Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime n 84 postime

  Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Pas mbledhjes s sotme n Kryeministri, ku sht br nj pasqyrim i gjendjes s sistemit shndetsor n Shqipri, Edi Rama u krkoi dorheqjen disa prej drejtorve t spitaleve n vendin ton.

  Rama u shpreh se brenda 24 orve ata duhet t japin dorheqjen, pasi puna e br prej tyre nuk ishte aspak e mir.

  Lista e drejtorve t spitaleve q duhet t japin dorheqjen brenda 24 orve sipas krkess s kryeministrit:

  1. Drejtori i spitalit t Durrsit: Alban Ramohitaj

  2. Drejtoresha e spitalit t Elbasanit Desantila Tahiraj

  3. Drejtori i spitalit t Beratit: Idlir Frashri

  4. Drejtoresha e spitalit t Fierit: Brunilda Cami

  5. Drejtoresha e spitalit t Vlors: Brunilda Mersini

  6. Drejtori i spitalit t Gjirokasts: Roland Karalli

  7. Drejtori i spitalit t Lezhs: Nevruz Bare

  8. Drejtori i spitalit t Pogradecit: Genti ala

  9. Drejtori i spitalit t Shkodrs: Prparim ela

  10. Drejtoresha e spitalit t Kuksit: Hakie Zeneli

  11. Drejtori i spitalit t Peshkopis: Beqir Bici

  Nga kjo list Rama ka shptuar disa prej drejtorve t spitaleve t Tirans.

  Nuk ikin nga detyra

  1. Drejtori i Spitalit t Traums Gjovalin Bushi

  2. Drejtor i Spitalit Shefqet Ndroqi Perlat Kapisyzi

  3. Drejtori i Qendrs Spitalore Universitare (QSUT) Enkelejdi Joti

  Syri
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime n 84 postime

  Vasili shprthen ndaj Rams: Pse nuk e shkarkon veten

  Kreu i grupit parlamentar t Lvizjes Socialiste pr Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklarats s kreut t qeveris, pr shkarkimin nga detyra t t gjith drejorve t hipotekave dhe spitaleve.

  Prmes nj postimi n Facebook, Vasili shkruan se n 4 vjet Rama me vendimet e tij e ccoi shndetsin 270 vjet pas.

  Ndrsa thekson se fajtori i vetm i katandisje s shndetsis n kt gjendje, kan vetm nj prgjegjs dhe ai hst kryeministri Rama.

  Ja postimi i Vasilit:

  Kryeministri i paditur e oi 270 vjet pas shndetsin sepse:

  1. Shpartalloi financimin e shndetsis me koncesionet.

  2. Centralizoi n Ministrin e Shndetsis t gjith tenderat.

  3. Centralizoi do emrim n Ministrin e Shndetsis.

  4. Dshtoi totalisht me "shndetsin falas".

  Shkatrroi do element t autonomis spitalore me ndrgjegje t plot.

  Tani fajin ia paskan drejtort, q i zhveshi nga do kompetenc.

  Jo! Fajtori i vetm sht kryeministri, i cili rrnoi shendetsin me anti-strategjin "t shkatrrojm gjithka n emr t shndetsis falas", megjithse n shndetsi e pati timonin vet, q nga dita e par.

  Po ky kryeministr, pse nuk e shkarkon veten?
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Vetem ne pashallekun e albanistanit mundet te egzistoje nje kryeminister qe kerkon dorheqjen e drejtorave !

  E ka gjetur belaja te shkretin Pasha ! Ne munges te opozites po i ben opozit vetvetes... dhe gjalleron dhe njeik partin me hapjen e vendeve te lira.

  Po shyqyr thuj qe kemi PD qe po meret me zgjedhjet e lira dhe te ndershme.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Sistemi eshte skandaloz Serafin, eshte gjeja me minimale qe mund te shohim dicka te re..

  Dhe PD ka mbaruar , ska per ta kujtuar me njeri pervec Albo ne forum.
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Shif se ky sistem skandaloz eshte i Rames dhe skandali i vertete eshte qe Rama keto kater vjet vetem e shiti shendetsin dhe na thoshte qe eshte permirsuar dhe qe eshte bere falas.

  Dika te re do shohim kur te shikojm popullin qe kerkon te fusi ne mendine nje kryeminister qe kerkon pushim drejtorash brenda 24 oreve.


  Jo, PD akoma nuk ka mbaruar se po te mbaronte PD-ja do mbaronte dhe PS ja.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  ..ne cmendine futen njerez qe kane bere krime apo gabime te medha apo edhe kipca rezerve qe lozin me te cmendurit kurse Rama vetem se e pastroi shendetesine nga disa pisanjosa.
  Serafim ky eshte kercenim sepse gruan e pare ja cmenden me duket dhe dihet qe te cmendurit jane njerez normale dhe te preferuar ne shoqeri dhe ata jane gjermanet sipas studimeve te fundit te Sorosit apo Dosja Sekrete.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Nuk ka krim me te madh kur nje person kerkon te jete vet shteti. Do te shkaterrosh nje popull prishi idene se fare eshte shteti...

  Dhe ne kete aspekt Rama po ja kalon edhe Berishes.

 8. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Albo (03-08-2017)

 9. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  700
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Ndoshta jo

 10. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  773 falenderime n 633 postime

  Pr: Lista/ Kta jan drejtort e spitaleve q largohen. Shihni k ka shptuar Rama

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk ka krim me te madh kur nje person kerkon te jete vet shteti. Do te shkaterrosh nje popull prishi idene se fare eshte shteti...

  Dhe ne kete aspekt Rama po ja kalon edhe Berishes.
  Serafimo,

  Se pari, te duhet te kesh te qarte qe dy fjale nuk i permben fjalori i shqipes: komb e shtet. Komb eshte fjale arabe. Shtet eshte fjale italiane. Ne mentalitetin e shqiptarit, identiteti i vetem qe ka vlere eshte vendi i tij i origjines. Kombi per shqiptarin eshte i madh sa fshati, katundi, qyteti, krahina prej nga ka origjinen. Kurse shteti per shqiptarin eshte lopa e komshiut qe te tjeret e ushqejne kurse detyra jone eshte ta mjelim. Po i pate te qarta keto dy gjera, e ke te qarte se:

  a) Shqiptaret nuk kane patur, nuk kane, e nuk do te kene ndonjehere shtet, per aq kohe sa ky mentalitet i trasheguar ekziston ne ate vend.
  b) Problemi i Pirros dhe socialistave qe votojne per Ramen eshte pikerisht: Kur do t'i heqesh ata LSI-tat nga postet e administrates e te na vesh ne ne vend te tyre?
  c) Edi Rama kryeministri i shqiptareve, eshte kryeministri qe shqiptaret si popull meritojne.

  Preokupimi i vetem i zorraxhiut Serafim eshte mbushja e zorres se tij. Leri zorraxhinjte rehat qe ta mbushin zorren e tyre, derisa t'u pellcase, e te behen per doktor, e te shkojne e te vizitohen tek doktoret qe ka emeruar Partia e shoku Rama.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •