Emri:  donald-lu-e1487942983752-1.jpg

Shikime: 159

Madhsia:  44.4 KB

Nj mesazh i bukur sht ai q ambasadori Donald Lu u ka prcjell 41 vullnetarve t rinj t Korpusit t Paqes, q pr 2 vjet do t shrbejn pran bashkive, organizatave komunitare, shkollave dhe qendrave shndetsore n mbar Shqiprin.

Shqipja sht nj gjuh shum e vshtir. Ju inkurajoj t mos dekurajoheni n muajt e par. N karriern time t gjat, kam patur privilegjin t studioj shum gjuh: rusisht, kinezisht, urdu, gjeorgjisht, e shum t tjera.

Shqipja sht shum m e vshtir nga secila nga kto gjuh. Meq shqipja sht kaq e vshtir, shum pak t huaj kan tentuar ta msojn.

Akoma m pak kan qen t suksesshm. Prpjekjet tuaja do t shprblehen, pikrisht sepse shqiptart e duan gjuhn e tyre dhe ata do t respektojn prpjekjet tuaja pr ta msuar, tha Lu.

Tirana Observer