Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar hapur se nuk do të bëjë koalicion me LSI pas zgjedhjeve të 25 qershorit dhe partia e Ilir Metës do të dalë në opozitë.

    Në një intervistë për “Dritare me Rudina Xhungën”, Basha tha se LSI ka abuzuar me pushtetin dhe nuk do të jetë në qeverisje. Ai u bëri thirrje demokratëve të larguar tek LSI që të rikthehen tek PD.

    “LSI e ka humbur toruan se për herë të parë e kupton që nuk do të jetë në pushtet dhe LSI nuk do të jetë në pushtet sepse ka abuzuar me pushtetin në 8 vite. Ka ndërtuar modelin e një partie klienteliste që ngjitet pas çdo koaliconi për të kapur vende pune. Ky model abuzimi do të marrë fund. LSI është bërë simbol i këtij pushteti, LSI nuk do jetë në pushte pas 25 qershorit, kjo është 1000% e sigurt. Modeli i LSI do ndëshkohet dhe unë uroj që të gjejnë forcën t’i rikthehen një modeli parimor. Nuk do të qeverisim me LSI, mos bëni gabimin fatal se përndryshe do mbeteni si baftjar në hauret e Republikës së Vjetër”, tha Lulzim Basha.

    Syri

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (12-06-2017)

  3. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Po e tha Basha... ka rrezik ti iki dhe Berisha me LSI-n.

  4. #3
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Hahahaah i pëlqeu mduket marëveshja me Ramëm, madje lexoja që të i kanë dalë kundra..

    Me pak fjalë kanë ndryshuar rolet.

  5. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar hapur se nuk do të bëjë koalicion me LSI pas zgjedhjeve të 25 qershorit dhe partia e Ilir Metës do të dalë në opozitë.

    Në një intervistë për “Dritare me Rudina Xhungën”, Basha tha se LSI ka abuzuar me pushtetin dhe nuk do të jetë në qeverisje. Ai u bëri thirrje demokratëve të larguar tek LSI që të rikthehen tek PD.

    “LSI e ka humbur toruan se për herë të parë e kupton që nuk do të jetë në pushtet dhe LSI nuk do të jetë në pushtet sepse ka abuzuar me pushtetin në 8 vite. Ka ndërtuar modelin e një partie klienteliste që ngjitet pas çdo koaliconi për të kapur vende pune. Ky model abuzimi do të marrë fund. LSI është bërë simbol i këtij pushteti, LSI nuk do jetë në pushte pas 25 qershorit, kjo është 1000% e sigurt. Modeli i LSI do ndëshkohet dhe unë uroj që të gjejnë forcën t’i rikthehen një modeli parimor. Nuk do të qeverisim me LSI, mos bëni gabimin fatal se përndryshe do mbeteni si baftjar në hauret e Republikës së Vjetër”, tha Lulzim Basha.

    Syri

    1000% e sigurt!!!!!!! hahaha,,,,,,,seriozisht e keni zotni Albo????????!!!!!!!!!

    E gjitha asht nje (loje gracke) ,,,,,,ku me sa duket do bije brenda idioti Rama

  6. #5

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar hapur se nuk do të bëjë koalicion me LSI pas zgjedhjeve të 25 qershorit dhe partia e Ilir Metës do të dalë në opozitë.

    Në një intervistë për “Dritare me Rudina Xhungën”, Basha tha se LSI ka abuzuar me pushtetin dhe nuk do të jetë në qeverisje. Ai u bëri thirrje demokratëve të larguar tek LSI që të rikthehen tek PD.

    “LSI e ka humbur toruan se për herë të parë e kupton që nuk do të jetë në pushtet dhe LSI nuk do të jetë në pushtet sepse ka abuzuar me pushtetin në 8 vite. Ka ndërtuar modelin e një partie klienteliste që ngjitet pas çdo koaliconi për të kapur vende pune. Ky model abuzimi do të marrë fund. LSI është bërë simbol i këtij pushteti, LSI nuk do jetë në pushte pas 25 qershorit, kjo është 1000% e sigurt. Modeli i LSI do ndëshkohet dhe unë uroj që të gjejnë forcën t’i rikthehen një modeli parimor. Nuk do të qeverisim me LSI, mos bëni gabimin fatal se përndryshe do mbeteni si baftjar në hauret e Republikës së Vjetër”, tha Lulzim Basha.

    Syri

    Shyqyre me ne fund. Po fillon te me pelqeje dhe mua vizioni i Bashes. Ju lutem kush mund ta gjeje vidion e ketije emisioni ta postoje ktu
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  7. #6
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Nje nga shume arsyet qe ma shpif kjo lloj fushate eshte antagonizmi dhe retorika e ashper mes paleve. Te gjithe jemi koshient se asnjera pale nuk ka mundesi ta krijoje e vetme qeverine. Rezultati perfundimtar do detyroje per te krijuar mazhorancen ose nje koalicion PD-PS, ose nje koalicion PS-LSI, ose nje koalicion PD-LSI! Personalisht jam shume me teper komod me dy koalicionet hipotetike te fundit sesa nje koalicion nonsens dhe shkaterrues PD-PS..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  8. #7

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    E nxore koken si tifoz i LSI-se mer ; )
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  9. #8
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Tifoz jam vetem me Shqiperine dhe Partizonin...
    Ps: Largqofte te beja tifozllik per partite!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  10. #9

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Te deshirosh pushtetin PD&LSI eshte kontraditore per te qen tifoz me Shqiperine.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  11. #10
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Ndoshta eshte ashtu si thua ti. Ndoshta per dike tjeter edhe po te jesh me PS-ne do te ishte kontradiktore te jesh edhe me Shqiperine!
    Çeshtje vizioni dhe kendveshtrimi, per ata qe e ndjekin politiken njesoj si nje skuader futbolli.
    Une s'bej pjese tek ata, ndaj dhe siç ta kam thene e kam neveritur karrieren nepermjet militantizmit..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  12. #11

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    As une nuk jam militant, dhe sinqerishte sme lidh asnje interes me poltikien. Une kshu e gjykoj, se LSI momentalishte eshte e keqja me e madhe e mundshme ne qeverine Shqiptare. Gjths kjo nuk justifikon te tjeret te jemi realist.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  13. #12
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    O Serafimo,

    Me duket mua, apo keta dy rilindasit jane vene ne gare kush ti beje sa me shume propozime dashurie Bashes?

    Albo

  14. #13
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Albo,Bashen e shkret e dun te gjithe. Pun nuk prish,i thon futu ne çader futet,i thon dil nga çadra del,si mos biesh ne dashuri me Bashen !

    Pse mos ta dun, e din qe nuk prish pun.

  15. #14
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Basha i mbyll derën përfundimisht Metës: LSI në opozitë, s’bëjmë koalicion

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Hahahaah i pëlqeu mduket marëveshja me Ramëm, madje lexoja që të i kanë dalë kundra..

    Me pak fjalë kanë ndryshuar rolet.
    Gallata qe ka ne shqipri nga kta nastradina.Ky ed kryehajduti qe sla gje pa bere nga droga tek vhedhjet lidhjet me sorrosin sngopet ky nastradin vashdon te jet si faraon.Kta dy te lepirsat shajn kush eshte klientele kur e kan mendhen si te marrin ndionje kocke e vjedh dhe u kthyen ne klientela.Kta dy nastradinat e tjere edin die sot u ben me ate. Populli as ndihet paskan qene me te verte te mbaruar fare.
    Vetem ne shqipri ka cudira qe zgjatin 100 vjet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 16-06-2017 më 11:31

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •