Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
Une te respektoj derikur nuk shkruan gomarlleqe si ajo e "ekstremizmit rus"!!
O zoteri te perkrahi edhe Rusine me luftu terrorizmin dhe me i vra islamistet por jo qe te bejne gjenocid mbi populate civile, e Rusia ka bere kete si ne Çeçeni e poashtu si ne Siri. Ste njohin more kta moral e humanizem keta si t'iu dalesh perpara te likuidojne pa kurrfare te drejte qitash une po u dashka qe t'u them shqiptareve duane Rusine. Kta thone o jeni me ne o me 'arushen' qe sje me ta te shtine me marr malin. Shiqo Ukrainen. Qellimi cdo here nuk i justifikon mjetet, nuk mund te arrihet ne qellime te mira me metoda kriminale, jo morale e barbare. Jo vec Rusia por edhe vet Amerika me dal me bombardu civilet e spitalet te them qe kjo eshte krim sepse une sjom anetaresu me bo politike ketu por te them te verteten. Sic e kam thene te verteten ne plot tema do ta them edhe ketu ti ne daq te me respektojsh e ne daq jo ajo eshte zgjedhja e juaj.

Mos bo percarje me komb, secili le te besoje cfare te deshiroje, sot besimi eshte ceshtje individuale, qe disa mijera e duan Erdoganin ne Kosove por edhe ne Shqiperi nuk justifikon mbjelljen e urrejtjes. Ata qe e duan ti e ki obligim qe te u japesh argumente qe te mos ta duan por jo te kalohet ne urrejtje sepse me urrejtje nuk mbrrin asgje.

Tung