Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,158
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Zbulohet dokumenti / Fondacioni Soros: Knut Fleckenstein sht i besuari yn

  Emri: Soros-knut-faximile-foto-cover.jpg

Shikime: 222

Madhsia: 36.6 KB
  Knut Fleckenstein dhe George Soros

  Paraditen e s mrkurs, raportuesi pr Shqiprin n Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein gjat nj prononcimi t pazakont n Tiran, i cilsoi si prralla akuzat e bra nga ish-kryeministri Berisha pr rolin dhe ndikimin e rrjetit Soros.
  Deklarata e zotit Fleckenstein ishte eksplicite. Ai u shpreh:
  M lejoni t tregohem edhe m i drejtprdrejt n lidhje me nj shfaqje televizive q sht shfaqur mbrm. Kam shum respekt pr z. Sali Berisha, ish-kryeministr dhe ish-president i Shqipris dhe ndoshta m shum respekt sesa mund t mendoni. E kam me t vrtet.
  Por ama do doja ti krkoja atij t mos fliste m me ato prralla sorosiane dhe madje mund t them se sht fjal pr fjal e njjta histori q kam dgjuar edhe n Maqedoni dhe nga prvoja ime sht se vetm t dobtit kan nevoj pr ato lloj prrallash dhe zoti Berisha nuk sht nj njeri i dobt.
  Ndonse zoti Knut Flenckenstein injoroi trsisht deklaratat e Berishs dhe i cilsoi ato si prralla, nj dokument i siguruar nga Hashtag.al, tregon se zoti Flenckenstein sht pjes integrale e rrjetit Soros dhe kritikat e tij ndaj Berishs rezultojn n konflikt arbitrar interesi.

  Disa mijra dokumente t deklasifikuara t DCLeaks pr rrjetin Soros, kan mes tyre dhe nj raport tepr interesant, t hartuar n vitin 2013.
  Raporti i brendshm i Fondacionit Soros mban emrin: Lista e aleatve t besuar n Parlamentin Evropian (2014-2019).
  Q n hyrje t raportit bhet e qart se materiali sht hartuar si nj guid pr t orientuar t gjitha degt e ktij fondacioni n lidhje me zyrtart e besuar n Parlamentin Evropian. Pra lista e zyrtarve evropian q kishin dhn besn tek fondacioni.
  Lista sht e strukturuar sipas sektorve dhe departamenteve t Parlamentit Evropian, ndrsa n seksionin e titulluar Komiteti pr Marrdhniet me Jasht, n listn e zyrtarve t besuar t Fondacionit Soros, renditet edhe zoti Knut Flenckenstein dora vet.

  Emri: Knut-soros-2.jpg

Shikime: 94

Madhsia: 55.6 KB
  Emri: Soros-knut-3.jpg

Shikime: 87

Madhsia: 45.9 KB

  Nuk sht prrall, por dokument zyrtar i Fondacionit Soros, ai q e ka klasifikuar zotin Flenckenstein si pjes t besuar t rrjetit.
  Ky dokument e vendos zotin Flenckenstein prvese n pozitat e konfliktit t interesit; edhe n pozitat e sharlatanit anglishtfols t radhs, sepse rezulton se zoti Flenckenstein na ka thn t mos besojm prrallat pr Sorosin, por jan vet dokumentet e Fondacionit Soros ato q zbulojn se Flenckenstein sht n listn e njerzve t besuar t Soros. / Hashtag.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,158
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Zbulohet dokumenti / Fondacioni Soros: Knut Fleckenstein sht i besuari yn

  Meqenese ka shume naive ketu dhe trushperlare qe besojne akoma se reformen ne drejtesi sebashku me sajesat bajate te Vettingut, po e kerkon BE-ja dhe Amerika, mendoj se kemi sjellur mjaftueshem fakte se nuk eshte tamam keshtu.
  Te gjithe keta te lidhurit drejtperdrejte apo indirekt me Sorosin, kane gjithe kete periudhe qe kafshojne gjuhen persa i perket hashashizimit masiv te vendit, inkriminimit te administrates deri ne nivel deputetesh-ministrash-bashkiakesh, pista avionesh ku mund te ulen kaatorret me droge disa kilometra larg Tiranes, blerje votash si te jene karamale, lirimin e mafiozeve me famkeqe nepermjet ndihmes se kryebashkiakeve socialiste, mbrojtjen absurde te krimineleve nga kryeministri, nivelin mjeran te korrupsionit, eksodin masiv te shqiptareve drejt europes dhe krizen e larte ekonomike.

  Nese do te ishin kaq demokrate dhe perendimore, minimalisht do t'i kishin denoncuar ashper nje pjese te ketyre monstruoziteteve qe po ndodhin ne Shqiperi, mirepo ja qe i sherbejne axhendes se Sorosit duke na shitur brokulla sa here qe hapin gojen...

  PS: Vazhdoni thurrini levdata Lu-se, Vlahutinit & co dhe vazhdoni besoni te kjo reforme absurde qe po behet ne drejtesi...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Zbulohet dokumenti / Fondacioni Soros: Knut Fleckenstein sht i besuari yn

  Ne mendojme (dhe ky eshte nje nga ato mendimet qe ne 80 vjet nuk kane ndryshuar) qe dikush nga jashte na e prish stiven e drunjve apo te hunjve.

  Kerkojme gjithmon hurin qe na prish stiven. Po nuk jemi stive me hunj te drejte qe kerkojme hurin e shtrember ! Jemi gjithmone stiv me hunj te shtrember qe kerkojme hurin e drejte sepse po na prish stiven.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,158
  Faleminderit
  23
  72 falenderime n 66 postime

  Pr: Zbulohet dokumenti / Fondacioni Soros: Knut Fleckenstein sht i besuari yn

  Kete eshtjen e armiqve te jashtem e propogandonte xhaxhi Enver me botimet e Shqiperise Titiste etj, nderkohe ketu po dalin do dite fakte qe vete palet ne fjale nuk po i kundershtojne!
  Nejse eshte poaq e vjeter edhe metoda e kerkimit te gjurmeve, nderkohe qe ujku na ka dale perpara..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Zbulohet dokumenti / Fondacioni Soros: Knut Fleckenstein sht i besuari yn

  Ujqrit le te lehin, Qerret te shkojne perpara...!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •