Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
  1. #1
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Itali

    Agron Xhafa, vllai i deputetit socialist dhe kreut t komisionit t Reforms n Drejtsi, Fatmir Xhafa sht prgjuar nga policia italiane n lidhje me trafikun e drogs q ai bnte n zona t ndryshme t Italis.

    SYRI.net ka siguruar prgjimet e zbardhura nga policia italiane dhe t mbrritura n Shqipri, ku i jan vn n dispozicion policis shqiptare, por kjo e fundit nuk ka vepruar.

    PRMBLEDHJE

    Agron Xhafaj, vllai i Fatmir Xhafs, sht n pritje t dnimit nga Gjykata e Lees n Itali, e cila po gjykon nj grup kriminal shqiptarsh, t prfshir n trafik ndrkombtar dhe shprndarje e shitje lndsh narkotike.

    Hetimet pr kt grup kriminal jan zhvilluar n periudhn 2000-2001 nga Drejtoria e Antimafias n Lee dhe jan zbuluar t paktn 7 raste kur Agron Xhafaj sht prfshir me veprime aktive n furnizimin dhe shprndarjen e lndve narkotike marijuan, heroin dhe kokain n tregun italian.

    Sipas hetimeve t Antimafias italiane, Agron Xhafaj vepronte n Bolonja. Ai ishte pjes e nj grupi q siguronte drogn kryesisht n Shqipri dhe m pas e shprndanin n qytete si Salento, Firenze, Bologna, Parma, etj.

    N kt hetim ka qen i prfshir edhe Drejtoria e Antidrogs Amerikane (DEA), pasi grupi i shqiptarve, ku Agron Xhafaj kishte rol kryesor, kryente trafik lndsh narkotike nga Italia n Amerik.

    Rezulton se Agron Xhafaj sht prfshir drejtprdrejt n nj linj trafiku lnde narkotike nga Italia pr n Poloni. Por, kjo linj nuk rezultoi produktive, pasi Agron Xhafaj siguroi nj sasi lnde narkotike t cilsis s dobt, e cila nuk i plqeu pritsve polak.

    N vijim jan 7 rastet e evidentuara nga Antimafia Italiane, ku sht prfshir drejtprdrejt Agron Xhafaj n importimin, furnizimin, shprndarjen dhe shitjen e lnds narkotike n zona t ndryshme t Italis.

    Raste t konstatuara deri n Dhjetor 2001.

    RASTI I PAR

    Zonat e veprimtaris kriminale: N Lee, Venezia, Bologna, Firenze dhe lokalitete t tjera

    Vepra penale: Pjesmarrje n nj organizat trafiku dhe shprndarje lndsh narkotike (heroin, marijuan dhe hashash); Shtetasi shqiptar Fadil Papa siguronte lnd narkotike n Shqipri, duke realizuar edhe transportimin e saj pr n Salento (Itali). Pas qndrimit t prkohshm n zona t paidentifikuara salentine, lnda narkotike ndahej dhe shprndahej tek persona t tjer; n Venezia vepronte Besnik Murataj, i cili, n bashkpunim me Tomasz Piekarniak i jepte vazhdimisht lnd narkotike Rino Gerardit dhe Ervin Qezit, t cilt zhvillonin m tej aktivitetin e tyre n zonat e Venezias dhe Trevisos; n Bolonja vepronte Agron Xhafaj (i cili administronte nj rrjet n tijin shprndarsish, n bashkpunim me Orges Seferaj); n Parma vepronte Altin Maci dhe n Imperia vepronte Edison Sali;

    RASTI I DYT

    Zonat e veprimtaris kriminale: N Lee, Venezia, Bologna, Treviso dhe lokalitete t tjera, t konstatuara deri n Dhjetor 2001.

    Vepra penale: Pjesmarrje n bashkpunim ndrmjet tyre dhe me persona t tjer n organizat pr mbajtje, importim n territorin e Shtetit (Itali) dhe transportim t nj sasie t paprcaktuar marijuane; konkretisht, Fadil Papa siguronte dhe importonte lnd narkotike deri n brigjet e Salentos, ndrsa Agron Xhafaj ishte ngarkuar ta trhiqte menjher, duke krkuar bashkpunimin e Besnik Murataj.

    RASTI I TRET

    N provincn e Lees, dt. 10.09.2000;

    Besnik Murataj zotronte dhe i jepte Agron Xhafaj, nprmjet Tomasz Piekarniak, sasi prej 125 gram heroin, pr shprndarje t menjhershme;

    RASTI I KATRT

    N Bologna, dt 3.11.2000;

    Besnik Murataj zotronte dhe i jepte Agron Xhafaj, nprmjet Tomasz Piekarniak, sasi prej 40 gram heroin, pr shprndarje t menjhershme;

    RASTI I PEST

    N Bologna, dt 13.11.2000;

    Besnik Murataj zotronte dhe i jepte Agron Xhafaj, nprmjet Tomasz Piekarniak, nj sasi t paprcaktuar hashashi, pr shprndarje t menjhershme;

    RASTI I GJASHT

    N Bologna, dt. 13.11.2000;

    Besnik Murataj, n baz t krkess s Paolo Lo Sasso, siguroi lndn narkotike nga Agron Xhafaj dhe Orges Seferaj, q m pas iu dha nj agjenti t DEA-s (agjent i infiltruar, i cili i ishte atashuar grupi amerikan q bashkpunonte me personat e msiprm)

    RASTI I SHTATE

    N Firenze dhe lokalitete t tjera, dt. 13.06.2001;

    Besnik Murataj dhe Agron Xhafaj kan pasur n posedim dhe kan tentuar ti japin Rino Gerardi dy kg lnd narkotike hashash, e cila transportohej nga Orges Seferaj. Por, dorzimi nuk u realizua, pasi Seferaj u arrestua n flagranc, n Venezia, dt. 1.7.2001;

    IMPORTIMI I DROGS T DATS 14.10.2000 DHE FURNIZIMI ME HEROIN I ALTIN MACIT

    N vjeshtn e vitit 2000, u regjistruan shum telefonata n gjuhn shqipe, n baz t cilave kuptohej se Besnik Murataj, krahas faktit q furnizonte me lnd narkotike Paolo Lo Sasson, ai kishte ngritur dhe drejtonte nj rrjet t tijin, t prbr nga bashkkombs t tij, pr shprndarjen e drogs n Itali dhe Poloni.

    Hetimet treguan se Besnik Murataj, pasi kishte drguar n fillim t shtatorit sasi t ndryshme lndsh narkotike marijuan dhe hashash pr n Poloni, nprmjet Tomasz Piekarniak, ai kishte vendosur q, n bashkpunim me kt t fundit, t angazhohej n shprndarjen e hashashit dhe heroins n zonn e Venetos dhe Emilia Romagna, n Itali.

    N 14.10.2000, n baz t prgjimeve, u dokumentua importimi n Salento i nj sasie droge nga ana e Fadil Papa, i cili do ia dorzonte Besnik Murataj nprmjet Agron Xhafaj. Nga ana tjetr, Besniku priste t furnizohej nga Altin Maci, i cili vepronte n Parma, nprmjet Edison Salit. N vijim t prgjimeve, u arrit t kuptohej se bisedat ndrmjet tyre i referoheshin lnds narkotike heroin.

    N orn 06.45 t dt. 14.10.2000, Fadil Papa (i njohur edhe si CIMI), mbrriti n bregun e Salentos dhe kontaktoi me kunatin e tij, Besnik Murataj, t cilit i krkoi t drgonte nj korrier:

    Besnik: Arrite?

    Cimi: Eh!... far duhet t bj tani? Kush do t vij?

    Besnik: Ja, ti them Agronit

    (tel.n.944 dt. 14.10.2000).

    Pasdite, Besnik Murataj telefonoi Agron Xhafaj. Ky i fundit i thot q nuk mund t shkonte t merrte drogn, pasi kishte probleme me makinn. Kjo telefonat i shrbeu policis italiane pr t identifikuar plotsisht Agron Xhafaj. Dhe n fakt, ashtu rezultoi, pasi Besnik Murataj n at rast (si edhe n shum raste t tjera) e kontantonte n nr. e 0338/1015650, i cili ishte n prdorim nga Agron Xhafaj (dokument i kompanis telefonike, TIM):

    Besnik: Oh, Goni!...Ka ardhur imi. Si tia bjm?

    Goni: Po far t them, nuk e di. Un po vazhdoj t krkoj, se mbeta kshtu, pa makin...far t t them un?

    (tel.n.997, dt. 14.10.2000, ora 16.21).
    Nj or m von, Besnik Murataj i telefonon kunatit t tij, Fadil Papa (n t njjtin numr, me t cilin kishin komunikuar n mngjes), ku i shpjegon se takimi duhet t shtyhet, pasi Agron Xhafaj kishte nj problem me makinn.

    Komunikimi telefonik vijon me nj bashkpuntor t Fadil Papa, me emrin Bledi, i cili sqaronte se CIMI (Fadil Papa) kishte sjell n Itali nj sasi droge, e cila duhej dorzuar:

    Besnik: Do t nisesh sot?

    Bledi: Eh!... Nuk e di nse Cimi do t vij sot apo jo

    Besnik: Po at muhabetinat muhabetin, e ka fshehur n ndonj vend?

    Bledi: Eh!..sht akoma ktu!

    Besnik: Po mir ather, le t iki ai. Kur t vij prap, n mnyr q....edhe un t organizohem m mir, pasi....nuk ka makin ky miku, kshtu q...i thuaj q t mos pres...miku sht n Bologna

    (tel.n.1013 dt. 14.10.2000, ora 17.30).
    N 29.10.2000, nga nj komunikim telefonik i prgjuar, ndrmjet Besnik Murataj dhe Agron Xhafaj, kuptohet q, gjat nj takimi t zhvilluar n Parma, Besniku kishte rn dakord me Altin Macin q droga t drgohej n dat 30 tetor.

    N vijim t bisedave telefonike lidhur me kt transportim, Besnik Murataj i krkon ndihm Agron Xhafaj pr t ndar sasin e heroins q do t merrnin.

    Besnik: Dje isha n Parma...takova nj mik...pr at muhabetin q t kam folur...do gj sht n rregull.

    Goni: Dakord...Ti...un nuk e di se si e ke br muhabetin

    Besnik: sht djal i mir....i vitit 1985....m kupton?

    Goni: E cilit vit sht makina?

    Besnik: 1985

    Goni: 85

    Besnik: Eh!...sht e vitit 1985, por un nuk e di nse mund t marr nj makin kshtu...Makina duhet rregulluar disi...m kupton?

    Goni: T kuptoj

    Besnik: A merr vesh Gesi (Orges Seferaj)?

    Goni: Marr vesh un

    Besnik: Un nesr do t shkoj deri atje. Nesr do e mbaroj at muhabet

    Goni: Nesr do e marrsh at makinn?

    Besnik: Eh!

    Goni: Nesr sht e hn. T martn n dark jam aty

    (tel.n.1295, dt. 29.10.2000, ore 15,51).
    TRAFIKIM HEROIN E HASHASHI NDRMJET BESNIK MURATAJ DHE AGRON XHAFAJ DHE SHPRNDARJA N TREGUN E TREVINOS

    Disa sasi heroine t siguruara nga Altin Maci n dt. 30.10.2000 i jepen Besnik Murataj dhe Agron Xhafaj n Verona: nj sasi prej 125 gramsh iu dhan n dt. 3.11.2000 dhe 40 gram t tjera iu dhan n dt. 13.11.2000. N t dy rastet, dorzimi i lnds narkotike realizohej nga korrieri polak, Tomasz Piekarkian.

    Disa telefonata t prgjuara n 3.11.2000 dokumentojn qartsisht qllimin e udhtimit t Tomasz Piekarniak n Bolonja. N orn 10.17, Besniku njoftonte Agron Xhafaj qai sapo ishte nisur; n orn 13.16 qartsohet q personi q po vinte ishte Tomasz Piekarniak, pasi ky I fundit, pasi kishte mbrritur n Bologna, informon Besnik Murataj se kishte takuar mikun dhe ishte gati pr tu kthyer; n orn 17.10, edhe Agron Xhafaj njofton bashkkombasin e tij q korrieri sapo ishte nisur pr tu kthyer; n orn 18.19, Tomasz Piekarniak siguron Besnik Murataj se kishte mbrritur n shtpi.

    N t njjtn mbrmje, Agron Xhafaj i ankohet Besnik Murataj se prse sasia q kishte mbrritur nuk korrespondonte me at pr t ciln kishin rn dakord. Agron thot q sasia e sjell nga Tomasz ishte 125 gram (heroin).

    Goni: Sa....ishte ai numri q m kishe nisur?

    Besnik: njqind e tridhjet

    Goni: Jo...sht m pak. sht njqind e njzet e pes

    Besnik: Jo, nuk sht e mundur

    (tel.n.1421 dt. 3.11.2000, ora 20,24).

    Pak m von, pasi kishin br biseda t tjera

    Goni: Un e peshova vet me saktsi

    Besnik: Edhe un me saktsi vlla (e pakuptueshme). E pash vet n gazet, dy her, q ishte njmij e nntqind e tridhjet. Ndoshta nj ose dy, edhe mund....

    Goni: far t bj. Ta lj apo ta prek?

    Besnik: sht djal i mir

    Goni: Un nuk e di. Un sa e hapa, e hapa sapo e takova.

    Besnik: Dgjo...vazhdo bj punn tnde.

    (tel.n.1424 dt 3.11.2000, ora 20.35)

    Besnik Murataj, ndrkoh q furnizonte Agron Xhafaj n Bologna, merrte nga bashkpuntor shqiptar sasi t llojeve t ndryshme narkotiksh, t cilat i shprndante n tregun trevinjian, nprmjet bashkkombasit t tij, Ervin Qezi

    Ndrkoh, m 13.11.2000, n baz t disa telefonatave, Besnik Murataj i drgon edhe 40 gram heroin Agron Xhafajt, nprmjet Tomasz Piekarniak dhe, njkohsisht, trhiqte nj sasi hashashi, t ciln nj dit m pas ia dorzon Vinit, identifikuar si Ervin Qezi.

    N dt. 12.11.2000 jan regjistruar bisedat e marrveshjes paraprake ndrmjet Besnik Murataj dhe Agron Xhafaj:

    Goni: A do e drgosh ti at?

    Besnik: Po, do e drgoj nesr...

    Goni: Rreth 40 mij lireta mund ti (..e pakuptueshme) Gesi

    Besnik: Sa?

    Goni: Dyzetmij lireta pr tre ose katr dit. M pas nuk ka problem, se do t vij vet aty

    (tel.n.1693 dt 12.11.2000).

    ARRESTIMI I ORGES SEFERAJ DHE SEKUESTRIMI I DY KG HASHASH,

    DT. 1.7.2001

    N vijim t bashkpunimit ndrmjet personave t hetuar, n dt. 1.7.2001, Agron Xhafaj, nprmjet korrierit t tij, Orges Seferaj, do i drgonte Besnik Muratajt 2 kg hashash, e cila do i dorzohej Rino Gerardit, njeri i besuar i Muratajt n furnizimin me heroin. Pas mbrritjes n Venezia (nga Vlora) t Seferajt, ai u arrestua n flagranc, pasi ishte n ndjekje nga punonjsit e policis. N momentin e arrestimit, atij iu gjet sasia e lnds narkotike (Raporti Informativ i Skuadrs Operative t Venezias, nga nr. 11 te nr. 11/A)

    N dt. 30.06.2001 jan regjistruara telefonatat e kryera pr kt ngarkes,

    Fillimisht, Besnik Murataj diskutonte me Agron Xhafaj:

    BESNIK: Do vish t shohsh ti pr punn?

    Goni: h, h.

    BESNIK: Q t shohesh se pr far pune bhet fjal dhe pr t shkuar te pronart, kupton?

    Goni: T kuptova. A t marr edhe Gesin (Orges Seferaj)?

    BESNIK: Eh

    Goni: T nisem un?

    BESNIK: Eh, eh!!

    Goni: N rregull, Ku do t takohemi m pas?

    BESNIK: Mbaj shnim diku, q t t them se ku sht restoranti

    Goni: Prit nj minut

    BESNIK: Ke ndonj laps aty?

    Goni: Prit sa t gjej nj. Alo...

    BESNIK: Hum..

    Goni: A t niset Gesi sot pr andej?

    BESNIK: Eh?

    Goni: Gesi, Gesi, po t them

    BESNIK: Eh..

    Goni: Mund t vij sot.

    BESNIK: Mir, t vij.

    Goni: Ai duhet t shkoj pak deri n Firenze

    BESNIK: Ai do q t vij nesr, thua ti?

    Goni: Jo, jo. Ai duhet t takoj at djalin n Firenze, pr at makinn

    BESNIK: Hum..

    Goni: Pastaj, ti e di mir.

    BESNIK: Tani, ai e ka parasysh. Ai mund t jet atje pasdite, rreth ors 4-5. Kupton?

    GONI: Hum, hum.

    BESNIK: N 6.

    GONI: N rregull. M thuaj ather

    BESNIK: Ajo...po t them ku sht Restorant Rialto

    GONI: Ku?

    BESNIK: N Rialto.

    GONI: Ri

    BESNIK: Rialto.

    GONI: Alto.

    BESNIK: Rialto, aty sht edhe nj tabakeri. sht fiks aty. E ka numrin? Se ia kam dhn un numrin e restorantit.

    GONI: Po, e ka!

    BESNIK: Para se t mbrrij aty, ti thot q pr nj minut jam aty. Ai do t jet aty dhe do ti thot pr nj sekond jam aty. Pastaj, aty sht edhe pronari, kupton?

    GONI: N rregull!

    BESNIK: ky do t shkoj dhe do ti thot q jam te tabakeria, kupton?

    GONI: Po, po

    BESNIK: Dhe ky do t pres afr tabakeris, kupton?

    GONI: Po

    Pasdite, Besnik Murataj njoftoi Rino Gerardin lidhur me korrierin:

    BESNIK: Do t shihemi nesr..

    RINO: Joo! Pra jo sot?

    BESNIK: Po, po, nesr. Do t shihemi nesr. Kur t vij un atje, do t jem te tabakeria...m kupton?

    RINO: Po!

    BESNIK: Sa t t telefonoj un, ti vjen pr 10 minuta, aq t duhet deri te tabakeria, kupton?

    RINO: Mir! Por...

    BESNIK: M pas do t shkojm te restoranti pr t folur pr at punn, kupton?

    RINO: Po!!

    BESNIK: N rregull!

    RINO: Po pr nesr, a sht n rregull puna?

    BESNIK: Po, po

    RINO: A sht do gj n rregull? N far or?

    BESNIK: N rregull jan gjrat. Nuk e di n ciln or, po nga dreka, nga pasditja mendoj, rreth ors nj, ors dy. Kupton? N at or do t takohemi, n rregull?

    RINO: N rregull!!

    BESNIK: N rregull ather!

    RINO: Ki kujdes!

    BESNIK: Mos u shqetso!

    RINO: Ciao!

    BESNIK: Ciao!

    (Tel. n.166 dt. 30.6.2001, ora 17,23):
    T nesrmen n mngjes, Murataj informon Gerardin pr orarin e mbrritjes s korrierit, si edhe i shpjegon disa karakteristika fizike t tij. N raportin e Skuadrs Speciale, i bhet nj prmbledhje e telefonats dt. 1.7.2001, ora 10.50

    Besniku informon Rinon se kushriri i tij mbrrin pas dy ose tre orsh dhe ai duhet ta shoqroj deri te restoranti. Do t takohen pran Tabakeris. Kushriri i tij sht rreth 1 metr e 80, ka nj vsh, sht i dobt. Rino i thot q kuptoi dhe po e pret.

    N orarin e caktuar, Gerardi nuk po takonte korrierin dhe i krkon n mnyr t vazhdueshme t dhna shqiptarit.

    Rino i krkon Besnikut q ta telefonoj sa m shpejt. Pas 8 minutash, i krkon srish ta telefonoj. Besniku i thot q t pres edhe pak se po vjen. Kto telefonata zhvillohen ndrmjet ors 13.10-13.18 t dt. 01.07.2001.

    N orn 16.38, Besniku e pyet Gerardin nse e ka takuar Orges Seferajn, meq nuk ka marr asnj lajm prej tij. Rino Gerardi i jep prgjigje negative.

    N orn 17.39, Besnik Murataj i thot Gerardit q t largohet, pasi dika duhet t ket shkuar keq.

    Dhe n fakt, Orges Seferaj kishte mbrritur n Venezia, ashtu si e kishte njoftuar Besnikun n sekretarin telefonike (ora 14.30). Por, menjher ishte arrestuar n flagranc nga policia n Venezia, pasi iu gjetn n posedim 2 kg hashash (ndar n 8 pjes) dhe 3 gram marijuan. Gjithashtu, Seferajt iu gjet edhe nj telefon celular me nr. 0333/7528189. Bhej fjal pr t njjtin numr, me t cilin ai kishte komunikuar me Agron Xhafaj dhe Besnik Murataj nj dit m par.

    Sapo kan msuar se Orgesi u arrestua, Besnik Murataj dhe Agron Xhafaj jan prgjuar, nga ku ka rezultuar se ata po bjn prpjekje q ti gjejn nj avokat Seferajt.

    SYRI.net

    Emri:  auto_agron_xhafaj14757544391489398882.jpg

Shikime: 186

Madhsia:  64.7 KB
    Emri:  1-5-700x3791489398879.jpg

Shikime: 86

Madhsia:  27.8 KB
    Emri:  2-6-700x2571489398878.jpg

Shikime: 83

Madhsia:  36.4 KB
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

  2. #2
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Nga Saja te Xhafa, rame nga shiu ne bresher : (((
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    6,859
    Faleminderit
    399
    493 falenderime n 415 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Kur i jane vene keto dokumenta,ne fare viti,policise shqiptare ?

    Me q artikulli me te drejte akuzon policin shqiptare qe nuk ka vepruar.... I kan ardhur direkt ne vitet 2001-2,me vone,apo kan ardhur mbas 2013 ?

    (Eshte gol apo autogol ?)

  4. #4
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Bardhazi tragjik edhe nese do kishte ndodhur ne 2003-shin
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    6,859
    Faleminderit
    399
    493 falenderime n 415 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Tragjikja nuk diskutohet.

    Por,per te mos u kthyer si gjithmon nga tragjedi ne komedi do ishte e drejte te dihej se kur kan ardhur dokumentat nga Italia.Cfare viti kan ardhur ?
    Kush ishte ministri i brendshem kur erdhen dokumentet qe simbas artikullit supozohet se policia nuk ka vepruar.
    Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 13-03-2017 m 20:31

  6. #6
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Eshte i lire do kush te hulumtoje duke sjellur artikuj plotesues rreth temes. Besoj kaq gje do e kishte te qarte edhe nje forumist ne prag te adoloshences..
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    6,859
    Faleminderit
    399
    493 falenderime n 415 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Te lire jane te gjithe...edhe kjo nuk diskutohet.

    Por mbase le per te diskutuar artikullshkruesi qe akuzon policine shqiptare qe nuk ka vepruar,dhe e akuzon pa pasur o diturine ose ndershmerine qe te shkruaj vitin egzakt se kur ka ardhur ky dokument nga Italia ne Shqiperi. Se mund te ket ardhur ne 2003-04-05-06-07-08-11 ... a 2013-14 e me radhe

    Kaq me duket se eshte e thjeshte edhe per moshen e mitur.
    Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 13-03-2017 m 21:12

  8. #8
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Artikullshkruesi mund t'ja fusi gjithe dites kot. E rendesishme eshte qe ministri i drejtesise na qenkerka pjese e klaneve mafioze.
    Kjo e dyta ka pasoja shume here me te demshme sesa nje opinion gazetari..

    Kaq e veshtire eshte per tu kuptuar?
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    6,859
    Faleminderit
    399
    493 falenderime n 415 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Artikullshkruesi nuk mundet t'ja fusi kot se duhet edhe nje minimum etike,nuk po them profesionizem por nje minimum etike kur flitet per klane mafioze kerkohet.

    Qe do te thote : Kush eshte klani tjeter mafioz qe ka fshehur dokumentat dhe ka bere qe policia ne Shqiperi te mos ket vepruar. Dhe ne qofte se artikullshkuesi dhe gazeta e dine dhe me qellim nuk e kane botuar si minimum bashkepunojne me nje klan tjeter mafioz.

    Qe ta thjeshtesoj dhe ta mbyll kete muhabet e supozojme se X minister (Basha o Tahiri o kushdo tjeter) kan pasur keto dokumenta ne dore dhe nuk kan vepruar...bejne apo nuk bejne pjes ne ndonje klan mafioz ? Kush e ka mbrojtur kete vellain e ministrit eshte apo nuk eshte mafioz ?

  10. #10
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Antarsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,018
    Faleminderit
    20
    66 falenderime n 61 postime

    Pr: EKSKLUZIVE/ Dokumentet autentike, vllai i ministrit t ri t Brendshm, trafikant droge n Ita

    Kush eshte i interesuar mund te sjelli me teper informacion. Per temen ne fjale, dihet se ka patur vetem nje fshehje te urdherarrestit nga Venezuala per vellain e Ministrit...
    Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •