Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2017
    Vendndodhja
    Albania/ Lib
    Postime
    3

    Kërkoj ndihmë anëtarëve të forumit dhe bëj thirrje studentëve!

    Përshëndetje të gjithëve, anëtarë të forimit të kudondodhur...
    Uroj dhe shpresoj të jeni sa më mirë..
    Kërkoj ndihmë anëtarëve të forumit që realisht kanë mundësinë të më ndihmojnë dhe njëkohësisht i bëj thirrje të gjithë atyre studentëve të cilët kanë vendosur që një cikēl të studimit të tyre( Bachelor ose Master) ta vazhdojnë jashtë shqipërisë dhe kryesisht në vendet perëndimore si Netherlands, UK, USA etc..
    ¤ I kërkoj ndihmë anëtarëve të forumit nëse mund të më ndihmojnë për të më suportuar vetëm në akomodimin që ata kanë mundësinë të ma ofrojnë pasi suport nga ana financiare janë të gatshëm të më mbështesë familja (mirëpo sikur jeni në dijeni një cikël masteri në universitetet perëndimore shkon diku 15-20.000€\£\$ madje dhe më shumë. Kështu duke patur parasysh të ardhurat që një familje shqiptare merr, mund të kuptoni që realisht çdokush nē shqipëri që nuk ka një biznes të madh e ka të vështirë/të pamundur përballimin e të tillë kostosh pa përfshirë ktu akomodimin që varion diku ke 10-15$\€\£ për kategorin student duke përfshirë përveç qerasë së shtëpisë dhe ushqimin, librat apo sigurimin shëndetësor. Kështu që kushdo që jeton dhe punon në vende perëndimore dhe ka mundësi të ndihmoj pa i rënduar apo shqetësuar gjëndjen sociale dhe ekonomike, thjesht të lër një nr kontakti ktu pasi do e kontaktoj vetë më pas.
    ¤ Gjithashtu ftoj të gjithë ata studentë të cilët kanë vendosur të studiojnë jashtë shtetit, të më shkruajnë pasi dhe unë jam i interesuar për një gjë të tillē. Dhe duke qenë së bashku mund ta kemi edhe më të lehtë procesin e transferimit dhe akomodimit apo përshtatjes në një nga vendet perëndimore( unë vetë jam i interesuar të vazhdoj studimet në UK ose Hollandë).
    Flm dhe në pritje të një përgjigje...
    *Kërkoj ndjesë për tejzgjatjen në shkrim*
    Ju uroj ditë të mbarë!
    { Sa për prezantimin se kush jam dhe nga vij dhe info të tjera rreth meje, do të ua komunikoj atyre që do lidhen në kontakt dhe do kontaktojnë me mua} *Ju lutem më mirëkuptoni!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Lulzim#LB : 02-07-2017 më 02:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •