Emri:  e240f522b9d84027e3b051c62db520a9a8e6a5c8.JPG

Shikime: 189

Madhėsia:  6.8 KB

Dy peshėngritsat shqiptarė, Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli kanė bėrė paraqitje shumė tė mirė nė Kampionatin europian tė kėtij sporti. Godelli ngriti 161 kg nė provėn e tretė pas dy dėshtimesh me pesha mė tė lehta, duke u shpallur kėsisoj Kampion i Europės. Qerimaj i gėzohet medaljes sė argjendtė nė shtytje dhe njė paraqitjeje fort dinjiotoze nė kampionat.