Pershendetje miqt e mi!
Dua te postoj nje problem qe kam.
Kam nje djal 23 vjec , jetoj momentalisht ne gjermani pa letra ( jo azilant) . Kam gati 2 vjet qe jetoj ktu ilegal. Bashkjetoj me nje gjermane qe prej 1 viti edhe kam plan qe te martohem. duhet te iki ne shqipri por problemi qendron qe pasaporta me ka humb qe prej 2 vjetesh. Precendente penale nuk kam ne zonen shenge po ashti edhe ne shqipri. Ne dat 15 gusht do iki ne itali ne milano dhe e kam menduar te marr nje leje kalimi te konsullata. Duhet te bej edhe nje denoncim te ndonje zyre policie qe me ka humb passaporta.
Dua tju pyes nqs keni ndonje informacion ose ju ka ndodhur ose keni degjuar nje situat si e imja edhe cfare ka ndodhur. Frika ime eshte se mos marre ndonje expuls per shengen dhe me prishen komplet planet.

Nqs keni ndonje informacion me shkruani , jua di per nder .