Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi
  Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Insajderi

  27.02.2017 12:23

  Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Prokuroria Speciale e Republiks s Kosovs ka ngritur aktakuz n Gjykatn Themelore n Prishtin, kundr t pandehurit Shefqet Krasniqi, pr veprat penale: Shtytja pr kryerjen e veprave terroriste, sipas nenit 141 tё Kodit Penal t Republiks s Kosovs, Nxitja e urrejtjes, prarjes ose mos durimit kombtar, racor, fetar apo etnik, sipas nenit 147, paragrafi 2 i Kodit Penal t Republiks s Kosovs dhe Shmangia nga Tatimi sipas nenit 313 paragrafi 2 lidhur me paragrafin 1 tё Kodit Penal tё Republiks se Kosovs.

  Sipas aktakuzs, i pandehuri Sh.K, veprat penale: Shtytja pr kryerjen e veprave terroriste dhe Nxitja e urrejtjes, prarjes ose mos durimit kombtar, racor, fetar apo etnik, i ka kryer n vazhdimsi gjat intervalit kohor 2013 dhe 2014, ndrsa, veprn penale Shmangia nga Tatimi ka kryer n vazhdimsi gjat intervalit kohor 2011 dhe 2016, thuhet n njoftimin e Prokuroris Speciale.

  Sipas aktakuzs i pandehuri Sh.K. n cilsin e imamit t xhamis se madhe Mehmet Fatih n Prishtin, n vazhdimsi dhe me dashje ka shprndar mesazhe pr publikun, prmes paraqitjeve t tij tё drejtprdrejta para publikut prmes ligjratave t ndryshme, si dhe duke shfrytzuar rrjetet sociale dhe mjetet tjera t informimit, prmes gjuhs s vrazhd dhe interpretimit t ajeteve kuranore jasht kontekstit kohor dhe fryms parimore islame, ka shtyr tё tjerёt ta marrin rrugn drejt zons s konfliktit n Siri dhe Irak e m pas t kryejn akte terroriste, si dhe ka cilsuar disa grupe fetare si armiq t myslimanve-sunit, duke nxitur dhe prhapur urrejtje, prarje dhe mosdurim ndaj grupeve tjera fetare, t cilat jetojn edhe n Republikn e Kosovs, vazhdon njoftimi.

  Sipas prokuroris, i pandehuri i lartcekur si tatimpagues dhe pronar i biznesit N.T Portat, ka fshehur dhe shmangur tatimin, me dashje ka dhn tё dhna tё pasakta, si dhe nuk i deklaruar tё dhnat tjera relevante lidhur me obligimet tatimore, duke iu shmangur obligimeve tatimore n vler tё prgjithshme prej 20,208.57 .

  Aktakuza sht ngritur nga nj prokuror vends i Prokuroris Speciale t Republiks s Kosovs, i cili i ka propozuar gjykats q t pandehurin ta shpall fajtor dhe ta dnoj sipas ligjit. /Insjaderi.com
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Llapi ky veprim i prokurorise eshte veprim i qelluar, ky njeri eshte vet personifikim i djallit. Ky rren haptazi, ky ka derguar rinine e Kosoves ne organizata terroriste, ky ka vjedhur shtetin mbi 20 mije euro qe dihen, e sa para ka marre ky nga shoqatat e lidhura me Al Kaeden, nje Zot e di. Ky na qenka i pafajshem sepse eshte hoxhe dhe ka qene ne UCK?! Qitash keta qe kane qene ne UCK po u dashkan qe te bejne gjithfare demi shtetit te tyre dhe nuk duhet te japin llogari. Fatkeqesisht nje pjese e popullit e perkrahe. Mjeret ne. Cfar mentaliteti mesjetar, po jo mesjetar por mentalitet parahistorik. Ptu na myten kta far muta, turpi i botes se jo vetem i Kosoves. Keta qe e perkrahin jane me muta se ky, pasi keta keshtu deshirojne, qe shqiparet te mos kene shtet por te kete persona qe jane mbi ligjin, sepse vetem ne nje vend pa ligj keta mund ta perhapin ideologjine e tyre fashiste, islamin.
  Jashte kontekstit?! Edhe ne Kohen e Muhamedit njerezve iu fluturonte koka e vriteshin pas shpines 'jashta kontekstit'?! Muhamedi vrau me shume arabe sesa cifute? Apo beri mire se krijoi nje fe idiote ku ithtaret e saj kane tru me pak se zombit dhe te hudhin nga banesat 5-6 kateshe sepse je kundershtar i ideologjise se tyre.

  Pengut gjerman i pritet koka nga islamistet. Ai u vra sepse ishte i semure dhe nuk paguheshin parate qe kerkonte grupi terrorist. Myslimanet jane te forte, ata nuk kane meshire sikur te krishteret evropiane. Ka ardhe koha kur nje mysliman me lehte vret nje njeri sesa nje i krishter shkel nje bubrrec. Lypni te drejta fetare, juve duhet me ju mbajt vetem ne bomba pasi skeni kurrfare humanizmi, more myslimuta jeni bere te gjithe majmune pa ndjenja. Hajt se e paguani se shpejti nga Siria do te vini ne qefina e sdo te kete as toke te ju varrosim.

  http://www.botasot.info/bota/661285/...t-te-rrembyer/

  Organizata terroriste Abu Sajaf ka publikuar sot nj video-xhirim n t cilin shihet se nj pjestar i saj i heq kokn nj personi t moshuar q sht identifikuar si gjerman e q sht rrmbyer n nntorin e vitit t kaluar. N xhirim shihet se si nj person iheq kokn me shpat, pengut gjerman, transmeton Reuters.

  Ne Kosove nuk ka ligj fatkeqesisht njerez si Shefqeti te cilet jane mallkim per kombin bejne sot politiken ditore. Ptu mutat niher mos me i sha une guret do t'i shanin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 28-02-2017 m 01:24
  Destroyer of falsehood :)

 4. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,942
  Faleminderit
  140
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Llapi ky veprim i prokurorise eshte veprim i qelluar, ky njeri eshte vet personifikim i djallit. Ky rren haptazi, ky ka derguar rinine e Kosoves ne organizata terroriste, ky ka vjedhur shtetin mbi 20 mije euro qe dihen, e sa para ka marre ky nga shoqatat e lidhura me Al Kaeden, nje Zot e di.

  Duke marre parasysh faktin qe ti kurre nuk genjen , do lutesha te na sillje me teper fakte qe Shefqet Krasniqi ka derguar rinene kosovare ne organizata terroriste.

  Te lutem , mos me flit per per majmuna , buburreca , gjermane apo kineze sic e ke zakon. Pergjigju direkt pyetjes me siper.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 6. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,370
  Faleminderit
  2
  67 falenderime n 55 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin  Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Insajderi

  27.02.2017 12:23

  Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Prokuroria Speciale e Republiks s Kosovs ka ngritur aktakuz n Gjykatn Themelore n Prishtin, kundr t pandehurit Shefqet Krasniqi, pr veprat penale: Shtytja pr kryerjen e veprave terroriste, sipas nenit 141 tё Kodit Penal t Republiks s Kosovs, Nxitja e urrejtjes, prarjes ose mos durimit kombtar, racor, fetar apo etnik,
  Cdo te thote "Mos durim kombetar" i mungon durimi ?.NUk duroj dot te pi kafe me nje duhanxhi shqiptar, me nje pijanec mos do te thote se do te arrestohesh? Hahahaahahah ikni more injorante qe e perdorni ligjin sipas qejfit e ka thene mire Sokrati per idiotet injorante
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhemis : 28-02-2017 m 03:35
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 7. #5
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Xhemis Lexo Postimin
  Cdo te thote "Mos durim kombetar" i mungon durimi ?.NUk duroj dot te pi kafe me nje duhanxhi shqiptar, me nje pijanec mos do te thote se do te arrestohesh? Hahahaahahah ikni more injorante qe e perdorni ligjin sipas qejfit e ka thene mire Sokrati per idiotet injorante
  Mos durim kombetar d.m.th. nxitje urrejtje dhe justifikim dhune ndaj nje grupi kombetar. Ti ke te drejte te shoqerohesh me ke te duash por edhe te mos shoqerohesh me cfaredo grupi, por nuk ke te drejte te nxitesh popullin ne urrejtje ndaj atij grupi, at dite kur nxite dhune more trullan ke problem me ligjin.
  Ne kemi legjislacion te mrekullueshem por qe fatkeqesisht nuk zbatohet. Shtet ndertimi me fe nuk shkon, ose do te deklarosh se ke te drejta te barabarta jo vetem me hoxhen por me secilin qytetar tjeter sic e deklaron Kushtetuta ose ke me perkrahe islamin ku hoxha jo qe eshte mbi ligjin por eshte vet ligji. 20 mije euro ta vjedhesh nuk eshte asgje, ti si mysliman Shefqetin do ta perkrahje edhe sikur te vidhte shtetin 20 milione euro. Ju sdini cka eshte drejtesia, ju ja ktheni bo... atij qe ua fut me mire, aq me thelle aq me me deshire.
  Destroyer of falsehood :)

 8. #6
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Duke marre parasysh faktin qe ti kurre nuk genjen , do lutesha te na sillje me teper fakte qe Shefqet Krasniqi ka derguar rinene kosovare ne organizata terroriste.

  Te lutem , mos me flit per per majmuna , buburreca , gjermane apo kineze sic e ke zakon. Pergjigju direkt pyetjes me siper.
  Jane faktet zoteri ti mund te flasesh cfare te duash. Per ju jeta eshte vetem nje genjeshter andaj si e fole si nuk e fole te verteten njejte eshte.
  Destroyer of falsehood :)

 9. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi
  Krasniqi e imamt tjer, nxits t urrejtjes fetare  Opinionisti Ernest Luma ka thn se t gjith imamt e Kosovs japin deklarata t nxitjes s urrejtjes.

  Sipas Lums, ato mund t shihen n do video-incizim t publikuar n internet, gj q ndodh pas ritualit t faljes s namazit, njofton Klan Kosova.

  Kto deklarime opinionisti Ernest Luma i dha n Info Magazine t Klan Kosovs duke komentuar akuzn e ngritur ndaj imamit Shefqet Krasniqi, teksa shtoi se feja do her sht predikuar si humane e jo pr t shkuar n luftra.

  Kto akuza pr terrorizm apo nxitje t urretjejs dhe shprdorim fondesh jan akuza q mund t shkojn bashkarisht.

  Shefqet Krasniqi sht person q ka qen pjes e mediave me deklarime, ese e kolumne teksa u b i njohur n mbar vendin.

  Kam pas respekt dhe e moja dijen e tij n fusha t ndryshme, por nse kishte nj moment q ai do t ftohej t intervistohej pr rastin e shkrimit t Nn Terezs, atheer sht nj atak i drejtprdrejt q i sht b nj figure t madhe botrore me t ciln n jemi shum krenar me t.

  Nse bjm disa klikime n youtube n internet, shohim deklarime jo vetm t Krasniqit por edhe t tjerve q pas faljes s namazit dhe kryerjeve t ceremonive, ka nxitje t urrejtjes. oft raport ndr-religjioz apo edhe me figurat sic sht ajo e Nn Terezs me t ciln ndihemi krenar.

  sht nj kategori e shoqris m pak e vedijsuar, mosha e re q kan arritur t deprtojn t shtrijn ndikimin e tyre pr terrorizm.

  Me faktin q kta veprojn jasht ombrells s Bashksis Islame t Kosovs. Ajo cfar sht thn n xhami nga imam t ndryshm me prirje ekstremiste.

  Predikime kuranore kemi dgjuar edhe para ktyre imamve. Gjithmon feja sht prediku si humane pr pajtime.

  Asnjher skemi pas predikime q prmes fes t bhet luft.

  Nse shohim n arkiva n dhjet vitet e fundit mund t gjejm nxitje t urrejtjes.

  Shqiptart i kan vlerat e tyre nacionale me t cilat njihemi n bot. E jo t merret pasaporta e Kosovs t drgohet n Siri.

  Me fyer Nn Terezn publikisht nuk sht gj e hijshme.

  Nse ti thua se feja Islame sht rruga e zotit ather sht nxitje e urrejtjes.

  Nse flasim publikisht pr tema q nuk kan ndikim dhe skano pasoja, e nse flasim pr tema esenciale e q japin kahje t ndryshme sht nxitje e urrejtjes sht shprehur Luma, njofton Klan Kosova.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #8
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,942
  Faleminderit
  140
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Jane faktet zoteri ti mund te flasesh cfare te duash. Per ju jeta eshte vetem nje genjeshter andaj si e fole si nuk e fole te verteten njejte eshte.
  Pyetja ime eshte shume e thjeshte dhe direkte , ti thua qe ka derguar rinine kosovare ne organizata terroriste. Tani me thua qe ke dhe fakte. Bujrum , na i trego. Nese ske fakte , atehere je mashtrues.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 12. Anetart m posht kan falenderuar angmokio pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi  Kelmendi: A do t mund (duhet) t dnohet imami Shefqet Krasniqi(?!)

  [N foto Shefqet Krasniqi me kerun e BIK-ut dhe faksimili i prgjigjs s BIK-ut Prokuroris speciale t Kosovs, e dats 18.072016]

  21:44 / E enjte, 02 Mars 2017  Nga Ibrahim Kelmendi  Tashm sht br publike q Prokuroria Speciale e Kosovs, m 27 shkurt 2017, ngriti aktakuz n Gjykatn Themelore n Prishtin, kundr Shefqet Krasniqit pr tri vepra penale:

  [1] “Shtytja pr kryerjen e veprave terroriste”, sipas nenit 141 tё KPK-s,
  [2] “Nxitja e urrejtjes, prarjes ose mosdurimit kombtar, racor, fetar apo etnik”, sipas nenit 147, paragrafi 2 i KPK-s dhe
  [3] “Shmangia nga Tatimi” sipas nenit 313, paragrafi 2, lidhur me paragrafin 1 tё Kodit Penal tё Republiks s Kosovs.

  Lidhur m dy pikat e para t aktakuzs Prokuroria Speciale duhet ta ket pas t vshtir t bnte argumentimin, prandaj ka krkuar ekspertiz profesionale nga Bashksia Islame e Kosovs, nse Imami Shefqet Krasniqi ka qen korrekt n raport me Islamin, kur i ka br ligjratat prkatse.

  Rndom, un i kam prcjell gjithandej ligjratat e Shefqet Krasniqit, dhe asnjher nuk kam hasur n ndonj paraqitje t tij q bie ndesh me Kuranin, hadithe dhe suna (biografin e Muhamedit). Prkundrazi, sht prmbajt t mos e prezanton gjith vrazhdsin dhe agresivitetin q prmban dogma islame, e konkretizuar dhe e sanksionuar n Kuran dhe hadithe.

  Pr konkretizim, po sjell tre vrse (ajete) t Kuranit:

  “Dnimi i atyre q kundrshtojn All-llahun dhe t drguarin e Tij dhe bjn shkatrrime n tok, nuk sht vetm se t mbyten ose t gozhdohen, t gjymtohen, t’u priten duart dhe kmbt e tyre t anve t kundrta, por edhe t dbohen nga vendi. Ky dnim sht poshtrim pr ta n dynja, dhe n botn tjetr ata do t ken dnim t madh.” [Kurani, 5:33 / shq. nga Sherif Ahmeti]

  “Luftoni ata q nuk besojn All-llahun e as botn tjetr, nuk e konsiderojn t ndaluar (haram) at q e ndaloi All-llahu dhe i drguari i Tij, nuk besojn fen e vrtet,…” [Kurani, 9:29 / shq. nga Sherif Ahmeti]

  “O Pejgamber, lufto jobesimtart dhe hipokritt dhe sillu rrept ndaj tyre – vendi i tyre sht Xhehennemi q sht prfundimi m i keq.” [Kurani, 9:73 / shq. nga Sherif Ahmeti]


  Si do t shihni nga prgjigja e BIK-ut, dhn Prokuroris speciale, ndr tjera shkruan se ligjrata n fjal “nuk jan n frymn parimore islame”.

  Tani shtrohet pyetja, si mund t prezantohen n ligjrat kto tre ajete kuranore q i citova, qoft nga Imami Krasniqi, qoft nga BIK-u, dhe t mos bien ndesh me Kushtetut e Kod Penal t Republiks s Kosovs?

  Edhe Imami Krasniqi sht viktima e indoktrinimit islam. Drejtsia e Kosovs do ta ket t vshtir t gjej prova se Z. Krasniqi ka ligjruar dhe ka br thirrje pr xhihad n Siri, n kundrshtim me parimet dogmatike islame.

  Normat, dhe urdhrat q prmbajn Kurani dhe hadithet, bien ndesh me Kushtetut dhe Kodin Penal. Prandaj Drejtsia demokratike dhe sekulariste e Kosovs dhe e t gjitha shteteve demokratike dhe sekulariste n Bot, sht n sprov, far qndrimi juridik duhet t mbaj ndaj ajeteve t cituara dhe qindra t tjerve t ngjashm, t cilat obligojn besimtarin mysliman pr t br krime edhe terroriste kundr jo-myslimanve?

  sht taktik e mir, por nuk sht e ndershme, q shoqria jon sekulariste ti fut n konflikt akoma m t ashpr myslimant fundamentalist (selefist, vehabist…) kundr BIK-ut t moderuar. Edhe ashtu, agresiviteti i myslimanve fundamentalist ishte i orientuar kryesisht kundr Islamit tradicional, q e praktikon BIK-u. Prandaj duhet t mbrojm Islamin tradicional, tejet tolerant, nga agresiviteti i Islamit selefist (zanafillor).

  Shoqria duhet t prqendrohet n informim t popullats, sidomos rinis, me t vrtetn, se Kurani nuk sht “libr” i Allahut! Prndryshe, nga momenti kur besimtari mysliman indoktrinohet dhe beson q Kurani sht “libr” i Allahut, ather ai paraqet rrezik t prhershm, potencial, pr t br krime edhe terroriste, meq ndihet i obliguar ti zbaton urdhrat e sanksionuar n Kuran (duke besuar se jan urdhra t Allahut).
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #10
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Imamit, Doktorit Shefqet Krasniqit,... mund t'ia rruani leshin bashk me prokorruptoret e Kosovs !

  PS : Kot i'a rruani ! Hoxha sht Luan ! Dnimi i tij sht nxitje per luft civile !

 15. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,477
  Faleminderit
  326
  423 falenderime n 355 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Kaq i rendesishem qenka ky imami sa ta oj vendin ne luft civile ?!

  Megjithate akuzat e prokurorise kunder imamit jane nje budallik. Nuk mund te akuzosh nje indivit edhe me shume kur eshte nje profesionist fetar per far shprehet...

  Edhe sikur te vertetohet qe ka bere thirrje per te shkuar ne Siri eshte prap nje e drejte e tije (liria e shprehjes ).

  Edhe sikur te ket bere thirrje per te luftuar prap se denon dot. E vetmja menyre per ta akuzuar (se edhe ketu denimi eshte i veshtire) eshte te provosh se imami ka bere thirrje tekstualish ;" ikni ne Siri dhe behuni terrorist" .

 16. #12
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Imamit, Doktorit Shefqet Krasniqit,... mund t'ia rruani leshin bashk me prokorruptoret e Kosovs !

  PS : Kot i'a rruani ! Hoxha sht Luan ! Dnimi i tij sht nxitje per luft civile !
  ok ta shofim se si do tia rruejm hahaha
  une beesoi se do te psoi keq ky qen-leshatok -terrorist si milloshi e qetniket tier
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #13
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kaq i rendesishem qenka ky imami sa ta oj vendin ne luft civile ?!

  Megjithate akuzat e prokurorise kunder imamit jane nje budallik. Nuk mund te akuzosh nje indivit edhe me shume kur eshte nje profesionist fetar per far shprehet...

  Edhe sikur te vertetohet qe ka bere thirrje per te shkuar ne Siri eshte prap nje e drejte e tije (liria e shprehjes ).

  Edhe sikur te ket bere thirrje per te luftuar prap se denon dot. E vetmja menyre per ta akuzuar (se edhe ketu denimi eshte i veshtire) eshte te provosh se imami ka bere thirrje tekstualish ;" ikni ne Siri dhe behuni terrorist" .
  Eshte tepr i rndsishm pr nivelin fetar t komunitetit Musliman n Ballkan.

  Hoxha Dr. Shefqet Krasniqi eshte 1/20 teologt musliman t cilt konsultohn pr fetva n Bot !

  Ka me vite q i prcjell ligjratat e tia, asnjhere, n asnj moment nuk ka br thirrje pr t shkuar n Siri ! Kto jan politika hashimishte, ku qllimi kryesor eshte aprovimi i demarkacionit sipas kushteve malazeze. Ne njrn ane arrestuan Ramush Haradinajn, per te cilin eshte shume i rendesishem aj rajon, e ne anen tjeter shpifin ende kriza-terroriste, edhe pse lufta ne Siri eshte ne perfundim.

  Luft civile ndoshta jo, por nese populli zgjohet e kthjellet, te jesh i sigurt q as nen-toke nuk do te ken vend hashimistat e Kosovs !

 18. 2 antart m posht falenderuan Evian pr mendimin e shprehur n kt postim:

  angmokio (06-03-2017),SERAFIM DILO (06-03-2017)

 19. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  707
  Faleminderit
  1
  25 falenderime n 25 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Po edhe sot jemi ne lufte kunder atyre qe duan te vendosin kasten e Zotave ne Europe dhe kushedi kur do na e thone. Klani islam i humbi lidhjet e drejtperdrejta me Zotin, kur tradhetoi islamin dhe tani eshte i vogel dhe i pambrojtur. S'do mend qe Zoti po lufton me keta ambasadore djajsh, klane te fshehta dhe supreme per njerezit, mirepo kjo eshte lufte e padukshme dhe e fshehte per popullin e thjeshte qe vret mendjen pse eshte terrorist apo thellesisht i pakenaqur.

 20. #15
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Imamit, Doktorit Shefqet Krasniqit,... mund t'ia rruani leshin bashk me prokorruptoret e Kosovs !

  PS : Kot i'a rruani ! Hoxha sht Luan ! Dnimi i tij sht nxitje per luft civile !
  Hahaha kush do te beje lufte civile per Shefqetin. Hajde ti edhe nise nese guxon pasi ketu ne forum lehte eshte te shkruash.
  Destroyer of falsehood :)

 21. #16
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  45
  Postime
  5,396
  Faleminderit
  383
  238 falenderime n 205 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Eshte tepr i rndsishm pr nivelin fetar t komunitetit Musliman n Ballkan.
  E drejte....eshte nga ata qe ojne muslimanet shqiptare drejt radikalizimit, qe do te thote drejt shembullit te Muhamedit, ergo, drejt ISIS-it!!

  Hoxha Dr. Shefqet Krasniqi eshte 1/20 teologt musliman t cilt konsultohn pr fetva n Bot !
  Eshte nga te paktet e paskan denuar me vdekje Salman Ruzhdijen???!
  Cfare "fetvaje" ka nenshkruar ndonjehere hoxha kunder terroristeve te ISIS-it???!

  Ka me vite q i prcjell ligjratat e tia, asnjhere, n asnj moment nuk ka br thirrje pr t shkuar n Siri ! Kto jan politika hashimishte, ku qllimi kryesor eshte aprovimi i demarkacionit sipas kushteve malazeze. Ne njrn ane arrestuan Ramush Haradinajn, per te cilin eshte shume i rendesishem aj rajon, e ne anen tjeter shpifin ende kriza-terroriste, edhe pse lufta ne Siri eshte ne perfundim.
  Ky hoxha, njeri i ndyre(si do mysliman radikal), eshte ai qe n enje hytbe luste Allahun qe te ishte prej atyre qe urrejne te krishteret; eshte po ky qe shante Gjergj KAstriotin; eshte po ky qe u meson mazllemave shqiptare se nje person qe ia perkushton jeten bamiresise(Nene Tereza e Kalkutes) digjet ne mes te xhehenemit....etj, etj, ....faji eshte gjithmone i Islamit, fese me te dyre qe ka egzistuar ndonjehere!!
  Luft civile ndoshta jo, por nese populli zgjohet e kthjellet, te jesh i sigurt q as nen-toke nuk do te ken vend hashimistat e Kosovs !
  Nese populli zgjohet, do te hedhe ne hale hoxhallaret dhe do te shkrumboje xhamijat e sulltan-kalifeve qe na shkaterruan kombin arberor e na futen helmin e quajtur Islam!!
  Jarigas

 22. #17
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Hahaha kush do te beje lufte civile per Shefqetin. Hajde ti edhe nise nese guxon pasi ketu ne forum lehte eshte te shkruash.
  Meci, mos qesh palidhje. Mbi 300 persona jan shkuar per t'luftuar ne Siri, paramendo tani sa mund te jen qe do t'luftonin per mbrojtjen e Islamit ne trojet Shqiptare !

 23. #18
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  E drejte....eshte nga ata qe ojne muslimanet shqiptare drejt radikalizimit, qe do te thote drejt shembullit te Muhamedit, ergo, drejt ISIS-it!!
  ISIS-i eshte organizat terroriste qe ka masakruar e rrenuar shume qytete, e fshatra. Por ka edhe shtete terroriste si Amerika, Izraelli, Franca e Britania qe kan rrenuar shume shtete e qyteterime ! E keto nuk ishin ne percjellje te shembullit kuranor, por atij biblik ! Keshtu gabel i dashur nga Peini.

  Eshte nga te paktet e paskan denuar me vdekje Salman Ruzhdijen???!
  Cfare "fetvaje" ka nenshkruar ndonjehere hoxha kunder terroristeve te ISIS-it???!
  Nse Selmani ka bere blasfemi, dhe nuk ka respektuar ligjt e vendit,... atehere edhe i'a nenshkruan receten.

  Ky hoxha, njeri i ndyre(si do mysliman radikal), eshte ai qe n enje hytbe luste Allahun qe te ishte prej atyre qe urrejne te krishteret; eshte po ky qe shante Gjergj KAstriotin; eshte po ky qe u meson mazllemave shqiptare se nje person qe ia perkushton jeten bamiresise(Nene Tereza e Kalkutes) digjet ne mes te xhehenemit....etj, etj, ....faji eshte gjithmone i Islamit, fese me te dyre qe ka egzistuar ndonjehere!!
  Nese populli zgjohet, do te hedhe ne hale hoxhallaret dhe do te shkrumboje xhamijat e sulltan-kalifeve qe na shkaterruan kombin arberor e na futen helmin e quajtur Islam!!
  Ketij Hoxhe i'a ke inatin si katolik q je, por s'ka dert se aq me shume qe po shpallni urrejtje, aq me shume muslimanet shqiptar po e njohin.

  Mund t'ia kushtosh jeten Kombit, Bamiresis, e do gje tjeter,... nse nuk Adhuron Zotin 1 dhe t vetm,... te gjitha jan te kota ! Njeriu eshte kriju per te qen mirenjohes ndaj Krijuesit t tij, e jo kundr Tij ! Po 'din ti, kur per idhull ke nje kry q e puth dhe beson se shpetimi do vie nga ai, apo nga statujat e shumta, tani edhe te "shen terezes"

 24. #19
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,565
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Meci, mos qesh palidhje. Mbi 300 persona jan shkuar per t'luftuar ne Siri, paramendo tani sa mund te jen qe do t'luftonin per mbrojtjen e Islamit ne trojet Shqiptare !
  Ti dhe ata qe mendojne si ti shpirtin e keni te lig, ti i urren shqiptaret por edhe te krishteret me shpirt Muhamedi e islamisti. Plot here ketu e ke pranuar paturpesisht. Ti me mujt mundesi edhe familjen e mbetur te Adem Jasharit do ta kishe zhdukur. Ti me mujt edhe 15 milione shqiptare i sakrifikon per islam. Ti e ndrron politiken cdo te dytin postim, por realitetin nuk mund ta fshehesh. D.m.th. ata 300 'spartanet' myslimane nese do te ishte nevoja ne trojet shqiptare do te beheshin 30 mije te gatshem per lufte civile. Per kete ideologjia e juaj eshte ideologji e rrezikshme pasi njerez si ti ideologjite djallezore i ndiqni verberisht pa ditur cfare ka ne to. Ju Prishtinen do ta benit Alepo nese do te ishte e nevojshme 'per mbrojtjen e islamit'
  Per cka ju kan quajt patriotet gjate histories argat te shkive, a ka ma fjale te rende se kjo
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 08-03-2017 m 16:47
  Destroyer of falsehood :)

 25. #20
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Aktakuz pr terrorizm kundr imamit Shefqet Krasniqi

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ti dhe ata qe mendojne si ti shpirtin e keni te lig, ti i urren shqiptaret por edhe te krishteret me shpirt Muhamedi e islamisti. Plot here ketu e ke pranuar paturpesisht. Ti me mujt mundesi edhe familjen e mbetur te Adem Jasharit do ta kishe zhdukur. Ti me mujt edhe 15 milione shqiptare i sakrifikon per islam. Ti e ndrron politiken cdo te dytin postim, por realitetin nuk mund ta fshehesh. D.m.th. ata 300 'spartanet' myslimane nese do te ishte nevoja ne trojet shqiptare do te beheshin 30 mije te gatshem per lufte civile. Per kete ideologjia e juaj eshte ideologji e rrezikshme pasi njerez si ti ideologjite djallezore i ndiqni verberisht pa ditur cfare ka ne to. Ju Prishtinen do ta benit Alepo nese do te ishte e nevojshme 'per mbrojtjen e islamit'
  Per cka ju kan quajt patriotet gjate histories argat te shkive, a ka ma fjale te rende se kjo
  Oh sa emocionuessseee q je me keto smajliii

  O picirip, e din ti qe duhen vetem 40 veta per t'bere grushtet ? Ti nse e din kete, duhet t'i ndalesh provokimet e tua, fyerjet dhe nxitjet per luftra te tilla.

  Patriotet sipas teje kan qen ata komunistet qe akuzonin besimtaret se ju qe i luteni Zotit, jeni argat te shkive ! E pra ja qe ne i luteshim Zotit, e patriotet si puna yte, i'u futeshin ne b*** shkive.

  Un te them qe jepja nje gjiro ne nje te xhumaje, dhe peshoj miiiire fjalet qe i flet se nuk jemi imun ndaj provokimeve. S'di sa e ke te qart ?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •