Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 132
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Karl Gega (1802-1860)

  Emri: Karl Ghega-1851.jpg

Shikime: 398

Madhėsia: 30.6 KB

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Karlo_Gega


  Arif Mati (Aref Mathieu)


  Emri: Shqipėria.jpg

Shikime: 411

Madhėsia: 54.8 KB

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Mathieu_Aref

  http://pashtriku.org/?kat=45&shkrimi=2904

  http://www.shtepiaelibrit.com/store/...elen-aref.html


  NJĖ STUDIM I RRALLĖ FRANCEZ PĖR SHTYPIN SHQIPTAR TĖ VITEVE 1848 – 1939


  Emri: image-640x554.jpg

Shikime: 393

Madhėsia: 113.3 KB

  http://www.njekomb.com/?p=6127


  Fahri Xharra


  https://sq.wikipedia.org/wiki/Fahri_Xharra
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 25-03-2017 mė 15:40

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Dokument

  Emri: Statistika.jpg

Shikime: 388

Madhėsia: 54.0 KB


  Emri: Xhubleta.jpg

Shikime: 367

Madhėsia: 57.1 KB

  Veshje tradicionale Xhubleta

  Emri: Varfėria dhe mjerimi.jpg

Shikime: 403

Madhėsia: 71.3 KB

  PRISHTINĖ, 1941: viti i varfėrisė sė madhe nė Kosovė, e cila normalisht nuk bėnte pėrjashtim as nė kryeqytet, Prishtinė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 28-03-2017 mė 14:43

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Rrjeti pėr postimin:

  SERAFIM DILO (28-03-2017)

 4. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Franz Boop.jpg

Shikime: 380

Madhėsia: 69.5 KB

  https://en.wikipedia.org/wiki/Franz_Bopp


  Emri: Gostivar, 1911.jpg

Shikime: 383

Madhėsia: 53.1 KB

  Gostivar, 1911.

  Emri: Qendra.jpg

Shikime: 370

Madhėsia: 59.3 KB

  Gostivar, qėndra e qytetit, diku nė fillim tė shekullit tė kaluar...

 5. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Shkollat shqipe nė Tetovė 1941-1944 6.jpg

Shikime: 347

Madhėsia: 49.3 KB

  Emri: Shkollat shqipe nė Tetovė 1941-1944 7.jpg

Shikime: 372

Madhėsia: 48.9 KB

  Emri: Shkollat shqipe nė Tetovė 1941-1944 8.jpg

Shikime: 379

Madhėsia: 63.8 KB

  Emri: Shkollat shqipe nė Tetovė 1941-1944 9.jpg

Shikime: 383

Madhėsia: 46.1 KB

 6. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Gani Luma.jpg

Shikime: 378

Madhėsia: 88.2 KB

  Nė vitin 1942 nga Ministria e Arsimt tė Mbretėrisė Shqiptare njėri ndėr mėsuesit e parė shqiptar nė Fyrom Gani Luma e merr DĖSHMINĖ pėr kryerjen e kursit pėr tė rritur pranė shkollės fillore “SKĖNDERBEJ” tė nėnshkruara nga mėsuesi Qemal Haxhihasani, nga drejtori Beqir Kllojka dhe nga Mehxhit Bekteshi inspektor i arsimit pranė Inspektorisė sė Arsimit-Prefektuar e Tetovės.

  Emri: Gani L..jpg

Shikime: 368

Madhėsia: 29.4 KB


  Emri: Shipkovica.jpg

Shikime: 415

Madhėsia: 55.0 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 02-04-2017 mė 23:53

 7. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Shkollat shqipe nė Tetovė 1941-1944 1.jpg

Shikime: 364

Madhėsia: 64.6 KB

  Tetova

  Emri: Vėrtok.jpg

Shikime: 366

Madhėsia: 59.6 KB

  Rrethi i Gostivarit

  Emri: Shkollat shqipe nė Gostivar 1941-1944 5.jpg

Shikime: 368

Madhėsia: 52.5 KB


  http://zgjohushqiptar.blogspot.se/20...1-1944-ne.html
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 03-04-2017 mė 00:14

 8. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Kullat nė Kosovė-Arkitektura e vjetėr...

  Emri: Kulla_e_Osdautajve_Isniq.jpg

Shikime: 324

Madhėsia: 56.8 KB

  Emri: Kullat e Dukagjinit.jpg

Shikime: 375

Madhėsia: 40.1 KB

  http://old.zeri.info/artikulli/11262...t-e-dukagjinit


  Mė tepėr : https://www.google.se/search?hl=sv&q...oves&*&imgrc=_

  Emigracioni Shqiptar nė SHBA


  Emri: MINA-GRAMENO-ME-ANETARE-TE-SHOQERISE-MALLI-I-MEMEDHEU-copy.jpg

Shikime: 359

Madhėsia: 58.1 KB

  Mina Grameno-Me anėtar tė shoqėrisė Malli i Mėmėdheut

  Emri: FEDERATA-VATRA-copy.jpg

Shikime: 369

Madhėsia: 73.4 KB

  Mė tepėr :

  http://www.tiranaobserver.al/cilat-i...a/#prettyPhoto
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 03-04-2017 mė 12:58

 9. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare


  At Shtjefėn Gjeēovi (1874-1929)


  Emri: At Shtjefėn Kostantin Gjeēovi Kryeziu.jpg

Shikime: 358

Madhėsia: 65.1 KB

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Shtjef...n_Gje%C3%A7ovi

  Akademiku francez: Shqiptarėt, njė prej kombeve mė tė vjetra tė botės


  Emri: Maurice Druon.jpg

Shikime: 335

Madhėsia: 40.7 KB

  Shqiptarėt, njė prej kombeve mė tė vjetėr tė botės. Nė kėtė pėrfundim ka dalė akademiku i njohur francez Maurice Druon, duke studiuar etimologjinė e fjalės Cranaens, emri i parė i Pellazgėve Athinas.

  Druon ishte nipi i shkrimtarit tė madh Joseph Kessel. Ai filloi tė shkruante pėr revista letrare nė moshėn 18 vjeēare. Mori pjesė nė ushtrinė franceze gjatė luftės sė dytė Botėrore. Nė vitin 1948 mori ēmimin “Prix Goncourt” pėr romanin e tij Les Grandes Familles (Familjet e Mėdha). Ai u zgjodh si anėtar i Akademisė Franceze mė 8 dhjetor 1966, sekretar i saj nė vitin 1985, nga ku hoqi dorė mė 2007-ėn pėr shkak tė moshės. Ishte shumė i njohur pėr shkrimet e tij shkencore dhe veēanėrisht pėr shtatė romanet e tij historike “Mbretėrit e mallkuar” qė u bėnė dhe filma. Ai ishte Ministėr i Kulturės nga viti 1973-1974 dhe deputet i Parisit nga viti 1978 mė 1981-in.

  Sipas Druon, baballarėt e shqiptarėve morėn pjesė nė luftėn e Trojės. Nė kėtė pėrfundim ka dalė akademiku i njohur francez duke studiuar etimologjinė e fjalės Cranaens, emri i parė i Pellazgėve Athinas

  “Tė kėrkojmė etimologjinė e emrit tė parė qė pėrcaktojnė Pellazgėt Athinas: Cranaens. Dihet se Athinasit ishin mė tė fuqishmit e Grekėve, dihet se Perėndesha Minervė ishte ajo qė i ka dhėnė emrin e vet Athinės, se kjo Perėndeshė kishte dalė e armatosur nga koka apo kafka e Jupiterit

  Nė Cranaens ne i gjejmė dy rrėnjė Shqiptare «Kry» qė nė tė shumės do tė thotė «Krena» dhe ens mbrapashtesa e rrėnjės «gjins» ose «gjens» siē edhe shqiptohet nė disa zona tė Shqipėrisė. «Kréna», do tė thotė Kokė, Shef, «gjins» ose «gjens», njerėz, burra ose banorė. Crenaens ishin pra drejtuesit, kokat e burrave, njerėzit e Greqisė apo tė preferuarit e Perėndeshės Minerve.

  Shqiptarėt i pėrkasin atyre kombeve qė janė mė tė vjetėr se historia, dhe baballarėt e Shqiptarėve morėn pjesė nė luftėn e Trojės, tė sunduar nga Hektori nė njėrėn anė dhe nga Akili nė anėn tjetėr.”

  http://www.infoshqip.com/akademiku-f...etra-te-botes/

  Johan Georg von Hahn (1811– 1869)

  Emri: Johan Geeorg von Hahn.jpg

Shikime: 346

Madhėsia: 36.4 KB

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Johann_Georg_von_Hahn

 10. #69
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Gjurmė Shqiptare-Ilirida, tė Vėrtetat e Jashtėzakonshme

  Kėtu flet edhe historiani Arif Mati (Aref Mathieu)
  (nėse nuk funksionon lidhja kėtu, hape nė youtube)  Emri: Parisi dhe Helena.jpg

Shikime: 311

Madhėsia: 48.5 KB

  Parisi dhe Helena

  Emri: Arbėresh.jpg

Shikime: 305

Madhėsia: 73.6 KB

  Arvareshu – kjo gjuhė protosarde ilirike

  http://www.ikvi.at/?p=23115
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 15-04-2017 mė 17:16

 11. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Koment: E vėrteta vonohet por njė ditė del nė shesh. Kjo thėnie ėshtė vėrtetuar shumė herė nė histori apo jo?
  DFhe nė kėtė dokument qė e kam botuar mė pėrpara, askund nuk figurojnė tuqit; parashtrohet pyeja ; pse njė numėr i shqiptarėve nė Prizren, Tetovė, Gostivar dhe Shkup deklarohen si TURQ, kur nė tė vėrtet janė SHQIPTAR?!

  Ja teksti;


  Ja sa shqiptar ka pasur nė vitin 1908 nė Tetovė, Gostivar dhe Shkup

  Bėhet publike dokumenti i cili tregon se nė vitin 1908/1909 shume qytete tė Ballkanit ishin me popullsi shumicė shqiptare.

  Kjo ėshtė fotokopje e dokumentit origjinal tė statistikave tė Perandorisė Osmane, tė cilin Komisioni Shqiptar e pėrdori nė Konferencėn e Paqes nė Paris 1919, pėr t’i mbrojt territoret e banuese me shqiptar.

  Statistika tė Perandorisė Osmane tė vitit 1908/1909, kopjet tyre, gjenden nė arkivat e shoqatės “Vatra’ nė Amerikė, shkruan portali malesia.org.

  Nė Shkup para njė shekulli kanė jetuar 50.258 shqiptar, 9264 serbė dhe 29.080 bullgarė (asnji maqedonas, si quhen sot).

  Tetova ka pas 52.076 banorė shqiptar, ndėrsa Gostivari 23.197 shqiptar. Poashtu, edhe nė kėto tė dhėna pėrdoret termi bullgarė pėr banorėt sllavė.

  Siē shihet nė kėto statistika, vendet shqiptare nė Mal tė Zi, Tuzi, Gucia dhe Rozhaja, ishin me popullsi shumice shqiptare.

  Sipas kėsaj statistike, Tuzi kishte 7.647 banorė dhe tė gjithė ishin tė pėrkatėsisė nacionale shqiptare.

  Gucia kishte gjithsej 12.073 banorė, prej tyre 9.905 banorė apo 82,6% ishin shqiptar, 1.812 banorė apo 15,5% ishin serbė, ndėrsa tė tjerė ishin 356 banorė apo 2,9%.

  Rozhaja kishte gjithsej 17.466 banorė, ku 15.032 banorė apo 86,5% ishin shqiptar, kurse 2.434 banorė apo 13,5% ishin serbė.

  Tuzi ka qenė qytet 100% shqiptar. E njėjta vlen edhe pėr Kaēanikun.

  Prishtina kishte 60.968 shqiptar e 11.093 serbė. Peja kishte 50.440 shqiptar e 13.303 serbė. Prizreni kishte 64.569 shqiptar, 17.219 serbė e asnji turk. Ndėrsa, Gjakova kishte 70.963 shqiptar e 687 serbė.

  Ilustrimi/Imazhi:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...=1#post3828042

  Burimi:

  http://kumanovapress.net/ja-sa-shqip...var-dhe-shkup/

  Banda muzikore nė Tetovė nė vitet e 40:


  Emri: Banda muzikore Tetovė.jpg

Shikime: 327

Madhėsia: 49.1 KB


  Tetova nė vitet e 50. Imazhet flasin sa 1000 fjalė....

  Emri: 1.jpg

Shikime: 308

Madhėsia: 77.3 KB

  Emri: 2.jpg

Shikime: 371

Madhėsia: 67.8 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 18-04-2017 mė 02:20

 12. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Tetova nė vitet e 50 vazhdim

  Emri: 3.jpg

Shikime: 333

Madhėsia: 72.5 KB

  Emri: 4.jpg

Shikime: 353

Madhėsia: 84.4 KB

  Emri: 5.jpg

Shikime: 366

Madhėsia: 84.0 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 18-04-2017 mė 02:35

 13. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Tetova nė vitet e 50 vazhdim:

  Emri: 6.jpg

Shikime: 328

Madhėsia: 83.4 KB

  Emri: 7.jpg

Shikime: 362

Madhėsia: 82.7 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 18-04-2017 mė 02:35

 14. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Leka i madh .jpg

Shikime: 303

Madhėsia: 19.2 KB

  http://kumanovapress.net/aleksandri-...dhe-shqiptare/

  Emri: Odiseu nė ishujut e Sirenave.jpg

Shikime: 322

Madhėsia: 39.6 KB

  Odiseu nė ishull tė Sirenave

  NJĖ POEZI SHQIPE SĖ PAKU 3600 VJET E VJETĖR
  (hapet si PDF dokument)

  http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-con...iko-Stylos.pdf

 15. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Alfabeti Pelazgjik i Daskal Todhrit

  Emri: Alfabeti Pelazgjik.jpg

Shikime: 325

Madhėsia: 62.5 KB

  http://www.devolli.net/alfabeti-pell...l-todhrit.html

  http://www.ilirida-online.com/akadem...gjuhes-shqipe/

  Hoxhė Hasan Tahsini: Para 3000 vjetėve janė shkruar vepra shkencore dhe letrare nė gjuhėn shqipe

  http://www.ikvi.at/?p=7830

  Manastiri i Deēanit


  Emri: Manastiri i Deēanit.jpg

Shikime: 323

Madhėsia: 58.3 KB

  Tirana nė vitin 1942

  Nxėnėse tė shkollave

  Emri: Tiranė 1942.jpg

Shikime: 290

Madhėsia: 58.0 KB

  2 emisione dokumentare:  youtube.com/watch?v=CCP9KpNR18c
  (pėr hapje tė lidhjes/link kopjo dhe ngjit adresėn nė ueb shfletues)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 30-04-2017 mė 07:26

 16. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Emri: Origjina-pellazgo-shqiptare-e-EDIPO-s-prej-ilustrimit-tė-vazės-antike-me-plis-tė-bardhė-nga-Elid.jpg

Shikime: 308

Madhėsia: 128.2 KB

  Origjina pellazgo-shqiptare e EDIPO-s prej ilustrimit tė vazės antike me plis tė bardhė nga Elidon Ahmeti

  Emri: Fatbardha-Demi-dhe-vepra-e-saj-“Sellenizmi-qė-sundon-botėn”-Dudaj-Tiranė-2016.jpg

Shikime: 294

Madhėsia: 57.2 KB

  Emri: Uliksi-sipas-Gjergj-Anastasit-nė-faqen-e-tij-nė-Facebook.jpg

Shikime: 279

Madhėsia: 24.7 KB

  Uliksi sipas Gjergj Anastasit nė faqen e tij nė Facebook


  http://shqiperiajone.altervista.org/...pretimet-tona/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 01-05-2017 mė 15:54

 17. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare


  Robert Elsie


  Emri: Robert Elsie.jpg

Shikime: 238

Madhėsia: 31.0 KB

  Shekulli nė mes tė vitit 1750-1850 ishin vite tė njė diversiteti ortografik tė mrekullueshėm nė Shqipėri.

  Nė kėtė periudhė, gjuha shqipe po shkruhej nė gati dhjetė alfabete, njė rekord ky pėr atė kohė dhe gjuhėt evropiane.

  Dhe kėto alfabete ka vendosur qė t’i studiojė e t’i sjellė nė njė libėr studiuesi i shqipes, Robert Elsie.

  “Edhe njė libėr tjetėr qė sapo botova, mbi alfabetet e shqipes. Rreth viteve 1750-1850 gjuha shqipe u shkrua nė jo mė pak se dhjetė alfabete tė ndryshme. Sigurisht njė rekord pėr njė gjuhė evropiane! Ja i keni kėtu” ka shkruar Elsie derisa ka prezantuar librin 117 faqėsh “Albanian Alphabets – Borrowed and Invented”, shkruan KultPlus.

  Libri prezanton kėtė laramani gjuhėsore, nga dokumentet mė tė hershme deri te fillimi i shekullit 20-tė. Adaptimet kanė ndodhur nga alfabetet latine, greke, arabe dhe alfabeti cirilik, dhe ēka ėshtė mė e rėndėsishme, edhe krijimi i njė sistemi lokal i tė shkruarit. Disa prej alfabeteve sot janė harruar madje edhe nga vetė shqiptarėt.

  Sipas librit, alfabetet nė fjalė janė alfabeti i Gregorit nė Durrės, alfabeti i Dhaskal Todhrit, i Jan Vellarės, i Naum Veqilharxhit, dhe mė pas alfabetet mė tė vogla si ai i Papa Totasit, Vezo Bey dhe Konstantinit tė Beratit.

  Biografia:
  https://sq.wikipedia.org/wiki/Robert_Elsie

  Beqir aga Vokshi

  Emri: Beqir aga Vokshi.jpg

Shikime: 256

Madhėsia: 35.7 KB

  Mbarė rajoni i Kukėsit dhe Gjakovės i ka pas njohur bemat dhe urtėsinė e Beqir agė Vokshit, nip i tė zjarrtit patriot rilindas Sulejman Vokshi, figurė kryesore e Lidhjes sė Prizrenit.

  Veprimtaria e sidomos, vrasja tradhėtore e kėtij personaliteti mė 1923, ėshtė shembulli se si kur forca politike tė papėrgjegjshme pėrplasen me njė oreks tė patreguar pėr tė thelluar krizėn politike, ato jo vetėm e lenė njė vend nė moēalin e prapambetjes, por e privojnė nga energjitė dhe kontributi i djemve dhe vajzave tė tij.

  Ecejaket nė gabim janė njerėzore, kembėngulja pėr tė gabuar medoemos, ėshtė djallėzore.

  Edi Rama

  Ibrahim Temo (1865-1939)

  Emri: Ibrahim Temo.jpg

Shikime: 242

Madhėsia: 24.0 KB

  Biografia:
  https://sq.wikipedia.org/wiki/Ibrahim_Temo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 06-05-2017 mė 04:26

 18. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Lufta e Trojės... (luftėtarėt me Plisa) nga ILIADA AMBROZIANE shek. V p. Kr.
  Preveza Abrashi
  Picture XXXIV from the Ambrosian Iliad, The Capture of Dolon. Scanned from Late Antique and Early Christian Book Illumination by Kurt Weitzmann. 5th century. Ambrosian Illiad (Milan, Biblioteca Ambrosiana, Cod. F. 205 Inf.) Picture XXXIV

  Emri: Lufta e Trojės.jpg

Shikime: 236

Madhėsia: 70.9 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 12-05-2017 mė 15:59

 19. #78
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare


 20. #79
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Shqipėria e viteve tė 40-Autor i imazheve: Xhuzepe Masani (Giuseppe Massani)

  Emri: Shqipėri 1.jpg

Shikime: 208

Madhėsia: 72.9 KB

  Emri: Shqipėri 2.jpg

Shikime: 213

Madhėsia: 76.3 KB

  Emri: Shqipėri 3.jpg

Shikime: 247

Madhėsia: 66.5 KB

  Mė tepėr:
  http://maqedoniashqiptare.com/2017/0...rine-e-luftes/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 15-05-2017 mė 16:00

 21. #80
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pėr: Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Arti Shqiptar

  Kolė Idromeno (1860-1939)

  Emri: Kolė Idromeno.jpg

Shikime: 251

Madhėsia: 33.9 KB

  http://www.albanianart.net/painting/idromeno/index.htm

  Marko Boēari (1790-1823)

  Emri: MarkosBotsaris.jpg

Shikime: 191

Madhėsia: 30.5 KB

  https://sq.wikipedia.org/wiki/Marko_Bo%C3%A7ari

  Katarina Boēari

  Emri: Katarina Boēari.jpg

Shikime: 201

Madhėsia: 55.2 KB

  Bukuroshja Ēame, Katarina Boēari vajza e revolucionarit Ēam, Marko Boēari!

  Emri: Boēari.jpg

Shikime: 196

Madhėsia: 60.2 KB

  Albanologu dhe miku i madh Shqiptar-Robert Elsie nė Facebook-vizita nė Shqipėri 2017

  https://www.facebook.com/robert.elsie1/

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •