Denoncimet pr vjedhjen e votave, Kryemadhi: Kjo sht vetm nj pjes

Kryetarja e LSI-s, Monika Kryemadhi ka reaguar paraditen e sotme n lidhje me denoncimet q jan br kto dit nga PDIU-ja, pr vjedhje t votave.

Fillimisht, ishte Mesila Doda q ka br publike nj video, ku duket nj numrues q merr nj flet votimi nga nj parti, q sipas Dods sht PDIU dhe e kalon tek nj parti tjetr.

Ja far shkruan Monika Kryemadhi:

Mirmngjesi miq! Kto dit t nxehta t korrikut doja t ndaja me ju at q t gjitha partit po denoncojn me fakte konkrete, blerjen dhe deformimin e vots s 25 qershorit.

Farsn elektorale t drejtuar nga Edi Rama dhe zbatuar nga rilindasit e tij, arrogancn dhe pafytyrsin e tyre pr tjetrsimin e vots s shqiptarve. Un jam e bindur q kjo sht vetm nj pjes e vogl e asaj q ka ndodhur vrtet n 25 qershor, sikundr jam e sigurt se beteja jon pr t rikthyer legjitimitetin e vots s shqiptarve sapo ka nisur.

LSI tashm sht e qart dhe e vendosur, e fort dhe e bindur n luftn e saj pr t rikthyer t drejtn themeltare t demokracis, votn e lir. Ndaj pr kt do t jemi do dit pran qytetarve, do t dgjojm dhe mbledhim do dshmi manipulimi, do t hartojm dhe ndrtojm politikat tona pr t dshmuar kt fars elektorale, pr t vrtetuar edhe njher para t gjith shqiptarve dhe ndrkombtarve q duan t dgjojn t vrtetn, se 25 qershori ishte dita e deformimit t vots.

Beteja jon sapo ka nisur dhe bashk me ne sht shumica e shqiptarve, ajo q parat e drogs dhe krimit nuk arritn ta blejn!

Video: https://www.dailymotion.com/video/x5t2amk

Koha Jone