Emri:  e240f522b9d84027e3b051c62db520a9a8e6a5c8.JPG

Shikime: 155

Madhsia:  6.8 KB

Dy peshngritsat shqiptar, Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli kan br paraqitje shum t mir n Kampionatin europian t ktij sporti. Godelli ngriti 161 kg n provn e tret pas dy dshtimesh me pesha m t lehta, duke u shpallur ksisoj Kampion i Europs. Qerimaj i gzohet medaljes s argjendt n shtytje dhe nj paraqitjeje fort dinjiotoze n kampionat.