Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
    Updating.... Maska e Wordless
    Antarsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,165
    Faleminderit
    11
    196 falenderime n 162 postime

Exclamation Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

Nj pyetje t shkurtr kam: N gjith ato lvizje njerzore gjat shekujve, ku ca erdhn ktej nga luftrat e ca nga kushtet m t mira - shkak uji, pyjet gjelbrimi, kafsht etj -. Tani si mund ta dallojm nj ilir/pellazg ose m trash nj Shqiptar. Dmth si dallohet, nga tiparet, ngjyra, mbiemri. Krkoj dika t dukshme, jo ADN e m the e t thash.

Faleminderit
    Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

i/e regjistruar
    Antarsuar
    27-01-2006
    Postime
    429
    Faleminderit
    10
    39 falenderime n 32 postime

Pr: Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
    Nj pyetje t shkurtr kam: N gjith ato lvizje njerzore gjat shekujve, ku ca erdhn ktej nga luftrat e ca nga kushtet m t mira - shkak uji, pyjet gjelbrimi, kafsht etj -. Tani si mund ta dallojm nj ilir/pellazg ose m trash nj Shqiptar. Dmth si dallohet, nga tiparet, ngjyra, mbiemri. Krkoj dika t dukshme, jo ADN e m the e t thash.

Faleminderit
    Mnyra m e thjesht dhe konkrete sht studimi i librave t kishave ku jan shnuar dat lindja, vdekja e personit, lidhjet far fisnore....personalisht nuk jam fetar, dhe kjo q e ceka sht mnyra m e mir...kjo metod praktikohet n perndim, ku do kish mban evidenca pr popullsin dhe aty gjen informata dhe sa kam njohuri kto libra mbajn evdidenca 2-300 vjeare n mos edhe m tepr...Nuk kam njohuri nse nj gj e till praktikohet edhe n besimin Islam. Gjenealogjia-Historia e prejardhjes s brezave t nj fisi a t nj familjeje njri pas tjetrit, radha e brezave q e kan prejardhjen nga nj paraardhs i prbashkt; deg ndihmse e historis, q studion vazhdimsin e brezave t nj fisi. Gjenealogjia e familjes. Gjenealogjia e fisit. Prcaktimi i gjenealogjis....

Ja nj shembull:
    https://www.arkivdigital.net/

i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Antarsuar
    19-02-2015
    Postime
    606
    Faleminderit
    31
    54 falenderime n 51 postime

Pr: Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

ADN-ja

Shqiptaret e Kosoves RIb--M-173-Kelte (Franqeze)21,1%
    RIa-M17-4,4% Balto-sllave
    I1b-(xM26)-P37)2,7% Mesdhetar
    E3b1-M78-45,6%Ilire
    J2e-M102-?

Today, the highest concentrations of E-V13 in Europe can be found in Kosovo with about 45 %. E-V13 varies in other Balkan regions between 5 and 25 %. In Germany and England E-V13 is rare (3-5% of the male population).
    There is evidence to suggest (Byrd et. al, 2007) that the E-V13 connection between the Balkans and England is based on Balkan (in case of England Thracian) auxiliary troops with the Roman Army, who were stationed in England following 150 AD.
    This project attempts to establish such a connection for SouthWest Germany.
    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
    Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 25-07-2017 m 08:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •