Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Basha: Luft do t ket!

  Emri: 573a22dd5886489edb104b11db7ab29064108f66.jpg

Shikime: 232

Madhsia: 55.0 KB

  Kan kalua vetm 7 dit nga nisja e protests s PD-s e cila vijon n adrn para Kryeministris, por retorika e Lulzim Bashs sht prshkallzuar ndjeshm sot, kur ai krcnoi qeverin se do t ket luft, meq kjo e fundit, sipas Bashs, luftn po krkon. Protesta e t shtuns s kaluar prmbante thirrje pr t dal me fmijt, paqsisht n protest, ndrsa sot Basha foli vazhdimisht pr luft n fjalimin e tij nn adr dhe tregoi se do vij ora kur protestuesit do t'i nxjerrin kundrshtart nga zyrat e do t'i marrin zvarr n shesh.

  Disa citate nga fjalimi i sotm i Bashs:

  Nse duan luft, luft do t ket. Shpojini gomat, thyejuni dyer e dritare dhe nxirrini jasht. Momenti po vjen ku nuk do t gjeni vrim miu pr tu futur, kur zemrata popullore t ngrihet. Ju bj thirrje t gjithve t marrim prgjegjsit tona, t reagojm or e minut pr do padrejtsi, mos ktheni faqen tjetr por qllojini me grusht.

  Nuk do t qndrojm si dele, nuk do trhiqemi, por do luftojm deri n fitore.

  Ky sht sistemi kriminal, kasta kriminale, repuvlika kriminale q duhet prmbysur me do kusht, me do kusht, prmbysur dhe varrosur pr ti hapur rrugn nj republike t drejtsis, demokracis dhe zgjedhjeve t lira dhe t ndershme. Jo kriminelt, jo kodoshbiznesment dhe politikant e korruptuar, kjo nuk sht thjesht nj protest, nj luft q ka nisur mes shumics drrmuese t shqiptarve q kan vendosur ta marrin fatin e tyre n duart e tyre duke marr zgjedhjet n duart e tyre dhe nj pakice q do ta mbaj shqiprein peng e t burosur duke mbajtur peng zgjedhjet e lira dhe
  t ndershme.
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!  Basha bri thirrje pr revolucion, vjen prgjigja nga qeveria


  GazetaExpress E premte, 24 Shkurt 2017 19:02


  Nga Shkodra, ku ka marr pjes n takimin me t rinjt e FRESSH, ministri i Punve t Jashtme, Ditmir Bushati ka apeluar kreun e opozits, Lulzim Basha q t mos bj thirrje pr destabilitet politik.

  Ai ka thn se thirrjet e Bashs sot pr kaos, jan thjesht thirrje pr tu shmangur nga Reforma n Drejtsi.

  "Jemi vend antar ne NATO dhe kandidat per ne BE, dhe qytetaret tane duan te degjojne alternativa dhe projekte ne funksion te zhvillimit te vendit. Thirrjet per kaos nuk nderojne askend per me teper kryetarin e opozites te cilit nuk i shkojne fare keto thirrje. Thirrjet per destabilitet jane ne fakt thirrje per te bllokuar reformen ne drejtesi. Reforme e cila eshte thelbesore per qytetaret dhe te ardhmen europiane te vendit, dhe do te kete pajosa pozitive per jeten politike ne vend. Kerkesa e opozites per qeveri teknike eshte jo politike dhe jo logjike. Keto kerkesa kerkojne te shmangin agjenden e reformes ne drejtesi. Kemi nje rekomandim te qarte nga komisionin europian per integrimin e vendit ne BE, por nga ana tjeter kemi nje qendrim te pa kuptueshem te pd qe synon bllokimin e vetingut, i cili eshte thelbi i reformes ne drejtesi", tha Bushati. /Gazeta Express/

 3. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Basha, avash avash po permirsohet. Ka filluar qe edhe fjalet e tije te behen lajm. Po vazhdoi keshtu do dali edhe ndonje njeri qe ta mari seriozisht.

  Megjithate, nje avantazh Basha e ka; nuk ka kundershtar as jashte dhe as brenda partise,se nuk shfaq asnjehere nje mendim, qe jo e jo te kundershtohet por te pakten te diskutohet.

 5. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 6. #4
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Keta jane njerez te semure psiqikisht. Keta duan qe Shqiperia te vazhdoje me kaos dhe pa kurrfare sistemi. Keta per pushtet do ta fusnin vendin ne lufte civile perseri si me '97. Ku dreqi i rane hise keta shqiptareve. Me te ardh me vjelle. A I humben zgjedhjet keta idiote, cfare duan me shume. Ta ftoje prokuroria kete idiot dhe te jape llogari se cfare po flet.
  Destroyer of falsehood :)

 7. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 8. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Pervec se kerkon te kete imunitet nga reforma ne drejtesi, dhe duket qe e kerkon me ngulm sepse plaga duhet te jete e madhe..
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 9. #6
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,884
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 60 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Ky e meriton burgun. E mjera Shqiperi nga kush pret. *** keta *** ata...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 24-02-2017 m 18:23

 10. Anetart m posht kan falenderuar murik pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 11. #7
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!
  Basha bn thirrje pr luft, zbaton urdhrin e Berishs pr destabilitet

  February 24, 2017
  Basha bn thirrje pr luft, zbaton urdhrin e Berishs


  Kryetari i opozits nuk sht prmbajtur duke br thirrje t hapur pr luft. Kt e ka br n t gjitha mediat, vetm nj dit pasi t gjith prfaqsuesit ndrkombtar i kan hequr vizn atij dhe opozits se nuk mund t kthehen n binart e t brit opozit sipas metodave demokratike n vend.

  Kshtu Lulzim Basha, kryetari i PD-s dhe vartsi i Sali Berishs n kt parti, i ka tejkaluar sot thirrjet e tij drejtuar mbshtetsve duke krkuar revolt t ashpr ndaj institucioneve.

  Duke marr rastin e nj t larguare nga puna ditn e sotme nga TVSH-ja, Basha sulmoi kreun e televizionit publik duke e quajtur pleh. E mbani mend vajzn q kndoi ktu pr ne? Maman e saj sot e kan hequr nga puna n televizionin publik. Thoma Glli, do t heqim zvarr o pleh, tha Basha me tone t larta.

  Kreu demokrat tha se do pushtetar duhet qlluar me grusht dhe jo ti kthehet faqja tjetr. Doni luft, luft do t keni, por do t fitoj populli. Nxirrni zvarr nga zyrat, thyjani dritaret me gur, pojani gomat e makinave, tha Lulzim Basha duke iu drejtuar mbshtetsve n adr.

  Nj thirrje prtej normale q mund t zhys vendin n greminn e prplasjes dhe lufts civile, pasi dhe pala tjetr ka njerzit e saj dhe mund t reagoj njlloj ndaj njerzve t Bashs dhe tu poj kokn atij dhe t tjerve prpos gomave.

  N t vrtet ajo q duhet drguar urgjent n adrn ku jan n protestn aheng t PD-s sht nj qen anti-drog pr t krkuar nse ka sasira t larta drogrash t forta n kto ambiente ku ka prfituar dhe Basha pr t konsumuar nga mrzia se ka dy jav pa shkuar n Holand. Si dhe duhet drguar akoma m urgjent nj mjek psikiatr pr t par gjendjen shndetsore t tij dhe t njerzve q e mbshtesin n kt cep adre. Esht shum emergjente kjo. /Pamfleti.com

 12. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 13. #8
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime n 190 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  O vullezer socialspecalista,

  Basha tha, qe nese ju behet padrejtesi, mos ulni koken, por reagoni.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 15. #9
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  O vullezer socialspecalista,

  Basha tha, qe nese ju behet padrejtesi, mos ulni koken, por reagoni.
  Kush ka bere me shume pa drejtesi, kur ky idhulli profet I dreqit Sali Berisha iu ka shitur nafte rregjimit te Milloshevicit dhe kjo I mundesoi t'i mbushte tankset e te bente gjenocid ne Bosnje dhe me vone ne Kosove.
  Saliu i ka bere milionat ne dem te shtetit e ky me flet mua per pa drejtesi. Ky e di qe nese forcohet ligji ne Shqiperi shkon drejt BE-se ky do te hyje ne burg. Ky vet iu ka vjedhe e tanaj po na fliska per drejtesi e per padrejtesi.
  O zoteri te perkrahi nese proteston kunder korrupsionit e hajnise por jo duke perkrahur te korruptuar dhe hajdute. Deri kur do te mbeteni idiotet e Evropes?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 26-02-2017 m 16:47
  Destroyer of falsehood :)

 16. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 17. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Saliu nuk eshte profet i shqiperise dhe as profet i dreqit? por heronjte e shqiperise kane frike te shfaqin hapur idete e tyre. Jo sepse kane informacionin e duhur dhe jo sepse nuk jane intelektuale por sepse e ndjene qe ndryshimet ne shqiperi qene nga dora e pushtetit te tokes dhe nuk mund te reagonin dhe as qe moren pjese ne lojrat gjoja lufte te Sali Berishes per mospermbysje te rradhes dhe as me kontrabanden e cuditshme te naftes drejt Millosheviqit apo dreqit qe kekron ta ktheje mbrapsht Serbine ne Indine para tartare, pra mik i Kosovareve te medhenj.

 18. #11
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime n 190 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Kush ka bere me shume pa drejtesi, kur ky idhulli profet I dreqit Sali Berisha iu ka shitur nafte rregjimit te Milloshevicit dhe kjo I mundesoi t'i mbushte tankset e te bente gjenocid ne Bosnje dhe me vone ne Kosove.
  More kastravec ky Saliu i ka bere milionat ne dem te shtetit e ky me flet mua per pa drejtesi. Ky e di qe nese forcohet ligji ne Shqiperi shkon drejt BE-se ky do te hyje ne burg. Ky vet iu ka vjedhe e tanaj po na fliska per drejtesi e per padrejtesi.
  O zoteri te perkrahi nese proteston kunder korrupsionit e hajnise por jo duke perkrahur te korruptuar dhe hajdute. Deri kur do te mbeteni idiotet e Evropes?
  In primis,

  Kush po e ngre zerin kunder Armando Prenges, Ndokes, Roshit, Frrokut, etc+etc...???!!
  Institucionet i moren te gjitha, bizneset. Kane mbet qe te vine ne shtepi brenda...

  Shqiperia, u eshte ndare horrave/gangstereve, jo se esht Rama bujar", por e di se vetem keshtu mund te vinte/rrinte ne pushtet.

  Po u vendos drejtesi ne Shqiperi, nuk ngel bir nane i lare, te gjithe ne burg e kane vendin, nga Rama/Sala/Meta, e deri tek fshatunari ma i thjesht, se te gjith i kane ndy durt keto 27 vjet, dikush ma shum e dikush ma pak...


  Ate llafin e naftes se Millosheviit, harroje qe ua dha Sala...., ua dhan ato qe do u shitshin arme me vone...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 26-02-2017 m 16:48
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 19. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Basha do kishte bere mire t'i vinte flaken dhe t'i digjte per se gjalli keta langaraqet qe kemi sot ne pushtet.
  Mirepo kur degjon po te njejtet Rika me zile, qe vazhdojne tregojne perrallat e Mero Bazes se nafta e lodhur e Ballshit paska furnizuar dikur me karburant mijera e mijera tanke, avione dhe helikoptere ushtarake serbe, thjeshte kupton se e kemi patur hak xhaxhin per 50 vjet.
  Ketu po behen kriminelet ordinere deputete e ministra, po na ndertohen pista per kaatorr droge ne zemer te Shqiperise, po vidhen bankat do dite me bekim te shtetit, po lirohen kriminelet me te rrezikshem me bekim te shtetit, nderkohe qe mileti hesht dhe shqetesohet perse denoncohen te tilla fakte makabre...
  Mjer ne!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 21. #13
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Basha, avash avash po permirsohet. Ka filluar qe edhe fjalet e tije te behen lajm. Po vazhdoi keshtu do dali edhe ndonje njeri qe ta mari seriozisht.

  Megjithate, nje avantazh Basha e ka; nuk ka kundershtar as jashte dhe as brenda partise,se nuk shfaq asnjehere nje mendim, qe jo e jo te kundershtohet por te pakten te diskutohet.
  Fevziu me habiti me ate ton dhe 'guxim' qe tregoje gjate intervistes ne cader. Vertete ai njeri nuk ka asnje gje per te thene qe buron nga mendja e vet. Tani ka filluar te imitoj Trump-in duke deklaruar se mediat perhapin lajme te paverteta dhe qe qeka kapur nga pushteti? hahahah. Eshte qesharake kur nje deklarate e tille vjen nga krietaret e PD-es. Tani po thote 'Ta bejme Shqiperine te mrekullueshme prap'. Une per vete nuk e di se si njerezit mund ti marrin seriozisht keta njerez.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 22. Anetart m posht kan falenderuar Maqellarjot pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 23. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Basha: Luft do t ket!

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Fevziu me habiti me ate ton dhe 'guxim' qe tregoje gjate intervistes ne cader. Vertete ai njeri nuk ka asnje gje per te thene qe buron nga mendja e vet. Tani ka filluar te imitoj Trump-in duke deklaruar se mediat perhapin lajme te paverteta dhe qe qeka kapur nga pushteti? hahahah. Eshte qesharake kur nje deklarate e tille vjen nga krietaret e PD-es. Tani po thote 'Ta bejme Shqiperine te mrekullueshme prap'. Une per vete nuk e di se si njerezit mund ti marrin seriozisht keta njerez.
  Problemi i vertet aty qendron shoku im ; qe ka shume njerez qe i marrin zeriozisht. Edhe te ishte ndonje i ri ne politike...hajde...po thuaj hajd ta provojme njehere se nuk i dihet. Po ky keto qe kerkon i ka pasur vete ne dore ti bente ; nga lufta te kriminelet,korrupsionin dhe zgjedhjet e lira. Dhe ne fakt kerkon gjera qe e di qe jane te pamundura edhe sikur t'ja japin.

  Fejziu u be trim se e di qe kush eshte Basha nuk ja varin ne parti imagjino qe te fitoj zgjedhjet... Eshte tamam tipi;" nuk i japin nuse ne fshat dhe kerkon te martohet vajzen e mbretit ".

  Te pershendes.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •