Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 45 prej 45
 1. #41
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  16
  57 falenderime n 52 postime

  Pr: Vendi n duart e krimit.Statistikat rekord t vrasjeve,atentateve e tonelatave drog n vetm 1

  O Lazo nje pyetje kshu kot. Kete opinionin tend ku e bazon?
  Qe te bindemi dhe ne te tjeret jo per gje..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  240
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: Vendi n duart e krimit.Statistikat rekord t vrasjeve,atentateve e tonelatave drog n vetm 1

  [QUOTE=Albo;3828618]Ti ke shume te drejte. PS duhet ta ndryshoje emrin ne Partia e Hashashit. Kurse PD duhet ta ndryshoje emrin ne Partia e Antidroges. Dhe qytetaret le te zgjedhin me te dyjave. Me pak fjale, le te zgjedhin nese femijeve te tyre duan tu japin nje shkolle e nje zanat, ose ti bejne te gjithe argate, trafikante e korriere droge
  Ate qe nuk ke kuptuar akoma ose qe ben sikur nuk e kupton eshte fakti se droga permendet thjesht si pretekst .Ka ndonje idiot ne bote te besoj se Luli & co jane mbledhur nen cader nga deshira e tyre per te larguar drogen nga vendi ??? Duket ashiqare se qellimi i vetem eshte te gjejne nje menyre qe humbja ne zgjiedhje te jete sa me pak e thelle.PD-ja nuk ka asnje lloj tjeter argumenti per te thene sepse nuk ka cte thote. Te thote qe Basha doli kryetar i Bashkise me vodha te vjedhura? Qe u zgjodh kryetar i PD-se me pazare te pista? Te thote se nen PD-ne u futen drograt e renda ne vend?Ndoshta prek dike qe nuk e meriton por ne rrethin tim miqesor nuk njoh asnje te ekuilibruar qe te mbeshtet cadren.

 3. #43
  Rrjeti Social Kombetar Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  725
  Faleminderit
  60
  79 falenderime n 67 postime

  Pr: Vendi n duart e krimit.Statistikat rekord t vrasjeve,atentateve e tonelatave drog n vetm 1

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  O Lazo nje pyetje kshu kot. Kete opinionin tend ku e bazon?
  Qe te bindemi dhe ne te tjeret jo per gje..
  Jo te Shqupi, njehere...
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 4. #44
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  16
  57 falenderime n 52 postime

  Pr: Vendi n duart e krimit.Statistikat rekord t vrasjeve,atentateve e tonelatave drog n vetm 1

  Vari trajsten shqupit. Po na jep ndonje argument apo fakt qe te iluminohemi dhe ne te painformuarit..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #45
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  23,960
  Faleminderit
  64
  760 falenderime n 623 postime

  Pr: Vendi n duart e krimit.Statistikat rekord t vrasjeve,atentateve e tonelatave drog n vetm 1

  Ate qe nuk ke kuptuar akoma ose qe ben sikur nuk e kupton eshte fakti se droga permendet thjesht si pretekst .Ka ndonje idiot ne bote te besoj se Luli & co jane mbledhur nen cader nga deshira e tyre per te larguar drogen nga vendi ??? Duket ashiqare se qellimi i vetem eshte te gjejne nje menyre qe humbja ne zgjiedhje te jete sa me pak e thelle.PD-ja nuk ka asnje lloj tjeter argumenti per te thene sepse nuk ka cte thote. Te thote qe Basha doli kryetar i Bashkise me vodha te vjedhura? Qe u zgjodh kryetar i PD-se me pazare te pista? Te thote se nen PD-ne u futen drograt e renda ne vend?Ndoshta prek dike qe nuk e meriton por ne rrethin tim miqesor nuk njoh asnje te ekuilibruar qe te mbeshtet cadren.

  E di ate meselene e dy fqinjeve ne Tirane, njeri demokrat e tjetri socialist? Ziheshin per nate tek kafeneja poshte pallatit. Ai demokrati i thosh keta jane te gjithe trafikante e mafioze. Ai socialisti i thosh, ti flet kot, pa fakte, keta jane rilindas. U kap avioni me droge. I thote demokrati: He mo, e shikon se ku i ke faktet? Avionin e ke para syve ne televizor. Po ik o i thosh socialisti, ai avion eshte italian e jo shqiptar. Nuk eshte prove ajo. Kapen tonelatat e hashashit perdite e i degjonin ne lajme: he mo, i degjove tonelatat e hashashit qe u kapen? Po ore, po kjo tregon qe policia po e lufton hashashin, - ia kthente socialisti. Shpertheu skandali i Eskobarit te Sarandes i punesuar ne shtet e mik e Metes e gjithe Qeverise se Rames. I thote demokrati: He mo, e shikon se kush e ben trafikun? Mos ia fut kot ore ti, nje fshatar nga saranda beka trafik droge! Besohet kjo?! Kaluan disa muaj, dhe doli ne lajme qe kishin kapur djalin e fqinjit te tij socialist ne pallat me droge. U ulen prape te dy tek kafeja poshte pallatit. I thote demokrati: U binde tani qe Rilindasit ta marren djalen ne qafe e ta bene trafikant droge?! Keta duhen vrare se na e nxine jeten - ia ktheu socialisti. Nuk vene te kapin Eskobarin e droges qe e beri Italine e Greqine det me droge por vene kapin djalin tim!

  Morali i ketij episodi eshte qe shqiptaret si popull jane njerez bageti, njerez qe nuk e meritojne te quhen njerez, pasi ata tashme nuk kane humbur vetem lirine si njerez, nuk kane humbur vetem dallimin mes te mires e se keqes, por kane humbur edhe dashurine per njeri-tjetrin. Morali i asaj historise me lart per mua nuk eshte qe djali i socialistit u kap me droge, por qe babai i tij e dinte shume mire qe i biri merrej me droge, dhe e mbeshteste dhe e inkurajonte ate, pasi me e rendesishme per ate njeri ishte paraja se sa njerzilleku. Dhe ai nuk eshte rasti i vetem ne Shqiperi, per fat te keq, nuk jane me vetem burgjet e Evropes se mbushur me shqiptare te rinj te implikuar ne trafiqe droge, sot mesazhi qe gjithe rinia shqiptare qe jeton ne Shqiperi merr eshte: mos u beni budallenj, mos shkoni ne shkolle qe te merrni dije e kulture pasi ajo nuk te jep as pune e as buke. Hajdeni e merruni me droge, behuni argate ne arrat e hashashit ne cdo qark te vendit, behuni korriere transporti te kesaj droge, e kini per te bere para plot. E me ato para, mund ta blini edhe universitetin e shkollen po te doni. Mund te beheni edhe politikane e deputete - ja shikoni se ke kemi bere deputete sot, ju i njihni mire kriminelet e trafikantet e ketij vendi.

  Tani te ndalemi edhe tek "politika" megjithese ne Shqiperi ka gati 10 vjet qe nuk behet me politike:

  Zgjedhjet mbahen qe qytetaret te zgjedhin alternativen me te mire per te ardhmen e tyre ne 4 vjetet e ardhshme. Ne nje vend normal, zgjedhjet jane te shenjta dhe qytetaret e mbrojne me gjak, po me gjak, voten e tyre te lire. Shqiperia nuk eshte nje vend normal, pasi shqiptaret nuk e shohin voten si te shenjte, pasi komunizmi nuk iu vrau vetem lirine si njerez, por i privoi edhe nga dinjiteti i tyre si njerez. Voten shqiptari e shet per nje thes me miell, per nje thes me patate, per nje televizor, per nje vend pune ne shtet, per nje premtim bombastik te genjeshtert qe tingellon bukur per momentin. Dhe bleresi i votes eshte ai trafikanti i droges, ai Eskobari, qe policia nuk e kap dot edhe pse eshte ne kerkim nderkombetar, se me parate e tij e me parate e asaj droge jane blere votat e shqiptareve ne dekaden e fundit per llogari te Metave, Ramave e kompani. Tani ti e ata miqte e tua ne Tirane qe "nuk e mbeshtesin cadren", jeni ose a) naive te budallepsur qe refuzoni te shikoni realitetin shqiptar ne sy b) ose ushqeheni me buken e industrise se droges qe kontrollon sot gjithe ekonomine shqiptare, qe nga ai argati qe paguhet me ore ne fushat e kanabisit, e deri tek 99% te gazetareve qe ti lexon ne gazeta e shikon ne televizor perdite.

  Ajo qe opozita po ben, ne nje vend normal, duhet te mbeshtetej nga gjithe qytetaret e atij vendi qe akoma e ruajne qytetarine e tyre si te shenjte. Qytetar nuk te ben ligji, te ben vota e lire. Opozita nuk po kerkon te vije ne pushtet, opozita po ben nje kerkese te thjeshte: "Te shkojme ne zgjedhjet e ardhshme jo me keta njerez qe na qeverisin sot ne pushtet qe jane te implikuar direkt nga mafia e droges ne vend, por me nje qeveri te perkohshme teknike, ne menyre qe te shohet besimi i qytetarit e botes tek zgjedhjet tona." Fakti qe shqiptaret jane te ndare edhe ne kete kerkese kaq demokratike, kaq legjitime, kaq te nevojshme per demokracine e sigurine kombetare te vendit, tregon qe shqiptaret si popull kane shkarre aq shume, sa mund te jete teper vone per ta qe te ringjallin rendin demokratik ne vend. Rendi demokratik ne vend, ka vdekur, e vrau mafia e droges, qe sot kontrollon gjithe ekonomine e vendit, gjithe mediat, Qeverine, Kuvendin e gjithe organet e shtetit qe jane vene ne sherbim te saj, jo ne sherbim te qytetarit. Shpresoj qe une te jem gabim, e koha te me provoje si te tille, por shenjat per ate popull e ate vend nuk jane te mira.

  Zgjedhjet nuk behen vetem per qytetaret e atij vendi. Zgjedhjet behen dhe kane rendesi edhe per te gjithe vendet fqinje tona, gjithe partneret tane e me gjere. Cfaredo zgjedhje qe shqiptaret te bejne, edhe sikur zgjedhjet te behen sa per sy e faqe, sa per farse, dhe riperseritet fenomeni i vjedhjes dhe blerjes e manipulimit te botes, ato zgjedhje nuk do te zgjidhin asgje. Pasi ne mendjet e tyre, Rama, Meta e eskobaret e tyre mund te mendojne se "e bleme imunitetin e ligjit ndaj nesh dhe pasurise sone edhe per 4 vitet e ardhshme" fqinjet e partneret tane nderkombetare nuk jane aq budallenj sa t'i sjellin verdalle morat e Shqiperise. Nese zgjedhjet nuk prodhojne nje alternative qe Eskobaret i fut ne burg, parcelat e droges i shkaterron e djeg, dhe ndryshon mentalitetin e drejtimin e vendit, cfare kujton se e pret Ramen, Meten, dhe ate popull? Kujton se Italia do te rrije duarkryq edhe 4 vitet e ardhshme? Kujton se SHBA do te lejojne trafikun e kokaines e heroines te kaloje mes Shqiperise me bekimin e Rames e kompani? Do bejne ate qe kane bere kurdohere: nese institucionet e vendit nuk i fusin dot trafikantet ne burg e rikthejne rendin demokratik ne vend, keta do te fillojne ti eleminojne kokat e trafikut te droges qe sot fshihen ne Shqiperi nje e nga nje. E do degjosh ti se si u hodh ne ere filan "biznesmen" duke hipur ne ashensor. E do degjosh se si i shpertheu makina filan deputeti. E do degjosh se si do tu presin flete-arresti e do kthehen nen kerkim nderkombetar filan politikan i njohur ne Shqiperi. Dhe kur te plasi lufta mire, do degjosh se si Italia do te perdori preteksin e droges per te pushtuar Shqiperine ashtu sic beri ne 1939. Prandaj trafiqet e droges dhe keta trafikante qe sot mbajne peng ate vend, ate popull, jane nje kercenim i madh kombetar. Ata qe nuk e kuptojne kete gje, jane ata qe do te vuajne pasojat ne kurrizin e tyre se shpejti.

  Pare me kete sy, zgjedhjet e ardhshme do t'i japin pergjigje vetem nje pyetjeje: A jane shqiptaret te zote te votebesojne me voten e tyre te lire nje alternative qe e rikthen vendin nga duart e mafies se droges ne duart e institucioneve demokratike te vendit? Nese pergjigjia eshte po, shqiptaret do ta bejne kete gje, bota ka per ti dhene kohe qeverise se re per te mbajtur premtimin, e shqiptaret mund te marrin fryme lirisht edhe per 1 apo 2 vjet. Nese pergjigjia eshte jo, dhe shqiptaret votebesojne kliken e njerez qe kane qene ne pushtet ne keto kater vjet, qe jane inkriminuar ne te gjitha aferat e pista te mundshme, atehere mjere ata njerez qe kane ngelur ne ate vend.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 25-04-2017 m 10:29

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •