Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: Tërmet në PD/ Tjetër listë emrash të njohur kërkojnë dorëheqjen e Bashës

    Kjo krize ne pd po nxjerr shum te verteta

    Ja psh Albo per her te par po pranon publikisht se doktorr berisha na paska vjedh votat ne 1997

    Po ashtu edhe Ingenous po pranon publikisht se basha ja vodhi rames zgjedhjet per kryetar bashkije


    Kshtu djema kshtu qitjani te palamet njoni tjetrit se 100 vjet ne opozite do jeni. Populli nuk asht budall
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  2. #22
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    974

    Për: Tërmet në PD/ Tjetër listë emrash të njohur kërkojnë dorëheqjen e Bashës

    Ne perceptimin tim, humbja e zgjedhjeve i dedikohet nje drejtimi te dobet, perjashtues dhe kaotik i PDs e kombiniar me nje krize mosbesimi dhe pozicionimi te lidershipit. Humbja kaq e thelle erdhi si rrjedhoje edhe te lenies se kauzave dhe marreveshjeve te fshehta me Ramen, listave jokonkuruese te perpiluara pa konsultime me strukturat, si dhe nje fushate shume embelsuese me qeverine.

    Une nuk mund ti bashkohem nje lideri jo karizmatik, siperfaqesor, dhe jo i qendrueshem ne fjale. Partia Demokratike ka nevoje per nje lidership karizmatik qe i mbron idete e tyre dhe jo qe vrapon pas pushtetit dhe "kunatit".
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  3. #23
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,345
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Tërmet në PD/ Tjetër listë emrash të njohur kërkojnë dorëheqjen e Bashës

    Citim Postuar më parë nga Ingenuous Lexo Postimin
    Ne perceptimin tim, humbja e zgjedhjeve i dedikohet nje drejtimi te dobet, perjashtues dhe kaotik i PDs e kombiniar me nje krize mosbesimi dhe pozicionimi te lidershipit. Humbja kaq e thelle erdhi si rrjedhoje edhe te lenies se kauzave dhe marreveshjeve te fshehta me Ramen, listave jokonkuruese te perpiluara pa konsultime me strukturat, si dhe nje fushate shume embelsuese me qeverine.

    Une nuk mund ti bashkohem nje lideri jo karizmatik, siperfaqesor, dhe jo i qendrueshem ne fjale. Partia Demokratike ka nevoje per nje lidership karizmatik qe i mbron idete e tyre dhe jo qe vrapon pas pushtetit dhe "kunatit".
    Nese ti beson se zgjedhjet e mbajtura ishin te lira e demokratike, dhe rezultati i tyre reflekton vullnetin e shqiptareve, atehere ti ke te drejte te besosh se lidershipi i Bashes ne krye te PD ishte i dobet dhe te kerkosh doreheqjen e tij. POR nese ti beson se keto zgjedhje u blene, ashtu sic u blene votat 4 vjet me pare, atehere ti nuk ke te drejte te akuzosh as Bashen e as PD e asnje prej partive ne opozite sot per humbjen e zgjedhjeve: nuk ke si te humbesh zgjedhjet kur ato nuk jane zgjedhje, por kontrabande votash. Une jam ne kete kampin e dyte, dhe jo Basha por burri me i mire ne Shqiperi e ne bote nuk fiton dot "zgjedhje" ne ate vend ku nje maune me disa ton hashash prodhim vendi blen votat e gjithe shqiptareve. Te gjithe ata qe kakarisin sot ne PD se "jane me te forte" e jane "me te zote" se Basha, e bejne me faj ate ose pse hyri ne zgjedhje fare kur mund ti kish bojkotuar ato, ose pse "nuk e mbrojti voten nga vjedhja". Nese PD nuk do te kish hyre fare ne zgjedhje, Shqiperia nuk do te kish me opozite as ne leter, dhe me faj do te behej po PD nga nderkombetaret. Sa per ate tjetren e "te forteve", disa prej karaktereve te forte qe kane dale ne skene tani ne PD, jane ata qe duan qe ta kthejne PD ne PS: pse te mos u krijojme edhe ne hapesira baroneve te droges ne Partine tone? Keta jane emisaret e baroneve te droges qe duan te fitojne edhe kalane e vetme te politikes shqiptare qe nuk e kane blere akoma: Partine Demokratike. Po e blene edhe ate, e kane gjithe politiken shqiptare ne xhep.

    Edhe "e mundur" PD sot eshte strumbullari i politikes shqiptare. Basha e Berisha kane nje zgjedhje per te bere:

    - Te hyjne ne koalicionin qeverises me PS me sponsorizimin e nderkombetareve?
    - Te refuzojne koalicionin qeverises me PS ne favor te nje fronti te bashkuar opozitar? PS e vetme perballe gjithe partive te tjera te vendit.

    Rama fitimtari nuk do te vere gjume ne sy derisa te mesoje se cfare vendimi do te marri PD. Nje koke e dy rilindasve te se majtes do te pritet. Nese Basha i luan kartat qe i jane dhene sic duhet, te dyja kokat do te priten e ai do te jete kryeminister i vendit brenda 12 muajsh.

    Albo
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 05-07-2017 më 22:34

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •