Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  695
  Faleminderit
  1
  52 falenderime nė 38 postime

  Marrėzia Politike Opozitare ka gjetur Nje Drejtues te Ri

  Kėmbėngulja jo normale pėr tė qėndruar nė Ēadrėn e Hipokrizisė dhe tė Mėkatit Opozitar, tė njė pjese tė Opozitės dhe tė disa militantėve tė saj tė cilėt bėsojnė se duke qėndruar aty sidoqoftė do tė jenė nė tė ardhmen pjesė e qeverisė sė re, e kanė bėrė Kryetarin e Partisė Demokratike edhe nė fakt njė kandidat tė mundshėm me tė gjitha karakteristikat e njė Kampioni tė Marrėzisė Politike.
  E them kėtė sepse duke ditur shkaqet e njė Proteste tė tillė sa bizarre aq dhe anti ligjore nė kuptimin e kėrkesave tė cilat i parashtron cdo ditė ky Kryetari ēuditshėm i Opozitės shqiptar, mund tė shohim logjikėn e Marrėzisė Politike me anė tė sė cilės Opozita kėrkon ta marrė pushtetin nė tavolinėn e lagur nga shiu tė Ēadrės sė Hipokrizisė dhe tė Mėkatit Opozitar.
  Le ti marrim me rradhė Argumentet sa anti ligjore ashtu dhe antikushtetuese tė kėtij Kryetari jo normal tė Opozitės.
  Njė nga argumentat mė tė marra ėshtė dėshira puerile pėr tė krijuar njė qeveri teknike e cila mė shumė ngjan me dėshirėn e njė fėmiė pėr tė blerė njė lodėr qė nuk jam ban xhepi familjes,
  por ai , si i pėrkėdhelur qė ėshtė pėrplas kėmbėn e bėrtet ditėn e natėn pėr t`ja dhėnė dhuratėn.
  Argumenti tjetėr po aq i marrė, ėshtė idea e kontrapedale e Kryetarit tė Opozitės pėr njė Republikė tė re (?!), Shkaku pėr kėtė duhet tė ketė qėnė konstipacioni i theksuar dhe pagjumėsia e Kryetarit fatkeq i cili ka vėnė edhe kėtė `projekt` nė Programin e tij tė marrė qė i ngjan pikė pėr pikė mėnyrės me anė tė tė cilės ka bėrė projektin e rrugs Durrės –Kukės, project i cili bėhej sipas tij `pa njė projekt general` por me idenė `ec e bėj`, gjė qė ka shkaktuar plot probleme, mbi tė gjitha njė rrugė tė pambaruar ndėrsa fondet dhe paratė janė harxhuar dhe nuk dihen ku kanė shkuar, aq sa vetė Kryetari i Opozitės ka njė process penal pėr kėtė problem.
  Njė argument po aq absurd dhe shterpė, ėshtė krijimi i njė `xhandėrmarie` (polici por me emėr francez), e cila do tė luftojė krimet??!!.
  Me kėtė rast suflerėt qė i japing kėto ide tė ēmėndura Krytarit tė Opozitės sigurisht nuk janė vetėm Opozitarė por edhe mėkatarė tė cilėt po qajnė hallin e tė korruptuarve tė cilėt gėlojnė prej disa ditėsh nė Cadrėn e Mėkatit, duke punuar pėr tė nxjerrė ēdo ditė `Fake Neės` me qėllim qė tė krijojnė artificialisht pikėn kritike tė fillimit tė Destabilizimit tė vendit.
  Argumenti i katėrt ėshtė mė idiotik qė mund tė kemi dėgjuar: janė thirrjet direktė pėr… ēarje gomash, thyerrje xhamash, kundėrshtim i forcave tė rendit, qė policia tė vijė e tė bashkohet me njerėzit e Cadės sė Hipokrizisė dhe Mėkatit……., dhe qė populli tė mos respektojė ligjet por….. tė pėrmbysė qeverinė e cila ėshtė bėrė njė `bandė kriminelėsh`…...
  Argumentet e tjera qė i bėjnė mė pak pėrshtypje popullit pėr shkak tė pėrsėritjes pa kuptim tė tyre janė shpifjet dhe dokrrat pėr tė akuzuar Koalicionin dhe socialistėt nė veēanti, pikėrisht pėr ato akuza tė cilat Qeverisja e sotme akuzon individė tė Opozitės, ish Kryetarin e tyre, Kryetarin e Marrė tė sotėm, dhe disa ish ministra e drejtues tė qeverisjes sė kaluar - pėr korrupsion dhe fshehje tė pasurisė, disinformim pėr mbjelljen e kanabisit qė nė vitet e qeverisjes demokratike por qė u mbajt i fshehur nga qeverisja e shkuar duke lėnė nė qėdėr tė vėmėndjes vetėm Lazaratin. Problemi i kanabisit mbetet kali i betejės sė Opozitės e cila akuzon qeverinė e sotme por qė nė fakt ėshtė njė problem i vjetėr i cili ka filluar qė pas rėnies sėfirmave piramidale dhe qė u pėrhap nė gjithė Shqipėrinė nė vitet e qeversjes demokrate e cila sigurisht disinformoi publikun dhe qeverisjen e sotme pėr problemin duke paraqitur si problem vetėm Lazaratin.
  Lufta e koordinuar e Policisė sė shtetit me ndėrkomėtarėt kanė arritur suksese tė konsiderueshme dhe mendohet qė kjo luftė tė tė pėrfundojė me fitore pas njė viti sipas Ministrit Tahiri.
  Argumenti tjetėr po aq indiskret dhe i marrė, por qė nė fakt ėshtė sa diabolic aq dhe anti-integrim janė pėrpjekjet e vazhdueshme pėr tė penguar realizimin e Reformės nė Drejtėsi e cila me sa duket mbetet bastion i fundit i Korrupsionit dhe i Mėkateve tė Opozitės e cila sė bashku me element tė tjerė tė degjeneruar tė Partive tė vogla dhe tė disa individėve tė sė majtės kanė dėmtuar rėndė infrastrukturėn e Shqipėrisė, kanė dėmtuar Buxhetin e Shqipėrisė, kanė dėmtuar dhe vjedhur, Tenderat, janė pasuruar dhe nuk kanė paguar taksat dhe tatimet; me pak fjalė kanė krijuar pėr njėzet e ca vite - njė klime pesimiste pėr popullsinė e Shqipėrsė, gjė qė ka shkaktuar dėshirėn pėr emigrim, rritje tė papunėsisė, korrupsion masiv dhe kriminalitet.
  Pėrpjekjet e pėrfaqėsuesve tė Ēadrės sė Hipokrizisė dhe tė Mėkatit pėr tė ja veshur fajet e tyre qeverisjes aktuale, pėr tė akuzuar qeverisjen aktuale pėr faje dhe pėrgjegjėsi tė cilat i kanė shkaktuar vete opozitarėėt, pėrsėritja si papagall i akuzave nga njerėz qė sot duhet tė ishin para gjykatės pėr tė dhėnė llogari, nuk janė tė rastėsishme.
  Ato, nė fakt janė njė reaksion mbrojtės pėr ti u shmangur ligjit dhe pėr tė qėndruar si persona tė Paprekshėm, ashtu si kanė qėndrur gjithė kėto vite- tė paprekur nga ligji dhe drejtėsia.
  Reforma nė Drejtėsi, insistimi i Ndėrkombėtarėve pėr tė bėrė kėtė Reformė me qėllim qė tė largohen tė korruptuarit dhe fajtorėt nga gjykatat, prokuroria, drejtėsia, pėrkrahja qė i japin Ndėrkombėtarėt qeverisjes sė sotme, ka shkaktuar edhe njė budallallėk tė rrezikshėm tjetėr si reagim i Opozitės kundėr Reformės: atė tė sharjes dhe ulurimave kundėr Vllahutin dhe Lu tė cilėt nė fat flasin nė emėr tė institucioneve tė cilat i kanė dėrguar kėta njerėz tė nderuar pėr tė ndihmuar Shqipėrinė.
  Sulmet kundėr institucioneve Ndėrkombėtare i venė kapakun Marrėzisė se Kryetarit tė Opozitės tė cilin do ta kishte patur zili dhe vetė diktatori Enver Hoxha pėr shkak tė frazeologjisė ekstremiste tė majtė apo radikaliste tė majtė.
  Kjo Frazeologji radikaliste e majtė po jep efektet e saj, por jo siē do tė dėshėronte ky kryetar marrėzish; populli po e kupton se cfarė njerėzish kanė uzurpuar apo nė cfarė njerėzish janė transformuar pėr shkak tė Korrupsionit dhe shkeljes sė ligjit tė disa drejtuesve tė Opozitės.
  Dihet qė Opozita ėshtė njė Institucion I respektuar I domosdoshėm I Sistemit tė sotėm demokratik, por indivdėt e kėsaj Opozite po dėmtoojnė rėndė vėndin dhe vetė Opozitėn. Ky ėshtė problem I vetė Opozitės dhe I opozitarėve tė cilėt duhet tė shohin me kujdes sė kė kanė zgjeedhur nė krye.
  Pėr tė mos u pėrgjigjur pėr fajet e tyre, ata po pėrpiqen nėpėrmjet parrullės `qėllimi justifikon mjetin`, qė tė ngrenė popullin, tė destabilizzojnė vėndin, tė dėmtojnė Republikėn e Shqipėrisė, qoftė nėpėmjet bisedimeve tė fshehta me individė apo insitucione fqinjė ekstremiste vetėm e vetėm qė tė shėtojne b… e tyre, pa pėr Shqipėrinė kėtyre njerzve nuk u bėhet vonė, dhe kėtė e kanė provuar gjatė kėsaj periudhe tė eerrėt politike njėzet e ca vjeēare.
  Mendoj se populli shqiptar edhe sipas sondazheve por edhe me veprime konkrete duke e brakisur Ēadrėn e Mėkatit dhe tė Hipokrizisė Opozitare, ka treguar se e do realizimin e Reformės sa mė parė dhe kėrkon inntegrimin nė BE sa mė parė.
  Qeverisja e sotme po pėrpiqet ti realizojė kėto aspirate me gjithė pengesat sepse kanė Ndėrkombėtarėt qė i pėrkrahi. Kush nuk e kupton kėtė ėshtė ose i verbėr ose i korruptuar.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e lace
  Anėtarėsuar
  18-09-2014
  Postime
  241
  Faleminderit
  27
  31 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Marrėzia Politike Opozitare ka gjetur Nje Drejtues te Ri

  Ah more djale.mendova se do flisje si popull,por edhe ti militant dole.me opozite me qeveri keta jane te gjithe per ne burg.kjo eshte nje loje e perbashket per te shpetuar nga hetimet e mekatit kunder popullit te tyre.kjo eshte zvarritje e procesit.ooo burra o trimaa u hoq gozhda por na ngeli vrimaaa
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,026
  Faleminderit
  103
  94 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Marrėzia Politike Opozitare ka gjetur Nje Drejtues te Ri

  ''Cadra e lirise thote tjetri....O kasolle ku na mblodhe''
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Marrėzia Politike Opozitare ka gjetur Nje Drejtues te Ri

  Do kisha qef qe PD te thoshte :Ok e duam vetingun,beheni si e duan te huajt ! Vetem per te pare se si do protestonin socialistet kunder vetingut.

  Sikur PD te ishte dakort me vetingun,"sot" do kishim socialistet duke protestuar me fotografine e Enverit dhe me parrulla kunder imperializmit. Jam i bindur per kete; qe do kishim nje proteste dhe nje destabilizim te vertete,do ta kishin shfaqur Shqiperine sikur ishte ne prag te pushtimit.


  Megjithate,si proteste kjo e PD i sherben pothuajse te gjithe elites pushtetmbajtese. I sherben ne radhe te pare PS qe te ngrihet fuqia dhe forca e PD sepse kjo PD kaq shum e dobet po vinte ne rrezik sistemin. I sherben PS per tu justifikuar me te huajt dhe kryesisht per te garantuar eliten pushtetmbajtese qe gjerat nuk do ndryshojne. Dhe natyrisht i sherben PD sepse del si garante e mbrojtjes se sistemit dhe kjo garanci do ti kthehet ne shtimin e votave duke ditur qe 90 % e elites pushtetare nuk e do vetingun.

  Problemi i vetem i PD eshte se duhet shtuar trysnia e frikes nga Vetingu,vetem kur Vetingu te perceptohet si rrezik real, aktual,atehere votat e PD kthehen ne nje perqindje afersisht maxhoritare.

  Loja e PD,LSI,PS aty luhet,kush eshte forca qe garanton mos-veprimin e Vetingut praktik. Sikur Vetingu te paraqitej si rrezik aktual PS i humbet zgjedhjet.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  695
  Faleminderit
  1
  52 falenderime nė 38 postime

  Pėr: Marrėzia Politike Opozitare ka gjetur Nje Drejtues te Ri

  Pjeserisht e vertete

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •