Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Thoni a te doni por politika e jashtme serbe eshte per "ti hequr kapelen". Dolen nga nje izolim me nje akrobaci spektakolare,nga nje vend qe duket te jepte llogari per krimet ne nje vend qe po kerkon llogari per krimet. Asnje nuk e mendonte se do vinte nje dite ku Serbia ta kerkonte kete llogari.

  Dhe mundet te vazhdohet me politiken,nje kembe ne Rusi dhe nje kembe ne Europe.Perarjen Shqiperi-Kosove. Nje politike qe duket sikur dialogon me te gjithe,mos flasim per marveshjet me Kosoven o Kosov-Europe,ku i ka lene "derrin ma" ne doren e Kosoves. "Ne,thon serbet,marrveshjen tone me Kosov-Europe e arritem,duhet te jete Kosova qe duhet ta zbatoje,o me sakte duhet te jete Europa qe duhet ta detyroje Kosoven qe ta zbatoje".

  I fusin dhe ne fund,disa urdher arestime e kerkesa ekstradimesh si trysni dhe si presion mbi kete marrveshje sa qe politika e Kosoves eshte hutuar fare,nuk din far te kerkojne dhe nuk din se fare te bejne. " Te leshojne "kolltukun" apo te pranojne kerkesat e Serbise ?" Se te dyja si ben dot.


  Natyrisht,perfundimi dihet,do mbahet kolltuku dhe si gjithmone me justifikimin;se na detyruan nderkombetaret.

 2. #22
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,858
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  I vogli gjithmone i vogel mbetet. Te maresh historine e ta studiosh me kujdes, gjithmone shtetet Europiane kane qene kunder Shqiperise dhe Kosoves natyrisht. Serbi dhe greku gjithmone jane avantazhuar me shume se ne qofte dhe padrejtesishte. Te na rrojne politikat Amerikane qe na kane dhene dore e jemi ktu ku jemi.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  I vogli gjithmone i vogel mbetet. Te maresh historine e ta studiosh me kujdes, gjithmone shtetet Europiane kane qene kunder Shqiperise dhe Kosoves natyrisht. Serbi dhe greku gjithmone jane avantazhuar me shume se ne qofte dhe padrejtesishte. Te na rrojne politikat Amerikane qe na kane dhene dore e jemi ktu ku jemi.
  Mos ishin shtetet europiane me shum propabilitet sot po te ishe nga veriu do flisje serbisht dhe nga jugu greqisht. Ku jo vetem te krijuan si shtet por edhe shtetin ta mbrojten nga coptimi.

  Te maresh historine e ta studiosh me kujdes do mesosh qe kemi rojtur gjithmon me lek borxh,ku tani eshte maksimumi i borxhit historik qe kemi pasur ndonjeher. Dhe po ta studiosh edhe me pak ne kete shum kujdes do mesosh qe ne vitet 1990-1997 Shqiperia ishte vendi i pare ne bote i financuar nga Bashkimi Europian.

 4. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  mesia4ever (10-01-2017)

 5. #24
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj


  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai, nga Uashingtoni zotohet se Ramush Haradinaj shum shpejt do t kthehet Kosov

  Akuzat ndaj tij, tha presidenti i vendit, se jan t pa baza dhe tentim pr ta njollosur luftn lirimtare t UK-s.

  Ska asnj argument se do t ndodh ekstradimi i Haradinajt. Kjo sht nj krkes fanatike, por e drejta do t ngadhnjej, ka deklaruar Thai.

 6. #25
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  I vogli gjithmone i vogel mbetet. Te maresh historine e ta studiosh me kujdes, gjithmone shtetet Europiane kane qene kunder Shqiperise dhe Kosoves natyrisht. Serbi dhe greku gjithmone jane avantazhuar me shume se ne qofte dhe padrejtesishte. Te na rrojne politikat Amerikane qe na kane dhene dore e jemi ktu ku jemi.
  Mos e perfshij gjithe shtetet evropiane. Mos harro se Austro Hungaria ka dashur gjithmone forcim te faktorit shqiptar dhe dobesim te faktorit serb ne Ballkan. Qysh ne kohen e Pjeter Bogdanit e me heret perandoria Austro Hungareze ka kontribuar per shqiptare por ne gjithmone kemi luftuar kunder vetvetes. Mos harro gjithashtu se gjithe ata luftetare te UCK-se te vrare nuk u vrane te gjithe nga Serbia, plot te tille u vrane nga dora e shqiptarit per interesa personale. Patriotet e vertete u vrane nga nje grup idiotesh qe sot na udheheqin dhe qe ne i kemi vene ne krye. Evropa nuk ka pasur partnere tek shqiptaret per kete me perpara skane bashkepunuar me ne, dhe ne ishim budallenje si sot qe duam te hame koken e njeri tjetrit, si ne Shqiperi, Kosove e poashtu ne Maqedoni. Problemi eshte tek ne sepse nuk besojme ne Zot dhe nuk dijme dhe nuk mundemi te krijojme shtet. Se Serbia dhe Greqia jane avantazhuar me shume se ne perseri nuk eshte faji i evropes por idiotsia jone. Shiko tani nje % e madhe prej nesh don baba sulltanin ne krye e atehere Evropen do ta kesh armike sepse Evropa nuk don sulltane. Ne skemi kulture per shtet andaj keshtu do te shkoje edhe per dekada te tera, pra kaos. Perderisa Greqia u rreshtua drejt Evropes Shqiperia ne anen tjeter u rreshtua drejt Kines e Rusise, andaj si do te te doje Evropa kur si ke qene besnike asaj per shekuj te tere.
  Destroyer of falsehood :)

 7. Anetart m posht kan falenderuar mesia4ever pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (10-01-2017)

 8. #26
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Mos ishin shtetet europiane me shum propabilitet sot po te ishe nga veriu do flisje serbisht dhe nga jugu greqisht. Ku jo vetem te krijuan si shtet por edhe shtetin ta mbrojten nga coptimi.

  Te maresh historine e ta studiosh me kujdes do mesosh qe kemi rojtur gjithmon me lek borxh,ku tani eshte maksimumi i borxhit historik qe kemi pasur ndonjeher. Dhe po ta studiosh edhe me pak ne kete shum kujdes do mesosh qe ne vitet 1990-1997 Shqiperia ishte vendi i pare ne bote i financuar nga Bashkimi Europian.
  Evropa ka dhene miliarda euro per Kosoven qe nga pas lufta ndersa politikanet tane i kane vjedhur dhe keqperdorur ato para. Kur ta shohin se ne po vjedhim shtetin normal qe as Evropa nuk na ndihmon, sepse perse ata te paguajne para te taksa paguesve te tyre per pasurimin e politikaneve tane dhe familjeve te tyre. Midis Evrope Shqiperia ne kohen e Saliut u be vendi i pare per prodhim droge. Ani bile moderatore e anetare te ketij forumi e lavderojne ate periudhe dhe luten per 'rikthim'...
  Destroyer of falsehood :)

 9. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Eshte momenti me i mire qe politika Kosovare te kerkoje nje politik te re dhe bashkim.

  Eshte koha dhe momenti me i pershatshem per te dhene nje pergjigje politike. Eshte koha te pranohen gabimet dhe te krijohet nje pergjegjshmeri e re. Reset.

  1)Zgjedhje o ndryshim i aparatit te jashtem,fryme e re me njerez te rinj. 2) Te pranohet qe Vetvendosja kishte te drejte.

  Vetem nga keto dy pika mundet te fillohet. Deklaratat e tjera jane;"jo do ti heqim breket sot jo do ti heqim breket neser" .


  Dhe mbase te mbaroj e gjitha kjo,mbasi te pritet Haradinaj me lule si e meriton,direkt duhet uar perpara drejtesis per kontrollim pasurie.

 10. #28
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Evropa ka dhene miliarda euro per Kosoven qe nga pas lufta ndersa politikanet tane i kane vjedhur dhe keqperdorur ato para. Kur ta shohin se ne po vjedhim shtetin normal qe as Evropa nuk na ndihmon, sepse perse ata te paguajne para te taksa paguesve te tyre per pasurimin e politikaneve tane dhe familjeve te tyre. Midis Evrope Shqiperia ne kohen e Saliut u be vendi i pare per prodhim droge. Ani bile moderatore e anetare te ketij forumi e lavderojne ate periudhe dhe luten per 'rikthim'...

  Ajo qe na e kan fajin shtete e huaja eshte ber trashgimni,eshte bere dogme. Duke filluar qe nga Turqia,Bota dhe Europa e me radhe.

  Fakti eshte qe ne kemi mentalitet feudal,ku politikanin e shikojme si beun e fshatit asnjehere nuk e shikojme si kryetar fshati te zgjedhur nga fshati.

 11. #29
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj  Sapo takova mikun e madh t Kosovs dhe nj nga kongresment kryesor amerikan, Eliot Engel.


  E lshuam kt deklarat t prbashkt:

  Ne besojm se abuzimi nga ana e Serbis me sistemin e Njoftimit t Kuq t Interpolit q ka uar n arrestimin e Ramush Haradinajt sht skandaloz. Ne i bjm thirrje Francs q urgjentisht ta procesoj rastin dhe ta kthej at n vendin e tij n Kosov sa m par.

  Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet t mbajn Serbin prgjegjse pr shprdorim t Interpolit nga ana e saj. Procesi i antarsimit t Serbis n BE duhet t ndalet deri n momentin kur Serbia vazhdon me obligimin e saj pr t normalizuar marrdhniet me Kosovn.

  Gjithashtu, Shtetet e Bashkuara duhet tia bjn me dije Beogradit se marrdhniet dypalshe do t dmtohen nse Serbia nuk i kthehet rrugs konstruktive. HTH

 12. #30
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj
  Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thait


  11 Janar
  Serbia nuk e ka ndrmend ti anuloj fletarrestimet ndrkombtare pr lidert kosovar, pjes e Ushtris lirimtare t Kosovs (UK).

  Pas arrestimit t ish kryeministrit, Ramush Haradinaj n Franc me fletarrest t Serbis t lshuar qysh n vitin 2004, Serbia synon q po me fletarrest ndrkombtar t arrestoj edhe presidentin e Kosovs, Hashim Thain.

  Ministrja serbe e Drejtsis, Nela Kuburoviq ka thn se n Serbi ende sht n fuqi fletarresti pr presidentin e Kosovs, Hashim Thai, pasi q procedura kundr tij vazhdon, transmeton lajmi.net.

  N procedurn kundr Thai tashm ekziston aktvendimi i shkalls s par pr vepr penale t terrorizmit. Pas ksaj ka ardhur deri te zgjerimi i aktakuzs pr vepr penal t gjenocidit dhe fletarrestim n Serbi ende sht n fuqi, ka thn Kuburoviq.

  Ajo e pranon se pr dallim prej Serbis, fletarresti pr Thain n vendet e Interpolit sht stopuar kshtu q ai nuk shihet n sistemet e tyre.

 13. #31
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,721
  Faleminderit
  188
  244 falenderime n 194 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Eshte momenti me i mire qe politika Kosovare te kerkoje nje politik te re dhe bashkim.

  Eshte koha dhe momenti me i pershatshem per te dhene nje pergjigje politike. Eshte koha te pranohen gabimet dhe te krijohet nje pergjegjshmeri e re. Reset.

  1)Zgjedhje o ndryshim i aparatit te jashtem,fryme e re me njerez te rinj. 2) Te pranohet qe Vetvendosja kishte te drejte.

  Vetem nga keto dy pika mundet te fillohet. Deklaratat e tjera jane;"jo do ti heqim breket sot jo do ti heqim breket neser" .


  Dhe mbase te mbaroj e gjitha kjo,mbasi te pritet Haradinaj me lule si e meriton,direkt duhet uar perpara drejtesis per kontrollim pasurie.

  I ke ren kokes...

  Ramushi esht trim atdhetar dhe te gjitha, nuk duhet te perzihej ne politike..., po ashtu edhe Hashimi me te tjere ish luftetare te UK-se sot te aktivizuar ne politike.

  Pas shpalljes se pavaresise, te gjithe duhet te luanin ne prapaskene, politiken duhet t'ua linin ne dore nje shtrese tjeter...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #32
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  I ke ren kokes...

  Ramushi esht trim atdhetar dhe te gjitha, nuk duhet te perzihej ne politike..., po ashtu edhe Hashimi me te tjere ish luftetare te UK-se sot te aktivizuar ne politike.

  Pas shpalljes se pavaresise, te gjithe duhet te luanin ne prapaskene, politiken duhet t'ua linin ne dore nje shtrese tjeter...  Ashtu eshte Skender. Duhet te kishin qendruar o duhet te ishin terhequr nga pjesmarja ne qeverisjen e vendit.

  Nga jashte politikes do t'ju degjohej dhe fjala. Tani jo vetem qe fjala nuk ju degjohet,se thon vetem budalliqe,por nuk po duan (populli) as t'ja shikojne me surratet.

 15. #33
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ashtu eshte Skender. Duhet te kishin qendruar o duhet te ishin terhequr nga pjesmarja ne qeverisjen e vendit.

  Nga jashte politikes do t'ju degjohej dhe fjala. Tani jo vetem qe fjala nuk ju degjohet,se thon vetem budalliqe,por nuk po duan (populli) as t'ja shikojne me surratet.


  Hulumtimi i Gallup'it: 56 % e kosovarve t lumtur, ve 11 % s’jan kurse 30 % neutral  GazetaExpress E diel, 01 Janar 2017 18:00  Sipas hulumtimit t Gallup'it, nga t anketuarit del q 56% e tyre jan t lumtur, 30% e tyre jan neutral, 11% nuk jan t lumtur, ndrsa 3% e tyre nuk kan dashur t prgjigjen fare.

  Instituti botror pr nxjerrjen e e t dhnave nprmes anketave n gjith botn, Gallup, ka publikuar t dhnat pr shum vende t bots se sa t lumtur jan qytetart n vendet prkatse.

  Anketat e kryera n Kosov n muajin nntor, sy m sy me qytetar, kan rezultuar se kosovart n shumic jan t lumtur, transmeton Koha.net.

  Nga t anketuarit del q 56% e tyre jan t lumtur, 30% e tyre jan neutral, 11% nuk jan t lumtur, ndrsa 3% e tyre nuk kan dashur t prgjigjen fare. Sipas ktij publikimi n trsi del q kosovart jan 45% t lumtur.

  Q nga paslufta kosovart jan shpallur njerzit m optimist n bot. Kosova ka numrin e papunsin m t madhe n Evrop. Megjithkt kjo nuk i pengon ata t jen optimistt m t mdhenj n bot.

  [B]N vendet e rajonit dalin vetm Bosnja e Hercegovina dhe Sllovenia m qytetar m t lumtur, 59% po t dyja. Kurse Shqipria (49%), Bullgaria (43%), Maqedonia (52%) dhe Serbia (48%) kan popullin m pak t lumtur se Kosova.

 16. #34
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin


  Hulumtimi i Gallup'it: 56 % e kosovarve t lumtur, ve 11 % s’jan kurse 30 % neutral  GazetaExpress E diel, 01 Janar 2017 18:00  Sipas hulumtimit t Gallup'it, nga t anketuarit del q 56% e tyre jan t lumtur, 30% e tyre jan neutral, 11% nuk jan t lumtur, ndrsa 3% e tyre nuk kan dashur t prgjigjen fare.

  Instituti botror pr nxjerrjen e e t dhnave nprmes anketave n gjith botn, Gallup, ka publikuar t dhnat pr shum vende t bots se sa t lumtur jan qytetart n vendet prkatse.

  Anketat e kryera n Kosov n muajin nntor, sy m sy me qytetar, kan rezultuar se kosovart n shumic jan t lumtur, transmeton Koha.net.

  Nga t anketuarit del q 56% e tyre jan t lumtur, 30% e tyre jan neutral, 11% nuk jan t lumtur, ndrsa 3% e tyre nuk kan dashur t prgjigjen fare. Sipas ktij publikimi n trsi del q kosovart jan 45% t lumtur.

  Q nga paslufta kosovart jan shpallur njerzit m optimist n bot. Kosova ka numrin e papunsin m t madhe n Evrop. Megjithkt kjo nuk i pengon ata t jen optimistt m t mdhenj n bot.

  [B]N vendet e rajonit dalin vetm Bosnja e Hercegovina dhe Sllovenia m qytetar m t lumtur, 59% po t dyja. Kurse Shqipria (49%), Bullgaria (43%), Maqedonia (52%) dhe Serbia (48%) kan popullin m pak t lumtur se Kosova.
  E kan bere sondazhin brenda parlamentit.
  Nuk ka mar statistikat ,emigracionin , papunesine,varferine dhe nivelin e arsimit.

 17. #35
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Lirohet me kusht Ramush Haradinaj


  Emri: ramushitlg-3-780x439.jpg

Shikime: 156

Madhsia: 24.6 KB

  Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sht liruar nga ndalimi policor n Franc.
  Pas shqyrtimit t dokumentacionit, Gjykata n Colman t Francs ka vendosur q Haradinaj t lihet i lir, por me kusht q t mos dal nga Franca dhe dy her n jav t lajmrohet tek autoritetet.
  Kjo situat do t vazhdoj derisa t shqyrtohet krkesa e Serbis pr ekstradim t Haradinajt.
  Lirimin me kusht t Haradinajt e kan konfirmuar pr Telegrafin zyrtar t AAK-s.
  Ndryshe, autoritetet e drejtsis n Serbi dorzuan dy dit m par krkesn pr ekstradim t Haradinaj me, si than, akuzat e reja pr “krime lufte n Kosov n fundvitet e 90-ta ndaj popullsis joshqiptare”.
  Ish-kryeministri ishte ndaluar nj jav m par nga autoritetet franceze n baz t nj urdhr arresti t lshuar nga Serbia n vitin 2004. /Telegrafi
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 18. #36
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E kan bere sondazhin brenda parlamentit.
  Nuk ka mar statistikat ,emigracionin , papunesine,varferine dhe nivelin e arsimit.
  N vendet e rajonit dalin vetm Bosnja e Hercegovina dhe Sllovenia m qytetar m t lumtur, 59% po t dyja. Kurse Shqipria (49%), Bullgaria (43%), Maqedonia (52%) dhe Serbia (48%) kan popullin m pak t lumtur se Kosova.

  -----------------------------------------

  edhe ne keto vende e paskan ba sondazhin ne parlamentin e Kosoves sipas teje a hehehehe

 19. #37
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Haradinaj: Duhet reciprocitet me Serbin

  Pas lirimit me kusht, lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj ka thn pr mediat kosovare se argumentet pr pavlefshmrin e flet-ndalimit serb nuk jan marr n shqyrtim nga gjykata, pasi Serbia nuk i ka paraqitur ende qndrimet e veta.

  Duke folur n nj intervist telefonike nga Franca pr KTV, Haradinaj tha se ka udhtuar edhe m hert n shum vende t BE-s, por ksaj radhe i kan shpjeguar se ka ndodhur nj riaktivizim n INTERPOL me krkes t Serbis.

  Haradinaj ka thn se n rrafshin personal nuk ka vrejte me mnyrn se si ka vepruar shteti gjat ktyre ditve. Por, Prishtina zyrtare sht shum e dobt n marrdhnie me Serbin, ka thn Haradinaj, duke deklaruar se duhet t marrin shembull Kroacin pr reciprocitet me Serbin.

  Haradinaj nuk ka dashur t komentoj deklaratat e Presidentit kosovar Hashim Thai, se bileta pr n inaugurimin e presidentit Donald Trump mund t blihet 500 dollar, duke aluduar n ftesn q Haradinaj thoshte se e kishte pr kt ceremoni.

  “Duket e vshtir q do t shkoj pr shkak se procedurat mund t zgjasin edhe nj jav. Shpresoj t jem n Uashington. sht nder pr Kosovn kushdo i yni q shkon n Uashington”, tha Haradinaj.

  / Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 20. #38
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj

  Shtyhet vendimi pr Ramush Haradinajn

  Emri: 1486653556090217_HARADINAJ_15_1_1_11.jpg

Shikime: 124

Madhsia: 84.3 KB

  Kt t enjte gjykatat franceze pritej t dilnin me nj vendim n lidhje me Ramush Haradinajn, i ndaluar q n fillim t muajit janar nga autoritetet e ktij vendi n baz t nj urdhr-arresti ndrkombtar t Serbis.

  Por n mediat e Kosovs raportohet se vendimi sht shtyr. Indeksionline shkruan se vendimi do t bhet zyrtar m 2 mars.

  Indeksonline mson se vendimi pr Ramush Haradinajn sht shtyer. Msohet se ky vendim do t bhet zyrtar me dat 2 mars.

  M hert, avokati mbrojts i Haradinajt, Arianit Koi sht shprehur i bindur se kryetari i AAK-s do t lihet i lir nga autoritetet franceze.

  “Krkesa e Serbis pr ekstradim sht e pabazuar dhe krejtsisht politike”, citohet t ket thn ai, duke kujtuar deklaratat e politikanve serb: kryeministrit, ministres s Drejtsis dhe ministrit t Jashtm.

  “T mos harrojme se Aleksandar Vui ka qen ministr i Informacionit n kohn e Millosheviit dhe Ivica Dai zdhns i partis SPS”, ka kujtuar juristi i ish-kryeministrit.

  Sipas pals mbrojtse, “pushtetart e Serbis nuk do t’ia falin kurr Haradinajt anagazhimin e tij pr pavarsin e Kosovs dhe luftn ndaj politiks se genocidit t pushtetit t Millosheviit”.

  Politikant serb ndrkoh i kan prshkallzuar presionet. Pretendimeve t organeve juridike dhe krerve t shtetit pr ekstradimin e ish-liderit t UK-s i jan bashkuar s fundi edhe deputet serb, t cilt pretendojn se t gjith popujt n rajon kan vuajtur pasojat e luftrave t kaluara, por populli serb n Kosov ka qen n arsyetimin e tyre absurd “nj prej viktimave m t mdha”.

  / Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 21. #39
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Franc, arrestohet lideri i AAK-s Ramush Haradinaj
  Vlora itaku dridh OKB-n pr Ramush Haradinajn Ja ka bri

  Ambasadorja e Kosovs n SHBA, Vlora Citaku e ka konsideruar persekutim arrestimin n Franc t ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, n baz t nj urdhr-arresti t lshuar nga Serbia. Kt ajo e deklaroi n mbledhjen e Kshillit t Sigurimit t OKBs, n t ciln po diskutohet pr Kosovn pr t paren her pr kt vit.

  Zoti Haradinaj sht shpallur i pafajshm dy her nga Tribunali i Hags, tha ajo, prcjell Gazeta Express.

  Kjo nuk sht drejtsi, nuk sht ndjekje penale, sht persekutim, sht prndjekje, deklaroi itaku gjat fjalimit t saj n Kshill t Sigurimit t OKBs.

  Ky sht nj akt dshprues i Serbis q t kthej historin mbrapa, tha tutje ambasadorja n SHBA.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •