Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,151
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Shperthim ne Shen Piterburg, 10 te vdekur dhe 47 te plagosur.

  Ne oren 14:40 ora locale, ne nje tren ne udhetim midis dy stacioneve Technologicheskiy Institut dhe Sennaya Ploshchad ndodhi nje shperthim.
  Hetuesia po shqyrton te gjitha pistat, duke perfshire ketu edhe ate te terrorizmit.
  Nuk ka te dhena qe midis viktimave te kete turiste…
  Ne nje tweet, zonja Federica Mogherini, presidentja e puneve te jashteme te BE-se ka thene: “Jemi te gjithe me popullin rus.”
  Ne stacionin metropolitan te "Ploshchad Vosstaniya", qe gjendet ne sheshin kryesor te stacionit kryesor te Shen Piterburgut,
  eshte rekuperuar dhe dizineskuar nje tjeter bombe e krijuar ne menyre artizanale.
  Shume mesazhe solidariteti kane vershuar nga te gjitha anet e politikes internacionale…

  Pershendetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 2. #2
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,151
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Rusise ngushellime nga Britania e Madhe

  Ministri i puneve te jashteme Boris Johnson ka shprehur ne nje tweet, ngushellimet e tij
  per tragjedine qe ka ndodhur ne Shen Piterburg ( Pjetergrad ).
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 3. #3
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Anėtarėsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  e meriton te digjet krejt ki qytet rus
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 4. #4
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,151
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Po ti i paske hik prej duresh doktorrit..!?
  .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

  Nje propozim, po sikur te gjeje nje brez eksplozivi..., a do te deshe te hidheshe ne ere...,
  pikerisht te realizoje enderren tende...?
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 5. #5
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,396
  Faleminderit
  393
  246 falenderime nė 210 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga strong_07 Lexo Postimin
  e meriton te digjet krejt ki qytet rus
  ...patjeter qe e meriton ne logjiken e kermave islamike si puna jote....madje e tere bota e lire e meriton, perderisa ju lejon te jetoni ne te!!
  Admini i ketij forumi e ka per detyre qe te denoncoje ne organet perkatese individet qe shprehin mendime te tilla prej krimineli terrorist si puna jote!!
  Halli se Albos i digjet me shume per te luftuar katoliket sesa terroristet islamike....
  Jarigas

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Vrasja e ēdo civili eshte i dėnueshem ligjerisht, fetarisht e moralisht ! Asgje hic nuk e arsyeton hakmarrjen ne njerez te pafajshem !!

  Do kisha pasur deshire qe njerezit qe ngrisin zerin per kete krim, te bejn njesoj kundėr diktatorit Putin, i cili vret dhe bombardon me arme kimike njerez te pafajshem ne folet e tyre ! Jeta e nje rusi nuk eshte me e vlefshme se jeta e nje siriani.

 7. #7
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,396
  Faleminderit
  393
  246 falenderime nė 210 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Vrasja e ēdo civili eshte i dėnueshem ligjerisht, fetarisht e moralisht !
  Vrasja e civilave eshte e ligjeruar ne Kuran, dudum!!

  Asgje hic nuk e arsyeton hakmarrjen ne njerez te pafajshem !!
  Kurani e arsyeton, duke bere te fajshem cilindo qe s'beson ne te dhe ne profetin beduin!

  Do kisha pasur deshire qe njerezit qe ngrisin zerin per kete krim, te bejn njesoj kundėr diktatorit Putin, i cili vret dhe bombardon me arme kimike njerez te pafajshem ne folet e tyre ! Jeta e nje rusi nuk eshte me e vlefshme se jeta e nje siriani.
  Armet kimike i perdorin vellezerit e tu muslimane qe luftojne kunder Asadit, pasi atyre u dhemb ne shpirt qe Asadi te trajtoje muslimanet dhe kristianet barabar ne regjimin e tij sekular!!
  Ne Siri u festua e Diela e Palmave anembane pjeses se lire nga vellezerit e tu jihadista, e kjo fale Asadit!
  Perrallat harape mbi "faji eshte gjithmone i te tjereve" tregojua dudumave te rraces sende....
  Jarigas

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Do ishte mire qe vrasja si koncept te mbaronte ne suazat e individit po ky pothuaj kurre nuk ka qene plotesisht i shendetshem dmth vetvetja. Feja si ide eshte dicka madheshtore ashtu si shkenca por nuk ka imunitet ndersa shkenca gezon elasticitet dhe shkathtesi tradhetare pra gabon kunder vetes dhe perfundon ne shkaterrime te medha.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Vrasja e civilave eshte e ligjeruar ne Kuran, dudum!!
  Ne Kur'anin Islamik, jo. E n'ate kristian, ndoshta.

  Kurani e arsyeton, duke bere te fajshem cilindo qe s'beson ne te dhe ne profetin beduin!
  Pallavra biblike, shko bisedo me nje Hoxhe per Islamin, e jo me mesia4ever.

  Armet kimike i perdorin vellezerit e tu muslimane qe luftojne kunder Asadit, pasi atyre u dhemb ne shpirt qe Asadi te trajtoje muslimanet dhe kristianet barabar ne regjimin e tij sekular!!
  Ne Siri u festua e Diela e Palmave anembane pjeses se lire nga vellezerit e tu jihadista, e kjo fale Asadit!
  Perrallat harape mbi "faji eshte gjithmone i te tjereve" tregojua dudumave te rraces sende....
  Asadi per nga feja nuk eshte musliman.
  Muslimanet dhe Kristianet kan jetuar 15oo vite se bashku pa fije problemi qysh ne pushtimin e Damaskut. Historia tregon se ē'ishte harmonia fetare n'ate vend, e ē'eshte sot ne demokraci.
  Por me qense ti arsyeton krimet kunder femive me arme kimike duke mbrojt asadin me putinin, dhe n'anen tjeter derdhe lot per viktimat e St-petersburgut, tregon me se miri gjendjen tende shpirterore.

  Ti dhe mesi, jeni te mykur ne zemer. Eshte mire qe ta shkundeni njeri tjetrin per t'kuptuar se epoka e mesjetes se erret, ka kaluar ! Zgjohuni !

 10. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Armet kimike i perdorin vellezerit e tu muslimane qe luftojne kunder Asadit, pasi atyre u dhemb ne shpirt qe Asadi te trajtoje muslimanet dhe kristianet barabar ne regjimin e tij sekular!!
  Ne Siri u festua e Diela e Palmave anembane pjeses se lire nga vellezerit e tu jihadista, e kjo fale Asadit!
  Perrallat harape mbi "faji eshte gjithmone i te tjereve" tregojua dudumave te rraces sende....
  Me mire te krishteret te vriten nga radikalet myslimane sesa te vriten femijet me bomba qe permbajne helme kimike. Te krishteret kurre nuk do te justifikojne vrasjen dhe torturimin e femijeve sepse ata sic e tha Presidenti Trump jane 'femije te Zotit'. Helmin kimik e ka perdore vrasesi Asad me ndihmen dhe njohurine e Putinit.

  Njekohesisht nuk gezohemi kur ndodhin sulme terroriste as ne Rusi sepse po vriten civile te pafajshem, vrasesi Putin eshte e vertete se po vret dhe po fillon luftera pa e pyetur hiq popullin e tij, vendimet i merr krejt vet per interes te vetin por kjo nuk justifikon terrorizmin. Mos e mbeshtet genjeshtren i nderuar nese deshiron te jesh banor i Parajses sepse nuk do te shkosh ne parajse duke lavderuar katolicizmin e ne anen tjeter duke mohuar krimin e bere nga Asadi ne vrasjen e femijeve, pamje nga te cilat kam qare si femije. Njeriu me mendje te shendoshe i di krimet qe i kane bere dhe po i bejne islamistet ane e mbane botes dhe se ato krime behen nen urdherat e fese islame - Kuranit - Muhamedit - Islamit.
  Destroyer of falsehood :)

 11. #11
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ne Kur'anin Islamik, jo. E n'ate kristian, ndoshta.
  Jo aspak. Kurani nxite per dhune andaj ka dhune ne fene islame, kete nese jam gjalle edhe pas 10 viteve do te ta them pa fije turpi e pa u frikesuar sepse ky eshte realiteti.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Pallavra biblike, shko bisedo me nje Hoxhe per Islamin, e jo me mesia4ever.
  Hoxha paguhet per ate pune, paudhesite e Islamit dhe islamisteve dihen nuk ka bir nane e as babe qe i mohon me fakte e argumente. Ti po pret prej Llapit te te ta thote te verteten rreth PDK-se. Je duke e humbur kohen kot vella duke pritur.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Asadi per nga feja nuk eshte musliman.
  Te njejten gje ta thone sektet e islamit per ty. Andaj e keni fene me lloj lloj sektesh, do shpoheni ku te mundeni edhe pak do te shpoheni edhe aty poshte permas.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Muslimanet dhe Kristianet kan jetuar 15oo vite se bashku pa fije problemi qysh ne pushtimin e Damaskut. Historia tregon se ē'ishte harmonia fetare n'ate vend, e ē'eshte sot ne demokraci.
  Por me qense ti arsyeton krimet kunder femive me arme kimike duke mbrojt asadin me putinin, dhe n'anen tjeter derdhe lot per viktimat e St-petersburgut, tregon me se miri gjendjen tende shpirterore.
  Paqe a? Kushtoja historise vetem nja 5 minuta nga jeta jote dhe do ta shohesh se sa 'felle' je hyre ne genjeshter. Ne Siri ska demokraci o i cmendur, aty ka 2 diktatura, njera Asadi dhe tjetra xhihadistet qe vrasin ke te mundin. Ti po i kallxon dikujt per gjendjen shpirterore kur ti me vite te tera pa fije turpi e meshire ke bere te njejten. Kur jane vrare te krishteret me bomba ti ke mohuar gjithcka.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ti dhe mesi, jeni te mykur ne zemer. Eshte mire qe ta shkundeni njeri tjetrin per t'kuptuar se epoka e mesjetes se erret, ka kaluar ! Zgjohuni !
  Ti mos fol per mua, sjam njeri perfekt por sjam i nivelit tend. Jo valla ti spe di kete e po mundohesh te ua thuash kete te tjereve...
  Destroyer of falsehood :)

 12. #12
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga strong_07 Lexo Postimin
  e meriton te digjet krejt ki qytet rus
  Nese shqiptaret do ta kishin zemren e gurit sikur ti atehere pernjemend do te te kishe te drejte. Shyqyr qe shqiptaret e Maqedonise po e kuptojne realitetin dhe po i shohin paudhesite tuaja. Ska dyshim se shqiptaret e Maqedonise jane humaniste, e kane provuar kete dhe nuk mendojne si ti.
  Destroyer of falsehood :)

 13. #13
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,396
  Faleminderit
  393
  246 falenderime nė 210 postime

  Pėr: Terror ne metron e sh. Piterburgut - rusi.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ne Kur'anin Islamik, jo. E n'ate kristian, ndoshta.]
  Kurani eshte vetem islamik dudum, dhe ne 9:5, 9:29, 5:33, etj, Allahu ndersen muslimanet te vrasin ne baze feje, pra civile!


  Pallavra biblike, shko bisedo me nje Hoxhe per Islamin, e jo me mesia4ever.
  Jane kuranore, mazllem!
  Allahu urdheron qe te vriten ata qe s'besojne Muhamedin!!
  Allahu eshte kryekrimineli dhe Muhamedi qehajai i tij gjakatar e zemerderr!


  Asadi per nga feja nuk eshte musliman.
  Qekur e vendoska ti se kush eshte myslima e kush jo??!
  Muslimanet dhe Kristianet kan jetuar 15oo vite se bashku pa fije problemi qysh ne pushtimin e Damaskut.
  Muslimanet ka bere lufte 15 shekuj kunder te krishtereve dhe kunder persianeve dhe indianeve!! E kane me Kuran...

  Historia tregon se ē'ishte harmonia fetare n'ate vend, e ē'eshte sot ne demokraci.
  Historia na tregon se Islami ka shkaktuar 270 milione viktima pergjate historise se vet dhe skllaveri deri me sot e kesaj dite...po ti lexoje edhe historine e Celebiut, more mazllem!!
  Por me qense ti arsyeton krimet kunder femive me arme kimike duke mbrojt asadin me putinin, dhe n'anen tjeter derdhe lot per viktimat e St-petersburgut, tregon me se miri gjendjen tende shpirterore.
  Une nuk e arsyetoj aspak, vetem se e pergenjeshtroj...nuk ka asnje arsye pse Asadi te helmoje popullin e vet...ndersa eshte mese e mundur qe muslimanet sunite qe e luftojne te bejne ndyresirat me te kobshme, siē e kane deshmuar muslimanet e ISIS!!

  Ti dhe mesi, jeni te mykur ne zemer. Eshte mire qe ta shkundeni njeri tjetrin per t'kuptuar se epoka e mesjetes se erret, ka kaluar ! Zgjohuni !
  Ne fakt une u zgjova nje dite dhe peshtyva fene e ndyre te profetit zemerderr....po ti kur do te zgjohesh??!
  Jarigas

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •