Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Qeveria, ikin 4 ministra

  Njė ditė pasi u njoftua se kabineti qeveritar do tė ketė ndryshimin e njė numri tė pacaktuar ministrash, kryeministri Edi Rama mblodhi nė selinė e Partisė Socialiste 12 koordinatorėt e qarqeve, pjesa mė e madhe e tyre anėtarė tė kabinetit.

  Burime pėr Top Channel thonė se pritet tė lėvizin ministri i Brendshėm Saimir Tahiri, ministri i Shėndetėsisė Ilir Beqaj, ministri i Antikorrupsionit Bledi Ēuēi dhe ministri i Mirėqenies Sociale, Blendi Klosi.

  Largimi ėshtė vendosur sepse Tahiri do tė kryesojė fushatėn e zgjedhjeve nė Tiranė, ndėrsa Beqaj do tė kryesojė fushatėn edhe nė Dibėr, pėrveēse nė Kukės.

  Nesėr do tė zyrtarizohen largimet e tyre, ndėrsa emrat e ministrave tė rinj ende nuk dihen. Burime pėr Top Channel thonė se emrat e tyre i di vetėm kryeministri Edi Rama pėr momentin.

  Nė orėn 17:00, nė komunikimin javor nė Facebook, kryeministri Edi Rama do tė japė arsyet e ndryshimeve nė qeveri.

  / Top Channel
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Qeveria, ikin 4 ministra

  Ndryshimet nė kabinetin qeveritar tashmė janė konfirmuar zyrtarisht.

  Emri: ministrat-e-rinj-xhafaj-shalsi-xhacka-manastirliu-765x383_1489412525-231414.jpg

Shikime: 69

Madhėsia: 40.5 KB

  Emrat e rinj tė propozuar si anėtar kabineti janė 2 drejtues komisionesh parlamentare, njė deputete dhe njė drejtore e rėndėsishme e sistemit shėndetėsor, raporton SCAN.

  Po kush janė ministrat e rinj:

  -Ogerta Manastirliu, e propozuar si ministre e Shėndetėsisė

  Ėshtė drejtore e Qendrės Spitalore Universitare qė prej vitit 2013. Ajo ka mbajtur mė parė postin e drejtoreshės sė Strehimit nė bashkinė e Tiranės 2006-2011, post nga i cili u largua pas zgjedhjeve vendore tė vitit 2011. Ka studiuar pėr Shkenca Natyre.

  -Olta Xhaēka, e propozuar si ministre e Mirėqėnies Sociale

  Ėshtė deputete e Partisė Socialiste e zgjedhur nė 2 legjislatura. Aktualisht ėshtė anėtare e Komisionit parlamentar pėr Ēėshtjet Sociale dhe Shėndetėsinė. Ėshtė diplomuar pėr Shkenca Politike dhe Marrėdhėnie Ndėrkombėtare, Master of Arts (MA), pėr Administrim Publik nga Clark University, USA. Referuar CV zyrtare, nė vitin 2006 ka qenė hartuese projektesh pėr organizata joqeveritare nė Amerikė po ashtu ka qenė pjesė aktive e shoqėrisė civile. Pėr disa vite ka qenė pedagoge e Marrėdhėnieve Ndėrkombėtare.

  -Fatmir Xhafaj, propozuar si ministėr i Brendshėm

  Ėshtė deputet i Partisė Socialiste prej 4 legjislaturash e kryetar I Komisionit tė Ligjeve qė prej vitit 2013. Ka studiuar pėr drejtėsi dhe qė prej vitit 1982 ka punuar nė sistem. Pėrgjatė viteve ’90 ka ushtruar profesionin e juristit, avokatit e konsulentit ligjor. Qė prej vitit 1997 ėshtė angazhuar nė detyra publike, fillimisht si sekretar i Pėrgjithshėm i Kėshillit tė Ministrave, mė pas si Ministėr i Rregullimit tė Territorit dhe Turizmit (2002) e mė pas si ministėr i Drejtėsisė (2003-2005). Pėrgjatė periudhės 2005-2017, Xhafaj ka mbajtur detyra tė rėndėsishme parlamentar si nėnkryetar i Komisionit tė Ligjeve, kryetar i Komisionit tė Ligjeve, anėtar i komisionit pėr Reformės Zgjedhore, kryetar i Komisionit tė posaēėm pėr Reformėn nė Drejtėsi etj.

  -Eduard Shalsi, propozuar si ministėr i Ēėshtjeve Vendore

  Ėshtė deputet i Partisė Socialiste dhe kryetar i Komisionit parlamentar pėr Veprimtarinė Prodhuese, qė prej vitit 2013. Ka studiuar nė Shkencat e Natyrės dhe mė pas pėr ka bėrė studime pėr sistemin bankar. Referuar CV zyrtare, nė periudhėn 1990-1992 ka punuar si Mėsues Biologjie dhe Kimie nė shkolla tė ndryshme tė Tiranės. Nė periudhėn 1992-1995 ka jetuar nė Greqi ndėrsa mė pas ėshtė kthyer nė Shqipėri ku nė periudhėn 1996-2003 ka punuar nė sistemin bankar. Nė vitet 2003-2004 ka qenė Drejtor i Pėrgjithshėm i INSIG ndėrsa nė vitin 2004 deri nė vitin 2008 ka qenė drejtor i kabinetit tė kryetarit tė Bashkisė nė Tiranė e mė pas nė vitet 2008-2009 ka qenė zėvėndėskryetar i Bashkisė sė Tiranės.

  Gazetaexpres
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Qeveria, ikin 4 ministra

  I pėrgjigjet Llallės - “Heqja e mandatit”, Peēi: Po sulmohen nga mashat pseudo-institucionale

  Emri: termet-peci-tepelene-31-maj-2011-640x356.jpg

Shikime: 22

Madhėsia: 32.9 KB

  Kryebashkiaku i Tepelenės, Tėrmet Peēi, duke iu pėrgjigjur kėrkesės sė Prokurorisė sė Pėrgjithshme pėr heqjen e mandatit, ai thotė se po sulmohet nga masha pseudo-institucionale.
  Me anė tė njė reagimi nė rrjetet sociale, Peēi thotė se krimi i vetėm qė kishte bėrė ishte njė gjobė pėr makinėn nė doganė. Kėrkesėn e prokurorisė, Peēi e sheh tjetėr kund dhe se pėrgjigjen sipas tij do ta marrin mė 18 qershor.
  Reagimi i plotė i Peēit nė Facebook:
  Te dashur bashkeqytetare, mora nga mediat lajmin se qenkam kriminel:-) Prokuroria e Pėrgjithshme kėrkon mandatin tim sipas mediave pėr njė dėnim te padeklaruar. E vėrteta ėshtė se fillimisht nuk e deklarove njė gjobė pėr makinėn ne doganė. Kėtė e korrigjova dhe e depozitova nė KQZ qysh ne qershor 2016 pėrmes njė deklarate sqaruese. Ky ėshtė krimi qe kam bere dhe kjo nuk ėshtė njė vepėr penale siē e parashikon ligji pėrkatės!
  Unė e di mire se kujt i intereson kjo luftė me mua pėr tė me njollosur pėrmes mashave pseudo-institucionale. Janė po ata qe kane vite qe me janė qepur pas dhe nuk kane lėnė gjė pa thėnė pėr mua! Po meqė i ka zėnė nata jashtė nuk po merrem me ta sot. Por ne 18 qershor do merremi shume seriozisht unė edhe ju qe kėta llumra qe janė mbledhur ne njė ēadre nga tmerri i krimeve qe kane bere dhe i drejtėsisė qe po u vjen pas koke!
  Forca te punojmė fort pėr Partine Socialiste dhe Edi Ramėn nė emėr tė Tepelenės qe pas largimit te llumit qe e mbyti me vite po rilind ne ēdo cep te saj!


  Ora News
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •