Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Steffen Seibert, zdhnsi i Kancelares Angela Merkel, i pyetur nse qeveria federale e Gjermanis sht nj prej prfaqsuesve t huaj q mbshtesin pretendimin e Lulzim Bashs se ka mbshtetjen e tyre, Seibert u prgjigj se nuk ishte n dijeni t ksaj deklarate t udhheqsit t opozits shqiptare.
  Seibert sht pyetur n lidhje me bllokimin q opozita me n krye Lulzim Bashn i ka br Parlamentit pr dy jav rresht, dhe deklaratat e Bashs se ka marr mbshtetjen e shum prfaqsuesve t huaj pr t rrzuar qeverin Rama, pr nj qeveri teknike.
  Seibert tha se i bn thirrje partive politike q t zbusin mosmarrveshjet, dhe se thirrjet pr dhun, q dgjohen her pas here, nuk duhet t jen mjet pr t imponuar pozicione politike kontroverse.

  http://www.botasot.info/evrope-bota/...e-kontraverse/
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 02-03-2017 m 02:43
  Destroyer of falsehood :)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Kjo menduria e nje shteti qe ka 26 vjet qe paguan politikan... ku edhe nje proteste bazohet mbi gjykimim a mbeshtetjen e te huajve. Nje reforme,nje kod zgjedhor por edhe vet zgjedhjet duhet te kryhen dhe miratohen nga te huajt. Jemi praktikisht nje shtet qe nuk ka nje klase politike.
  Sikur ne vend te Berishes dhe Rames te paguanim "Gzim Kulufin" me shum propabilitet sikur ta marim me pezisimizem do ishim njesoj,sikur ta mernim me pak optimizem "Gzim Kulufi" do bente shume me mire se keta dhe do ishte me shum politikant se keta

  Kemi 26 vjet (fal PPSH) qe kemi nje progres ne renien e politikes dhe ngritjen e krimit. Kan ecur paralel,gjithmon duke u ngritur krimi dhe duke u dobesuar politika.

  Eshte dika qe kur e mendon terbohesh; Si ka mundesi qe ai vend ne 26 vjet eshte qeverisur nga te njejtat parti dhe nga te njejte njerez. Njerez qe mbas 26 vjetesh kerkojne zgjedhje te lira,njerez qe nuk garantojne dot ne 26 vjet dot as zgjedhjet e lira.Natyrish ne kete kasapane inteligjence nuk mund te mungojne dhe budallenjte qe kerkojne e besojne ne qeveri teknike.

 3. #3
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kjo menduria e nje shteti qe ka 26 vjet qe paguan politikan... ku edhe nje proteste bazohet mbi gjykimim a mbeshtetjen e te huajve. Nje reforme,nje kod zgjedhor por edhe vet zgjedhjet duhet te kryhen dhe miratohen nga te huajt. Jemi praktikisht nje shtet qe nuk ka nje klase politike.
  Sikur ne vend te Berishes dhe Rames te paguanim "Gzim Kulufin" me shum propabilitet sikur ta marim me pezisimizem do ishim njesoj,sikur ta mernim me pak optimizem "Gzim Kulufi" do bente shume me mire se keta dhe do ishte me shum politikant se keta

  Kemi 26 vjet (fal PPSH) qe kemi nje progres ne renien e politikes dhe ngritjen e krimit. Kan ecur paralel,gjithmon duke u ngritur krimi dhe duke u dobesuar politika.

  Eshte dika qe kur e mendon terbohesh; Si ka mundesi qe ai vend ne 26 vjet eshte qeverisur nga te njejtat parti dhe nga te njejte njerez. Njerez qe mbas 26 vjetesh kerkojne zgjedhje te lira,njerez qe nuk garantojne dot ne 26 vjet dot as zgjedhjet e lira.Natyrish ne kete kasapane inteligjence nuk mund te mungojne dhe budallenjte qe kerkojne e besojne ne qeveri teknike.
  Krejt kjo behet qe te pengohet perparimi i Shqiperise dhe rruga e saj drejt BE-se. Keta politikane i kane pasuruar familjet e tyre dhe nuk iu han ... per popullin. Me falni ne shprehje. Qe vjet 26 dhe ende nuk ka institucione qe garantojne zgjedhje te lira. Le ta lene popullin rehat se e kane lodhur tejmase. Qe 26 vjet i njejti tregim, premtohet rruge drejt BE-se kur ta marrin pushtetin te japin hajni, Gerdec, deshtim e korrupsion. Vend i cudirave.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 03-03-2017 m 04:35
  Destroyer of falsehood :)

 4. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  SERAFIM DILO (03-03-2017)

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Jemi te gjithe kundra dhunes, pavaresisht se fjalet jane marre jashte kontekstit. Sa per artikullin ne fjale, eshte i pavertete. Asnje media shqiptare apo portal nuk e ka cituar kete gjermanin me thonjeza, por lajmi shkruhet ne stilin 'ai i tha atij, qe t'i thoshte asaj'..
  Ky titull eshte marr copy paste nga kanali me i degjeneruar e pervers shqiptar qe eshte top channel. I njejti kanal qe sajonte dikur barcaleta me vjedhjen e ores se presidentit amerikan George Bush ne Kruje..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Malesia, eshte me mire kur vene ne krye skizofrenet, se kontrollohen me ilace dhe qetesohen. Problemi mund te jete arroganca dhe ndjenja e superioritetit, indiferenca ndaj problemeve qe shqetesojne shumicen e njerezve dhe mania e komandes brenda nje grupi te mbyllur. Del nga realiteti, s’ di me ku je. Behesh pre e euforise, qe eshte paradhoma e depresionit. Te jesh Berishe apo Rame duket ceshtje e pashprese, me e cuditshme duket te jesh Mete. C’i do parate, kur nga mengjesi ne darle provon edhe Himalajen, edhe gropen Marianne, i forte vallahi!
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 7. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Une them qe te rrime urte. Te mos ngrejme as zerin fare. Le t'i leme Ramen e Meten qe ta kthejne te gjithe Shqiperine ne plantacion hashashi dhe te gjithe shqiptaret ne argate te tyre ne keto plantacione. Dhe keshtu u japim nje profesion te mire femijeve tane: i bejme te gjithe korriere, trafikante, kultivues, perdorues, eksperte hashashi e cdo droge.

  Mbase ia nderrojme edhe emrin vendit nga Shqiperi ne Hashasheri dhe njerezve nga shqiptar ne hashashtar.

  Bageti e bujqesi o Naim... mos ua ver re.

  Albo

 8. #7
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Gjermania kunr thirrjes pr dhun t PD-s - goditja m e mir pr politikant bandit

  Protesta duhet te kete, duhet te ngritet zeri, por populli nuk guxon te behet sherbetor i hajduteve qe jane ne gjendje te nxisin lufte civile per interes qe te marrin pushtetin. Keta nuk e kane perkrahjen as te popullit e as te perendimit.
  Destroyer of falsehood :)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •