Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

    Shqiptarët votojne sot për të zgjdhur përfaqësuesit në Kuvendin e Shqipërisë për 4 vjetët e ardhshëm. Në të gjithë vendin votimi ka nisur në orën 7:00 dhe vazhdon deri në mbrëmje. Në këtë hapësirë mund të ndiqni dhe kontribuoni me përvojat tuaja dhe lajmet që vijnë gjatë ditës.

    19:00 - KQZ ka urdhëruar shtyrjen e votimit me 1 orë, deri në 20:00 për të lejuar votimin e sa më shumë njerëzve.

    20:00 - Pjesmarrja e projektuar nga KQZ në rang kombëtar llogaritet të jetë rreth 43%. (Top-Channel). Nëse kjo shifër qëndron deri në fund do të ishte pjesëmarrja më e ulët historike. Në vitin 2013, pjesëmarrja ishte 53%.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

    Nuk ka rendesi perqindja e votuesve,rendesi ka...se jemi edhe ne merak nuk po na ze gjumi naten ;a ishin te lira dhe te ndershme ? Se ndejtem edhe 90 dit ne çader,na futi shoku Gramoz me zorr qe zgjedhjet mos te na i prishte Sorosi me parat e droges !

    Edhe aman,si na doli partia e presidentit tone te dashur ? Integrimi me trasparenc sa perqind mori ?

  3. #3
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Për: Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Nuk ka rendesi perqindja e votuesve,rendesi ka...se jemi edhe ne merak nuk po na ze gjumi naten ;a ishin te lira dhe te ndershme ? Se ndejtem edhe 90 dit ne çader,na futi shoku Gramoz me zorr qe zgjedhjet mos te na i prishte Sorosi me parat e droges !

    Edhe aman,si na doli partia e presidentit tone te dashur ? Integrimi me trasparenc sa perqind mori ?
    Mua cdo debat, cdo dialog qe zhvillohet, qofte ne internet emisione televizive dhe aq me keq ne parlament, rreth gjarjeve politike ne ate vend, me duket si ajo loja e femijeve qe besojne se lodrat e tyre jane te verteta .

    P.s nese eshte e vertete qe votat jane blere me parate e droges, dicka qe nuk eshte e pabesueshme, do te thote qe kesaj rradhe paska blere edhe 'demokrate'. Sa turp per 'demokratet' sa kollaj qe shiteshkan tek armiku i idealit!!! hahaha
    Ndryshuar për herë të fundit nga Maqellarjot : 26-06-2017 më 16:46
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

    Citim Postuar më parë nga Maqellarjot Lexo Postimin
    Mua cdo debat, cdo dialog qe zhvillohet, qofte ne internet emisione televizive dhe aq me keq ne parlament, rreth gjarjeve politike ne ate vend, me duket si ajo loja e femijeve qe besojne se lodrat e tyre jane te verteta .

    P.s nese eshte e vertete qe votat jane blere me parate e droges, dicka qe nuk eshte e pabesueshme, do te thote qe kesaj rradhe paska blere edhe 'demokrate'. Sa turp per 'demokratet' sa kollaj qe shiteshkan tek armiku i idealit!!! hahaha


    Ashtu eshte,jemi popull qe ata tallin by.. dhe njerezit i marin seriozisht. Jo vetem populli por edhe te gjithe mediat ne pergjithsi jane ne nje nivel kulturor praprambetje qe eshte llahtar. Aty eshte bashkuar mizerja me injorancen qe eshte bere nje vend i pandreqshem.


    Votat nuk i blen paraja e droges se paraja e droges eshte jashte politikes sepse jane investime kriminale ku rreziku eshte i larte. Votat i blejne tenderat dhe vendet e punes. Sa per "Demokratet" jane fajtoret kryesor per te gjitha maskaralliqet e ketyre 25 vjeteve. Jane pjesa me kot e atij populli...

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •