Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  773 falenderime n 633 postime

  Kavaj: Kapen 1.3 ton hashash, trafikanti i biri i nj polici t Rilindjes Socialiste

  VIDEO/ Kapet 1.3 ton drog n Kavaj, 3 t arrestuar dhe 3 n krkim

  Detaje t reja jan br me dije nga Policia lidhur me operacionin anti-drog n Kavaj.

  N total, jan sekuestruar 1 ton e 360 kilogram kanabis, 3 automjete, 1 gomone dhe nj traktor. Gjithashtu, jan arrestuar n flagranc 3 persona si dhe jan shpallur n krkim 3 t tjer. Njri prej tyre, Kejvi Hajdari, sht djali i ish-shefit t krimeve n Gramsh, Artur Hajdari, i cili aktualisht sht inspektor n Peqin.

  Jan shoqruar n Komisariatin e Policis Kavaj edhe disa shtetas t tjer pr tu marr n pyetje n lidhje me ngjarjen.

  Operacioni

  Gjat orve t para t dits s sotme, nga efektivat e Komisariatit t Policis Kavaj, sht zhvilluar operacioni i koduar "Pilott".

  Operacioni u zhvillua n baz t planit t masave t Drejtoris s Prgjithshme t Policis s Shtetit pr goditjen e “Kultivimit” dhe “Trafikimit t lndve narkotike”, dhe konkretisht:

  M dat 14.07.2017, rreth ors 02:20, shrbimet e policis kan marr informacion se n vendin e quajtur fshati “Bago”, dy automjete, konkretisht nj “Land Rover “dhe nj furgon mund t transportonin lnd narkotike. Menjher sht organizuar puna pr bllokimin e tyre.

  Arratisja si n filma

  N momentin e kostatimit t ktyre dy automjeteve, nga ana e punonjsve t policis u sht br shenj pr t ndaluar por kto automjete nuk kan ndaluar duke shtuar shpejtsin dhe duke rrezikuar jetn e punonjsve t policis.

  Drejtuesit dhe personat e tjer q kan qen n kto automjete, duke prfituar nga errsira dhe terreni i vshtir, kan arritur t largohen duke braktisur automjetet. Por, disa prej tyre u arrestuan m von.

  Nga kqyrja e ktyre automjeteve, rezultoi se n brendsi t tyre kishte pako t mdha me lnd t dyshuar narkotike kanabis, e cila pas peshimit rezultoi rreth 1360 kg.

  Video: https://www.dailymotion.com/video/x5tk1ih

  Arrestimet

  Nga Specialistt pr Hetimin e Krimit n Komisariatin e Policis Kavaj n bashkpunim me Sektorin pr hetimin e narkotikve n D.V.P. Tiran, sht organizuar puna dhe n baz t informacioneve t siguruara n rrug policore, sht br e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasve:

  - Joni Sadikaj,

  - Roland Hysenbelliu

  - Kejvi Hajdari

  Nga veprimet hetimore t kryera, rezulton se bashkpuntor jan edhe shtetasit:

  B.B., dhe F.S. t cilt jan shpallur n krkim policor dhe punohet pr kapjen e tyre.

  M pas nga ana e Komisariatit t Policis Kavaj dhe Drejtoris Vendore t Policis Tiran, sht vijuar operacioni duke br krehjen e terrenit dhe territorit, ku si rezultat jan kostatuar nj gomone me gjatsi 7.7 m me dy motor me 200 KV e tipit Kavasaki e lidhur me nj traktor pa targa, si dhe nj automjet i marks Toyota, cila nga verifikimet i prket shtetasit:

  H. K. i cili sht shpallur gjithashtu n krkim policor.

  Gjithashtu, n lidhje me kt ngjarje, jan shoqruar edhe disa shtetas t tjer pr tu marr n pyetje.

  Materialet proeduriale i kaluan Prokuroris Pran Gjykats s Shkalls s Par pr Krimet e Rnda Tiran, pr veprn penale “Trafikim t lndve narkotike e kryer n bashkpunim" e mbetur n tentativ ' parashikuar nga nenet 283/a ,22 dhe 25 t Kodit Penal.


  Syri
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  773 falenderime n 633 postime

  Pr: Kavaj: Kapen 1.3 ton hashash, trafikanti i biri i nj polici t Rilindjes Socialiste

  Aksioni i madh anti-drog, ja kush sht djali i oficerit t larg t policis q u kap me 1.3 ton.

  Nj sasi prej rreth 1.3 ton kanabis u sekuestruar n ort e para t mngjesit n Kavaj, ndrsa n pranga u vun tre persona dhe u shpalln n krkim tre t tjer.

  Njri prej tyre, Kejvi Hajdari, sht djali i ish-shefit t krimeve n Gramsh, Artur Hajdari, i cili aktualisht sht inspektor n Peqin.

  N total, gjat aksionit t koduar “Pilott” jan sekuestruar 1 ton e 360 kilogram kanabis, 3 automjete, 1 gomone dhe nj traktor.

  Jan shoqruar n Komisariatin e Policis Kavaj edhe disa shtetas t tjer pr tu marr n pyetje n lidhje me ngjarjen.

  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  773 falenderime n 633 postime

  Pr: Kavaj: Kapen 1.3 ton hashash, trafikanti i biri i nj polici t Rilindjes Socialiste

  EMRAT/“Droga n Kavaj, ja kush jan zyrtart e lart t policis q kan lidhje me t”

  Sipas Berishes, sasie e madhe e drogen se kapir ne Kavaj, “ishte e zyrtareve me te larte lokal dhe qendror te policise”.

  Statusi i plote

  Qytetari dixhital informon:

  Ngarkesa prej 1.5 ton droge kapur ne Kavaje ishte e zyrtareve me te larte lokal dhe qendror te policise!

  Lexoni mesazhin e tij. sb

  “Zoti Berisha ,e para ju them se nuk kam qene dhe nuk jam votuesi juaj po doja te ndaja me ju dicka ne lidhje me kanabisin .Droga e kapur ne Kavaje i perket klanit te Altin Qatos ne polici dhe eshte kultivuar ne zonen e Therepelit ne Skrapar nga Tur Hajdari dhe njerezit e tij nen kujdesin e Fatmir Lleshit ish drejtor policie ne Berat Ferdinand Dushos ish shef komisariati ne Skrapar qe eshte shoku i ngushte i Haki akos .Droga ka kaluar mespermes Beratit e siguruar nga shefi komisariatit te Skraparit dhe drejtorit te policise berat Dilaver Shimaj te cilet kane marre pjesen e tyre.Ne Skrapar ishte emeruar dikush tjeter shef po e lane vetem 5 dite dhe e hoqen sepse filloi te merrte informacion per drogen e Qatos dhe ketyre shokeve te tij .Anonim ju lutem se kemi femije per te rritur .”

  Panorama

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •