Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Emri: 1487420914basha.jpg

Shikime: 279

Madhsia: 17.2 KB

  Partia Demokratike ka br disa protesta kundr kryeministrit Rama, por asnjher ato nuk jan veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. N nj thirrje t fundit pr pjesmarrje, Lulzim Basha foli pr nj vendim t madh.

  Jam i bindur se e nesrmja do t jet nj fest gjigante demokracie, shprehja m e drejtprdrejt e vullnetit t qytetarve pr ti dhn fund s keqes, pr t marr s bashku nj vendim t madh nesr pr zgjedhje t lira dhe t ndershme, q do ta marrim s bashku aty, t gjith s bashku, t gjith qytetart, tha Basha.

  Demokratt e lidhin kt vendim me nj prpjekje pr t detyruar kryeministrin Rama t jap dorheqjen. Opozita e akuzon kryeministrin pr mungesn e vullnetit pr realizimin e zgjedhjeve t lira e t ndershme, por nga skenari i 18 shkurtit tani pr tani njihet vetm koha e nisjes s protests.

  Fillimi i protests sht prcaktuar nga Partia Demokratike, nga opozita n orn 12:00. Qytetart jan ata t cilt do t vendosin kohzgjatjen dhe mbarimin e protests, pa dyshim me fitore. Me fitore qytetare, t kauzs qytetare, tha Basha.

  Megjithat, nj vendim sht marr, protesta do t jet paqsore, pavarsisht nse vendimi i madh do t jet pr nj qndrim t gjat prpara Kryeministris, apo pr zgjerim t protests n t gjith vendin.

  Dhe ftoj do shqiptar, eja nesr, bashkohu! sht nj bashkim i madh popullor, sht nj fest pr do qytetar, me fuqin e madhe t bashkimit prmes nj proteste madhshtore, t forcs s pamposhtur t qytetarve t bashkuar, por po kshtu paqsore, t vijn me grat, me t rejat, me t rinjt, me familjet. Ne do t jemi me familjet tona. Do t jet nj protest madhshtore dhe t gjith s bashku do t hapim nj der t re pr Shqiprin ton dhe pr jetn e do shqiptari, shtoi Basha.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Basha: Ose zgjedhje t lira, ose zgjedhje nuk ka!

  Kryetari i Partis Demokratike bri publik vendimin e madh q kishte paralajmruar pr disa dit me radh. Duke folur para protestuesve n Bulevard, Basha foli pr nj fillim t ri.

  “Sot marrim vendimin pr t ndalur njher e mir maskaradn e grabitjes s zgjedhjeve. Ose do t bjm zgjedhje t lira, ose zgjedhje nuk do t ket! Rrug t mesme nuk ka! Rrug tjetr nuk ka! Zgjedhje pr fasad, zgjedhje t njollosura, nuk do t’i pranojm. Zgjedhje t standardeve t krimit nuk do t’i pranojm. Zgjedhje me kriminel t veshur me pushtet nuk do t’i pranojm”, tha Basha.

  Kreu i demokratve shtoi se kjo qeveri e ka uar vendin n mjerim, varfri dhe kaos dhe “tani q u ka vjedhur gjithka nga xhepat dhe shtpit tuaja, do t’u vjedh edhe zgjedhjet”.

  “Jemi mbledhur sot ktu pr t thn boll m. Sot nisim rrugtimin drejt nj fillimi t ri, pr t cilin ka nevoj vendi yn. Sot jemi ktu pr ta shpallur kt vendim me z t lart, po duam zgjedhje t lira dhe t ndershme, duam ndarjen e politiks nga krimi, duam, dinjitet, drejtsi, pun duam t vm interesin e njerzve t thjesht t par. Duam nj t ardhme dinjitoze”, shtoi ai.

  “Sot ne vendosim do t hapim nj der t re drejt t ardhmes. Ju ftoj t gjith s bashku t qndrojm n kt shesh”, deklaroi Basha.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  1 mij polic ‘blinduan’ Tirann, nuk do t ket ndrhyrje

  Emri: 1487424497protesta.jpg

Shikime: 138

Madhsia: 89.8 KB

  Mbi 1 mij forca policore, 'blinduan' kryeqytetin pr mbarvajtjen e protests se opozits.

  Prvec efektivve t komisariateve q ishin prezent prgjat bulevardit 'Dshmort e Kombit ', n gatishmri ishin edhe Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt. N terren u pan edhe forcat RENEA, t cilt ishin dislokuar n tarracat e godinave t institucioneve prgjat bulevardit duke vzhguar situatn nga lartsia.

  Prani t shtuar policore ka patur edhe n akset nacionale drejt kryeqytetit pr shkak t mjeteve t shumta, kryesisht autobuz q erdhn n Tiran. Mes turms s protestuesve, kishte edhe agjent civil.


  Disa incidente t vogla nuk munguan. Por kjo nuk cnoi mbarvajtjen e protests e cila ishte e qet dhe pa tensione.

  Ashtu si paralajmroi Top Channel, policia ishte mobilizuar pr nj protest t gjat nisur nga informacionet e siguruara n rrug operative por edhe referuar krkess s Partis Demokratike, e cila kishte ln t pa pcaktuar, orarin e prfundimit t tubimit.

  Megjithse leja e mitingut sht tejkaluar, policia tha se nuk do t ket ndrhyrje dhe protesta do t lejohet t vazhdoj.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Jemi vertet vend anormal, ku per te rrezuar qeverine duhet ne fillim te rrezosh opoziten ! Dhe ne fakt eshte nje proteste qe i duhet vetem qeverise qe te radikalizoje pak situaten qe njerezit te shkojne te votojne. Si te thuash, eshte nje proteste :"shikoni PD-ne qe te votoni PS-ne".  Keto zgjedhjet e lira,qe keni dhjet a pesembedhjet vite qe i keni justifikuar me KQZ a ZQM e radhes,nuk kishin kohe ti benin kur ishin 8 vjet ne qeveri ? Tani ne 3-4 muaj do behen !

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Eshte nje turp i madh , ne kuader te opozites qe ngre te tilla demostrata, duke harruar 21 janarin!
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 6. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Turpi eshte; qe edhe sikur Rama te vrasi si ne 21 janar (dhe e ben sikur tja kerkoj nevoja,se kur vjen fjala per pushtet nuk ka asnje ndryshim nga Saliu),prap ai i fiton zgjedhjet. Cfare do lloj gjeje te beje,dhe perve vrasjes i ka bere te gjitha, prap me kete opozite te sotme... po prap i fiton zgjedhjet.

  Eshte kjo opozite mostroze qe meret si krahasim dhe pengon do lloje opozite tjeter. Dhe nuk eshte se po e ben sot,ka 25 vjet qe pengon do lloj ndryshimi te vertete.

 8. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime n 190 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Sero,

  pjesa dermuese e popllit esht e lodhun nga premtim-mashtrimet e te dy krahve...


  Ajo qe menoj un, kjo nuk esht perpjekje per te rrzu qeverin e Gangstereve, por dun me rrzu Lune..., jane bashke ps/pd e te tjerat pM...

  Nuk kemi akoma ne ket erek shekulli, asnje denim politiqeni. Mjaftojne nja dy/tre raste, dhe ndoshta/ndoshta mund te vihet ne levizje mekanizmi i kalbur i drejetsise.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2004
  Postime
  234
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Politika Shqiptare si pozita dhe opozita ne kete moment meduket shume fallco pa pike shije dhe me ngjyra te tmerrshme jo shqiptare !

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime

  Pr: Protesta e opozits, Basha paralajmron vendimin e madh

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Sero,

  pjesa dermuese e popllit esht e lodhun nga premtim-mashtrimet e te dy krahve...


  Ajo qe menoj un, kjo nuk esht perpjekje per te rrzu qeverin e Gangstereve, por dun me rrzu Lune..., jane bashke ps/pd e te tjerat pM...

  Nuk kemi akoma ne ket erek shekulli, asnje denim politiqeni. Mjaftojne nja dy/tre raste, dhe ndoshta/ndoshta mund te vihet ne levizje mekanizmi i kalbur i drejetsise.


  Ashtu eshte Skender. Eshte proteste per te radikalizuar popullin e lodhur. Mos votimi masiv shikohet si deligjitim i politikes.

  Ka vetem dy arme qe politika mundet te perdori;nje eshte legjitimi nga vota dhe e dyta eshte destabilizimi. Legjitimi me ane te votes eshte perdorur gjithmon si justifikim,dhe duan apo nuk duan populli dhe nderkombetaret eshte gjithmone nje justifikim qe vlen, ndersa destabilizimi vlen vetem si shantazh... sepse nuk dihet se si perfundon) .

  Dhe ketu qendron i gjithe thelbi i "muhabetit" ; PD sot eshte aq e dobet sa mundet te destabilizoje politiken ( jashte deshires se saj),sepse mundet te zhduket si opozite nga moslegjitimi o justifikimi me ane te votes.

  (Ne Tirane problemi kryesor i PS dhe LSI eshte opozita e dobet,frika se mos opozita mer shum pak vota dhe bie barrikada e pare. Llogjika e ketij problemi per PS-LSI eshte se : "Po ja hypen atyre (PD-s) do na e hypin dhe neve".

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •