Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Ministrat e LSI deklarojn: Ilir Meta do jet kryeministr pas zgjedhjeve

  Emri: Klajda-Gjosha.jpg

Shikime: 199

Madhsia: 67.3 KB

  LSI mbetet nj forc politike e cila po rritet, sidomos te shtresat e varfra dhe te mesme ka mbshtetje t fort, pa harruar se te rinia ka nj baz solide. Disa deputet t LSI kan shprehur publikisht se n mandatin e pas zgjedhjeve t 18 qershorit duhet q Ilir Meta t jet kryeministri i Shqipris. Edhe ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka thn n nj prononcim pr televizionin lokal SOT7 se LSI krkon q n zgjedhjet e ardhshme t bj Ilir Metn kryeministr.

  Nuk sht sekret q ne duam q Meta t jet kryeministr. Ai sht njeri q i ka dhn shum dialog dhe konstruktivitet politiks shqiptare, tha ministrja e LSI-s. Gjosha thirrje q shumica t ndal arrogancn dhe tu shrbej m mir qytetarve t vendit. Ne duhet t ndalim arrogancn dhe ti rikthehemi nj politike q e duan njerzit dhe q i shrben njerzve dhe popullit shqiptar. Un jam e sigurt q me gjith entuziazmin q mbizotron kudo n Shqipri sidomos me atmosfern q gjeta me grat dhe vajzat e Pogradecit besoj se ne do t arrijm ta bjm Metn, Kryeministr, ashtu si do t mundsojm q LSI t jet forc e par, tha Gjosha.

  Pas saj, nj tjetr ministr i LSI-s, Edmond Panariti u shpreh nga Kora se synimi i do force politike sht q t ket kryetarin e saj kryeministr.

  Panariti ka folur gjithashtu pr largimet m t fundit q prflitet se t ndodhin n Qeverin Rama, duke thn se nuk sht problem nse largimi i 2 ose 3 ministrave i shrben stabilitetit.

  Largime te diktuar? Nuk jam marre dhe nuk do merrem me te tilla biseda. Un dua qe ti kthehemi stabilitetit institucional. do lvizje brenda kabinetit q i shrben rivendosjes s marrveshjes i shrben ktij qllimi. Nuk sht problem nse largohen 2-3 ministra nse i shrben stabilitetit. Nuk mendoj q Meta t merret me t tilla diskutime. Shpresoj q opozita t kthehet n institucione sepse sht rruga e duhur. Ne e dim mir se do t thot braktisje institucionale. Meta kryeministr sht krkese legjitime qe nj force politike t krkoje kryetarin e saj n kt pozicion., tha Panariti.

  Por kto deklarata kan shkaktuar xhelozi dhe frik n selin roz. Ilir Meta e ka thn publikisht q nse PS i bn 71 deputet pas zgjedhjeve pa LSI, athere kjo forc politike kalon n opozit. N t kundrt duket se sht len gozhda n mur, pra nse duhen votat e LSI mandati i kryeministrit do ti kaloj LSI. Ndryshe le ta bjn qeverin PS me PD, thot nj deputet i LSI.

  KohaJone
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,916
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Ministrat e LSI deklarojn: Ilir Meta do jet kryeministr pas zgjedhjeve

  Nato male,mbi qeverine
  dyfeqet radhe po bin
  lufton Sulltani me Florin
  Prina o Flori Pasha,prim
  te sho dhe Lu-n mjekerzin
  dollibash qe la rakine.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 13-03-2017 m 14:59

 3. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  skender76 (13-03-2017)

 4. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,884
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 60 postime

  Pr: Ministrat e LSI deklarojn: Ilir Meta do jet kryeministr pas zgjedhjeve

  Sekti me i ndyre ne Shqiperi quhet LSI

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Ministrat e LSI deklarojn: Ilir Meta do jet kryeministr pas zgjedhjeve

  Qe te kuptosh LSI-ne, duhet fillimisht te mesosh kinezen, arrabishten dhe hebraishten.
  Pastaj te konsulohesh me Kasparovin per do levizje "shah-mat" te Metes.
  Ne fund te kthesh filxhan te fallxhorja, per te ardhmen.

  Mbasi t'i kesh bo te gjitha keto, prape s'ke per te kuptu asgje se 'ka Likja ne koke )
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •