Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 34
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!  Isa Mulaj


  2
  reambul
  LVV do t mbahet mend si subjekt i cili ka nxitur dhe sjell n veprim nj kultur reagimi qytetar aq t nevojshm n mesin e ktij populli me mentalitet t lepurit prball sfidave n demokraci. Megjithat, ideologjia dhe format e reagimit t saj asnjher nuk kan pasur e nuk kan t bjn me sjelljen e ndryshimeve pozitive ose reformave prparimtare, por me destruktivitet t pafundm, t shoqruar me vandalizm, huliganizm, terrorizm, deri n prdhosjen e tmerrshme t dinjitetit qytetar e kombtar prtej mundsive pr riparime. Shpesh her, ndrmarrja e masave t dhunshme, madje edhe e lufts s prgjakshme, imponohet si ligj natyror i reagimit qytetar kundr padrejtsive t mdha dhe shtypjes. Mbi bazn e ktij reagimi pr t sjell ndryshime pozitive, jan br prmbysjet e shum regjimeve. Turmat e zemruara gjermane t udhhequra nga
  freikorps

  e kan pasur t qart kur e prmbysn Republikn Sovjetike t Bremenit (10 janar 4 shkurt 1919) dhe Republikn Sovjetike t Bavaris (6 prill 3 maj 1919) dhe ekzekutimin e udhheqsve t saj Bremeni dhe Bavaria duhet t jen t Gjermanis dhe gjermanve, e jo t bolshevizmit hebrejo-sovjetik, dhe se pr Bavarin duhet t vendosin gjermant. N realitet ashtu edhe ndodhi. Ardhja e nazistve n pushtet e kthej Gjermanin nga nj vend i prapambetur dhe anarkik n superfuqi t kohs. LVV nuk sht e till sepse nuk e do Kosovn t pavarur dhe t zhvilluar, por t shkatrruar, pr ka edhe angazhohet dhe vepron kundr saj vazhdimisht. N kt kontekst, Republika e Kosovs dhe bashksia ndrkombtare jan vonuar n shpalljen e LVV-s organizat terroriste, ta ndalojn at me ligj, dhe ta angazhojn nj
  freikorps

  kundr tyre. Dikush do t mendonte se LVV vetm n planin taktik ka t meta me veprimet e saja, por ktyre un do tua jepja vizn sepse nuk durohet udhheqja nga tradhtia, krimi, korrupsioni, plaka, dhe nepotizmi. Mirpo, n planin strategjik, ku shum qytetar e miratojn, LVV sht aq e dmshme sa q Kosova m mir do t ishte t sundohej nga fardo regjimi se sa nga kjo parti destruktive n vijimsi t pafundme. Kto jan vetm disa nga faktet m kritike pse LVV duhet t ndalohet me ligj: 1)

  Nuk e njeh shtet n dhe flamurin e Kosovs, madje sht kundrshtar m i egr i tyre se Serbia, n kohn kur Kosovn e kan njohur si shtet t pavarur 113 shtete t bots. LVV ktu sht m e dmshme dhe m e rrezikshme se Serbia sepse LVV-n e kemi aktive dhe t hapur brenda Kosovs. E lufton shtetin e Kosovs n t cilin jeton, ka paraqet shkelje t rendit kushtetues. Krahas serbve t cilt provokojn me flamur t Serbis, LVV provokon shtetin e Kosovs me flamur t nj shteti tjetr, at t Shqipris. Organizimet e tilla n do shtet normal ndalohen me ligj, por ja q Kosova sht nj lloj gjysm shteti ku nuk funksionon si duhet drejtsia. 2)

  LVV sht parti politike, aktualisht n opozit, e prfaqsuar n Kuvendin e Kosovs t cilin e konsideron si objekt pr sulme terroriste. Deputett nga


  3
  radht e saj marrin paga t majme n euro, valut e cila nuk sht
  kombtare
  ,
  por t ciln LVV e do shum. 3)

  LVV e kundrshton themelimin dhe funksionimin e
  Gjykats Specia e

  sepse don q Kosova t udhhiqet nga banditt, kriminelt dhe terrositt, ndrsa n kto veprimtari LVV po tregon konkurrenc t fort, q do t thot se lule jan kta banditt dhe plakasht n pushtet ka do t bhen kta t LVV-s. 4)

  LVV don
  bashkim kombtar

  t, si e thekson, shqiptarve ose s pari t Kosovs (t ciln nuk e njeh si subjekt shtetror dhe punon pr ta shkatrruar) me Shqiprin. N marketingun e ktill, LVV kundrshton faktorizimin e shqiptarve t Kosovs, n mes tjerash, pjesmarrjen e tyre n veprimtarit ndrkombtare (si ishte rasti i liderit t LVV Visar Ymeri q e kundrshton ekzistencn e reprezentacionit t Kosovs n futboll dhe antarsimin e Kosovs n FIFA). Kosova ende nuk sht juridikisht shtet i plot q t vendos se a don apo jo t bashkohet me ndonj shtet fqinj. Ndonse kjo mund t jet synim aftagjat pasi t fitohet shtetsia e plot (kur edhe Serbia ia njeh Kosovs pavarsin), LVV sht pengesa kryesore sepse nuk e do shkputjen e plot t Kosovs nga Serbia. Juridikisht, Kosova ende pjes e Serbis edhe pse ka shkuar bukur larg n pavarsin juridike pr shkak t gjendjes tjetr n terren, por q LVV e kundrshton kt lloj shkputje nga Serbia. Mendon se bashkimi kombtar duhet br me llafe e folklorizma cubash, duke harruar se sipas t drejts ndrkombtare n kt koh, kuptohet se NATO ka intervenuar n Kosov pr tia marr at Serbis dhe tia jep Shqipris. A mundet NATO t intervenoj n Belgjik dhe ta bj bashkimin e flamonve me Holandn? Jo. NATO ka intervenuar n Kosov me pretekstin se aty shkileshin sistematikisht t drejtat e shqiptarve dhe u kanosej zhdukja fizike. Ajo i largoj forcat serbe nga Kosova dhe shqiptarve u dha mundsin ta ndrtojn vet t ardhmen ose t vetvendosin gradualisht pr nj jet m t mir. 5)

  N rrethanat e gjertanishme gjeopolitike kuptohet se elementi qensor dhe m kritik i organizimit shoqror sht shteti, e jo kombi. Nse je turk n Gjermani, identiteti yt sht: shteti i Gjermanis, kushtetuta, ligjet t cilat duhet ti respektosh me prpikri, pasaporta, letrnjoftimi, euro, puna dhe rregullat e saj, dhe m e fundit sht gjuha. Nse je shqiptar n Turqi, identiteti yt sht: kushtetuta dhe ligjet e atij vendi, flamuri, ushtria, gjykatat, biznesi, paraja (q n kt rast sht lira turke), e m s paku gjuha shqipe. Nse je
  100% patriot shqiptar
  , identiteti yt brenda minutave posa ta kesh shkelur Anglin, sht ky: vrapo menjher tek zyra e kmbimit t valutave sepse lekun nuk ta njeh kush atje por po supozojm se keni valut kombtare me vete si sht euro, dhe at e ktheni n funta, ke kujdes q veturn duhet ta ngassh n ann e mjat t komunikacionit, paguaj shrbimet e shtetit me rregull, etj. Ky sht identiteti


  4
  i dhunshm npr shtetet normale, t cilave nuk u intereson se a je ti i bardh, i zi, maxhup, gabel,
  krenar q je shqiptar
  apo magar. 6)

  Edhe pak pr kombin sepse shqiptart, sidomos n formn q e propagandon LVV pr rastin e Kosovs, nuk jan as komb, as autubus, as iliro-pellazg, as
  gjak shqiptari
  por nj lloj maskarallku i popujve tjer nga t cilt nuk krijohet dot kombi shqiptar. Shqiptart realisht jan aliazh sikurse disa elemente kimike kur bashkohen ndrmjet vete dhe japin nj element t tret, t cilin mund ta quajm shqiptar. Pr Avdyl Kadr Arnautin nga Vrella e Istogut dihet se ishte shqiptar, prandaj edhe e kishte mbiemrin Arnauti (shqiptar), si dihet se edhe n mesin e disa serbve ata q kan mbiemrin Arnautoviq jan me origjin shqiptare. Nuk kemi kurrfar dileme ktu, pra jemi t qart. Shum shqiptar e kan marr mbiemrin n baz t identitetit kombtar, si pr shembull: Ardiana
  Allamani
  , Fatos
  Arapi
  , Alqi
  Boshnjaku
  , Mehmet
  Bugari
  , Agim
  eku
  , Sylejman
  erkezi
  , Dukagjin
  Gorani
  , Pjerina
  Kallajxhiu
  , Salih
  Maqedonci
  , Binak
  Maxharri
  , Asllan
  Rusi
  , Vellzrit
  Turkaj
  , Azem
  Vllasi
  , Sinan
  Vllasaliu
  , Selajdin
  Xhezairi
  (xhezair nga turqishtja do t thot algjerian), e kampioni i t gjith ktyre sht Albin
  KURTI
  (pr kt t fundit n nj pik speciale m posht). T gjith identifikohen si shqiptar edhe pse shihet qart me fakte se jan przierje e arapve, boshnjakve, bugarve, ekve, erkezve, goranve,
  KALLAXHIVE
  , maxharrve (hungarezve), rusve, turqve, vllehve, algjerianve, terroristve kurt, e shum adaletve tjer. 7)

  Aktivistt m t njohur t diaspors s LVV-s jan disa pishpirika arrogant dhe t tharpt q jetojn n shtetet e mirqenies sociale si Suedi dhe Norvegji. M i njohuri ndr ta sht Shqiptar Oseku q jeton n Suedi. Un e kam shpallur Suedin si vendin m t keq dhe suedezt njerzit m t poshtr pikrisht pse lejojn shqiptart t evoluojn n mentalitet t kafshve. 8)

  A u kujtohet Albin Kurti n fjalime para turmave n publik kur thoshte se neve na nevojiten 1 000 mjek, e jo 1 000 polic t UNMIK-ut? Kosovn e quante shtet policor. E vrteta sht se Kosovs, edhe pse i ka nja 10 000 polic, i duhen s paku edhe 10 000 tjer sepse ky komb i derivuar nga alamet popujsh tjer qitet n mend vetm prmes nj aparati t fort policor. Kurtt jan t njohur pr terrorizm, e nga kurtt e ka prejardhjen edhe Albin Kurti, ka vrtetohet me faktin se nga ta e ka trashguar gjenin terrorist. Nuk ka shansa q Albin Kurti t jet arap, bugar, rus, e as kallaxhi, por sht kurt. Shkronja d dhe t n gjuhn shqipe shpesh her jan sinonime, ku d bhet t, si pr shembull Muhamed Muhamet, Samed Samet, Xhavid Xhavit, Nexhad Nexhat, Kurd Kurt, etj. 9)

  LVV kundrshton privatizimin e prons shoqrore n Kosov. I vetmi kundrshtar tjetr ka qen dhe mbetet Serbia. Ktu LVV dhe Serbia jan nj. Pavarsisht se nuk mund ti ken veprimet e bashkrenditura (sikur n rastin

  kur prdorin flamuj t huaj por m t njjtin qllim sabotimin e Kosovs), ato prputhen n trsi dhe kan qllimin e njjt kundrshtimin dhe pengimin e privatizimit. E nga kjo prfiton Serbia, ka vrehet edhe me veprimet e saja t fundit pr mos lejimin e privatizimit (pa lejen e saj) t kompleksit Brezovica, dhe kombinatit Trepa. Qllimi i privatizimit n Kosov nuk ishte dhe nuk sht q Kosovn ta bj Zvicr, por q prona shoqrore, n t ciln Serbia vazhdimisht sht prpjekur ti fus duart, ti shitej blersve privat, pra ta ket titullarin e qart. Pr kt arsye edhe u zgjodh modeli spin-off, sipas t cilit, prona shoqrore i kalohet blersit privat, ndrsa ankesat dhe pretendimet e Serbis (por edhe t LVV-s sepse jan t njjta) mund t drejtohen tjetrkund (te Dhoma e Posame), q do t thot se nuk kan t drejt tia tarashkatin blersit t ndrmarrjes. E ai blersi i ndrmarrjes regjistrohet si biznes pran institucioneve t Kosovs dhe vepron me ligje t Kosovs, ndrsa kur i vjen ndonj akuz ose padi nga Serbia dhe LVV, u thot: Hup var bythn se un skam absolutisht kurgja me juve, hajt thene qafn te Dhoma e Posame. Kjo strategji pr ta br Kosovn me pron dhe pr ta larguar Serbin konkretisht nga Kosova, nuk i plqente aspak Serbis, e aq m shum LVV-s q e kundrshtonte modelin e privatizimit t prons shoqrore. sht dashur mund shum i madh pr ta zhbllokuar privatizimin edhe n Zyrn Ligjore t OKB-s n Nju Jork ku e kundrshtonte Rusia, ndrsa n Kosov e kundrshtonte Serbia dhe LVV. 9.1) M hert u thash se shtetet m t keqija jan Suedia dhe Norvegjia, dhe se njerzit m t poshtr jan suedezt dhe norvegjezt. Nga kto shtete i vijn Kosovs t zezat m t mdha. Nuk sht rastsi pse terroristi kurt Albin Kurti ka zgjedhur pr grua nj femr nga Norvegjia, e cila ka ardhur me detyr speciale n Kosov. Ajo quhet Rita Knudsen. Kush e solli at n Kosov, me far qllimi, dhe pse ajo u martua me Albin Kurtin? Rita ka ndrmarr nj hulumtim rreth privatizimit n Kosov, me synimin e qart ta kundrshtoj at n formn m t vrazhd ku edhe ngrit akuza kundr atyre q e kan lansuar, zbatuar dhe prkrahur privatizimin n Kosov, se ka pasur pr qllim shtetndrtimin. Po pra, sht shum e vrtet se privatizimi kishte pr qllim shtetndrtimin. Se sa arrihet ai qllim sht dika tjetr, por gruaja e ardshme e Albinit (ather ska qen gruaja e tij) e kundrshtonte. Raporti i saj mban titullin: Privatizimi n Kosov: Projekti Ndrkombtar 1998 -2008. N kt raport (shkarkone nga Google) ajo prdor referenca nga punimet e mia dhe nj intervist timen me t (un jam njohur me Ritn para Albinit). Un thuajse e z vendin qendror n raportin e saj, me njrin punim t botuar n Universitetin Gete te Frankfurtit, me tjetrin t botuar n CEU Political Science Journal, dhe me intervistn. Q t dy punimet ajo i citon n kontekst krejt tjetr nga ajo ka jan realisht, sidomos n pjesn empirike t cilat ndonse jan t rndsis kryesore dhe me t dhna 5

  nga shrbimi i kontabilitetit t ndrmarrjeve, anashkalohen qllimshm. Nj lexues normal kur i merr ato punime, i lexon, dhe shikon se si i ka paraqitur Rita, vjen n kt prfundim: Pse bre qik po rren kshtu? Ktu ku po referohesh ti, thuhen gjrat n t kundrtn me ato q i ke cituar ti. Ndrkaq, tek intervista me mua, ka mundur t shkpus far ka dashur ose t nxjerr jasht kontekstit. sht qllim i saj dhe nuk ia prishi. 10)

  Bota llogaritet se i ka mbi 7,4 miliard banor. Nga t gjith kta, Albin Kurti ia ka frikn m s shumti vetm njrit. Nga un. Ju mendoni se po tallem, por po u tregoj se ai nuk friksohet nga UNMIK-u, KFOR-i, burgjet e Serbis apo t Kosovs, sa ka frik nga un. Pse ju jeni msuar me pranin e tij t shpesht n media ku ai u bombardon me dokrra dhe prralla t tij, realiteti q mund ta shihni me sy kur t doni sht tjetr, me ka vrtetohet se Albin Kurti nuk sht patriot por tradhtar dhe kancer i interesave t shqiptarve sepse nuk e lidh asgj me shqiptar: as gjenetikisht, as kombtarisht, e as ideologjikisht. Ja faktet q i keni para syve: 1) Albini sht kurt q flet shqip shum mir (edhe pse flet palidhje dhe 100% e mendimeve t tij hidhen posht me logjik elementare); 2) Prpos q sht kurt dhe ka trashguar gjenin e tyre pr terrorizm, si patriot shqiptar ai u martua me spiunen norvegjeze Rita Knudsen. Absolutisht asgj emocionale ose e dashuris nuk e ka lidhur Albinin me Ritn por ideologjia pr sabotim t Kosovs dhe interesave t shqiptarve. Dashuria nuk njeh kufi, do t thoshit shumica prej jush, edhe n rastet kur ju martoheni me armikun. T jemi t qart ktu. Mund t jet nj femr e bukur, ta zm serbe, dhe ajo ka rastisur t jet e bija e Sllobodan Millosheviqit. Ju dashuroheni n t (ose ajo n juve) thjesht se e plqeni njri-tjetrin dhe pr interesa familjare. N kt kuptim ndoshta dashuria nuk njeh kufi. Mirpo, Rita, kur e kam takuar, ka qen aq e shmtuar dhe aq e that sa q i thosha nj kolegu tim se ksaj sorrajke spaska njeri as ku me ja shti, se siset un si mashkull i kam m t mdha se t ksaj dhe lirisht mundem me i dhan cic. Mashkulli normal e ka pasur t pamundur t dashurohet n t sepse skishte as sise, as prapanic, e as elemente tjera me ta u sado pak. Ta ojke grrdin me shmtin e saj si shtag asht e lkur. 3) Edhe Albin Kurti konfirmon se Rita n fillim nuk ia ojke hi, kur thoshte pasi u dashurua n t: [Rita] Nuk kishte dashuri n shikim t par! As n shikimin e par, as t dytin, e as t fundit. Albini si patriot kombtar q ishte, u martua me t pr shkaqe ideologjike, e jo t dashuris. Me gjakun e pastr shqiptar, a po? Ky terrorist kurt e ajo spiune norvegjeze. ka kan t bjn kto me shqiptar? Rita pasi u martua me Albinin filloj t bht m e plot dhe pak m e bukur sepse Albini nuk e ka ln keq pr seks. E ju e dini se seksi ndikon shum pozitivisht tek femrat e lodhura (t thata) dhe trupi u bhet m i bukur. Ju mund t uditeni se si Albini ka pranuar tia bj kt terapi aq t mundishme kur n fillim thoshte se skishte dashuri n shikim t par, ndrsa ka pasur femra tjera shum m t bukura se Rita. E un nuk uditem sepse Albini dhe Rita u martuan pr qllime 6

  ideologjike, politike, t spiunazhit dhe terrorizmit, e jo t dashuris. Albini dhe Rita kan nj vajz me emrin Lea. Pr Albinin dhe Ritn e dini se far kombi jan. Qllojani se cilit komb i prket kjo Lea?; 4) Kur m intervistoj Rita, un paraprakisht e ftova njrin q punon pr Interpol t jet i pranishm. I tregova Rits ku e kam zyrn, dhe se jam me njrin (me emr e mbiemr, shqiptar nga Gjakova, por nuk i tregova se ku punon ai). Ajo tha se edhe un po e marr nj shoqe nga Gjakova (kinse si prkthyese edhe pse un mund t flisja anglisht me t - ia kam pas lshuar radarin posa kishte zbarkuar n Kosov) e po vi n terminin e pajtuar. Gjat intervists, ajo e pyeste shum edhe kolegun tim, edhe pse n temn pr t ciln bhej intervista (privatizimi) ai kolegu im ish duduk dhe smerrte aq vesh pos q i njihte disa drejtora t ndrmarrjeve se ky ka br kshtu, e ai ashtu. T nesrmen, Rita m shkruan dhe pyet se a ka ln N.N. (ai i Interpolit) dika pr mua! I thash jo. Euuu, mendova vet me vete, kuka! Ka ardh t m intervistoj mua, krkon materialet e mia rreth privatizimit, bn hulumtime rreth privatizimit, por e zhvendosi vmendjen tek ky q sht duduk n kt lmi! Dika nuk sht n rregull me kt qik. Ai gjakovari ishte afr 60 vjear. E kuptova se Rits nuk i duhej dashnor, por dika tjetr. Kt ajo do ta gjej m von tek Albin Kurti. Po t isha edhe un patriot, spijun, e terrorist si Albin Kurti, isha ngul un t Rita, e nuk i kishte ardhur radha fare Albin Kurtit. 5) Kur nj aktivist i hershm i LPK-s (aktualisht aktivist i LVV-s dhe ish kandidat pr deputet n Kuvendin e Kosovs), bisedon sy me sy me Albin Kurtin, i thot se ne duhet ta fusim brenda radhve tona Isa Mulajn (nse ky do t pranonte) se ai ia ka zanat do punve, ka koxha ekspertiz dhe i njeh shum sene, Albini ia kthen: Isa Mulajn e njoh [fakt q me njeh, sidomos prmes Rits], ai sht EKSTREMIST dhe nuk pajtohet me shum parime tona [fakt q nuk jam pajtuar kurr]. Na kurrsesi nuk mujm me pas at njeri n LVV sepse ai sht EKSTREMIST. Emrin e atij aktivisti t LPK-s q i ka shku n zyre Albinit postafat ve pr mua me i than Po pse more spo e merrni kt se ai i ka koxha do shkathtsi, ua bj publik kur t doni. E ju qytetar q jeni indoktrinuar me prrallat e Albin Kurtit, ndaq besoni e ndaq jo, ai ma ka frikn m s shumti mua, se pr Qeveri, Polici, UNMIK, KFOR, burgje, gaz lotsjells, tortura, nuk pjerdh hiq. Sepse, e din ai fort mir se n pikpamje ideologjike, kombtare, t shtetndrtimit dhe shoqrore, e deklasoj prjet. Torturat dhe plagt fizike ai nuk i ka gajle sepse shrohet nga to dhe vazhdon misionin, por nga torturat e mia pr demaskimin e ktij demagogu kurt, ai nuk ka gjasa t ringjallet kurr. 11)

  Albin Kurti n fjalimin e tij n Kuvendin e Kosovs akuzonte Qeverin e Kosovs se i prngjet diktaturave t Putinit n Rusi dhe Erdoganit n Turqi. A e din shqiptart se pikrisht Putini dhe Erdogani i kan sjell Rusin dhe Turqin n pozit m t mir se kurr m par. Rusia nn udhheqjen e Putinit pr her t par q nga rnia e Bashkimit Sovjetik, ka filluar ti tregoj haptas muskujt. Ktu nuk ka dyshim fare, dhe kjo shte merit pikrisht e administrats s Putinit. Edhe Turqia, q nga themelimi i saj, kurr nuk ka qen 7

  n pozit m t mir e fuqishme ndrkombtare se q sht sot, ku meritn kryesore e ka Erdogani me reformat e tij. Natyrisht, nj prparim dhe zhvillim i till i Turqis po u pengon smirzive, sidomos terroristve kurt t cilt vrasin me bomba civil t pafajshm. E smirziu m i madh kurt sht Albin Kurti. A e kuptuat pse ky kurt e merr si shembull pr ta prqeshur pikrisht Erdoganin, apo ju keni nevoj me ja u hap syt me burmashina t Gjermanis? Kosova duhet t msoj nga lidershipi i Putinit dhe Erdoganit se si forcohet shteti, zhvillohet dhe mbrohet vendi, me ka pavarsia bhet edhe m e fuqishme. Nn regjimin e Erdoganit Turqia shlyu borxhet e mdha, e rriti ekonomin mesatarisht prej 8% dhe e trefishoj pagn mesatare. Kto t arritura e kan brejtur n palc terroristin kurt n Kosov, Albin Kurti, i cili don anarki, varfri, demgogji dhe terrorizm. Kosovs i duhet nj Erdogan pr tia shtypur kokn si gjarprit terroristit Albin Kurti dhe mbshtetsve t vrbr t tij. 12)

  LVV prdor retorikn e krimeve t Serbis n Kosov kundrejt bashksis ndrkombtare, demek kqyr ka na ka ba Serbia, e ju tash po e prkdhelni Serbin e serbt, e po na dnoni neve si t pafajshm. Kt retorik e kan prqafuar shumica e popullsis shqiptare n Kosov. LVV mbijeton me propagandn Serbia, Serbia, Serbia,...., q jan fjal ose akuza koti. T jemi pak m t drejtprdrejt dhe t qart. Bashksia ndrkombtare nuk e ka pr obligim ti gjykoj serbt e Serbis pr krimet n Kosov, edhe pse deri m tani ka kapur dhe dnuar disa t ashtuquajtur peshqi t mdhenj. NATO mund t thot shum thjesht: Ne kemi mundur t mos intervenojm fare, e ather ju ishit ankuar pr krimet e Serbis, ose po u braktisim tani, e po ua lm juve t vendosni se si do ti ndshkoni krimet e Serbis. Prve ksaj, LVV harron se intervenimi i NATO-s n Kosov sipas t drejts ndrkombtare ishte koxha diskutabil, pr t mos thn ilegal. Kt m s miri ia ka treguar Shpend Ahmetit ifuti amerikan, ish-zvnds shefi i misionit t OSBE-s n Kosov, Edward P. Joseph, se NATO ka intervenuar n Kosov pa mandantin e Kshillit t Sigurimit t OKB-s, se e kan njohur pavarsin e Kosovs prkundr kundrshtimit t Serbis dhe Rusis, dhe se kt pavarsi Kosova ia ka borxh SHBA-s. 13)

  LVV ka shptuar deri m tani pa u shpall organizat terroriste, por ende nuk sht von. Vrasja e nj aktivisti t saj (Astrit Dehari) n burg dhe parullat e saj Drejtsi pr Astritin e ka zhvendosur prkohsisht vmendjen. Astriti nuk ka br vetvrasje por sht vrar qllimshm. Kjo vrtetohet edhe me autopsi dhe eskpertiz. Por nga kush sht vrar? Vrasjes s tij m s shumti i sht gzuar LVV sepse kshtu shptoj prkohsisht pa u shpallur terroriste, dhe tani po e shfrytzon kt rast pr poena politik duke e akuzuar pushtetin. Natyrisht, fajtori numr nj pr vrasjen e tij sht pushteti i tanishm sepse Astriti ka vedkur n duart e tij, pavarsisht se a e ka organizuar komplotin pr vrasjen e tij LVV. Pse t lejohet LVV t organizoj komplote pr vrasje n burgje? Ai q ka lejuar, mbahet fajtor. Drejtsi pr Astritin gjithsesi po, por s

  9
  pari shpallja e LVV-s organizat terroriste dhe ndalimi i saj me ligj, mandej dnimi i personelit kompetent t burgut (pavarsisht a jan mbshtets t PDK-s, LDK-s, apo LVV-s) dhe kompensimi pr Astritin sepse askush nuk ta jep lejen ta mbyssh t burgosurin, pos nse kt e kan br LVV n bashkpunim me strukturat e burgut nga frika se Astriti i pafajshm ka mundur ta dij fare mir se kush ishin sulmuesit e vrtet at nat me zoll, dhe kshtu do t identifikohej i tr rrjeti. Arma kryesore e Astritit t cils i jan druajtur (pr ka edhe e kan mbytur) ka qen
  informata.
  14)

  LVV sht kundr dialogut me Serbin. Don vetvendosje. far vetvendosje? Me Serbin duhet normalizuar marrdhniet, ashtu si duhet ti normalizoj edhe Serbia me Kosovn. Po t jet Gjykata Speciale funksionale, Serbia nuk ka t drejt t arrestoj shtetasit e Kosovs, pos n rastet kur i krkon Kosova dhe ata ti ekstradoj n Kosov. Nuk e kuptoj pse patriott e LVV-s udhtojn npr Serbi kur shkojn jasht pr t na shitur patriotizm npr rrjetet sociale. Me Serbin duhet diskutuar pr shum gjra sepse ka shum arkiva t Kosovs q i ka marr (regjistrat kadastral t tokave, t dhnat personale pr banort e Kosovs q kan lindur para vitit 1999, e shum tjera). Ato mund t kthehen n kt form: i) me dialog; ose ii) me luft. T parin nuk e do LVV, ndrsa n formn e dyt ato jo q nuk kthehen kurr, por kosovart mbesin edhe pa kto q i kan n emr t Republiks s Kosovs. 15)

  LVV sht Republika Sovjetike n Kosov. Kundr ksaj nuk duhen m kurrfar debatesh por
  freikorps

  pr veprime konkrete. Kryedemagogu i saj, terroristi kurt Albin, s bashku me bashkshorten e tij, spiunen pro-serbe Rita nga Norvegjia, duhet t burgosen ose t ekzekutohen si Karl Libnehti dhe Rosa Luksemburgu. Zbatimi i ktij rekomandimi i hap rrugn shtetndrtimit n Kosov dhe kthimin e dnjijtetit shqiptar, sepse me terrorist kurt, spiune pro-serbe, kundrshtar t privatizimit pr llogari t Serbis, mosnjohje t shtetit dhe flamurit, kundrshtimi i antarsimit t Kosovs n organizata ndrkombtare, nuk ka asgj t prbashkt me patriotizm e as kombtare por antikombtarizm t pastr dhe t hapur. Pr juve q u jan vrbuar syt dhe fshir truri, kto vrejtje nuk vlejn. Vazhdoni t besoni verbrisht se Albin Kurti dhe LVV ka t bj me dika kombtare, sepse po patt sy, syt nuk u lejojn ta shtrembroni realitetin.
  19 janar, 2017
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!  sht paftyrsi, hipokrizi dhe aq m shum qesharake, t mbaj ligjerata pr patriotizm Visar Ymeri.

  Para lufts ekspert i makiatos, ndrsa sot me fjal bhet m patriot s Ismail Qemaili, Isa Boletini, e Adem Jashari.

  Ka qen koha pr t dshmuar patriotizmin...!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  "Patrioti shqiptar", terroristi Kurt, Albini, paska ikur n Norvegji te baballaku. Si njri ndr shkaktart kryesor pse kosovart ende nuk mund t lvizin pa viza npr shumicn e vendeve evropiane, ai udhton pa problem sepse nuk e lidh asgj me ata t cilve nuk u sht br liberalizimi i vizave - shqiptart e Kosovs. Ai flet duke i gnjyer shqiptart, ua mbyll rrugt, ndrsa vet mund t udhtoj edhe n polin e veriut. A nuk e keni njohur kt terrorist kurt deri m tani?

  E ju gazet(k)aruca q u tronditt nga Platforma q sqaronte komplotet e ktij terroristi kurt, far do t thuani tani? A u kam paralajmruar me koh pr t? A keni njohuri pr "Early Warning System"? Ja ku ishte pr Kurtin Albin:

  Isa Mulaj
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #4
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Isa Mulaj, ja rroft Albin Kurtit. Bile, eshte i ftuar qe edhe e ma e tij.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 06-02-2017 m 12:56

 8. Anetart m posht kan falenderuar Evian pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 9. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Isa Mulaj, ja rroft Albin Kurtit. Bile, eshte i ftuar qe edhe e ma e tij.
  pse a veq qe ka marr iniciative per ndalimin e kesaj organizate islamo-terroriste a
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!  Gecaj i jep goditjen e radhs Vetvendosjes: E kan lidhur fatin me Beogradin


  GazetaExpress E enjte, 09 Shkurt 2017 21:15  Zvendsministri i Administrimit t Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka thumbuar prsri deputett e Lvizjes Vetvendosje.

  Nprmjet nj shkrimi n Facebook, Gecaj ka akuzuar antart e VV's se po e mohojn shtetin e Kosovs, por po ia marrin rrogat, dhe se e kan br Kosovn gaz me sjelljet n Kuvend.

  Gecaj ka thn se n Vetvendosje jan hidhruar pse shyri treni nga Serbia n Mitrovic dhe pse u hoq muri n veri.

  Ky sht shkrimi i plot i tij:

  KUSH JAN KTA NJERZ?!
  Ndrhyrjen e NATO-s e konsiderojn pr interesa t perndimit; Flamurin e Kosovs e quajn leck lara lara; Se njohin shtetin por ia marrin rrogat; Ofendojn ekipet prfaqsuese; Hedhin molotov mbi polict-mbrojtsit e dshmuar t Republiks; Djegin veturat e grave politikisht joaktive; Nuk i nderojn dhe i fyejn figurat kombtare si Ibrahim Rugovn; Votojn kundr shptimit t Treps dhe kundr MSA-s; Sulmojn (edhe fizikisht) partnert strategjik; E bn Kosovn gaz me sjelljet n Kuvend; E kan lidh fatin politik me veprimet e Beogradit; Hidhrohen pse shyri treni dhe u hoq muri; Fyejn qytetart e Kosovs pr proamerikanizmin; Shkruajn letra q Kosova t mos ket kod SHTETROR telefonik, por ta prdor at t Serbis! Kush jan kta njerz?!(sic.)
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  2 TERRORISTET E VV-se
  Ymeri dhe Kadaj-Bujupi injorojn himnin e Kosovs n Konventn e AKR-s

  Kreu i Vetvendosjes, Visar Ymeri dhe deputetja tashm e ksaj partie, Donika Kadaj Bujupi kan injoruar himnin e Kosovs.

  Ndodhi kjo n Konventn e IV-t t Aleancs Kosova e Re.

  N salln e strmbushur kta dy nuk jan n ngrit fare n kmb kur po intonohej himni i Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!  Kelmendi: Visari e Donika marrin paga nga shteti q mendojn se nuk duhet t ekzistoj


  24 Shkurt 2017 19:54

  Gazetari, Adriatik Kelmendi ka reaguar ashpr ndaj injorimit q iu b himnit t Kosovs n kongresin e AKR-s, nga Visar Ymeri dhe Donika Kadaj Bujupi.

  Ai ka theksuar se sht standard i dyfisht, nse t njjtit marrin paga nga taksat e qytetarve shtetin e t cilve nuk e njohin.

  N kt rast mund t jet n rregull nse Visari e Donika mendojn se shteti i Kosovs nuk duhet t ekzistoj, ose se simbolet e tij kushtetuese nuk vlejn. ka nuk sht n rregull sht kur t njjtit marrin pagat nga taksat e qytetarve t shtetit i cili mendojn se nuk duhet t ekzistoj!, ka shkruar Kelmendi n facebook.

  Lexo postimin e plot:

  T kuptohemi:

  Kosova pretendon t jet demokraci.

  N demokraci sht normale t ket individ ose organizata q mendojn ndryshe.

  N kt rast mund t jet n rregull nse Visari e Donika mendojn se shteti i Kosovs nuk duhet t ekzistoj, ose se simbolet e tij kushtetuese nuk vlejn.

  ka nuk sht n rregull sht kur t njjtit marrin pagat nga taksat e qytetarve t shtetit i cili mendojn se nuk duhet t ekzistoj!

  Standard i dyfisht, fatkeqsisht!

  Prndryshe, n traditn e popujve t qytetruar ku duam ta shohim edhe popullin shqiptar sht i dinjitetshm nderimi n raste solemne edhe i himneve t shteteve t tjera (hiq shtetet armike), e lre m shtetit tnd!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!  Veterant: Bujupi e Ymeri po e fyejn Kosovn


  GazetaExpress E shtune, 25 Shkurt 2017 13:50


  Injorimi i himnit t Kosovs nga deputett e Vetvendosjes, Donika Kadaj- Bujupi e Visar Ymeri, ka ngjallur diskutime t shumta n publik

  Ishin kta t vetmit injorues n mesin e gjith t pranishmve t tjer, n Kongresin e Katrt t partis Aleanca Kosova e Re.

  Mirpo t till nuk jan treguar kur sht intonuar himni kombtar.

  Ymeri me t dgjuar intonimin e himnit kombtar, sht ngritur n kmb duke mos u treguar injorues si me shtetin e tij, prej t cilit merr pag.

  Veprimet e Kadaj Bujupit, e Ymerit pr veteranvt cilsohen si fyerje. Kshtu sht shprehur Kryetari i Veteranve, Hysni Gucati.

  Gucati n nj prononcim pr Indeksonline ka thn se derisa paguhen prej parave t taksapaguesve, e zn vend n ulset e Kuvendit edhe ata do t ishte e hijshme q t respektonin himnin ton.

  Derisa marrin paga prej shtetit t Kosovs ata duhet me njoft edhe himnin e Kosovs. Edhe ata sht dasht me u ngrit pr hir t shtetit t Kosovs, se ata paguhen prej taksapaguesve dhe punojn n Kuvendin e Kosovs, e kan marr votn prej popullit ton , sht shprehur Gucati.

  Sipas tij kjo sht nj fyerje pr shtetin e Kosovs.

  Atyre iu ka pas hije q t ngriten n kamb sikur gjith qytetarve t tjer. Kjo sht injorim dhe fyerje pr shtetin e Kosovs. Prderisa pranojn me ul n Kuvendin e Kosovs sht dasht me respektu himnin e Kosovs, ka deklaruar kryetari i OVL e UK-s.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,567
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin


  sht paftyrsi, hipokrizi dhe aq m shum qesharake, t mbaj ligjerata pr patriotizm Visar Ymeri.

  Para lufts ekspert i makiatos, ndrsa sot me fjal bhet m patriot s Ismail Qemaili, Isa Boletini, e Adem Jashari.

  Ka qen koha pr t dshmuar patriotizmin...!
  Zoteri nuk mund te poshterohet nje njeri se ka bere nje pune te caktuar.
  D.m.th. sipas teje patriotizem qenka njehere me luftu per vend tendin pastaj kur te clirohesh ta grabitesh dhe ta vjedhesh sa te mundesh. Jo Adem Jashari por edhe Milloshi do te turperohej nga keta politikane qe sot udheheqin me Kosoven. Ku ki pa me i vendos njerezit neper pozita te larta e pastaj me kontrollu krejt jeten politike te nje vendi e duke e perdorur vetem per interesa personale. I humben zgjedhjet me 2014 sepse me 30% nuk mund te qeverisesh as lopet, duke keqperdorur gjykaten Kushtetuese thyen koalicionin VLAN.
  Destroyer of falsehood :)

 20. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 21. #11
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Zoteri nuk mund te poshterohet nje njeri se ka bere nje pune te caktuar.
  D.m.th. sipas teje patriotizem qenka njehere me luftu per vend tendin pastaj kur te clirohesh ta grabitesh dhe ta vjedhesh sa te mundesh. Jo Adem Jashari por edhe Milloshi do te turperohej nga keta politikane qe sot udheheqin me Kosoven. Ku ki pa me i vendos njerezit neper pozita te larta e pastaj me kontrollu krejt jeten politike te nje vendi e duke e perdorur vetem per interesa personale. I humben zgjedhjet me 2014 sepse me 30% nuk mund te qeverisesh as lopet, duke keqperdorur gjykaten Kushtetuese thyen koalicionin VLAN.
  po pse po ja fut kot e po rren keq qe keta qe kan luftue po viedhin
  fakte jaran fakte e jo thashethena te spiujve te serbit pra te ketyre te vetfundosjes ne koalicion me ISISIn
  nuk them qe nuk ka ndonji rast individual
  ama ti shtis ne thes te gjith keta qe luftuen ket e bejn veq spiujt e serbit dhe pik
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 22. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #12
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,567
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  po pse po ja fut kot e po rren keq qe keta qe kan luftue po viedhin
  fakte jaran fakte e jo thashethena te spiujve te serbit pra te ketyre te vetfundosjes ne koalicion me ISISIn
  nuk them qe nuk ka ndonji rast individual
  ama ti shtis ne thes te gjith keta qe luftuen ket e bejn veq spiujt e serbit dhe pik
  Le more ti VetVendosjen. Korrupsion e hajni ka patur ne Kosove qe nga perfundimi i luftes edhe kur ska ekzistuar Partia VetVendosje hiq.
  Me e keqperdore buxhetin e shtetit qenka patriotizem ndersa nese e kritikon kete behesh 'spiun i serbise'?! Cfare logjike paske more eksperti i politikes.
  Kurkush s'eshte duke I future ne nje thes te gjithe kush ka luftuar, ata qe kane luftuar me dashuri te vertete e vetsakrifice ata sot vetem nje pension kane ose nje pune te thjeshte ose edhe nje pune te ndershme. Komandantat e Bllaces dhe te Rognerit i kane bere milionat. Spo kam me nerva me te repliku gjith keto gjera te njejta zoteri por mos u mundo ta besh te zezen te bardhe sepse nuk do te mundesh. A te kam kallxu qe se perkrahi VetVendosjen. Spiunet e Serbise i ke ne Qeveri dhe keta jane Lista Serbe dhe keta politikanet tane qe sot zejne pozitat kryesore.
  Destroyer of falsehood :)

 24. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #13
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Le more ti VetVendosjen. Korrupsion e hajni ka patur ne Kosove qe nga perfundimi i luftes edhe kur ska ekzistuar Partia VetVendosje hiq.
  Me e keqperdore buxhetin e shtetit qenka patriotizem ndersa nese e kritikon kete behesh 'spiun i serbise'?! Cfare logjike paske more eksperti i politikes.
  Kurkush s'eshte duke I future ne nje thes te gjithe kush ka luftuar, ata qe kane luftuar me dashuri te vertete e vetsakrifice ata sot vetem nje pension kane ose nje pune te thjeshte ose edhe nje pune te ndershme. Komandantat e Bllaces dhe te Rognerit i kane bere milionat. Spo kam me nerva me te repliku gjith keto gjera te njejta zoteri por mos u mundo ta besh te zezen te bardhe sepse nuk do te mundesh. A te kam kallxu qe se perkrahi VetVendosjen. Spiunet e Serbise i ke ne Qeveri dhe keta jane Lista Serbe dhe keta politikanet tane qe sot zejne pozitat kryesore.
  ti nuk je real aspak
  ti i urren muslimanet ne pergjithsi dhe keta te UK-se me shpiert
  e jo terroristet musliman e spiujt e serbit
  kjo eshte e vertet shifet ne qdo postim te juajin
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 26. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,479
  Faleminderit
  326
  423 falenderime n 355 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Vetvendosja,eshte e vetmja parti shqiptare qe eshte mare dhe meret me politike. Eshte e vetmja force qe ben politike.

  Gje, qe, nuk mund te thuhet per asnje parti tjeter politike mbar shqiptare.

 27. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Evian (04-03-2017)

 28. #15
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,567
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ti nuk je real aspak
  ti i urren muslimanet ne pergjithsi dhe keta te UK-se me shpiert
  e jo terroristet musliman e spiujt e serbit
  kjo eshte e vertet shifet ne qdo postim te juajin
  Nuk i urrej, fale luftes se UK ne jemi sot te lire.
  Nuk i urrej myslimanet, kjo eshte akuze e ulet qe me bejne per gati 1 decade disa myslimane dhe disa ateiste te ketij forumi nga mungesa e kunderargumenteve. Fatkeqesisht plot forumiste i kane besuar ketij demonizimi qe eshte bere ndaj meje ketu. Une i dua shqiptaret qe mendojne dhe veprojne per atdhe.
  Nuk eshte e vertete qe i urrej te gjithe myslimanet, vetem ekstremistet qe pengojne krijim e shtetit ligjor, te lire e te perparuar i kam kundershtare pasi keta deshirojne te imponojne doktrina te dhunshme.

  Fatkeqesisht ke rene edhe ti ne te njejtin nivel me islamofilet e ketij forumi, genjeshtren e ke bere te moralshme ndersa te verteten krim.
  Megjithate respektin e ke njejte te une si shqiptar, te ftoj ne krishterim edhe ty. E at dite kur te vjen do ta shohesh te verteten ashtu sic eshte.
  Destroyer of falsehood :)

 29. #16
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Nuk i urrej, fale luftes se UK ne jemi sot te lire.
  Nuk i urrej myslimanet, kjo eshte akuze e ulet qe me bejne per gati 1 decade disa myslimane dhe disa ateiste te ketij forumi nga mungesa e kunderargumenteve. Fatkeqesisht plot forumiste i kane besuar ketij demonizimi qe eshte bere ndaj meje ketu. Une i dua shqiptaret qe mendojne dhe veprojne per atdhe.
  Nuk eshte e vertete qe i urrej te gjithe myslimanet, vetem ekstremistet qe pengojne krijim e shtetit ligjor, te lire e te perparuar i kam kundershtare pasi keta deshirojne te imponojne doktrina te dhunshme.

  Fatkeqesisht ke rene edhe ti ne te njejtin nivel me islamofilet e ketij forumi, genjeshtren e ke bere te moralshme ndersa te verteten krim.
  Megjithate respektin e ke njejte te une si shqiptar, te ftoj ne krishterim edhe ty. E at dite kur te vjen do ta shohesh te verteten ashtu sic eshte.
  kurren e kurres nuk do ta pash ate filum
  me i ndrrue une fet sikur kurva brekt
  as nuk pashurri ne to hiq bash asnjanen une i besoi zotit qe eshte mbi te gjith neve
  e fet jan si firma ose si partit politike
  biznes hesapi
  me plot propaganda mashtrime e rrena
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 30. #17
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,567
  Faleminderit
  412
  143 falenderime n 137 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  kurren e kurres nuk do ta pash ate filum
  me i ndrrue une fet sikur kurva brekt
  as nuk pashurri ne to hiq bash asnjanen une i besoi zotit qe eshte mbi te gjith neve
  e fet jan si firma ose si partit politike
  biznes hesapi
  me plot propaganda mashtrime e rrena
  S'oshte more zoteri i nderuar tragjike kurgjo me 'ndrru' fene. Cka e ki marr kete treme o vlla, nje parti te rren e ndrron, si une perpara kam qene me PDK, kam pare se ku e ka patur mundesi kjo parti ka vjedhur komunat dhe shtetin e kam ndrru se perkahi. Poashtu kam dashur Sali Berishen, pra PD-ne sic e kemi dashur krejt ne shqiptaret ne Kosove kur ta sheh qe po ta qon Shqiperine ne shkatrrim dhe deshtim e ndrron se perkahe, por simpatizoj deri diku me PS-ne.
  Edhe qitash e ndrron. Edhe islamin duke e pare qe po ta qon rinine e po ta sjelle ne arkivole dhe duke e pare qe eshte fe krejt e bazuar ne genjeshtra, duke pare qe po ta prish kulturen dhe po nxit vella vrasje dhe deshtime nuk e perkrahe edhe e ndrron.
  Ti nuk i beson Zotit, por ti ke krijuar nje 'zot' individual qe ti ja jep atributet sic deshiron. Zot per ty eshte Thaci edhe Kadrija, me qita dy te shkon jeta ty, spo e sheh veten ende. Ndersa une nderroj sot krejt tjeter parti dhe te tjere njerez perkrahi. Neser me pa qe keta njerez me marr pushtetin e me vjedh qat sekonde hala pa u kry mire bash qajo sekonde une hiq spritoj se perkahi ma e i bona kundershtar. S'muj me perkahe vjedhen dhe hajdutin, sepse nese e bej kete ia dua te keqen vendit tim e popullit tim.
  Ne kete jete ne duhet te behemi te arsyeshem, ose do te deshtojme... ti duhet me ndjeke te verteten o vlla kjo ska te beje asgje me ate cfare thua pasi sipas teje duke e ndjekur te verteten asgje nuk humbe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 03-03-2017 m 06:32
  Destroyer of falsehood :)

 31. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  S'oshte more zoteri i nderuar tragjike kurgjo me 'ndrru' fene. Cka e ki marr kete treme o vlla, nje parti te rren e ndrron, si une perpara kam qene me PDK, kam pare se ku e ka patur mundesi kjo parti ka vjedhur komunat dhe shtetin e kam ndrru se perkahi. Poashtu kam dashur Sali Berishen, pra PD-ne sic e kemi dashur krejt ne shqiptaret ne Kosove kur ta sheh qe po ta qon Shqiperine ne shkatrrim dhe deshtim e ndrron se perkahe, por simpatizoj deri diku me PS-ne.
  Edhe qitash e ndrron. Edhe islamin duke e pare qe po ta qon rinine e po ta sjelle ne arkivole dhe duke e pare qe eshte fe krejt e bazuar ne genjeshtra, duke pare qe po ta prish kulturen dhe po nxit vella vrasje dhe deshtime nuk e perkrahe edhe e ndrron.
  Ti nuk i beson Zotit, por ti ke krijuar nje 'zot' individual qe ti ja jep atributet sic deshiron. Zot per ty eshte Thaci edhe Kadrija, me qita dy te shkon jeta ty, spo e sheh veten ende. Ndersa une nderroj sot krejt tjeter parti dhe te tjere njerez perkrahi. Neser me pa qe keta njerez me marr pushtetin e me vjedh qat sekonde hala pa u kry mire bash qajo sekonde une hiq spritoj se perkahi ma e i bona kundershtar. S'muj me perkahe vjedhen dhe hajdutin, sepse nese e bej kete ia dua te keqen vendit tim e popullit tim.
  Ne kete jete ne duhet te behemi te arsyeshem, ose do te deshtojme... ti duhet me ndjeke te verteten o vlla kjo ska te beje asgje me ate cfare thua pasi sipas teje duke e ndjekur te verteten asgje nuk humbe.
  ti kurr nukke qen me PDK sepse PDK eshte pasardhse e UK-se e ti keta i urren me shpiert krishti
  e mos thuej se krejt shqiptaret e Kosoves e kan dasht sali kalin shum gabim e ke se ka njerz e parti e nder ta edhe une qe me koh e kan njoft salen qe eshte kush eshte ky kali
  hajjvan dhe gjithmon ka punue kunder kosoves ky pis idiot i ka burgos prisit e UK-se Adem Jashari Zahir Pajazitin Hashim Thaqin etj.

  e sa i perket besimit ne zot qe paske pshtiell diqka pa lidhje
  une i besoi ma shum se ti e se prisit e fes tane 100% te cilet thon se nuk martohum kurr e dhunoin femij mu sikur ai pedofili muhamed dhe per ket pikerisht ky shkak une nuk i dua fet e sidomos keto dya
  e zoti nuk eshte as i krishterve as i muslimanve por i te gjithve edhe i imi pra
  prandaj kam te drejt ti besoi ati e jo feve te biznisit siq jan fet sot

  e sa per Zhaqin e Kadrin jan per mua gjithqka ne ket tok pra zota ne shtetin tim i kam sepse
  na organizuan ne luft dhe u qliruam edhe fituam luften edhe e bem shtetin
  shtet te cilen ti me ket partin tane qe e paske ndrrue hahaha po perpiqeni me mish e me shpirt ta shkatrroni
  krejt ket e bani per deshir e te paguar nga serbija e rusija
  kjo eshte e vertet dai.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 32. #19
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  681
  Faleminderit
  41
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  ti nuk je real aspak
  ti i urren muslimanet ne pergjithsi dhe keta te UK-se me shpiert
  e jo terroristet musliman e spiujt e serbit
  kjo eshte e vertet shifet ne qdo postim te juajin
  Hohohoho, kush kend e kritikojka !

  O Llo i llopit, mesia eshte pasqyre e shkrrablave tua n'versionin e deshmoreve t'jehovait !

  Per nje shka, ti je asi lloji qe i vret 100 musliman ! Keshtu deklaronte Vucici, e keshtu pohon mesia e Llapi qe paftyresisht, popullin e tij e konsideron si potencialisht TERRORIST !

 33. #20
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,180
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Pr: Platform pr shuarjen dhe ndalimin me ligj t Lvizjes Vetvendosje (LVV)!

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Hohohoho, kush kend e kritikojka !

  O Llo i llopit, mesia eshte pasqyre e shkrrablave tua n'versionin e deshmoreve t'jehovait !

  Per nje shka, ti je asi lloji qe i vret 100 musliman ! Keshtu deklaronte Vucici, e keshtu pohon mesia e Llapi qe paftyresisht, popullin e tij e konsideron si potencialisht TERRORIST !
  jo po rren se per ni shka se vraj askend a per nji shqiptar valla i kisha vra ni milion terrorista-musliman
  e ne fund edhe ty te kish riep si qenin hahah terrorist i flliqt e frigacak je ti
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •