Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Deja vu pr n Rinas, grabitet autoblinda e nj banke

  Emri: 1486647516makina-djegur.jpg

Shikime: 254

Madhsia: 62.5 KB

  sht prsritur grabitja e makinave t banks q transportojn para drejt Rinasit, n Tiran.

  Kt t enjte, viktim e nj sulmi dhe m pas e nj grabitjeje ka rn makina e nj banke t nivelit t dyt, rrugs pr n aeroport.

  Burime policore bjn me dije se makina sht grabitur n Qaf Kashar nga nj grup personash t armatosur.

  Autort kan djegur pas grabitjes mjetin me t cilin kryhen krimin. Policia sht vn n ndjekje t tyre me nj helikopter nga ajri dhe me disa postoblloqe t ngritura rrugve.

  Ndrkoh, dshmitar nga vendi i ngjarjes tregojn pr Top Channel se pan nj mjet Jeep q goditi n pjesn e parme furgonin e blinduar q transportonte parat.

  M pas, prej andej doln persona t maskuar dhe me arm n duar, t cilt qlluan n ajr dhe me mjete plasse shprthyen dyert.

  Dshmitart thon se punonjsit e policis private q siguronin mjetin e banks u dhunuan dhe pas marrjes s parave mjeti i grabitsve u largua me shpejtsi nga vendi i ngjarjes.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,563
  Faleminderit
  43
  59 falenderime n 51 postime

  Uau sa thas/ Reuters publikon videon e grabitjes

  Lajmi i grabitjes n Qaf Kashar po bn xhiron e bots.

  Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka ndodhur n mesin e dits, rrugs pr n aeroportin kryesor t vendit, teksa shofert filmuan me celular ngjarjen.

  Videoja tregon personat e veshur me t zez, teksa transferojn me qetsi dhjet thas me para n makinat e tyre, t cilat m pas u braktisn dhe iu vu zjarri.

  Uau, sa shum thas, brtet nj shofer, teksa filmon grabitjen.

  Personat e armatosur jan t lir. Si pr t lnduar akoma m shum plagn, makinat e grabitjes u gjetn t djegura n Rrugn e Hajdutve, nj fshat jo shum larg kryeqytetit, shkruan agjencia.


  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime

  Pr: Deja vu pr n Rinas, grabitet autoblinda e nj banke

  Po edhe keta hajdutet, si nuk e kane frike Policine e Rilindjes njehere e bejne te tilla gjera? Ne pensionistet e fukarenjte po kercasim dhembet nga i ftohti i dimrit se edhe korrentin na e ka prere Qeveria e Rilindjes se nuk kemi para ta paguajme, kurse keta hajdutet e aeroporteve e bankave vjedhin ne mes te dites e te vendit, pa ia patur friken askujt.

  Ja se kini per te pare ju hajdute kur t'iu ckermitet Edi Rama ne televizor e t'iu nderseje ate qenin e tij Tahir qe t'iu kapi! Vidhni, vidhni per te treten here pa e shikoni se cfare ju gjen!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 13-02-2017 m 12:19

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Pr: Deja vu pr n Rinas, grabitet autoblinda e nj banke

  Grabitja n Rinas, n pranga 4 prej autorve t dyshuar, dy prej tyre ish-ushtarak

  Emri: 14870912881487087186aksioni.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 68.6 KB

  Pes dit pas grabitjes s 3.2 milion dollarve n rrugn e Rinasit, Policia e Shtetit ka vn n pranga 4 prej autorve t dyshuar, pas nj operacioni masiv, ku u prfshin edhe forcat RENEA dhe Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt.

  T arrestuarit kan pranuar para hetuesve dy grabitjet e tjera, pran Rinasit dhe n autostrad, n datat 9 shkurt 2014 dhe 3 dhjetor 2015. Dy nga autort e grabitjes jan ish-komando q kan kryer mision n Afganistan. T arrestuarve u sht gjetur edhe nj pjes e parave t grabitura.

  Gjithsesi, policia nuk ka mundur t arrestoj dy prej autorve t grabitjes, q konsiderohen dhe si kryesort. Personat e arrestuar jan: Fatjon Gjyliu, 33 vje, ish-punonjs i kompanis s siguris “Rogat”, Neim Avdulaj, ish-ushtar operacional n Zall-Herr, Dition Memlika, 31-vje, ish-efektiv i forcave ushtarake dhe Ernest Kupa. Jan shpallur n krkim M.A. dhe .A.

  Ministri i Brendshm, Saimir Tahiri tha prpara mediave se policia po tregon q sht do dit n shrbim t qytetarve: “Kjo sht nj dit si gjith t tjerat pr Policin e Shtetit, ku prtej sulmeve ndaj saj, ka arritur q t’i tregoj qytetarve se sht n shrbimin e tyre. Ju pata thn q t bnit durim dhe kisha t drejt. Falenderoj dhe qytetart pr besimin te policia, por edhe ata q me mosbesimin e tyre na kan nxitur t punojm m mir”.

  Ndrkoh, Kryeministri Edi Rama ka reaguar prmes rrjeteve sociale.

  “Policia Shtetit tregoi prsri se forca e saj zbuluese e goditse rritet prdit. Zbardhja e shpejt e grabitjes s banks, sukses shembullor”, shkruan ai duke e mbyllur postimin me hashtagun ‘”qent le t lehin, karvani do t shkoj prpara”.

  Ngjarja ndodhi t enjten e 9 shkurtit, ku automjeti q transportonte lekt drejt aeroportit t Rinasit u grabit nga t paktn 6 grabits.

  Aktualisht jan arrestuar n akuzn e shprdorimit t detyrs, grupi shoqrues i parave t nj kompanie private sigurimi dhe drejtori teknik i saj.

  / Top Channel
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Deja vu pr n Rinas, grabitet autoblinda e nj banke

  Banda 'Deja Vu' eshte klasike dhe nuk grabit per para dhe thuhet se punon per Illuminatin e famshem apo Rilindasit Evropiane meqe nuk kishte rilindas te tjere.

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  993
  Faleminderit
  100
  93 falenderime n 81 postime

  Grabitja e Rinasit, arrest me burg pr Muratajn dhe Sinanin

  [ATTACH=CONFIG]172995[/ATTACH

  Gjykata e Krimeve t Rnda konfirmoi masn e arrestit me burg edhe ndaj dy t arrestuarve m t fundit t dyshuar si pjes e grupit q grabiti 3.2 milion dollar n rrugn e Rinasit.

  Aleksandr Murataj, vllai i Admir Murataj ende n krkim policor, ka mohuar t ket lidhje me ngjarjen. Edhe pse prokuroria dyshon se ai ka informuar pjesn tjetr t grupit pr lvizjet e vlerave monetare, Murataj e ka shfajsuar veten duke pohuar para trups gjyqsore se ditn e ngjarjes ka qn tek dentisti pr t mbushur dhmbt.

  Ndrkoh, i arrestuari tjetr, Dritan Sinani ka heshtur para gjykats, edhe pse ai dyshohet se ka qn shofer n njrin prej mjeteve t grabitsve.

  Deri m tani numri i t dyshuarve pr grabitjen e 3.2 milion dollarve ka shkuar n tet, ndrsa vazhdojn t jen n krkim edhe dy persona t tjer.

  Njri nga t krkuarit q mendohet se sht kreu i grupit sht Admir Murataj, ndrsa tjetri sht Klement ala, i cili prej muajsh po gjykohet n munges edhe n nj shtje tjetr, q e akuzon at pr ngjarjen n burgun e Trikallas, gjat arratisjes s tet t dnuarve n 2013.  / Top Channel
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Nse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bje dhe djallin t mendoj!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •