Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  'Rama drejt dorzimit? Nj zonj pr Kryeministre n qeverin teknike'

  Emri: download_1489580629-9045039.jpg

Shikime: 228

Madhsia: 21.5 KB

  Ndrsa protesta e opozits vijon me t njjtin intesitet dhe kur Kryeministri duket se nuk do t lshoj p lidhur me mundsin e nj qeverie teknike, shansi pr t shkuar n zgjedhje me nj kabinet teknik nuk i ka mundsit Zero, si sht menduar deri m sot.
  Burime konfidenciale (jozyrtare) pran stafit t Edi Rams konfirmojn pr Opinion.al se Ermelinda Meksi, ish-eksponente e PS, q pr momentin mban nj post t rndsishm n zyrat e Sekretariatit Ekonomik pran OSBE n Vien ka patur bisedime intensive me kryeministrin Rama.

  Meksi njihet si tekniciene e zonja dhe e paprfshir n afera politike n Shqipri. Ndoshta arsyeja q ajo sht n kontakte t shpeshta me Edi Ramen ka t bj me mundsin e drejtimit prej saj t nj qeverie teknike. Shanset jan q opozita q jet dakort me nj qeveri t drejtuar prej znj. Meksi. Por nuk prjashtohet mundsia q emri i Meksit t jet dhe nj kandidatur e mundshme e PS pr Presidente.

  Lvizjet e ditve t fundit, largimi i 4 ministrave dhe bisedimet intensive t Edi Rams me bashkpuntore dhe ish-bashkpuntor shtojn dyshimet q Kryeministri po prgatitet pr lvizje t reja surpriz q doemos kan lidhje dhe me qndrimin prfundimtar q pritet t mbaj pr zhvillimet e fundit aleati i tij kryesor LSI.

  Zyrtarizimi i marrveshjes parazgjedhore mes PS dhe LSI dhe formimi i nj qeverie teknike m n krye zonjn Meksi do t qetsonte situatn parazgjedhore dhe do t plotsonte kushtin kryesor t opozits. /Opinion.al
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: 'Rama drejt dorzimit? Nj zonj pr Kryeministre n qeverin teknike'

  Llamburin ky deli djale
  si betoni mbi Tirane
  Llamburit me ifligare
  si Sulltani mbi pashallare.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime

  Pr: 'Rama drejt dorzimit? Nj zonj pr Kryeministre n qeverin teknike'

  Eshte trembur keq i shkreti se i ka dale nami si "vellai i Erdoganit" dhe "argati i Xhorxh Sorrosit". Erdogani kerkon te perplase briret me Gjermanine kurse Xhorxh Sorrosin do ta ujdisi mire Trump tani qe u be president.

  Po c'tu desh o lanet qe u bere kryeminister. Ishe mire kryetar bashkie ne Tirane, te njihnin si "Zoti 10%" se u merrje gjithe ndertuesve 10% te vleres se projektit per te marre lejemin e ndertimit.

  Po tani qe po fle ne nje stan me Eskobaret e padrinot e tyre skraparllinj, ku kujton se do te perfundosh?

  Erdhi ora te semurresh edhe ti keq sic na u semur shoku Nano e te na e lesh politiken, e te shkosh ne Vjene te jetosh?

  Nanon e qasnin ne Vjene, po ty nuk te qas njeri as ne fshatrat me te humbur te Shqiperise... se i mbushe burgjet plot me fukarenjte e Shqiperise.

  Albo

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: 'Rama drejt dorzimit? Nj zonj pr Kryeministre n qeverin teknike'

  si sulltane dhe pashallare
  agallare
  po ce do iu prish cartani(cartani film dmth)
  i hartuar me nje fjale
  te evropes cifligare

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •