Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-05-2017
    Vendndodhja
    Albania/ Lib
    Postime
    3

    Studime Masteri Abroad

    Pėrshėndetje tė gjithėve! Pėrshėndetje anėtar tė kėtij forumi dhe vizitorė tė kėtij forumi.
    Atėherė unė jam njė student nė vit tė 3-tė Bachelor me rezultate tė kėnaqėshme dhe jam i interesuar qė vazhdimin e masterit ta kryejė jashtė shtetit, nė Angli ose Hollandė. Ajo ēka unė kam nevojė pėr tė gjithė ata qė e lexojnė ktė postim dhe janė Shqiptarė qė jetojnė nė Angli ose Hollandė, ėshtė qė brenda mundėsive tė tyre tė mė ndihmojnė me akomodimin tim atje, pasi pėr tarifėn e shkollimit jam nė gjendje ta paguajė pasi njerėz dashamirės dhe tė afėrm do mė financojnė tarifėn. Ashtu sikur ju vetė jeni nė dijeni kostoja e studimeve(pėrfshi tarifėn e Universitetit/ shpenzimet e akomodimit/ sigurimi shėndetėsor/ librat etj) nė Angli apo nė Hollandė janė tepėr tė larta dhe janė nė disproporcion me nivelin e tė ardhurave tė njė familje Shqiptare. Kėshtu qė kushdo qė ka mundėsi pėr tė mė suportuar nė akomodimin tim pėr vazhdimin e studimeve master, do ti lutesha shumė tė mos hezitonte tė mė shkruante.. Unė jam njė person i cili nuk harron lehtė pėr mbėshtetjen qė mė jepet..
    Flm #LLb
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lulzim#LB : 16-05-2017 mė 14:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •