Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull  Lulzim Basha shtroi edhe nj her krkesn pr qeveri teknike, por me kushtin q ajo t ket vuln e partive opozitare. Kreu i Partis Demokratike foli pr disa lojra t Edi Rams, q i cilsoi t papranueshme pr opozitn.

  Kemi vendosur t qndrojm ktu deri n largimin e tij, deri n krijimin e nj kabineti teknik me mbshtetje t gjer politike, jo me kryeministr teknik q cakton ai. Sepse kemi dgjuar q ka filluar t thrras njerz q t emroj nj kryeministr kukull, me nj qeveri kukull. Kryeministr kukull dhe qeveri kukull ta harroj se do t pranojm, tha Basha.

  Basha takoi n adrn e opozits personat me aftsi t kufizuara, problemet e t cilve i lidhi edhe me Reformn n Drejtsi. Kreu i Partis Demokratike tha se, ata q padrejtsisht prfituan nga parat publike gjat qeverisjes s socialistve do t prgjigjen te drejtsia e pastr dhe jo tek ajo q krkon t krijoj Edi Rama.

  Jo ne, por prokurort dhe gjyqtart e pavarur, jo t kapur si dshiron t bj ai dhe miqt e tij sorosian n Shqipri. Reforma n Drejtsi do t zbatohet vetm sipas kritereve europiane, q ne votuam me konsensus m 22 korrik. Prokurort dhe gjyqtart e pakapur e t pavarur, me mbshtetjen politike t Republiks s re, do t vendosin para prgjegjsis do njeri q ka futur duart n pasurit e shqiptarve, tha Basha.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Lu-ja beri nje gabim fatal qe ne fillim te reformes nuk percaktoi mimin e destabilizimit.Nje gabim i pafalshem,"diletantesh" .

  Tani e ka te veshtire te dali nga trekenshi i Bermudes; Berisha-Ruci-Meta. Tani i kan mbetur vetem dy menyra o te destabilizoje vendin pa reformen ose te heqi dore komplet nga reforma.

  Per te mos dale fajtori i pare duhet duhet te mendoje si mundet te veprohet jashte reformes,se reforma mori fund dhe sa me shume te vazhdohet me shpresen e reformes aq me shume vet Lu-ja do fundoset.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Ja fut si zakonisht kot Top Channeli. Basha nuk eshte dakort me qeveri teknike me kukullat qe do te vendosi Rama, por per nje qeveri teknike me konsesus nga te gjitha palet...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 18-03-2017 m 12:14
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Basha do te mare pushtetin ne tavoline sic mori edhe partine Demokratike..
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Basha do te mare pushtetin ne tavoline sic mori edhe partine Demokratike..

  Sikur Basha te kerkonte pushtetin ne tavoline mbase do ishte e para here qe do mesohej se dhe Basha kerkon dika. Fatkeqsisht Basha kerkon vetem gjera qe ja urdherojne te tjeter.

  Ne kete rremuje te kordinuar Basha eshte rrota e fundit e qerres.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Turpi qoft prjet me ty, Lulzim Basha!  Nga Altin Ketro/

  Kryetari i PD-s, Lulzim Basha, bri s fundi nj deklarat t papritur duke u shprehur nga adra n bulevard se: “Fatmir Xhafaj do e kaloj pragun e ministris s Brendshme, vetm po kaloi mbi trupat tan” (d.m.th. t demokratve). Kjo sht nga ato deklarata ku fjala e fundit thuhet n fillim. Dhe, kur ndodh kshtu, s’ka prapa kthehu, ndryshe quhesh frikacak. Megjithat kjo deklarat do i shkonte prshtat nj politikani me figur t pastr, q karriern e ka ngritur vet, shkall – shkall, dhe gjat ksaj rruge nuk ka gabuar pr asnj moment.
  Po Lulzim Basha nuk sht i ksaj race. Ai mban mbi supe shum gjynahe, por n rastin n fjal, nse do t bjm paralelizma, mban mbi krye krimin e vrasjes s 4 burrave me duar n xhepa m’u aty ku aktualisht ndodhet adra, m 21 janar 2011.

  Lulzim Basha ka marr shkas nga disa akuza publike q i jan br mandatarit si ministr i Punve t Brendshme, z.Fatmir Xhafaj, se ka qen hetues dhe persekutor n kohn e diktaturs.

  Personalisht nuk i besoj kto akuza t paprovuara me prova dhe pres t zhgnjehem nga pritshmria ime, por nuk mund t pranoj q moralistin e madh n kt rast t na e bj pikrisht Lulzim Basha.

  Ti Lulzim ke qen ministr i Brendshm at pasdite t 21 janarit ku qndroje brenda n kryeministri dhe kishe prgjegjsin politike pr gjithka kryenin forcat e policis, prfshi dhe shtirjen me arm kundrejt demonstruesve.

  Un nuk do ta vija dorn n zjarr pr Fatmir Xhafajn, por do ta vija po t m krkohet q t deklaroja m z t lart q ti, Lulzim Basha, ke prgjegjsi po aq sa Llupot, Prendt & Co n shkrehjen e atyre armve q u morn jetn 4 burrave t pafajshm. A ka terror m t madh se ky q n demokraci, ditn pr diell, t vrassh pa gjyq 4 burra q s’po i rrezikon jetn askujt?!

  Sido q t dal e vrteta mbi rastin “Xhafaj”, ti Lulzim Basha duhet, m se paku, t heshtsh dhe t lsh dik tjetr, t panjollosur, q t bj akuzat kundrejt Xhafajt.

  Ky revan q keni marr ndaj tij, ndrkoh q Fatmir Xhafaj ka 20 vjet n politik e me detyra t larta shtetrore (deputet, ministr, etj.), m bn t besoj se e gjith lufta ndaj tij vjen pr t vetmin shkak; qenin e Fatmir Xhafajt si kryetari i komisionit pr Reformn n Drejtsi, qndresa e tij e palkundur pr t qen komplementar me t gjith krkesat e prfaqsuesve t BE-SHBA-s.

  Sido q t dal nga kjo shtje Fatmir Xhafaj, po e mbyll kt shkrim me kundr shprehjen tnde: Ti Lulzim e kalove pragun e bashkis Tiran, duke shkelur mbi gjakun e 4 burrave t pafajshm t vrar pabesisht n mes t bulevardit, n zemr t Tirans. Dhe pr kt, bre edhe nj kurban dashi. Turpi qoft prjet me ty Lulzim Basha. Sigurisht, nse t ka mbetur ndopak cip n pafytyrsin tnde!

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Basha do te mare pushtetin ne tavoline sic mori edhe partine Demokratike..
  Me perjashtim te Ilir Metes qe eshte produkt tipik self-made, shumicat e kryetareve kryesore te partive politike shqiptare, kane qene te perzgjedhur e jo te zgjedhur. Por ndryshe nga propaganda bajate e disa gazetave qe i shesin dhe disa karafilave qe i besojne, kesaj rradhe pretendimet dhe deklaratat e Bashes jane korrekte, ndonese jashtmase te vonuara. Dhe ne te tilla raste, kunder argumentat e rilindaxhinjve jane prape ato te tipit "fajin e ka Saliu"!! Kur s'ja beson me njeri kete perrallen e Saliut kapen me Meten. Kur nuk iu hecen as rrenga e Metes, ritrillojne barcaletat e furnizimeve te tankseve serbe me nafte ne 1997-en. Nderkohe qe pala qe akuzon, harron se po prape ne 1997-en, ne Sarande-Vlore-Fier-Lushnje etj, mbeshtetesit e tyre protestonin duke ngritur tre gishtat larte (simbolin etnik serb). Se ku e mesoi ai fshatari i Lapardhase, apo ai Novoseles kete simbolin e shfarosjes se boshnjakeve dhe shqiptareve, nuk e ta tregon as Mero Gelbazja bashke me Carlo Bol*e-linon!

  Prandaj te flasim pak me konkretisht. A jemi per zgjedhje normale apo per nje maskarade si ajo e Dibres apo e Kolonjes?
  Pastaj le ta japi verdiktin populli. Sovrani vendos gjithandej dhe sovrani te shprehet me vote nese do Blushin, Ramen, Meten, Bashen apo Gjinushin!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 18-03-2017 m 20:59
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Basha: Prplasjet brenda koalicionit, teatr politik

  Kur prplasjet brenda koalicionit qeveritar po bhen t prditshme dhe n nivele t larta prfaqsimi, kreu i opozits, Lulzim Basha beson se ky nuk sht vese nj teatr politik mes bashkkryetarve t koalicionit, Edi Rama dhe Ilir Meta.

  Ai nuk u prqendrua shum n kt pik, por la t kuptohet se shqetsimi i tij lidhej me rolin e opozits.

  Dhe mjaft bt sikur u grindt. Jo po do na bni dhe opozitn ju. Mjaft q keni qeverisur 4 vite, bni dhe opozitn tani. Opozita sht n shesh, tha Basha.

  N ditn e 30 t protests, kreu i Partis Demokratike e rndoi fjalorin kundr kryeministrit, pr t cilin tha se sht nxitsi i akuzave kundr miqve t huaj q mbshtesin kauzn e opozits.

  Derman nuk i bn dot as e kuqja, as e bardha, por vetm ikja. Dhe do t ik q ke me t, tha Basha.

  Kreu i opozits kishte edhe nj sugjerim pr kryeministrin: N vend q t shpik armiq t jashtm, le t dal dhe t flas pr Fatmir Xhafn.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull
  Trmeti Trump-Merkel q mbylli sot adrn e Bashs


  27 Mars 2017


  Nga Flogert Mua*

  Dje dhe sot Lulzim Basha ka marr publikisht dy shuplaka q jan prfundimisht rrnimi i adrs s tij. Pas kthimit nga SHBA, ku mund t themi se dshtoi me sukses (e ku nse nuk do shfaqej n studion e VOA-s nuk do e merrte njeri vesh q ishte n SHBA), po nga SHBA mori nj shuplak direkte. N nj preononcim pr TCH ambasada e SHBA n Tiran rrzoi deklaratn e Bashs se kishte marr mbshtetjen e qeveris amerikane pr protestn. Ambasada amerikane n Tiran tha se administrata e Trump nuk e mbshtet protestn e Partis Demokratike dhe se SHBA apelon pr dialog mes palve. Duke e nxjerr Bashn jo vetm nj gnjshtar prball shqiptarve q e ndjekin nga mediat, por edhe prball militantve q i bjn shoqri me turne n adr.
  Pas shuplaks q i dha Trump dje, nj tjetr shuplak i ka ardhur nga partia e Merkel. Sot sht publikuar n media letra e zvendskryetari i grupit t CDU-CSU n Parlamentin gjerman, Franz Josef Jung, i cili sht njkohsisht edhe shefi i politiks s jashtme n CDU, si dhe ministr i Mbrojtjes s Gjermanis. N letrn e tij Jung shprehet n emr t CDU-CSU-s se Vonesa e reforms n drejtsi dhe bojkoti i zgjedhjeve nga opozita do ta kthenin Shqiprin shum mbrapa n rrugn e saj drejt Bashkimit Europian dhe do t dmtonte shum marrdhniet mes PD-s dhe CDU-CSU, duke i dhn goditjen fatale pas Hahn, Mogherini, Kukan, Fleckenstein, etj eksponent t lart evropian.

  E megjithat Basha si SHBA-ve dhe BE-s i sht prgjigjur se nuk do trhiqet nga rruga e tij e bojtotit. Dukshm Basha tani sht i trembur dhe nuk e ka m situatn nn kontroll. Natyrisht q ai do t thot se kjo ishte nj deklarat emocionale e momentit, pasi do ishte komedi nse ai vrtet mendon se sht m i besueshm se SHBA-t.

  adra sht rrudhur deri n pikn sa n shum momente t dits e gjen ose bosh ose me disa t militant q luajn shah e rrin nn hije. Edhe ajo pak frym q u ngrit ndr militant pas thirrjeve t Bashs pr dhun sht zbehur dhe tanim adra po i shrben vetm lokaleve prreth q shesin m shum kafe.

  Shuplakat q Basha mori dje dhe sot e kan trullosur dhe i kan bllokuar fillin e arsyes, duke e br at t shprthej kundr qeveris Trump e Merkel. Basha e ka kuptuar q ka ardhur momenti pr ta mbyllur adrn, por tani nuk di m as si ta mbyll pasi nuk ka mundur t siguroj as mbshtetje nga ndrkombtart q t paktn ta kishte si kart n fushat. Pra, nuk del dot as minimalisht si I dhjer, por krenar. Duke tentuar t korr ndonj pik nga ndrkombtart e duke krkuar shum q t marr pak, Basha ka mbetur pa asgj. Si thot populli Tahmaja e madhe t l pa gj.

  Ai sot ka mbtur n adrn e vetmis s madhe, e cila po ti bsh nj bilanc t shpejt t rezulton q sht mbshttur nga nj grusht militantsh dhe nj senator i akuzuar pr korrupsion n Itali.

  Logjika ta do t thuash se adra sht drejt mbylljes, pas shum shuplakave dhe mbshtetjes s paprfillshme q mori. Dje Basha ka porositur deputett q t shkojn dhe t punojn me bazn e partis, duke paralajmruar edhe mbylljen e adrs.

  I drrmuar Basha humbi pas dy reagimeve t SHBA dhe Gjermanis edhe ndkombtart q ndoshta n ndonj moment e kan par si lider t ri me mendsi t re nga ajo e paraardhsit t tij. Tani do i duhet t hyj n zgjedhje dhe aty t humb me shum gjasa edhe partin, duke i dhn fund karriers ashtu si erdhi, si kalama politik.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Basha: Qeveri teknike me vuln e PD. Jo kryeministr kukull

  Eshte per tu habitur se ka nje hapesire per ti bere opozite kesaj qeverie nga ana ekonomike qe eshte pothuajse e pafund. Do mjaftonin "dy ekonomist", nje gjysem programi dhe nje surrat i ri per te fituar zgjedhjet. Nje "gjysem politikani" nuk do i duhej me teper se tre-kater muaj per ta zberthyer kete qeverisje ku ne planin ekonomik ka gabuar do gje.. Por si gjithmon vazhdohet me politikat kospirative sorosjane qe i ben Xhelal Mziu.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •