Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
  1. #41
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Opozita pranon marëveshjen e SHBA për zgjedhjet, Rilindasi Rama e refuzon

    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    Albo mos u lodh kot,
    para nje muaji kane rene dakort ne parlament qe nuk do hetohet/gjykohet asnje nga politikanet e sotem. Kane bere nje marrveshje ne forme amnistie.
    Skender, kur te medhenjte e botes u ckermiten politikaneve shqiptare, ata behen te mire, te degjuar, te urte, te dashur, te mirekuptuar. Mos te te genjeje mendja qe ajo qe sapo pe ne Shqiperi u arrit vetem nga Basha e Rama apo Meta. Dy krokodileve te politikes, Meta e Rama, u ka hyre frika ne palce, pasi bota ka zbarkuar ne Tirane dhe nuk ka me durim qe te degjoje lojrat e fjaleve te tyre, por u thote: "O kokat e krimineleve ne burg, o koka juaj ne burg. Zgjidhni e merrni." Halli i Metes eshte se Rama u ka thene nderkombetareve se Eskobari i droges punon per llogari te Metes dhe me parate e droges, Meta blen votat e shqiptareve e mandatet e deputeteve ne zgjedhje. Kurse halli i Rames eshte se e gjen veten mes tre zjarresh: shqiptaret qe pesuan ne kurrizin e tyre keqqeverisjen e tij ne keto kater vjet, nderkombetaret qe e bejne me faj per kriminalizimin e politikes duke i bere mafiozet deputete si nje menyre per ti shpetuar ligjit, dhe kercenimin e jetes nga keta mafiozet qe shohin keto qe po ndodhin dhe i thone: mos degjo amerikanet po mbaje premtimin se perndryshe ta kthejme ndryshe...

    Shqiperia eshte vrima e fundit e miut per mafien shqiptare dhe kjo vrime ose do prishet nga shqiptaret me voten e tyre ne keto zgjedhje, ose do te prishet nga nderkombetaret qe i do ti vene flaken vrimes se miut qe te mos kete me vrime ku ata te fshehin koken. Kjo eshte ajo qe shqiptaret do te zgjedhin ne keto zgjedhje. Nje vote per nje Shqiperi Evropriane apo nje Shqiperi Kolumbiane.

    Albo
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 30-05-2017 më 01:16

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-09-2010
    Postime
    778

    Për: Rruga për në BE sot e tutje kalon nga `Big Mack-u` Rama- Basha

    Ndoshta i panatyrshem -PO. Por i pa moralshem? Haaaa. Amoraliteti eshte nje nga karakteristikat kryesore te Politikes.

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Rruga për në BE sot e tutje kalon nga `Big Mack-u` Rama- Basha

    AImoraliteti dhe Politika jane e njejta gje! Ajo eshte nje shtepi kurverie e lejuar, e ditur dhe e pelqyer tashme ku vajzat e virgjera behen Mari te shenjta!

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    'Kam frike mos jane minjte e Mexikes, me ato s\e gjej dot gjuhen une!'

  5. #45
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-09-2010
    Postime
    778

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    E rendesishme mbetet qe Shqiperia te hyje ne BE duke zbatuar Vettingun duke u dekriminalizuar dhe duke bere zgjedhje te lira pa probleme. Qeverisja e ardhshme vetem me nje timonier dhe pa pazarexhinj.

  7. Anetarët më poshtë kanë falenderuar pirro10 për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (10-06-2017)

  8. #47
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    E rendesishme mbetet qe beme Ilir Meten president dhe me e rendesishme mbetet qe shoku Gramoz futi PD 90 dit ne çader. Te tjerat jane "lloqe kavaje",jane per te bere gallate me popullin e thjeshte.

    Nuk te fut njeri ne BE me kete klase politike (dhe me kete popull). Nuk te fut njeri ne BE se bere veting a pushove kater gjykates nga puna,mund te besh te tilla Vetingje e Dekriminalizime edhe tre her ne dite...

    Nejse,ne vertet jemi popull i lezeçem,besojme çdo gomarllik nga ata qe edhe i akuzojme si shkaktar... Nuk eshte as faji i klases politike,aty eshte vertet per tu ndryshuar populli.

    Ore,si ka mundesi qe jo ne shesh po as ne forum nuk ka asnje qe te thote nje fjale kunder Metes si president ! Te gjithe dakort jeni ?

  9. #48
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Serafim mas zgjedhjeve meta i ka ditet e numrume si president. Pranej o hedh ne fushat si i terbum
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #49

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Jo mer vlla. Qellimi ky ishte. Te plasim Meten president, dobesojme LSI Gradualishte
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  11. #50
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Serafim mas zgjedhjeve meta i ka ditet e numrume si president. Pranej o hedh ne fushat si i terbum


    Si mer i paska ditet e numurume mer Derjans ! Meta do haj dhe mandatin e dyte si president.

    Mos i besoni ketyre perrallave se Meten nuk e heq asnje nga politika. Si Berisha dhe Gramozi jane gati te sakrifikojne partite e tyre per Meten,po e gjeti gje Meten nuk ke me as PS e as PD.

  12. #51
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Jo mer vlla. Qellimi ky ishte. Te plasim Meten president, dobesojme LSI Gradualishte

    Nga i gjeni keto "parrulla", eshte per tu habitur se kush ju a servir ! A e kupton qe presidenti eshte i paprekshem se perfaqqson shtetin. Si u dobesoka LSI-ja duke i dhene gjithmon e me teper pushtet !?.

  13. #52

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    Kush eshte sekreti jot qe i mbush mendjen vetes per kto histori te tipit Sancho Pancho?!
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  14. #53
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Për: Marëveshja Rama - Basha: Zgjedhjet mbahen në 25 qershor 2017

    He se pak muaj duhen dhe do ta kuptosh edhe ti. Po arrite a deshe ta kuptosh...se kan 25 vjet qe po njesoj tallen.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •