Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarėt  Kur dėgjon Arben Ahmetajn tė deklarojė pa pikė turpi se “konēesionet nė shėndetėsi nuk i paguajnė qytetarėt por buxheti i shtetit”, pyetja e parė qė tė vjen nė mendje ėshtė: si ka mundėsi tė jetė kaq injorant ministri i Financave? Nuk ka njeri me dy pare mend nė kokė qė tė mos e dijė se buxheti i shtetit janė taksat qė paguajmė ne qytetarėt! Pastaj ftillohesh qė e di shumė mirė edhe ministri.

  Pyetja e dytė ėshtė: po si ka mundėsi tė na dinė kaq injorantė si qytetarė, sa tė dalin nga foltorja e Parlamentit dhe tė nxjerrin nga goja njė fjali qė, mė shumė se njė mashtrim, ėshtė tallje b… buxheti?

  Blog.Indritmaraku.al
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lazo pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarėt

  Duket si gafe por fatkeqsisht Ahmetaj nuk e di vertete se ēfare eshte buxheti i shtetit. Cfare eshte buxheti,se kur te mesoje se ēfar jane taksat dhe ēfare eshte shteti duhet te kaloj ne shock.

  Por sikur te ishte vetem ky (qe lidhi kontraten e famshme te fundit me Rinasin) do ishim mire. Por ne kemi kryeministrat qe japin shperblimet e fundvitit simbas qefit te tyre.Nuk dihet se do japin dhe ne ēfar viti e japin. Edhe ata,si parardhesit e tyre kan menduar se jane leket e partise

 4. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarėt

  i dashur Arben ju flenderoj per vizionet e kontributin tuaj intelektual, na shto pensionet ose ule cmimin e energjise si familje paguajme 400 mije ne muaj dhe marrim 380 mij, ec perpara..
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 5. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Kur Beni i Financave tall buxhetin me qytetarėt

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin


  Kur dėgjon Arben Ahmetajn tė deklarojė pa pikė turpi se “konēesionet nė shėndetėsi nuk i paguajnė qytetarėt por buxheti i shtetit”, pyetja e parė qė tė vjen nė mendje ėshtė: si ka mundėsi tė jetė kaq injorant ministri i Financave? Nuk ka njeri me dy pare mend nė kokė qė tė mos e dijė se buxheti i shtetit janė taksat qė paguajmė ne qytetarėt! Pastaj ftillohesh qė e di shumė mirė edhe ministri.

  Pyetja e dytė ėshtė: po si ka mundėsi tė na dinė kaq injorantė si qytetarė, sa tė dalin nga foltorja e Parlamentit dhe tė nxjerrin nga goja njė fjali qė, mė shumė se njė mashtrim, ėshtė tallje b… buxheti?

  Blog.Indritmaraku.al
  Edi Rama i ka mbledhur gjithe ministrat si vetja, psikopate klinike e injorante 24 karatsh. Si tha si tha, koncensionet nuk i paguajne qytetaret por buxheti i shtetit. Po leket ne buxhetin e shtetit nga vijne more karafil? Nga taksat. Po taksat kush i paguan? Qytetari.

  Curcilli do te thosh ne kete moment: "Nje popull budalla e ka hak nje qeveri qe drejtohet nga njerez budallenj".

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •