Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-04-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Mirembrena!

  A mund te me thoni cila forme eshte korrekte? "Para shume/ca vjetesh" apo "para shume/ca vitesh".
  Ju lutem te me pergjigjeni vetem ne qofte se e dini me siguri formen korrekte.

  Faleminderit per ndihmen.
  Cristian

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Forma korrekte duhet te jete "para ca vjetesh" dhe "para shume vitesh"... ne qofte se kjo e dyta eshte e sakte

  Por duhet hapur ndonje qitap per te pare se pse dhe si... qe "ca-ja" dhe "shume" si forma te dyja te nje peremri i pacaktuar dhe lakimet etj etj... Megjithate forma korrekte per kohen e shkuar dhe te ardhmen.... duhet te jete : para-pas dhjete vjetesh.

 3. #3
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,891
  Faleminderit
  116
  64 falenderime nė 60 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  para shume vjetesh eshte korrekt.

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,715
  Faleminderit
  188
  242 falenderime nė 192 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Citim Postuar mė parė nga xamono Lexo Postimin
  Mirembrena!

  A mund te me thoni cila forme eshte korrekte? "Para shume/ca vjetesh" apo "para shume/ca vitesh".
  Ju lutem te me pergjigjeni vetem ne qofte se e dini me siguri formen korrekte.

  Faleminderit per ndihmen.
  Cristian
  Me siguri se di asnjeri...

  Sipas meje formimi korrekt esht: Para disa vitesh.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,308
  Faleminderit
  233
  313 falenderime nė 292 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Per mua, forma me letrare do ishte : Perpara disa vitesh .

  Nga dy menyrat qe ke prezantuar do zgjidhja : Para ca vitesh.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime nė 27 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  ..para ca vitesh eshte poetike. 'para shume vjetesh' eshte sipas kogresit te gjuhetareve kurse 'para ca vjetesh' eshte edhe forma me e perdorur per shkak te cudanerise qe shkakton tingulli 'shume' qe nuk duket shqiptar..

 7. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,174
  Faleminderit
  11
  197 falenderime nė 163 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Para do vjetsh...... ėshtė mė korrekte sipas Fishtės
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,019
  Faleminderit
  101
  94 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Si thuhet? "Para ca vjetesh" apo "para ca vitesh"

  Para disa vitesh pėrdoret gjithmonė.
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •