Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime

  Rilindja e Krimit: Trefishohet trafiku i hashashit nga Shqipria n Itali brenda nj viti

  Antidroga italiane: Rritje drastike e trafikut t drogs nga Shqipria

  Emri: droga-durres.jpg

Shikime: 117

Madhsia: 20.0 KB

  Drejtoria Qendrore pr Shrbimet e Antidrogs n Itali publikoi raportin pr vitin 2016 lidhur me trafikun e drogs.

  Si raportojn mediat italiane, n raport vlersohet nj rritje e ndjeshme e trafikut t marijuans n t dy ant e Kanalit t Otrantos, mes Shqipris dhe Italis. Raporti vlerson se, vitin e kaluar sht vn re nj rritje e ndjeshme e sekuestrimeve t marijuans, n 41.6 ton, apo gati 347.15% m shum n krahasim me vitin 2015.

  Sipas dokumentit, rritja sht n kontrast absolut me vitin e shkuar, kur kishte m pak aktivitet n trafikun e narkotikve.

  Pjesa m e madhe e marijuans u drgua prgjat vitit 2016 nga Shqipria, me gomone nga rajoni i Vlors, apo prmes automjeteve kryesisht nga Porti i Durrsit.

  T dhnat e Antidrogs italiane flasin pr nj bashkpunim t grupeve t krimit t organizuar, shqiptare dhe italiane, t cilat shfrytzojn pozitn e veant gjeografike t rajonit. Sipas raportit, ky rajon sht n qendr t rrugve kryesore t Mesdheut, n veanti Ballkanit, ku sht prqendruar koht e fundit trafiku i marijuans nga Shqipria. Ai tregon po ashtu se Italia sht ndr konsumatort m t mdhenj t marijuans n Europ, duke u renditur pas Francs me rreth 19% t t rinjve nga mosha 19-34 vje.

  Shqiptart zotrojn ekskluzivisht intenerarin Ballkan-Itali, t trafikut t drogs, ose m konkretisht jan padront e kanalit t Otrantos, vlersohet n nj tjetr raport t autoriteteve italiane.

  Syri

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Rilindja e Krimit: Trefishohet trafiku i hashashit nga Shqipria n Itali brenda nj viti

  Na helmatisen me rop shpie! Nuk punohet keshtu me lendet e rrezikshme!

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •