Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  998
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  E sapoaderuara nė Partinė Demokratike tė Kosovės, gazetarja Arbana Xharra ėshtė rrahur sonte brutalisht nė njė parking nė Prishtinė

  Rrahja ka ndodhur sonte nė parkingun para banesės sė saj nė Prishtinė.

  Ende nuk ka informacione pėr tė dyshuarit qė e kanė sulmuar anėtaren mė tė re tė Partisė Demokratike tė Kosovės. Arbana edhe mė parė ka qenė pre e sulmeve.

  Para disa muajve ajo ka gjetur mbishkrime me ngjyrė tė kuqe para banesės sė saj. Para sulmit, Arbana ka qenė nė Tiranė e ftuar nė emisionin Oktapod, emision i Turjan Hyskajt nė Vizion Plus.

  Arbana Xharra pėr momentin ėshtė duke u trajtuar nė Qėndrėn Klinike Universitare nė Prishtinė. /GazetaExpress/
  Emri: auto_arbana-21494639410.jpg

Shikime: 250

Madhėsia: 38.3 KB
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 2. #2
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Arbanen e kane rrahur bashkepartiaket e saj te rinje te cilet deshirojne qe me dhune te arrijne qellimet e tyre te erreta politike. Mos u mashtroni sepse disa njerez mendojne se dhuna per qellime politike eshte e justifikuar plotesisht.

  E denojme kete akt qyqar dhe na vie keq qe ka shqiptare qe mendojne se me dhune i ndihmojne vendit te tyre. Si t'i kundershtosh rrahja eshte me e mira qe mund te te ndodhe, sepse te zhdukin edhe fizikisht nga kjo bote, kane marrur shembull nga myslimanet xhihadiste.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 13-05-2017 mė 09:54
  Destroyer of falsehood :)

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Njerezit po thone se rrahje nuk ka ndodhur fare, eshte skenar i pergatitur para zgjedhjeve per te fituar perkrahje dhe simpati nga populli ne zgjedhejt e 11 Qershorit. Ne nje foto qe publikoi gazetari Berat Buzhala nga vizita qe i kishte bere Arbenes, Arbana dukej shume mire. Si ka mundesi vetem ato dy tri foto qarkullojne dhe Arbana nuk u shfaq fare ne kamere as nuk dha ndonje prononcim per media. Dhe shikoni fotot me kujdes, ēorapet e grisura duket sikur i ka grisur vet, pastaj syte e mbyllur dhe ngjyra e kuqe ne fytyre, si ka mundesi pas nje dite ose dy ajo dukej aq mire ne foto me Berat Buzhalen. E gjitha duket aktrim nga ana e saj dhe perpjekje per te mashtruar popullin. Ky rast duhet te mirret me shume rezerva, se besoje se do te zbulohet ndonjehere ose te dihet se kush qendron prapa, ashtu sic nuk jane zbuluar shume vrasje dhe krime shume te renda te tjera prej pas lufte ne Kosove.

  SHIKU dhe njerezit e krimit i kane vrare rivalet politike pas lufte ne Kosove, qe kryesisht kane qene ne radhet e LDK-se, vrasje qe kurre nuk jane zbuluar. Se fundi per vdekjen e dyshimt te nje te riu ne burg, Ministrja e Drejtesise ne Kosove thote: "Eshte harruar ai rast komenton ministrja", JO nuk eshte harruar ai rast as asnje vrasje e pas luftes nuk harrohet, keshtu keta duan ti harrojne krimet, ti fitojne zgjedhjet dhe te qeverisine ne Kosove.

  Prandaj duhet te mirret me shume rezeva ēdo lajm qe vjen nga radhet e tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qaz : 15-05-2017 mė 04:48

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime nė 27 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Me t'mir...me t'mir!
  Kush te rreh edhe te don bija ime!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,914
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga qaz Lexo Postimin
  Njerezit po thone se rrahje nuk ka ndodhur fare, eshte skenar i pergatitur para zgjedhjeve per te fituar perkrahje dhe simpati nga populli ne zgjedhejt e 11 Qershorit. Ne nje foto qe publikoi gazetari Berat Buzhala nga vizita qe i kishte bere Arbenes, Arbana dukej shume mire. Si ka mundesi vetem ato dy tri foto qarkullojne dhe Arbana nuk u shfaq fare ne kamere as nuk dha ndonje prononcim per media. Dhe shikoni fotot me kujdes, ēorapet e grisura duket sikur i ka grisur vet, pastaj syte e mbyllur dhe ngjyra e kuqe ne fytyre, si ka mundesi pas nje dite ose dy ajo dukej aq mire ne foto me Berat Buzhalen. E gjitha duket aktrim nga ana e saj dhe perpjekje per te mashtruar popullin. Ky rast duhet te mirret me shume rezerva, se besoje se do te zbulohet ndonjehere ose te dihet se kush qendron prapa, ashtu sic nuk jane zbuluar shume vrasje dhe krime shume te renda te tjera prej pas lufte ne Kosove.

  SHIKU dhe njerezit e krimit i kane vrare rivalet politike pas lufte ne Kosove, qe kryesisht kane qene ne radhet e LDK-se, vrasje qe kurre nuk jane zbuluar. Se fundi per vdekjen e dyshimt te nje te riu ne burg, Ministrja e Drejtesise ne Kosove thote: "Eshte harruar ai rast komenton ministrja", JO nuk eshte harruar ai rast as asnje vrasje e pas luftes nuk harrohet, keshtu keta duan ti harrojne krimet, ti fitojne zgjedhjet dhe te qeverisine ne Kosove.

  Prandaj duhet te mirret me shume rezeva ēdo lajm qe vjen nga radhet e tyre.
  Ka shkuar ne spital dhe shum thjesht mundet te vertetohet dokumentacioni i spitalit ( démtimet e trupit nuk mund te simulohen sidomos ne fytyre).

  Megjithate kur njerezit dyshojne se nje gazetare paska simuluar rrahjen nuk eshte faji i qeverise se sa faji i popullit.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,148
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Jam kundra dhunes ndaj femrave, qofte edhe kundra nje zuske si kjo Arbana Xharra..
  Akt i ulet!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 7. #7
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,882
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 60 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Ti je kundra dhunes ndaj grave por e quan gazetaren zuske? Dhuna verbale eshte para dhoma e dhunes fizike trimosh

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,148
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Emertimi qe une i ve dikujt eshte i bazuar diku. Nese per gjinine mashkullore do perdorja fjalen horr, per gjinine femerore perdor fjalen zuske.
  Opinioni negativ per dike, i shoqeruar me emertimet perkatese, nuk tregon as sulm verbal dhe nuk nxit as sulm fizik. Kjo vlen per te dyja gjinite, ate femrore sebashku me ate mashkullore!
  PS: Vendi i fundit per te treguar trimerine eshte forumi! Mesohe nqs nuk e ke kuptuar..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 9. #9
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,882
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 60 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Qenke **** fare

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ka shkuar ne spital dhe shum thjesht mundet te vertetohet dokumentacioni i spitalit ( démtimet e trupit nuk mund te simulohen sidomos ne fytyre).

  Megjithate kur njerezit dyshojne se nje gazetare paska simuluar rrahjen nuk eshte faji i qeverise se sa faji i popullit.
  Edhe Sami Lushtakun e nxjerrnin nga spitali keta njerezit e krimit, thonin iku nga Spitali pavaresisht pse kishte sigurimin gjithe kohen ne spital. Ja lajmi : http://zeri.info/aktuale/52479/sami-...t-nga-eulex-i/

  Nuk i pyet kush as nuk guxojne te flasin zyrtaret e spitalit edhe po te jete ndryshe, bejne cfare ju thone ose e pesojne keq. Vetem me voten tone ne zgjedhjet e 11 qershorit mund ta ndryshojme kete realitet ne shoqerine tone, duke mos e votuar partine e krimit e as njerezit e korruptuar dhe te perfshire ne krim te organizuar.

 11. #11
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  998
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Si nuk e rrahu njeri lulin qe bertet e nuk pushon..
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Si nuk e rrahu njeri lulin qe bertet e nuk pushon..
  Ēka mendon pse nuk e rrah kush Lulin pra po pikerisht Arbanen ??? Dhe pse jeni kaq te sigurte qe eshte rrahur Arbana?

 13. #13
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  998
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga qaz Lexo Postimin
  Ēka mendon pse nuk e rrah kush Lulin pra po pikerisht Arbanen ??? Dhe pse jeni kaq te sigurte qe eshte rrahur Arbana?
  Une e kuptoj qe eshte ne filozofine e njeriut dyshimi dhe hipokritizia po ketu kemi te bejme me barbare e jo njerez..

  Ka kush i gjykon keto veprime dhe uroj te zgjidhet!
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,914
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga qaz Lexo Postimin
  Edhe Sami Lushtakun e nxjerrnin nga spitali keta njerezit e krimit, thonin iku nga Spitali pavaresisht pse kishte sigurimin gjithe kohen ne spital. Ja lajmi : http://zeri.info/aktuale/52479/sami-...t-nga-eulex-i/

  Nuk i pyet kush as nuk guxojne te flasin zyrtaret e spitalit edhe po te jete ndryshe, bejne cfare ju thone ose e pesojne keq. Vetem me voten tone ne zgjedhjet e 11 qershorit mund ta ndryshojme kete realitet ne shoqerine tone, duke mos e votuar partine e krimit e as njerezit e korruptuar dhe te perfshire ne krim te organizuar.
  Duhet verifikuar,ne spitale "flet" dokumentacioni,nuk ka pse te flasin zyrtaret a mjeket e spitalit. (Duhet ti ken bere ndonje radiografi a ndonje "analiz" tjeter).

  Megjithate, eshte me keq kur dyshohet se e ka inskenuar vete se sa kur thuhet "mir ja bene". Kur fillohet me "dyshimet" dhe "me mir ja bene" do te thote qe eshte populli i korruptuar dhe nuk eshte dhe aq shume faji i partive.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Duhet verifikuar,ne spitale "flet" dokumentacioni,nuk ka pse te flasin zyrtaret a mjeket e spitalit. (Duhet ti ken bere ndonje radiografi a ndonje "analiz" tjeter).

  Megjithate, eshte me keq kur dyshohet se e ka inskenuar vete se sa kur thuhet "mir ja bene". Kur fillohet me "dyshimet" dhe "me mir ja bene" do te thote qe eshte populli i korruptuar dhe nuk eshte dhe aq shume faji i partive.
  Perseri na veni fajin neve popullin qe kemi drejte te dyshojme edhe pse te gjitha indikacionet jane me dyshu si rast, por as qe nuk u paraqit ne media Arbana, as nuk e kapi kund kamera.

  Une uroj te mos i kete ndodhur me e keqja pra dhuna ndaj saj, po ashtu cfardo lloj dhune duhet denuar. Populli nuk eshte i korruptuar, keta ne pozita jane te korruptuar. Ajo qe ke thene eshte shume gabim.

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,148
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga qaz Lexo Postimin
  Perseri na veni fajin neve popullin qe kemi drejte te dyshojme edhe pse te gjitha indikacionet jane me dyshu si rast, por as qe nuk u paraqit ne media Arbana, as nuk e kapi kund kamera.

  Une uroj te mos i kete ndodhur me e keqja pra dhuna ndaj saj, po ashtu cfardo lloj dhune duhet denuar. Populli nuk eshte i korruptuar, keta ne pozita jane te korruptuar. Ajo qe ke thene eshte shume gabim.
  Mos e vrit shume mendjen per Arbanen dhe sojin e tyre te peshtire sorosian.
  Kemi edhe neve ne Shqiperi sivllain e kesaj Arbanes, Erion Veliaj. Te nesermen e dasmes ky tipi nxorri nje foto qe ishte bere disa dite perpara, gjoja sikur kishte ikur direkt ne pune!
  Sigurisht qe jemi kundra dhunes, por nuk do surprizohesha qe nje zusk si puna e kesaj Arbanes ta kishte sajuar dhunen kundra saj.

  PS: Kane halle me te medha shqiptaret ne Kosove dhe Shqiperi sesa viktimizimi i Arbanes..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Mos e vrit shume mendjen per Arbanen dhe sojin e tyre te peshtire sorosian.
  Kemi edhe neve ne Shqiperi sivllain e kesaj Arbanes, Erion Veliaj. Te nesermen e dasmes ky tipi nxorri nje foto qe ishte bere disa dite perpara, gjoja sikur kishte ikur direkt ne pune!
  Sigurisht qe jemi kundra dhunes, por nuk do surprizohesha qe nje zusk si puna e kesaj Arbanes ta kishte sajuar dhunen kundra saj.

  PS: Kane halle me te medha shqiptaret ne Kosove dhe Shqiperi sesa viktimizimi i Arbanes..
  Mua po me duket i sajuar, prandaj po e shoh me rezerva, plus qe nuk dha asnje deklarate per media askund nuk u shfaq as ne kamere, pastaj del njeriu i tyre Berat Buzhala ben foto me te, ajo duket sikur te mos kishte perjetuar dhune. Cka te besosh ketu ?

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,914
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga qaz Lexo Postimin
  Perseri na veni fajin neve popullin qe kemi drejte te dyshojme edhe pse te gjitha indikacionet jane me dyshu si rast, por as qe nuk u paraqit ne media Arbana, as nuk e kapi kund kamera.

  Une uroj te mos i kete ndodhur me e keqja pra dhuna ndaj saj, po ashtu cfardo lloj dhune duhet denuar. Populli nuk eshte i korruptuar, keta ne pozita jane te korruptuar. Ajo qe ke thene eshte shume gabim.


  Ti ke te drejten tende te dyshosh,eshte e drejte qe nuk ta heq njeri... Ndersa per Arbanen te drejtaj e saja ishin te paraqitej ne spital dhe ta denunēonte aktin ne prokurori. Deri ketu me duket se jemi dakort.

  Tani na mbeten tre opsione,ne pamundesi te provave dhe autoreve te supozuar te dhunes...(deri ne shkallen e fundit te gjykimit) : 1) Te jemi kunder dhunes ndaj Arbanes. 2) Te jemi pro dhunes ndaj Arbanes. 3) Te dyshojme per dhunen ndaj Arbanes.

  Nga te "treja" keto opsione,supozohet,se dyshimi e justifikon dhunen me teper se dy te tjerat,sepse e ben personin e dhunuar edhe mashtrues,kerkon te heqi etiken dhe "kredibilitetin" personit. Dhe po i hoqe kredibilitetin personit eshte nje dhune verbale qe eshte edhe me keq se dhuna fizike.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ti ke te drejten tende te dyshosh,eshte e drejte qe nuk ta heq njeri... Ndersa per Arbanen te drejtaj e saja ishin te paraqitej ne spital dhe ta denunēonte aktin ne prokurori. Deri ketu me duket se jemi dakort.

  Tani na mbeten tre opsione,ne pamundesi te provave dhe autoreve te supozuar te dhunes...(deri ne shkallen e fundit te gjykimit) : 1) Te jemi kunder dhunes ndaj Arbanes. 2) Te jemi pro dhunes ndaj Arbanes. 3) Te dyshojme per dhunen ndaj Arbanes.

  Nga te "treja" keto opsione,supozohet,se dyshimi e justifikon dhunen me teper se dy te tjerat,sepse e ben personin e dhunuar edhe mashtrues,kerkon te heqi etiken dhe "kredibilitetin" personit. Dhe po i hoqe kredibilitetin personit eshte nje dhune verbale qe eshte edhe me keq se dhuna fizike.
  Nuk po e arsyetojmė dhunėn, ēdo formė e dhunės duhet dėnuar edhe ajo psikologjike, por kam dhėnė dyshimet e mia pėr rastin, nėse shikon rrethanat si ka ndodhur; afėr apartamentit tė saj, lajmi thoshte bashkėpartiaket ju gjinden pranė, ēorape tė grisura nė mėnyrė tė ēuditshme, njė foto e gazetarit Berat Buzhala ku kishte vizituar Arbanėn nė shtėpinė e saj, nuk dukej qė Arbana kishte qėnė viktimė e dhunės para njė ose dy ditėve, asnjė prononcimi Arbanės, askund nuk e kapi as kamera, por vetėm ato dy foto qė qarkullojnė nėpėr rrjete sociale, tė gjitha kėto me bėjnė tė dyshoj.

  Sidoqėtėjetė, mbetėt tė shihet nėse njėsiti i hetuesis dhe policia arrijnė ta zbulojnė rastin. Arbana duhet tė bashkėpunoj me ta por edhe me media, nė mėnyrė qė tė dihet e vėrteta. Nėse Arbana nuk bashkėpunon mė asnjėrin nga ato qė pėrmenda por vetėm pret nė vizitė njerėz nga partia e saj, atėherė dyshimet bėhen edhe mė tė mėdha qė ky rast ėshtė inskenim dhe i sajuar...

  Tė shohim ēfarė thuhet nė ditėt nė vijim nga media dhe nga zyrtarėt e asaj partie.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qaz : 17-05-2017 mė 03:20

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime nė 27 postime

  Pėr: FOTO/ Rrihet brutalisht gazetarja dhe politikania kosovare Arbana Xharra

  Arbana Sharra ku nuk i fut hundet dhe mire ja kane bere!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •