Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2017
    Postime
    3

    Eshte e njejta gje?

    Ju pershendes.
    Kam disa vite me syze per shkak se nga larg nuk shikoja mire. Por gati nje vit nuk i perdora me syzet, por ju riktheva vizites se mjekut i cili pas vizites me percaktoi dhe numrin e xhamave. Por pas disa kohesh rastesisht nje miku im beri vizite te nje mjek qe njihte dhe po ashtu u vizitova dhe une. Edhe mjeku i dyte me dha recete me numrin e xhamave. Por ne pamje te pare mua me duken te ndryshem.
    Emri:  20161211_190256.jpg

Shikime: 2726

Madhėsia:  28.3 KBEmri:  20161211_190326.jpg

Shikime: 2709

Madhėsia:  27.6 KB
    A eshte i njejti numer ne dy recetat e mjekeve?

  2. #2
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Eshte e njejta gje?

    pershendetje er-mes

    je qe je, pse nuk e ben edhe njehere viziten si e treta e verteta? rezultati i pare thote se te mungon 1 dioptri per te dy syte, ndersa rezultati i dyte thote se te syri i djathte te mungon 0.75 dioptri, ndersa tek i majti 1 dioptri. nuk ka ndonje diference te madhe.

    une p.sh. syzet i kam sic te ka dale ty ne receten e dyte, -0.75 ne njerin sy, dhe -1 ne syrin tjeter. dhe shikoj mire me to, pavaresisht se nuk i perdor pothuajse fare ngaqe me bezdisin. ndersa kur blej lente kontakti marr kutine e lenteve -1 qe ta perdor per te dy syte, evitoj te marr 1 kuti per secilin sy meqenese -0.75 nga -1 nuk ka ndonje ndryshim te madh.

    per te qene me i qete, beje edhe njehere viziten qe te sigurohesh definitivisht.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2017
    Postime
    3

    Pėr: Eshte e njejta gje?

    Dakort jam, por kam frike se edhe vizita e trete do te dale e ndryshme nga dy te para, e pastaj veshtiresohet ekuacioni.....

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •