Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  700
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Postuar: 29/06/2017 - 07:48

  Humbja e PD n zgjedhjet e 25 qershorit ishte nj humbje e parashikuar dhe kt e dinte dhe Basha, por m shum e dinin ata q e kishin sjell PD n kt derexhe; dhe ata mbeten po kta zra q krkojn sot largimin e Bashs nga Kryetari i PD.

  Po t shohsh me kujdes t gjith emrat kundr Bashs jan po ata emra q paraprgatitn humbjen e PD n 2013 pr shkak t keq-qeverisjes, shkeljes s ligjit, pr shkak t korrupsionit galopant n arsim, mjeksi, prokurori e gjyqsor, polici, pr shkak t borxhit publik katastrofik dhe pr shkak t mosrealizimit t asnj reforme pr t cilat nuk mbajtn asnjher prgjegjsi, duke e ln pre Shqiprin edhe ndaj nj fenomeni q e mbajtn far bukur t fshehur- at t kanabizimit masiv t Shqipris.

  Ardhja n pushtet e koalicionit t majt nxori n pah t gjitha shkeljet dhe gabimet e koalicionit t djatht me n krye PD, t cilat me kalimin e kohs, kjo qeverisje u prpoq ti rregulloj nprmjet reformave dhe stabilizimit t situats; sidoqoft pr kto reforma koalicioni i majt mori prkrahjen dhe mbshtetjen e plot t BE dhe SHBA, reforma t cilat u realizuan, por jo plotsisht si p.sh., ajo e gjyqsorit.

  Nse nga ana e qeverisjes kishte impenjim serioz n luftn kundr shkeljeve t ligjit dhe realizmit t Reformave, PD zgjodhi n Parlament, rrugn agresive t kundrshtimit n do aspekt qoft t reformave qoft edhe duke prkrahur shkelsit e ligjit madje prdori edhe t vdekurit, duke politizuar vdekjet e tyre me qllim njollosjen e qeverisjes

  N asnj dit dhe n asnj rast opozita e pas 2013-2017, e drejtuar faktikisht nga Berisha nuk bri asnj autokritik pr gjendjen n t ciln la vendi pr shkeljet e ligjit e korrupsionin galopant, por prkundrazi prdori dy metoda q prdorin n prgjithsi fajtort:

  - Kapeni hajdutin kur hajduti sht ai vet.

  - Sulmo vazhdimisht dhe pra qeverisjen pr t shkaktuar destabilizim.

  Nj nga pikat ku PD kundrshtoi fort dhe pr pasoj zgjati kohn deri n pafundsi pr t mos e miratuar, ishte reforma zgjedhore dhe t gjith e kuptuan se prse bhej fjal: Ata q e kundrshtonin reformn zgjedhore ishin n nj far mnyre ose tjetr fajtor.

  Ktu u prfshi tinzisht nganjher publikisht edhe kryetari i Kuvendit, karriera politike e t cilit sht sa e habitshme pr formimin q ka, aq dhe mosbesuese pr pasurin e mbledhur nga vet ai.

  Qeverisja u gjend n vshtirsi, por ja doli me ndihmn e ndrkombtarve por edhe t Lulzim Bashs, i cili, ndonse dukej fare haptas q udhzimet i merrte nga ish kryetari pr do lvizje politike q bnte, n fund bri nj lvizje q shptoi Shqiprin nga politika agresive dhe destabilizuese n t ciln e ka uar gjith kto vite grupi i vjetr i PD me n krye Berishn. Basha pranoi kushtet e vna nga BE dhe SHBA pas takimit me Jee, n 18 maj.

  Nga ky moment, Basha ndoshta i vetmi nga kryesia e PD, bri nj gjest patriotik pr Shqiprin: Vendosi kombin mbi politikn e dits, duke i hapur rrug reformave t ngecura si ajo pr Drejtsin, por edhe duke ndihmuar t bhen zgjedhjet parlamentare s bashku me opozitn, duke u prfshir n qeverisje pr t monitoruar zgjedhjet. BE dhe SHBA prkrahn zhvillimet.

  S pari, deklaratat qytetare t Bashs menjher pas marrveshjes s 18 Majit treguan n nj far mnyre se Basha veproi pr her t par pa diktatin e Berishs.

  S dyti, Basha pr her t par identifikoi prgjegjsit e humbjes s 2013, t cilt edhe sikur t ishin n kandidat pr deputet n zgjedhjet e 25 qershorit, prsri do t humbnin sepse Sovrani popull nuk do ti besonte kta ish deputet q kishin zn pr gryke PD dhe q ishin deri diku fajtor pr korrupsionin galopant dhe mungesn e reformave. Kshtu q Basha i largoi kta politikan t dshtuar nga lista e kandidatve pr deputet. Kjo mbetet nj lvizje e vetme reformuese n PD q nga koha kur sht formuar PD dhe pr kt, Basha duhet prgzuar.

  S treti, akuzat q hedhin ndaj Bashs grupi i ish deputetve t prjashtuar nga kandidimi pr deputet nuk jan gj tjetr prvese akuza prej intrigantsh, q me sofizmat e tyre prpiqen ti hedhin fajin pr humbjen Bashs, po q n fakt prgjegjs pr humbjen e 2013 dhe t 2017 jan Berisha dhe po kta ish deputet, q nuk u shprehn asnjher qoft n Parlament e qoft n popull: Kemi gabuar n qeverisjen e kaluar, n opozit do t reformohemi.

  S katrti, ky grup ish-opozitar se tani nuk sht m, krijoi nj grup mediatik me analist t bler q pr katr vite hodhn balt, llum e vrer, kundr qeverisjes s majt, me qllim q t gjitha gabimet e fajet e tyre tua hidhnin t majtve sikur i kishin br t majtt ato q kishin br vet, prfshi dhe kanabisin. Ktu, ky grup q nuk reflektoi asnjher pr shkeljet e rnda t ligjit q kishin br vet, pati nj prparsi, aleatin po aq t flliqur sa dhe ata vet- LSI, e cila qeveriste bashk me ta, duke u majmur n kurriz t tyre, aq sa dhe ndihmoi q PD t humbte n 2013.

  Dhe kto nuk ishin fajet e Bashs. Tani q Basha bri nj veprim atdhetar, nnshkroi marrveshjen e 18 Majit, pr nj Shqipri q do t integrohej shpejt duke punuar s bashku me PS e Edi Rams, tani q dihej se PD do t humbte jo pr shkak t adrs dhe as pr faj t veprimeve t Bashs, por pr faj t grupit t korruptuar prej vitesh n PD, grup q menjher pasi u zgjodh Basha kryetar partie, ashtu t paknaqur prdorn do mjet q PD t mos organizohej por t organizohej, me qllim q ajo humbje e 25 qershorit ti atribuohej Bashs. E prse? Pr t krijuar mundsin q ta shkarkonin.

  Madje po t shohim statistikat e zgjedhjeve parlamentare t 2013 dhe t 2017, konstatojm se PD me t vrtet ka humbur prkrahs nga Sovrani rreth 78 mij, por kjo mund t jet m tepr nga mospjesmarrja se sa nga votimi i antarve t PD pr nj parti tjetr, madje un insistoj, q kjo humbje ishte e parashikuar jo vetm nga politikant por madje dhe nga analistt e kazanit mediatik t paguar e t bler nga grupi i korruptuar i PD dhe i LSI. Kt e dinte dhe vet Sovrani popull; ate dinin dhe prkrahsit e PD, sepse PD nuk kishte asnj program konkret dhe projekt prve asaj pr t shptuar nga vettingu, duke e detyruar Bashn t paraqitej n Media dhe popull me program jo shum t qart se `do t bnte nse do t fitonte zgjedhjet.

  Praktikisht, e vetmja parti q nisi reformat, q kishte program dhe q kishte nj lider me vizion pr t ardhmen, ishte Edi Rama. Pa dyshim, ai pa tek Basha personin m pro-perndimor q mund t kishte kryesia e PD (prve Majlinda Bregut), dhe mendon se Basha i duhet jo vetm PD por edhe vendit pr t realizuar reformat e mbetura dhe krkesat e BE dhe SHBA.

  Zhurmat brenda PD, grumbullimi i grupit t ish t korruptuarve pr t marr pushtetin politik brenda PD, sigurisht nxiten edhe nga ish kryetari i PD, i cili ndonse e prkrahu Bashn n fillim, tani i sht kthyer heshturazi kundr, duke par se rrezikohet nga Vettingu ai dhe familja e tij. Sigurisht, t paknaqurit jan t shumt, e pikrisht ata q jan shkaktart e vrtet t humbjes, ata q nuk lejuan q PD t ri-organizohej pr t fituar n kto zgjedhje parlamentare, duke detyruar prkrahsit e tyre t mos votonin ose t votonin pr bashkfajtoren LSI.

  Le t shpresojm, ashtu si e kam shkruar n titullin e ktij shkrimi se Basha duhet t qndroj n krye t PD, apo m mir: PD ka nevoj pr nj lider pro-perndimor e me vizion si Lulzim Basha.

  Nga Pirro PRIFTI

 2. #2
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  38
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime n 24 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Basha do te kujtohet si kryetari qe shkaterroi Partine Demokratike. Qofsha une i gabuar, por probabiliteti eshte qe kam te drejte.

  Basha nuk eshte mesuar te fitoje, te gjitha arritjet e tij eshte mesuar ti marri gratis Ministrite, Bashkine dhe PDne.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga Ingenuous Lexo Postimin
  Basha do te kujtohet si kryetari qe shkaterroi Partine Demokratike. Qofsha une i gabuar, por probabiliteti eshte qe kam te drejte.

  Basha nuk eshte mesuar te fitoje, te gjitha arritjet e tij eshte mesuar ti marri gratis Ministrite, Bashkine dhe PDne.
  Deputet u be me te paguar.

  Minister u be me te paguar per te vjedhur.

  Kryetar Bashkie u be me te paguar dhe duke vjedhur votat perpara syve te te gjithe Shqiperise.

  Kryetar Partie u be duke vrare.

  Ky eshte Lulenximi. Kryetari qe meriton PD, Berisha v2.
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 4. #4
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  38
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime n 24 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  ...mos u bej merak, PD do te ringrihet.

  Fakti qe Mero Baze dhe Shpetim Nazarko po mbrojne Bashen, tregon qe ai duhet te largohet.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga Ingenuous Lexo Postimin
  ...mos u bej merak, PD do te ringrihet.

  Fakti qe Mero Baze dhe Shpetim Nazarko po mbrojne Bashen, tregon qe ai duhet te largohet.
  Me thuaj kush do ta ngreje. Ke 43 deputete. Me thuaj cili nga ata do ta ngreje PD? Nard Ndoka
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Me thuaj kush do ta ngreje. Ke 43 deputete. Me thuaj cili nga ata do ta ngreje PD? Nard Ndoka
  Kan vangjel dulen lol ahahahahahahah
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Kot,per Pirron, far do te thote "pro-perendimor ? Kemi ndonje lider a parti qe eshte anti-perendimore ?

  Se u be ky perendimi si integrimi me trasparence i Lsi-s. Perendimi, Pirro, eshte ne radhe te pare moral - etik,nuk eshte nje perzierje midis feudalizmit dhe pashallekut oriental.

  Te quash,keta te sotmit, nje lider shqiptar perendimor a pro-perendimor duhet te kesh kurajo...edhe sikur te mos kesh dijeni se far eshte perendimi.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  700
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Po ka sa te duash lider partie anti perendimor. Pse nuk e dini ju?
  Kush e futi Shqiperine ne lidhjen islamike? Kush po zvarrit per 25 vjet integrimin?

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,208
  Faleminderit
  24
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  I nderuar Pirro, me vjen keq por me kete analize nuk bind dot as veten tende e jo me te tjeret!
  Zgjedhjet e fundit, procesi para dhe post tyre, kane pak ose aspak elemente perendimore tek Basha...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga Ingenuous Lexo Postimin
  ...mos u bej merak, PD do te ringrihet.

  Fakti qe Mero Baze dhe Shpetim Nazarko po mbrojne Bashen, tregon qe ai duhet te largohet.
  Delet e zgjodhen prape Bashen. Rama po ferkon duart.

  PD force e trete ne zgjedhjet lokale dhe ndoshta e katert ne ato vendore
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  700
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Nuk ka njeri tjeter pervec bashes.
  Neser ndoshta do dale nje i ri.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga pirro10 Lexo Postimin
  Nuk ka njeri tjeter pervec bashes.
  Neser ndoshta do dale nje i ri.
  Te tjeret i hoqi qafe Berisha qe me perpara ndersa me se fundmi Olldashin e hoqen qafe bashke me Bashen.

  Megjithate ka te tjere shume me te kualifikuar sesa humbesa si puna e Bashes qe e sjell Rama verdalle sipas qejfit.
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  700
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Shkrmi im ka nje te vertete te madhe persa i perket Bashes: eshte i pari nga PD qe nuk vjen nga grupi i ISHspiuneve dhe ish sigurimssave apo aparatcikeve te PPSH QE MBUSHEN PARTITE e pas 1991.
  Basha ka probleme me orientimin ne Anarkine e sotme demokratike ne Shqiperi, ka pergjegjesira, por eshte lideri i duhur per kete periudhe anormale- sepse edhe ai mbetet jo normal konform ligjit.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga pirro10 Lexo Postimin
  Shkrmi im ka nje te vertete te madhe persa i perket Bashes: eshte i pari nga PD qe nuk vjen nga grupi i ISHspiuneve dhe ish sigurimssave apo aparatcikeve te PPSH QE MBUSHEN PARTITE e pas 1991.
  Basha ka probleme me orientimin ne Anarkine e sotme demokratike ne Shqiperi, ka pergjegjesira, por eshte lideri i duhur per kete periudhe anormale- sepse edhe ai mbetet jo normal konform ligjit.
  Ndonese nuk vjen nga ish-sigurimsat prape ka ne duar gjakun e Olldashit dhe ne xhep milionat e Eurove te rruges se Kombit etj etj etj etj
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Citim Postuar m par nga pirro10 Lexo Postimin
  Shkrmi im ka nje te vertete te madhe persa i perket Bashes: eshte i pari nga PD qe nuk vjen nga grupi i ISHspiuneve dhe ish sigurimssave apo aparatcikeve te PPSH QE MBUSHEN PARTITE e pas 1991.
  Basha ka probleme me orientimin ne Anarkine e sotme demokratike ne Shqiperi, ka pergjegjesira, por eshte lideri i duhur per kete periudhe anormale- sepse edhe ai mbetet jo normal konform ligjit.


  Qe Basha mundet te jet Lider eshte dika qe eshte dhe e veshtire te mendohet... Duhet te jete o diktator ose dikush qe e komandojne te tjeret.

  Mbas nje humje katastrofike,ku, beri gjitha qe kishte ne dore per te humbur me shume se duhej...zgjidhet prap kryetar partie me 90 % te votave !

  Kete 90 % e votave si mund ta shpegojme per kete Liderin e Ri Europian ?

 16. #16
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  111
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane

  Do duket n kt 4 vjecar opozitar se cfar do t bj...
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •