mund te identifikoj nga zeri vetem njerin qe me shoqeronte gjate gjithe kohes. Sidoqe me thane qe nga momenti qe me rrembyen se nuk do te me vrisnin, se do te me lironin te gjalle. Une ngul kembe qe ata duhet te pergjigjen perballe ligjit. Te ndeshkohen ashper se jeta ime qe ne kete rast i dedikohet policise, spese duhet te theksoj, se ai shoqeruesi im, kur degjonte sirena policie fliste perēart, trembej dhe e pushtonte ankthi. Ata duhet te pergjigjen se neser mund ta pesoje edhe dikush tjeter si une, e te mos kthehet gjalle. Madje do te deshiroja te isha perballe tyre ne nje salle gjuyqi. E them kete sepse, as une e askush tjeter, nuk u ka borxh ketyre banditeve qe cenojne te drejtat e njeriut dhe rrezikojne jeten e tyre.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Me ne fund mbaroj ai ankth per Klajdin.

  I urojm Klajdit dite te qeta prane familjes.

  Deshiroj qe te denohen rende gjith rrembyesit qe po bejne palle keto 15 vjet Ramizo-Berisho-Nano-Mejdane.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Po ti me shkrin ore kundra rrymes mua. Mos guxoje njeriu te saktesoje emrin dhe moshen dhe llojin e biznesit (veprimtarite e tij etj...) se ta bene dhe te dashur. lol ( Se ke pasur me mua besoj) Princi pastaj eshte mashkull......apo e ke pas me Vikin?
  Kjo eshte qesharake.....

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  KLAUDIO (KLAJDI), TELEFONATA E PARE TE DASHURES

  Pasi u clirua nga pengmarresit, Klaudio Shehu iu nenshtrua nje seance 4 oreshe me pyetje nga policia dhe prokuroria. Me pare mori dicka te vogel per te ngrene. Pak buke me djathe. Nje autokolone mjetesh policie e solli rreth ores 23.30 ne komisariat. Ne deklarimin e tij ai dha ne detaje oret e tmerrit, si qendroi i lidhur dhe me maske, si e levizen nga vendqendrimi i pare, pse ishte afruar policia, dhe deri tek kerkesa astronomike e shumes prej 10 miliarde lekesh.

  Arrestimi i pengmarresve

  Ora 1.30 e mengjesit. Firmoset urdher-arresti per autorin kryesor te ish-refugjatin Besnik Gjata. I shoqeruar 2 dite me pare, si i dyshuar se kishte gisht ne marrjen e pengut, kryeprokurori Petrit Cano, ka firmosur urdher-arresti per Besnik Gjaten, 25 vjec, nga fshati Qishbardhe, por prej shume vitesh emigrant ne Itali. Po ne kete ore, eshte shoqeruar nga koleget e tij, pas nje urdher-arresti edhe polici i zones Perlat Kodheli. Nderkohe behet e ditur se mbeme vone jane arestuar dhe kater persona te tjere, te cilet mednohet se kane lidhje me pengmarrjen.

  Petrit Cano pas lirimit te pengut ka biseduar ne telefon me Presidentin, kryeministrin dhe liderin PD-se Berisha.

  "Ju ve ne dijeni se pengu u clirua, se -_e shendoshe e mire dhe jane identifikuar autoret dhe situata eshte nen kontroll", ka thene ne telefon Cano. Pasi ka degjuar nje bravo nga kreu i shtetit, kane vazhduar telefonata nga kryeministri, lideri i opozites Berisha e dhjetera te tjere.

  Oficeri i policise, shansi i lirimit te pengjeve

  Ardian Birce, oficeri i policise te komisariatit te Vlores, ka qene me sherbim tek salla operative. Ai thote se ka edhe ai shansin e vet ne kete ngjarje te rendesishme. "Une kam qene me sherbim edhe kur u clirua pengu 7-vjecar Denis Xhelo nga ish-shefi i komisariatit, tani deshmor, Arben Zylyftari", thote Birce.

  Nga komisariati tek lokali "Arpen"

  Rreth ores 4 te mengjesit, gezimi eshte spostuar ne nje nga lokalet turistike ne skele me emrin Arpen. Aty jane ngritur shendetet me veren 10-vjecare te servirur nga Sulo Shehu, por edhe peshk te fresket. Shendet per Klaudion qe eshte mire e bukur.

  Ne shtepine e Shehajve

  Klaudio, pas nenes, motres, cmallet me te dashuren e merakosur.

  Qysh nga momenti qe erdhi lajmi i gezuar, ne apartamentin e Agron Shehut kane hyre qindra njerez me lot gezimi ne sy. Te paren ka perqafuar nenen, Engjellushen, pastaj motren e vetme Jolen e vellane Ronaldon. Shoket e Klaudios jane gjetur te gjithe aty. Por Klaudio, qe tashme vetem qesh, thote se ka hequr me disa telefonata edhe merakun e te dashures qe e ka ne Itali. "Edhe ajo ka vendin e saj ne zemren time dhe ndjehemi te lumtur pas asaj qe ndodhi. Kjo dashuri, do te me lumturoje e patjeter do te ndikoje qe te harroj ato 96 ore ankthi e tmerri", thote Klaudio.

  Shtepia ku qendroi Klaudio, ruhej nga nje grua

  Baza e dyte ku ka qendruar si peng Klaudio Shehu, ka qene shtepia e Besnik Gjata ne Qishbardhe. Ajo ishte ne ruajtje nga nena e tij dhe ka sherbyer si strehe e Klaudio. Policia kriminale ka bere veprimet hetimore paraditen e te premtes, ndersa eshte shoqeruar kunata e Besnik Gjates.


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 26-04-2003 mė 09:08

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Prokuroria firmos 6 urdhėrarresti, policia arreston 4, kėrkohen 2 tė tjerė

  VLORĖ - Britma tė mėdha gėzimi nė katin e parė tė pallatit ku banon familja Shehu pas telefonatės se Klajdi ishte shėndoshė e mirė dhe po kthehej nė shtėpi. Njerėz tė shumtė qė dalin nga shkalla e pallatit duke biseduar mė zė shumė tė lartė. Fqinjėt dolėn nė ballkonet e tyre dhe panė se gjithēka ndodhte nė shtėpinė e Shehajve. Dikush prej tyre bėrtiti me zė tė lartė “Kanė gjetur Klajdin”. Kaq mjaftoi dhe fjala u pėrhap brenda pak ēastesh nė tė gjithė Vlorėn. Megjithėse ishte vonė njerėz tė shumtė filluan qė tė vinin nė shtėpinė e familjes Shehu. Tė gjithė priteshin me pėrqafime. “Po shikonim televizor nė dhomėn kryesore. Ishte ora 23:45 minuta kur ra telefoni. Ne si gjithmonė u mblodhėm rreth tij dhe unė e kapa. Ishte njė fshatar nga Kanina qė mė tha se kishte gjetur Klajdin. Ai ndodhej nė rrugė dhe po priste. Menjėherė njė makinė u nis nė drejtim tė djalit.”,- thotė Agron Shehu, i ati i Klajdit. Pak minuta mė pas i gjithė fisi Shehaj por dhe miqtė e tyre u mblodhėn pėr tė festuar. Vėllai i vogėl, kushėrinjtė dhe shokėt e Klajdit filluan qė tė hidhnin fishekzjarre dhe tė bėrtisnin me tė madhe. Gratė e familjes shpėrndanin biskota dhe bonbone sikur tė ishte njė dasmė. Ata festonin lirimin e Klajdit pas katėr ditėsh peng. Minutat kalonin dhe nė shtėpinė e Shehajve sa vinte dhe shtohej numri i vizitorėve. Ata nuk mund tė qėndronin mė nė shtėpi dhe njė pjesė e mirė priste pėrjashta. Dikush mori nė telefon dhe tha qė Klajdi do tė ishte nė shtėpi pėr disa minuta. Pas kėtij lajmi, nė hyrje tė shtėpisė sė Shehajve, u krijua njė kordon me njerėz qė prisnin. Ēdo makinė qė afrohej “sulmohej” nga familjarėt qė prisnin tė gjenin Klajdin e tyre. Kjo situatė vazhdoi pėr disa minuta. Rreth orės 00:20 njė telefonatė tjetėr u shpjegoi njerėzve qė Klajdi ndodhej nė Drejtorinė e policisė sė qarkut dhe se do tė rrinte disa kohė aty. Kjo bėri qė tė gjithė njerėzit tė transferoheshin nė oborrin pėrpara Drejtorisė sė Policisė. Ndėrkohė mbrėmjen e djeshme policia dhe prokuroria e Vlorės kanė firmosur edhe katėr fletarreste tė reja duke e ēuar nė gjashtė numrin total. Nė prangat e njerėzve tė ligjit kanė rėnė rrėmbyesit fizikė tė Klajdi Shehut si dhe bashkėpunėtorėt e tyre, ndėrkohė deri nė orėt e para tė ditės sė djeshme nuk ishin kapur ende dy prej tyre. Emrat e kėtyre personave kishin dy ditė qė ndodheshin nė zyrat e drejtuesve tė policisė sė Vlorės por ata i druheshin arrestimit se mos dėmtohej pengu. Ato ende nuk mund tė bėhen publikė pėr arsye hetimore por sot pritet qė tė zbardhet gjithēka. Tashmė qė pengu ndodhet i lirė nė shtėpinė e tij policia nuk ka asnjė pengesė nė kryerjen e arrestimeve. Operacioni ka filluar qė orėt e para tė pasdites dhe ka pėrfunduar mėngjesin e sotėm. Sipas burimeve zyrtare Prokurorisė sė Vlorės, ėshtė e provuar katėrcipėrisht fajėsia e tė arrestuarve. Nga informacionet e deritanishme nuk rezulton qė ata tė kenė lidhje me ndonjė grupim tjetėr kriminal. Rrėmbyesit ishin nga qyteti i Vlorės, fshati Qishbardhė si dhe nga fshati Kotė. Klajdi Shehu ėshtė gjetur nga tė afėrmit e tij dhe pak minuta mė pas ka ardhur edhe policia. Nė momentin qė nė shtėpinė e Shehajve ka ardhur telefonata pėr lirimin e Klajdit njė gjė e tillė ka ndodhur edhe nė polici. Njerėzit e Klajdit kanė qenė mė tė shkathėt dhe janė nisur menjėherė nė drejtim tė Kaninės. “Ishte natė dhe rrugėt ishin bosh, mund tė ecje shpejt. Ne shkuam shumė shpejt nė Kaninė”, thotė njė nga njerėzit qė ka qenė nė gjetjen e Klajdit. Sipas tij, djali ndodhej nė anė tė rrugės, i lagur nga koka dhe me pranga nė duar. I pari qė ka shkuar tek ai ėshtė njė shok, Elvis Likaj. Sipas tė afėrmėve, ai ėshtė njeriu qė ka takuar i pari Klajdin. Pasi ishte ēmallur, Klajdi, u kishte treguar miqve se njė herė kishte dėgjuar sirenat e policisė dhe tė shtėna. “Ne kishin ecur rreth 200 metra me makinė kur kryqėzohemi me policinė. Ata na prenė rrugėn dhe na ndaluan, kujtuan se ishin njerėzit qė kishim rrėmbyer Klajdin.”, thotė Elvis Likaj. Uniformat blu kanė dalė me armė dhe i kanė vėnė pistoletat tek koka miqve tė Klajdit. “Jemi ne njerėzit e shtėpisė.”, kanė thėnė ata kur kanė parė t’u drejtohen armėt. Kur i kanė njohur janė larguar dhe u kanė kėrkuar falje. Mė pas Klajdi ka pėrfunduar nė makinėn e Drejtorisė sė Policisė sė Vlorės. Pėr rreth tre orė e gjysmė djali ėshtė marrė nė pyetje nga drejtuesit e policisė dhe prokurorisė sė Vlorės. Sė bashku me ta ndodheshin edhe zv/ministri i Rendit Publik, Thoma Jano, sė bashku me kreun e policisė kriminale, Sokol Bizhga. Ata e lanė Klajdi Shehun qė tė dilte vetėm pas orės 03 e 30 minuta tė ditės sė djeshme. Klajdi shoqėrohej nga i ati dhe nga familjarė tė tjerė. Nė momentin qė ai mbėrriti nė shtėpi festa filloi edhe njė herė pėr tė pushuar vetėm nė mėngjes.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Arrestohen 6 pengmarrėsit e Klaudio Shehut

  TIRANE (26 Prill) - Policia e qytetit tė Vlorės ka arrestuar 6 persona, tė cilėt janė pengmarrėsit e Klaudio Shehut tė liruar pak ditė mė parė. Tė arrestuarit janė Luan e Besnik Saraēi, Elton Ismaili, Besnik Gjata, Julian Metushi dhe Perlat Koidheli. Pengmarrėsit gjatė kohės qė e kanė mbajtur tė ngujuar Klaudion, nipin e njėri prej biznesmenėve tė mėdhenj tė qytetit tė Vlorės Sulo Shehu, i kanė kėrkuar nė kėmbim tė lirimit 10 miliardė lekė. Shefit tė policisė sė qarkut tė Vlorės Neritan Nallbati ka sqaruar se rrėmbimi ėshtė kryer pėr qėllime pėrfitimi.
  dxh/dxh (BalkanWeb)

 19. #39
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 46 postime
  nga Gazeta TemA
  KRONIKA  Ekskluzive me familjen Shehu pėr gazetėn TemA

  "Policia udhėhoqi rrėmbimin dhe dorėzimin e Klajdit"  Familjarėt, tė gėzuar nga kthimi i Klajdit nė shtėpi, por dhe tė frikėsuar. Pse u lirua krejt papritur, pse policia nuk informon familjarėt. Klajdi rrėfen pėr gazetėn TemA orėt e tmerrit tė kaluara nė njė bodrum tė errėt

  Nė rrjetin e grabitėsve bėnte pjesė njė oficer policie. "Pavarėsisht se djali u kthye nė shtėpi, forcat e rendit nuk na thonė asgjė nė lidhje me grabitėsit", shprehen tė shqetėsuar familjarėt e Klajdit. Ata mė shumė se ēdo gjė, i tremb se kush fshihet pas kėtij veprimi dhe pėrse policia nuk u thotė asgjė pėr personat qė supozohet se ka identifikuar. Megjithė kėmbėnguljen e familjarėve pėr tė ditur mė shumė rreth grabitėsve, policia nuk u jep asnjė tė dhėnė; i vetmi shpjegim nga ana e policisė ka qenė qė do t'u thonė pasi tė pranojnė fajėsinė katėr tė ndaluarit dhe pastaj tė bėjnė arrestimet e tjera. Madje tė afėrmit e tij shprehen se edhe lirimi ėshtė bėrė si bashkėpunim i policit me grabitėsit. Kjo sepse nė bisedėn e pėrgjuar ėshtė dėgjuar tė thuhet: "Lirojeni sepse po vijnė dhe do tė bėjnė aksione edhe gjatė natės".
  Edhe sipas burimeve tė policisė, gjatė aksioneve janė zbuluar telefonata tė policit nė fjalė dhe tė grabitėsve, ku kėta tė fundit informoheshin pėr gjithēka qė ndodhte nė lidhje me kėrkimin dhe identifikimin e tyre. Pas pėrgjimit policia ka identifikuar mė qartė ata dhe vendin ku ishte Klajdi. Nė tė vėrtetė, nė aksionin e paradites sė tė enjtes policia i ishte afruar shtėpisė ku ishte Klajdi gati 20-30 m, por ata janė lajmėruar menjėherė nga bashkėpunėtori i tyre nė polici, kėshtu janė larguar dhe nuk ėshtė bėrė i mundur ndalimi. Tė njėjtat burime nga policia bėjnė tė ditur se dhe lirimi i Klajdit ėshtė bėrė pas presionit qė iu bė grabitėsve nga shokėt e tyre tė ndaluar gjatė aksioni tė policisė. Ndėrkohė, nė komisariat janė katėr persona tė ndaluar, tė cilėt sipas policisė, janė tė implikuar nė marrjen e pengut, por qė nuk e pranojnė akuzėn e bėrė. Policia gjithashtu ka identifikuar edhe pjesėtarėt e tjerė tė grupit, por nuk i bėn ende publikė emrat e tyre. Forcat e rendit kėrkojnė qė kjo akuzė tė pranohet nga tė ndaluarit sepse pėr implikimin e tyre ekzistojnė prova.
  Ndryshe nga sjellja me familjarėt e Klajdit tė cilėve nuk u kanė kėrkuar asgjė, Klajdit i kanė kėrkuar para dhe kėshtu ia kanė motivuar edhe marrjen peng pėr shkak tė pasurisė sė xhaxhait tė tij. "Gjatė atyre ditėve, ata mė kanė kėrkuar para nė shkėmbim, por si fytyra nuk munda t'i shihja, sepse isha me maska dhe nė njė bodrum tė errėt", tregon Klajdi pėr gazetėn. Gjithsesi, i vetmi ushqim pėr Klajdin gjatė ditėve qė ishte peng ka qenė uji; ata i jepnin vetėm ujė pėr tė pirė dhe e mbanin tė lidhur me pranga. Klajdi tregon se gjatė katėr ditėve pėr shkak tė informacionit tė saktė mbi aksionet e policisė, atė e kanė zhvendosur dy herė, nė dy fshatra tė ndryshėm. Sipas Klajdit, nė vendin ku ėshtė gjetur dje, ėshtė shpėnė njė ditė para se tė dorėzohej te familjarėt. "Edhe kur ne i jemi afruar shtėpisė ku gjendej Klajdi, ai i ka sinjalizuar grabitėsit tė fshihen", thonė punonjės tė policisė.
  Familja e Klajdit kėrkon tė gjendet shkaku i vėrtetė i grabitjes sė djalit dhe kėtė e kėrkoj nga policia. "Dua tė di pėrse e kanė rrėmbyer, mua nuk mė kanė thėnė asgjė, kėshtu qė tė gjendet shkaku", thotė z.Shehu njė ditė pas kthimit tė nipit tė tij nė shtėpi. Ai shton se nuk ndjehet ende i sigurt, nuk i pėlqen ky lloj lirimi qė i kanė bėrė nipit tė tij, sepse tė njėjtėn gjė atij ia kanė bėrė katėr vite mė parė me nipin tjetėr, vėllanė e Klajdit. Kjo kėrkesė e familjes vjen pasi katėr tė ndaluarit nuk e pranojnė akuzėn qė u ėshtė komunikuar, ndėrsa forcat e policisė shtojnė se i kanė tė gjithė personat tė identifikuar, por nuk bėjnė tė ditur asnjė emėr me qėllim qė tė ndaluarit ta pranojnė kėtė akuzė dhe mė pas tė arrestohen dhe grabitėsit. Familjarėt i shqetėson dhe lidhja me pranga e Klajdit nga grabitėsit, dhe nga kjo ata supozojnė se nė kėtė rrjet bėnte pjesė njė polic i identifikuar dhe frika ėshtė se mos edhe tė paidentifikuarit janė tė tillė. Klajdi tregon se mbi tė kanė ushtruar dhunė psikologjike me anė tė kėrcėnimeve. Familja Shehu kėrkon menjėherė gjetjen e protagonistėve kryesorė tė ngjarjes sė ankthshme dhe shprehet se nuk ėshtė fare e sigurtė. Sa pėr fėmijėt, ata thonė se do t'i dėrgojnė jashtė shtetit pėrkohėsisht derisa tė gjenden shkaqet e vėrteta dhe ata tė sigurohen pėr jetėn. Nuk ėshtė hera e parė qė familjarėt i kėrcėnojnė dhe u marrin fėmijėt peng.
  Klajdi Shehu Flet pėr "TemA"

  Do tė iki nė Itali pėr studime  "Unė dola dhe mė thanė tė ecja pėrpara, deri kur tė mė thoshin ata. Eca pėr afro 2 orė, por nuk e ktheja kokėn prapa, sepse edhe maskėn nuk ma kishin hequr. Kur arritėm nė njėfarė vendi, pas dy orėsh, mė thanė tė ndaloja dhe mė hoqėn maskėn, duke mė thėnė tė ikja. Isha aq i trembur, saqė pa kthyer kokėn, i pyeta dy herė. "Tė iki, tė iki…?". Ata mė thanė ik dhe unė i pyesja pėrsėri, sepse nuk mė besohej..."


  A e kujtoni momentin kur ju morėn peng?
  Isha duke u kthyer nė shtėpi, isha afėr pallatit dhe ata mė prenė rrugėn. Njė copė rrugė e bėmė me makinėn time, pastaj hipėm nė makinėn e tyre dhe mė shpunė nė njė shtėpi tė pabanuar dhe bosh. Unė nuk shihja sepe kisha njė maskė nė kokė, por gjatė kohės qė ndenja aty, arrita ta dalloja.


  Si ju trajtuan gjatė katėr ditėve qė ju mbajtėn peng?
  Nė tė vėrtetė, nuk mė kanė rrahur. Mė kanė bėrė presion dhe mė kanė shkaktuar njė dhunė psikologjike shumė tė madhe. Ende ndihem i frikėsuar, mezi e besova qė mė liruan mbrėmė. Gjatė gjithė kėtyre ditėve nuk mė kanė sjellė asgjė pėr tė ngrėnė, vetėm se kam pirė ujė.


  Prangat kur t'i vunė?
  Prangat m'i vunė sapo mė hipėn nė makinėn e tyre. Aty mė vunė edhe maskėn.


  Vendin ku tė kanė ēuar e mbani mend?
  Jo, sepse mė kanė ēuar nė dy vende. Fillimisht, nė njė vend ku nuk kishte njeri, mė duket se nuk kishte as familje, tjetra ishte njė shtėpi e braktisur, pa plaēka. Atje mė lanė vetėm njė natė. Tė nesėrmen mė ēuan nė njė vend tjetėr, ku mesa dalloja unė, kishte shtėpi, ishte si lagje. Nuk ma hiqnin maskėn dhe mė lanė nė njė bodrum.


  I njihni personat qė ju rrėmbyen?
  Jo, nuk i njoh. Kjo sepse natėn kur mė morėn, ata kishin veshur nga njė xhiboks dhe unė nuk i dalloja dot. Por edhe nuk e prisja qė tė pėrfundoja peng dhe nuk u kushtova rėndėsi fillimisht.


  Po nga zėri, a mundėt tė identifikoni ndonjė prej tyre?
  Nga zėri nuk i njihja, por ata flisnin si tė ishin nga fshatrat e Vlorės.


  Ua thanė shkakun e rrėmbimit?
  Jo dhe kjo mė frikėson pak. Unė i pyesja shpesh pėrse mė kishin marrė, ndėrsa ata nuk pėrgjigjeshin. Njė ditė, njė nga ata qė mė kontrollonte, pra qė vinte nė bodrum, kur e pyeta, filloi tė qeshte. M'u pėrgjigj duke u tallur: "Po ja duam nja 10 miliardė". Kjo shumė duket qė ėshtė qesharake dhe ata ma thanė ndoshta qė unė tė mos pyesja mė.


  Pse mendoni se ju liruan?
  Nuk e di tė vėrtetėn, pasi edhe ata nuk e thanė.


  Ēfarė ju thanė pėrpara se t'ju lironin?
  Nuk e dija qė do tė mė lironin. Erdhi njė nga ata dhe mė tha gjithė nerva qė tė ēohem dhe tė dal jashtė nga bodrumi. Unė dola dhe mė thanė tė ecja pėrpara, deri ku tė mė thoshin ata. Eca pėr afro 2 orė, por nuk e ktheja kokėn prapa, sepse edhe maskėn nuk ma kishin hequr. Kur arritėm nė njėfarė vendi, pas dy orėsh, mė thanė tė ndaloja dhe mė hoqėn maskėn, duke mė thėnė tė ikja. Unė isha aq i trembur, saqė pa kthyer kokėn, i pyeta dy herė. "Tė iki, tė iki…?". Ata mė thanė ik dhe unė i pyesja pėrsėri, sepse nuk mė besohej. Aty kėrkova tė telefononin familjen time. Mė pas erdhi policia dhe ata tė shtėpisė.


  Nė ēfarė vendi tė gjetėn familjarėt, afėrsisht?
  Nė afėrsi tė Kaninės, nė rrugėn nacionale qė kalon aty.


  Ēfarė mendoni tė bėni tani…?
  Tani do tė iki jashtė shtetit pėr studime. Do tė iki nė Itali, kėtė e kisha ndėrmend edhe mė parė se tė mė rrėmbenin.


  Ku keni studiuar deri tani…?
  Kam studiuar marketing nė Amerikė dhe para 6 muajsh jam kthyer nė Shqipėri.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Sulo Shehu: 8 milionė lekė pėr policinė

  8 milionė lekė shpėrblim pėr lirimin e Klajdi Shehut. Nga thesi prej 10 milionė dollarė, qė biznesmeni Sulo Shehu premtoi pėr lirimin e nipit, ai ka hequr mėnjanė vetėm 8 milionė lekė tė reja. Vetė Shehu tha dje pėr gazetėn “Panorama” se ishte shumė i kėnaqur nga puna e policisė sė Vlorės dhe e Ministrisė sė Rendit qė bėn tė mundur lirimin e nipit. “Unė do tė jap nė formė dhuratarsh 8 milionė lekė pėr ata policiė qė qėndruan nė aksion pėr tre netė pa gjumė”, tha ai. Tri ditė mė parė, Shehu kishte premtuar 10 milionė dollarė pėr ata persona qė lironin Klajdin. Por, dje Shehu sqaroi se premtimi i tij lidhej vetėm me ata qė jepnin informacione. “Mua nuk mė dha njeri informacione, kėshtu qė unė nuk mund tė jap shumėn qė thashė”, deklaroi ai. Megjithatė, nė shenjė respekti, biznesmeni Shehu premton se do tė shpėrblejė rreth 50 policė, qė morėn pjesė nė operacionin dhe bėnė tė mundur lirimin e Klajdit.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 27-04-2003 mė 06:10

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. FSK-ja nuk ėshtė institucion qė do tė merret me ēėshtje ushtarake
  Nga strange nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 10:12
 2. Me hardhuca e gjarperinj nuk merret kalaja e PDSH-se
  Nga Knight7 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 09:05
 3. Si merret patenta dhe numri i sigurimit nė Amerikė?
  Nga FsHaTaRi nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 25-02-2006, 12:25
 4. Vlore, merret peng djali i biznesmenit
  Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2003, 03:58
 5. Luteri eshte i kundert, nuk merret vesh..
  Nga Seminarist nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-08-2002, 08:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •