Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Emri: tahiri4-0-3_1489235650-5899123.jpg

Shikime: 528

Madhėsia: 17.8 KB

  Ministri i Brendshėm Saimir Tahiri ka dhėnė dorėheqjen. Burime pranė qeverisė thanė pėr ‘Gazeta Express’ se tashmė ėshtė formalitet zyrtarizmi i dorėheqjes sė tij.
  Ndėrsa, kreu i qeverisė Edi Rama po mban njė takim me Tahirin, ku mėsohet se temė kryesore e bisedės ėshtė dorėheqje e tij.

  Tahiri ka qenė ministri mė i atakuar nga ana e opozitės pėr 4 vitet e qeverisė sė PS-sė, ndėrsa ai ėshtė cilėsuar nga opinioni publik si njė nga ministrat mė tė suksesshėm tė kabinetit Rama.

  Si ministėr i suksesshėm i kėsaj qeveria ėshtė cilėsuar edhe nga vet shefi i qeverisė, Edi Rama, ku pothuajse nė tė gjitha akuzat qė i kanė ardhur nga opozita, kryeministri ka dalė nė mbrojte tė tij.

  Mėsohet se dorėheqja e tij vjen pėr t’i hapur rrugė njė kompromis me opozitėn, e cila ka prej tre javėsh qė proteston para kryeministrisė.

  Nuk dihet se kush do tė jetė pasardhėsi i Tahirit, por mėsohet se do tė ketė edhe ndryshme tė tjera nė kabinetin qeveritar.

  Kujtojmė se Tahiri pėrveē postit tė Ministrit tė Brendshėm qė mbante qė kur qeveria e majtė erdhi nė pushtet, ai ėshtė edhe kryetari i PS-sė pėr Tiranėn.

  Sė fundmi, Tahiri ishte angazhuar shumė me fushatėn e PS-sė nė Tiranė, ku ka zhvilluar shumė takime me tė rinjtė qė votojnė pėr herė tė parė. /Gazeta Express/
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,913
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Nje nga ministrat me medioker qe ka nxjerr ai vend. Dhe ne fakt e meriton te perdoret si lecké kompromisi.

  Me sa duket dhe Lu-ja e gjeti "robin" per kompromis.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Teksti i dorėheqjes:

  Tė dashur shqiptarė kudo qė jeni, nė Shqipėri apo kudo nė botė!

  Qėkur kam ardhur nė krye tė qeverisė me 1 milion vota, pas drurit qė populli i dha pushtetit tė Saliut nė qershor 2013, kam punuar sipas parimit “jo pėr tė bėrė pushtet, por pėr tė bėrė shtet”, ndaj kėtij parimi i kam qėndruar korrekt dhe nė mėnyrė stoike. Kėtij parimi do i qėndroj edhe sonte nė kėtė vendim tė rėndėsishėm timin pėr ruajtjen e shtetit, pavarėsisht se opozita ka dalė dhe bėrtet pėrnatė mu pranė zyrės time, nė njė ēadėr, gjoja nė emėr tė zgjedhjeve tė lira dhe tė ndershme. Lulzim Basha dhe Sali Berisha nuk kanė aspak hallin e zgjedhjeve tė lira, pasi i kanė humbur para katėr viteve, sikurse do ti humbin edhe nė kėtė 18 qershor. Bile do pėsojnė humbje edhe mė drastike. Ata, tė dy, kanė marrė zvarrė njė shtet, njė popull ndėr vite. Ata kanė hallin e Vettingut, sistemit tė ri tė drejtėsisė qė duam tė montojmė, ata ruhen si djalli temjanit qė tė mos funksionojė Vettingu. Berisha edhe pas kėtij vendimit tim tė sotėm, qė do ta them nė fund, prapė do tė sajojė “kleēka” pėr tė mos votuar nė parlament Vettingun.

  Nė kėto tre vite e kusur muajsh, qeveria ime dhe mazhoranca kanė bėrė reforma drastike nė tė mirė tė vendit, reforma tė cilat nuk janė bėrė nė kėto 25 vite. Ne luftuam krimin dhe policia e shtetit, pėr herė tė parė, ishte e shtetit dhe jo e bandave siē ka bėrė Saliu kur ishte nė pushtet. Reformat janė tė dhimbshme, por duan forcė, vendosmėri pėr ti zbatuar. Ne kemi bėrė shumė, por pėrballė kemi njė opozitė tė shthurur, qė kapet me thonjtė e vdekjes qė tė mos dalė para drejtėsisė sė re tė pas Vettingut.

  Preteksti absurd i oborrit tė PD-sė dhe parcelave tė mafias sė tyre se nuk futemi nė zgjedhje pa qeveri teknike nuk ka shoqe nė botė, ku mund tė ketė ndodhur. Askund! E sipas kėsaj logjike luliste duhet qė para ēdo pėrfundim mandati tė njė qeverie tė ngrihet opozita e radhės dhe tė thotė se “nuk futemi nė zgjedhje me kėtė qeveri!?”.

  Ka bindur dhe njė tufė kryetarėsh partish aty nė ēadėr qė tė nxjerrin vulat nga xhepat, ku i mbajnė pėrditė dhe tė nisin KQZ njė peticion-presion. Nė atė ēadėr, kėtu pėrballė meje, jep mend edhe Fatmiri i Gėrdecit, dhe Nardi-specialisti i shendetsisė, edhe Vangjeli qė nuk e merr gjumi pėr minoritetin, edhe Dashi qė mban inat se Erion Braēe kėrkoi ti heqė gruan nga puna, edhe Agroni, qė me shumė habitet se ē’bėj unė me kėta qė me kanė sharė me fis, edhe Kreshniku qė shahej pesė herė nė ditė me Saliun, edhe Sazani i shqetsuar pėr ndotjen e mjedisit nga Saliu. Pra njė tufė qė kanė dash kėmbore Saliun, i cili ka filluar tė lutet qė Edi Rama tė mos jap dorėheqjen dhe ai vetė tė shpėtojė me kėtė rast prej Vettingut qė do ta nxjerrė para drejtėsisė pėr krejt bėmat qė ai ka bėrė nė kėto 25 vite e kusur.

  Por qė mos ta lė Saliun dhe salinjtė e tjerė, duke bėrtitur dhe shkatėrruar shtetin, pasi kur kam ardhur nė pushtet kam thėnė se ““ jam nė krye tė qeverisė, jo pėr tė bėrė pushtet, por pėr tė bėrė shtet”, po u deklaroj:

  JAP DORĖHEQJEN DHE HAJDENI TĖ KRIJOJMĖ QEVERINĖ TEKNIKE APO SI TA DONI QUAJENI. POR KAM NJĖ KUSHT: LULI I SALIUT TĖ VIJĖ ME VULĖ NĖ XHEP DHE TĖ FIRMOS, DORĖ PĖR DORĖ; UNĖ FIRMOS DORĖHEQJEN, KURSE LULZIM BASHA FIRMOS VOTIMIN NĖ PARLAMENT TĖ VETTINGUT.

  Ky ėshtė kushti dhe me 19 qershor do tė shikojmė se sa mijėra vota do jenė me shumė se njė milion votat qė mori mazhoranca jonė nė qershor 2013!

  E fundit, votuesve tė Partisė Socialiste: Ne jemi tė fortė, bile me tė fortė, dhe t’i mundim kėtė farė tė keqe qė kemi pėrballė qė tė bėjmė shtet, bile supėrshtet pas Vettingut.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lazo : 11-03-2017 mė 09:27
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,144
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Doreheqje me prapaskena te ligta. Fundja fundit Saja ka zbatu nji per nji urdherat e Naltgjatesise.
  Tani e flakin jashte per disa kredi tek nderkombetaret. Urdho, iu thote Rama, thate qe kemi probleme me kriminalitetin dhe hashashin, ja ku e hoqa ministrin tim.
  Dhe kur mendon qe eshte njeriu me besnik qe ka patur Rama prej 17 vjetesh, thjeshte e kupton se Naltgjatesia nuk ka asnje lloj limiti ne mbajtjen e pushtetit. Sigurisht qe edhe Lali Eri eshte duke ferkuar duart tani, sepse i thjeshtezohet rruga si pasardhes i Rames tek PS-ja.
  Personalisht, nese do te zgjidhja midis dy figurave te degraduara si Veliaj dhe Tahiri, do zgjidhja te keqen me te vogel: Sajmirin...
  PS: E neveritshme!!!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,144
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Nga ana tjeter kjo doreheqje i sherben e Rames edhe per konsum politik te mbrendshem. Se tashme akuzat e opozites qe zgjedhjet do blihen nga parate e droges, me largimin e Tahirit, "gjoja" s'do vlejne me. Edhe Metes, Rama i thote qe e hoqa ministrin qe e kishe hale ne sy!!!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,913
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Kam qen gjithmon i mendimit se nga ana praktike si filozofi midis Berishes-Metes-Rames nuk ka ndonje ndryshim.

  Por nje ndryshim si filozofi nga ana karakteriale egziston. Ne qofte se Meta-Berisha,jane si jane por nuk i shesin njerezit kaq shpejt. Ndersa Rama eshte tamam otoman,te kujton Sulltanet qe per te mbajtur pushtetin ja fusnin ēdo lloj Vezirit.

  Ky nuk la njeriu pa ja fut nga Kokdhima e deri tek Tahiri. Eshte per tu imagjinuar qe kur i futen ministrat ne zyre te gjithe i ecin me sumen ngjit mbas murit, si kur hyne edhe sikur dalin. Se po e shkepute sumen nga muri,ky ta futi.

  I blen dhe i shet njerezit me me kaq lehtesi sa si perversitet eshte edhe per tu "admiruar".

 7. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Emri: 2e941542f348d1968d2982740d575314cc416f7b.png

Shikime: 101

Madhėsia: 15.4 KB


  Me sa duket, keto jane thjesht lojerat e partise Demokratike.

  Eshte sikur te jete "fake news", kjo tregon se sa shume ke investuar per ta shkaterruar imazhin tend, si dhe sa shume urrejtje ke grumbulluar tek opinioni publik.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lazo : 11-03-2017 mė 13:43
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,144
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  O Lazo cfare lojerash flet ti? Ka shkrujt dhe Meroja me Minxhozin per doreheqjen e Sajes..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,913
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Emri: 2e941542f348d1968d2982740d575314cc416f7b.png

Shikime: 101

Madhėsia: 15.4 KB


  Me sa duket, keto jane thjesht lojerat e partise Demokratike.

  Eshte sikur te jete "fake news", kjo tregon se sa shume ke investuar per ta shkaterruar imazhin tend, si dhe sa shume urrejtje ke grumbulluar tek opinioni publik.


  Per saktesim,meqe ministri i brendshem nuk e di se po e shkarkojn a jo duhet pyetur Guardia di Finanza...Se ata jane te vetmit qe din se ēfar ndodh ne kete vend.

 10. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Rama “frikėson” grupin e PS-sė: Ka edhe ministra tė tjerė qė duhen shkarkuar por...

  Emri: 22-655x356_1489412986-6653738.jpg

Shikime: 66

Madhėsia: 33.3 KB

  “Ka edhe ministra tė tjerė qė duhen hequr” mėsohet tė jetė shprehur kryeministri Edi Rama nė mbledhjen e Grupit parlamentar tė PS-sė mesditėn e sotme.
  Pasi ka informuar grupi pėr ndryshimet nė kabinet, Rama u ka kėrkuar tė shpėrndahen nėpėr qarqe tė dalin nė terren pėr fushatėn

  “Ka edhe ministra tė tjerė qė duhen hequr. Pėr shkak tė specifikave tė punės sė tyre nė terren nuk janė lėvizur kėta ministra” mėsohet tė ketė thėnė Rama. Gjithashtu mėsohet se i ka kėrkuar tė mos lėvizin me fuoristradė, por dalin nė kėmbė nė terren, raporton “Ora”.
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 11. #11
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Aq pak sa kam shkruar kėtu e kam bėrė tė qartė antipatinė qė kam pėr Salėn si politikikan, pėr sa kohė tė jetė aktiv nė politikė ai vetė apo vartėsit e tij, Rama do mbetet e keqja mė e vogėl, pėr mua.

  Largimi i S. Tahirit ėshtė njė lėvizje politike e mirėmenduar nga Rama.
  Tahiri ėshtė vėrtetė ministri mė i suksessėm i qeverisė Rama, por edhe njė nga tė pėrkėdhelurit e Ramės, pėr kėtė arėsye ėshtė sulmuar vazhdimisht me lloj lloj mėnyrash nga opozita sepse e shihnin si tė "paprekshėm", ndėrkohė qė Rama bėri tė kundėrtėn, dhe e bėn pikėrisht pak muaj para zgjedhjeve dhe nė kulmin e dėshtimit tė "protestės" qė ka humbur identitetin.

  Tahiri ėshtė ministri mė i suksesshėm sepse ka qenė edhe njė ndėr mė energjikėt nė media e parlament. Secili ka mendimin e tij pėr ta vlerėsuar punėn e tij, por tė gjitha sondazhet e nxjerrin si ministrin mė tė suksesshėm tė votuar nga qytetarėt. Njerėzit nė qytete ku ka edhe shumicėn e votuesve e majta duan thjesht siguri e rregull, polica qė qarkullojnė, polica nė shkolla, me pak fjalė prezencė tė dukshme policie e rregulli. Askujt nuk i bėhet vonė se ėshtė mbjellė me ashash nė periferitė e Shqipėrisė 3 herė mė shumė hashash se mbillej nė kohė e PD apo se u grabitėn 2 herė nga 10 apo 50 mln eu nė rrugėn e Rinasit. 99% as nuk e kuptojnė ēfarė janė vėrtetė 1 mlneu.

  Nga ajo pjesė qė e konsideron Tahirin si ministri mė i suksesshėm apo njė ndėr mė tė suksesshmit, shkarkimi i tij po/do pėrjetohet me njė ndjenjė urrejtje ndaj Saliut si insistues nėr kėtė shkarkim (e kanė vėnė si kusht apo jo, pak rėndėsi ka, Sala nga kjo lėvizje e Ramės, pra shkarkimi i Tahirit ka dalė i humbur politikisht dhe ai vetė e ka tė qartė kėtė)

  Gjithė jeta e karriera politike e Salės janė sinonim i anakisė, mashtrimit, crregullit.

  Pikėrisht e kundėrta e asaj qė bėn Rama. Vėrtetė qė e ka tepruar me fasadat, por qytetarėt duan diēka tė dukshme sa i pėrket rregullit se ky brez me rregull ėshtė mėsuar. Pėr kėtė arėsye Sajmiri e Velia janė dy figurat mė pozitive nė votuesit e majtė sepse puna e tyre pasqyron kėto cilėsi.

  Tani, pak muaj para zgjedhjeve Rama shkarkon Tahirin, sinonim tė rregullit, shkarkimin ja faturon Saliut e Lulit, sinonime tė crregullit dhe mashtrimit, del edhe sikur bėn sakrifica nė emėr tė vetingut e reformės pėr drejtėsi, e gjitha kjo pėrkthehet nė akoma mė shumė urrejtje ndaj Salės, Lulit, dhe atyre pak qė u kanė mbetur nga pas. S. Tahirin, sinonim tė rregullit, rinisė, tė ardhmes, e emėron drejtues pėr fushat e Tiranės, ku pak para zgjedhjeve do inagurojnė sheshin Skėnderbej dhe sheshin Avni Rustemi (shtoi kėtu dhe kronikat e lajmeve ishte/ėshtė qė Rama i ka merak vetė ashtu si ka merak edhe fjalimet pėr raste tė tilla), me pak fjalė: Nė Tiranė do marrin njė fitore edhe mė tė thellė se zgjedhjet e kaluara.

  Shkarkimi i Tahirit ėshė thjesht njė lėvizje politike e mirė menduar, jo kusht, aq mė pak njė "fitore" e opozitės.

  Unė thjesht si spektator e jo si votues ndjek me kuriozitet lėvizjet e Metės e tė kėtyre lėvizjeve tė reja politike se sa pėr PD dhe protestėn e saj, vetėm pėr gallatė ėshtė.
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 12. #12
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Lazo,

  ndaj vetem nje pjese te vogel te asaj qe shkrujte me siper.

  Jam pro shtet. Edhe per arsyen qe nderrimi i pushtetit ka kosto te medha per te gjithe vendin. Sidomos ne nje vend ku njeri do Zog te Zi, tjetri e prish Zogun e Zi, njeri don fush me bar per Skenderbene, tjetri e prish dhe e ben kalldrem.... dhe te gjitha keto me parat e shqiptareve..., apo esht buxheti i shtetit qe tha msusi i aritmetikes se rilindjes?

  Mos e mbro Ramen kot, sepse nuk mbulohet dielli me shoshe..., e mbushi administraten me kriminele/drogaxhi/trafikante. Nuk lahet dot me reformat e Saimirit apo te Mrikes...

  Ty s'ta mbushka syrin PD-ja??
  Rama iken o miku. Ka shume arsye. Me kryesorja esht vetingu. Do e terheqin zvarre kete vetingun, njeher me proteste, pastaj me zgjedhje, pastaj/pastaj...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #13
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  “Mė thuaj ēfarė gabimi kam bėrė", fjalėt e Tahirit kur Rama i kėrkoi dorėheqjen

  Emri: tahiri-rama17.jpg

Shikime: 62

Madhėsia: 59.2 KB

  I pari qė e mori vesh largimin nga detyra e ministrit ishte ministri i Brendshėm, Saimir Tahiri, qė tė premten nė darkė. Persona pranė ministrit Tahiri pohuan se ai ka mbetur i habitur kur i ėshtė kėrkuar nga kryeministri qė tė japė dorėheqjen si ministėr.

  Pasi ėshtė kthyer nga Gjermania, Rama ka thirrur Tahirin nė zyrė, ku i ka pėrsėritur kėrkesėn pėr tė dhėnė dorėheqjen. Por ndryshe nga ē’pritej, Tahiri e ka kundėrshtuar kėtė kėrkesė tė Ramės.

  “Mė thuaj ēfarė gabimi kam bėrė, ēfarė shkeljeje nė detyrė qė duhet tė jap dorėheqjen. Unė nuk shoh asnjė arsye pėr tė dhėnė vetė dorėheqjen. Nėse do, mund tė mė shkarkosh nga detyra, kjo ėshtė kompetenca jote dhe mund ta bėsh, por dorėheqje unė nuk jap”, mėsohet tė ketė qenė komunikimi i fundit aspak i qetė mes tyre, raporton “Panorama”.

  Ministrat e tjerė qė u pėrfshinė nga Kryeministri Rama pėr t’u larguar janė njoftuar tė shtunėn pasdite vonė. Ministri i Pushtetit Vendor, Bledi Ēuēi, ka qenė nė njė udhėtim pune me njė grup gazetarėsh nė qarqet e Jugut pėr tė treguar efektet e reformės territoriale.

  Por ai ėshtė lajmėruar nga Kryeministri Rama dhe ėshtė detyruar tė ndėrpresė kėtė aktivitet pėr t’u kthyer qė tė shtunėn nė darkė nė Tiranė. Edhe ministrat Beqaj dhe Klosi nuk kanė pasur dijeni pėr vendimin e Kryeministrit Rama deri tė shtunėn pasdite.

  Pėr tė vlerėsuar deri nė minutėn e fundit punėn e ministrave tė tij, pak para mbledhjes nė selinė rozė, Kryeministri Rama ishte dje paradite me ministrin Beqaj nė Spitalin e Traumės pėr tė inspektuar rikonstruksionin e plotė qė po i bėhet repartit tė Urgjencės

  Lapsi
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 14. #14
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Fatkeqesisht u be kurban nje minister qe kurrfare te keqe nuk ka bere ne punen e tij. Kjo eshte taktika e fashisteve te PD-se, te nxisin percarje ne mes socialisteve sepse ckado qe mazhoranca te beje ata nuk do te kenaqen. Sepse nese prokuroria e shtetit forcohet sic funksionon ne vendet perendimore familja e Berishes e perfshire ne masakren e Gerdecit rrezikojne burgun. Keta te cmendur do te bejne cmos qe ta pengojne kete.
  Qitash ju ka ra ne mend per qeveri teknike, ptu mentalitetin e magjupeve bre...
  Destroyer of falsehood :)

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Jep dorėheqjen Saimir Tahiri

  Te hoqi Ilir Meta nga Qeveria o Tahir ziu oiiiii oiiiii
  Na e mori pushtetin skaparlliu oiiiii oiiiiii
  Na ngeli Partia ne duart e ketij arrixhiu oiiii oiiiii
  Gezon sot gjithe Lazarati oiiiii oiiiii
  Ka vene kujen gjithe Laberia oiiii oiiii
  Na ngeli pa transport hashashi oiii oiiii

  P.S Shoku Rama, si jane planet, Tahirin do ta fusim ne burg para apo pas zgjedhjeve?

 16. #16
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Tahiri i pėrgjigjet L. Ramės: Qėllim politik pėr tė marrė mė shumė

  Emri: 1489757031tahiri-status.jpg

Shikime: 41

Madhėsia: 113.3 KB

  Ministri i Brendshėm nė largim Saimir Tahiri ka reaguar pėr deklaratėn e bėrė nga kreu i grupit parlamentar tė LSI-sė, Luan Rama. Ai e quan qėndrimin e Ramės njė qėllim politik pėr tė marrė mė shumė vėmendje e vota, dhe “vėrtetėsia e asaj qė thonė kalon nė plan tė dytė”.

  Duke e quajtur njė zėdhėnės tė LSI-sė, Tahiri thotė se aleatja e PS nė pushtet duhet tė jetė krenare qė ėshtė krah socialistėve nė kėtė fazė historike reformash.

  “E shoh tė udhės tė saktėsoj leximin e raportit tė Departamentit Amerikan tė Shtetit, sipas njė zėdhėnėsi tė LSI nė njė konferencė pėr shtyp sot. Pa komentuar mbi kėtė lexim tė pasaktė, sipas tė cilit fenomeni nuk qenka luftuar sa duhet, po vė nė dispozicion tekstin e 4 raporteve konsekutive tė DASH nė 4 vite me radhė. Mjafton njė lexim krahasues pėr tė kuptuar se sipas Departamentit tė Shtetit, Shqipėria nuk u bė burim i rėndėsishėm i prodhimit tė marihuanės as vjet e as parvjet, po njihej si i tillė nga DASH qė para se tė merrnim detyrėn. Po ashtu, leximi krahasues mjafton pėr tė kuptuar se e vetmja gjė qė ka ndodhur, ėshtė fakti se ne kemi rritur me shifra e fakte, forcėn goditėse tė Policisė sė Shtetit. E di se qėllimet politike tė partive kundėrshtare apo konkurente me PS pėr tė marre sa mė shumė vėmendje e vota, justifikojnė mjetet e propagandės partiake tė secilit dhe vėrtetėsia e atyre qė thonė kalon rėndom nė plan tė dytė. Por duke besuar se Lėvizja Socialiste pėr Integrim, si partner strategjik nė koalicionin qeverisės i detyrohet vėrtetėsisė sė fakteve tė qeverisjes, njė vėmendje tė veēantė, uroj qė leximi krahasues i raporteve tė DASH pėr Shqipėrinė, ta bėjė edhe LSI tė ndjehet krenare qė ka nderin e madh tė jetė aleate e PS nė kėtė fazė historike reformash pėr vendin”, shkruan Tahiri nė njė status tė gjatė nė Facebook.

  Ai vijon mė tej duke thėnė se tė gjithė ata qė ėndėrrojnė dėshtimin e PS-sė do e kanė marrė pėrgjigjen nga puna e tre vjet e gjysėm dhe do ta marrin nga populli i Shqipėrisė mė 18 qershor.

  “Nuk kam pritur dhe nuk pres ndėrkohė qė kėtė lexim krejt tė qartė tė kėndvėshtrimit tė DASH mbi tre vite betejė kundėr kultivimit tė kanabisit, ta bėjnė kundėrshtarėt e betuar tė Policisė sė rilindur tė shtetit. Qofshin kėta tė fundit nė ēadrėn e pashpresė tė bulevardit, qofshin nė ēadrat e turpshme tė emisioneve tė porositura dhe komentatorėve tė paguar apo qofshin nė rolin e hienave tė dala nga oborri i PS, qė ėndėrrojnė dėshtimin e Partisė Socialiste, pėrgjigjen e merituar e kanė marrė tre vjet e gjysėm nga puna jonė e pėrbashkėt dhe do ta marrin nga populli i Tiranės dhe gjithė Shqipėrisė nė 18 qershor”, vijonTahiri.

  Drejtėsia vonon po nuk harron, pėrmbyll statusin ministri i Brendshėm nė largim, Saimir Tahiri, duke shkruar: “Edhe njėherė faleminderit tė gjithėve pėr mbėshtetjen e pakursyer ndaj Policisė sė Shtetit dhe pėr shpėrfilljen e merituar ndaj atyre qė janė gati t'i rivėnė zjarrin Shqipėrisė, pėr tė mos pėrfunduar prapa hekurave ku e kanė vendin prej kohėsh. Drejtėsia vonon po nuk harron!”.

  / Top Channel
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •