Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  23,872
  Faleminderit
  63
  750 falenderime n 620 postime

  Izmir Smajlaj kampion Europe n krcim s gjati

  Historike, Izmir Smajlaj kampion Europe n krcim s gjati

  Emri: sport-3.jpg

Shikime: 125

Madhsia: 34.0 KB

  E pabesueshme, rrqethse, dramatike, emocionuese, nj shqiptar shpallet kampion Europe n Beograd t Serbis ku po zhvillohet Kampionati Europian i sallave t mbyllura. Izmir Smajlaj ngjitet n majn e podiumit me medalje t art n garn e krcimit s gjati pas nj finaleje drithruese. 24-vjeari shkodran regjistroi hedhjen e art n tentativn e gjasht q ishte edhe e fundit me 8 metra e 8 centimetra.

  Ishte suedezi Michel Torneus q mund t prishte ndrrn e shqiptarit n tentativn e fundit, por ai nuk shkoi m shum se 8.08, duke ligjruar suksesin historik t atletit shqiptar.

  Momente dramatike, nj finale pr njerzit me zemr t fort, Smajlaj kampion Europe me nj hedhje q do t shkruaj historin e Atletiks Shqiptare.

  E kot t thuhet n t tilla raste q Smajlaj vendosi edhe rekord kombtar sepse 24-vjeari shqiptar gdhendi emrin e tij n nj nga evenimentet m prestigjoze t Europs. Shqipria dhe atletika kuqezi tashm kan nj simbol, Izmir Smajlaj ndrion pishtarin e nj epoke t re.

  Shqip

 2. #2
  Rrjeti Social Kombetar Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  613
  Faleminderit
  44
  76 falenderime n 65 postime

  Pr: Izmir Smajlaj kampion Europe n krcim s gjati

  Po rilind dhe sporti. Ne futboll pjesmarres ne kampionatin evropian,ne kercim s'gjati kampion evrope. Dhe njehere flamuri shqiptare ngrihet ne mes Belgradit.
  Bravo Edvin Kristaqi!
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,794
  Faleminderit
  78
  51 falenderime n 47 postime

  Pr: Izmir Smajlaj kampion Europe n krcim s gjati

  Shpresojme qe ky *** shteti qe kemi te zgjohet e te filloje seriozisht te perkrahi sportistet..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •