Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime

  Kjo Shqipri nuk sht e imja, ma kan vjedhur e m krkojn hara

  Emri: agim-xhafka.jpg

Shikime: 148

Madhsia: 73.0 KB
  Nga Agim Xhafka

  do vit un vij n Shqipri. E marr parasysh udhtimin e gjat nga Amerika, lodhjen, shpenzimet se dua t gjendem mes njerzve t mij, t gjakut a shok e miq.

  Shkoj te varrezat, te prindrit, bj muhabet t gjat me ta se kam bindjen q m dgjojn, rri me gocn, nipin, mbesn, t afrm e plot t njohur e ia mbath ca dit nga Vlora deri n Sarand. Ca dit se m tepr nuk ia vlen. Stresohesh, acarohesh, grindesh, smuresh, trbohesh e mund t shkosh n djall.

  Un nuk jam si ca t fandaksur q duan partin mbi Shqiprin. Kt as e them as e mendoj. Por veten e dua, e dua shum, edhe m tepr se Shqiprin. Se nj jet kam q do e falja pr njerzit e mij, por pr atdheun e sotm kurr.

  Kjo Shqipri nuk sht e imja, ma kan vjedhur e m kerkojn hara ata q pandehin se jan pronar t saj. As 800 mij banor nuk ka Tirana e un lahem me orar, se pr t pir ka vite e vite q ujin e blej. Krahasoj ajrin me t vendeve pran, jo atyre t zhvilluara, e del q sht 4 her mbi normat e lejuara. Shoh grafikt e zhurmave e shigjeta n Shqiperi po i drejtohet hns. Kryqyteti si nj kapanon i madh ku prodhon smundje e tret njerz.

  Plazhet pa drita, ose me voltazh q frigoriferi nuk ngrin gj e kondicionieri vrtit ajrin e nxeht. Derdhen n bregdet mutrat e gjysms s kombit. Ia kan mbathur edhe peshqit, e shumta gjen n breg ndonj breshk t ngordhur. Rrugt cop e grop, bajpaset u transformuan n qendra fshatrash e qytetesh , ku ka ve qenr se njerzit kan marr arratin. Shyqyr diellit nuk i kan menduar ndonj rreng h pr h.

  N kto kushte un, i pmallur pr vendin, por i gjendur n grackn e tij, i thrras mendjes e iki me vrap kudo, ve Shqipri mos quhet. Shkoj n Itali e pushoj si njeri, vete n Greqi e ndjej q zemra m zbutet, shpirti m qetohet. Shkoj n Mal te Zi e gjej rehati, arrij n Maqedoni e nxehem q as si ky vend nuk u b Shqipria ime.

  Un e dua veten, e dua shum. Nuk m shkon ta them q e dua m shum se vendin tim. Por kshtu m del, se Shqipria e ca njerzve nuk i do shqiptart. Na prbuz e na largon, nuk na ofron gj. Ndaj un iki e si Bajroni i kndoj ktij largimi, nxjerr dufin, trishtimin, inatin, por nuk qndroj. Iki..

  Koha Jone

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,019
  Faleminderit
  101
  94 falenderime n 82 postime

  Pr: Kjo Shqipri nuk sht e imja, ma kan vjedhur e m krkojn hara

  Epo edhe bora bora nuk gjenden n shqipri, sepse keta europiant shohin dicka jashte dhe pse mos ta kemi edhe ne..
  Harruan qe shtetet e cila permend ky nuk kane qene pushtuar ndonjehere, si dhe infrastruktura nuk eshte bere keto vite..

  Turizmi shqiptar eshte per tu admiruar se vit per vite ka rritje dhe gjithmone do kete!
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Kjo Shqipri nuk sht e imja, ma kan vjedhur e m krkojn hara

  shqiptaret ne evrope mund ta gjejne shqiperine, ne amerike nuk ka gje vetem se stepa te tjera te populluara tashme dhe po e njejta histori, nje bote plot me kineze, turq dhe ashtu..kojota!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •