Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Bangladeshi, shteti i 114 q njeh pavarsin e Kosovs

  Bangladeshi, shteti i 114 q njeh pavarsin e Kosovs

  Kan qen vite prpjekjesh pr t lobuar dhe marr kt njohje. Faleminderit. Tani kemi 114 njohje", ka deklaruar shefi i diplomacis kosovare, Enver Hoxhaj
  E Hn, 27 Shkurt 2017 - 19:41 albinfo.ch

  Bangladeshi sht shteti m i ri q ka njohur pavarsin e Kosovs, duke ngritur n 114 numrin e shteteve q njohin realitetin e ri evropian. Lajmin e njohjes e ka konfirmuar Ministri i Jashtm i Kosovs, Enver Hoxhaj, ndrsa e ka prshndetur para Kshillit t Sigurimit t OKB-s, edhe ambasadorja e Kosovs, n SHBA, Vlora itaku.

  Bangladeshi njeh pavarsin e Kosovs. Lajmi m sht konfirmuar para pak astesh edhe zyrtarisht. Kan qen vite prpjekjesh pr t lobuar dhe marr kt njohje. Faleminderit. Tani kemi 114 njohje, ka deklaruar shefi i diplomacis kosovare, Enver Hoxhaj.

  Po ashtu ktij lajmi i sht gzuar edhe ambasadorja e Kosovs n SHBA, Vlora itaku e cila n fjalimin saj para antarve t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, ku u diskua situata n Kosov n tremujorin e fundit, falnderoi popullin dhe qeverin e Bangladeshit pr njohje.

  M lejoni tu them se Kosova sht shtet i pavarur dhe sovran, e njohur nga pjesa drmuese e shteteve t bots. Falnderoj edhe qeverin dhe popullin e Bangladeshit q ka njohur sot Kosovn, por edhe Singaporin q njohu pavarsin ton n dhjetor, ka shtuar itaku ndr tjera.

  Republika Popullore e Bangladeshit sht vend n Azin jugore me kryeqytet Dhakan. Bangladeshi kufizohet me Indin dhe Burmn (tani Mianmar) dhe sht fqinje e Kins, Nepalit dhe Butanit. Ka nj popullsi mbi 141 milion banorsh, ndrsa shumica e popullsis merren me bujqsi.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  35
  48 falenderime n 44 postime

  Pr: Bangladeshi, shteti i 114 q njeh pavarsin e Kosovs

  Shyqyr. Kishte kohe qe nuk degjonim lajme te tilla.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •