Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,165
  Faleminderit
  11
  196 falenderime n 162 postime

  Exclamation Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

  Nj pyetje t shkurtr kam: N gjith ato lvizje njerzore gjat shekujve, ku ca erdhn ktej nga luftrat e ca nga kushtet m t mira - shkak uji, pyjet gjelbrimi, kafsht etj -. Tani si mund ta dallojm nj ilir/pellazg ose m trash nj Shqiptar. Dmth si dallohet, nga tiparet, ngjyra, mbiemri. Krkoj dika t dukshme, jo ADN e m the e t thash.

  Faleminderit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  451
  Faleminderit
  10
  41 falenderime n 34 postime

  Pr: Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Nj pyetje t shkurtr kam: N gjith ato lvizje njerzore gjat shekujve, ku ca erdhn ktej nga luftrat e ca nga kushtet m t mira - shkak uji, pyjet gjelbrimi, kafsht etj -. Tani si mund ta dallojm nj ilir/pellazg ose m trash nj Shqiptar. Dmth si dallohet, nga tiparet, ngjyra, mbiemri. Krkoj dika t dukshme, jo ADN e m the e t thash.

  Faleminderit
  Mnyra m e thjesht dhe konkrete sht studimi i librave t kishave ku jan shnuar dat lindja, vdekja e personit, lidhjet far fisnore....personalisht nuk jam fetar, dhe kjo q e ceka sht mnyra m e mir...kjo metod praktikohet n perndim, ku do kish mban evidenca pr popullsin dhe aty gjen informata dhe sa kam njohuri kto libra mbajn evdidenca 2-300 vjeare n mos edhe m tepr...Nuk kam njohuri nse nj gj e till praktikohet edhe n besimin Islam. Gjenealogjia-Historia e prejardhjes s brezave t nj fisi a t nj familjeje njri pas tjetrit, radha e brezave q e kan prejardhjen nga nj paraardhs i prbashkt; deg ndihmse e historis, q studion vazhdimsin e brezave t nj fisi. Gjenealogjia e familjes. Gjenealogjia e fisit. Prcaktimi i gjenealogjis....

  Ja nj shembull:
  https://www.arkivdigital.net/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  612
  Faleminderit
  31
  55 falenderime n 51 postime

  Pr: Si mund t dallohen Shqiptart autokton..?

  ADN-ja

  Shqiptaret e Kosoves RIb--M-173-Kelte (Franqeze)21,1%
  RIa-M17-4,4% Balto-sllave
  I1b-(xM26)-P37)2,7% Mesdhetar
  E3b1-M78-45,6%Ilire
  J2e-M102-?

  Today, the highest concentrations of E-V13 in Europe can be found in Kosovo with about 45 %. E-V13 varies in other Balkan regions between 5 and 25 %. In Germany and England E-V13 is rare (3-5% of the male population).
  There is evidence to suggest (Byrd et. al, 2007) that the E-V13 connection between the Balkans and England is based on Balkan (in case of England Thracian) auxiliary troops with the Roman Army, who were stationed in England following 150 AD.
  This project attempts to establish such a connection for SouthWest Germany.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 25-07-2017 m 09:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •