Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  LIBRA, partia qė Ben Blushi prezanton sot pėr publikun

  Emri: LIBRA.jpg

Shikime: 725

Madhėsia: 30.6 KB

  Deputeti i larguar nga Partia Socialiste, Ben Blushi, prezanton sot pėr publikun projektin e ri politik. Ai ka zgjedhur pikėrisht ditėn e parė tė muajit nėntor pėr tė prezantuar partinė e re.

  Prezantimi do tė bėhet nė Akademinė e Arteve nė Tiranė, nė orėn 18:00. Partia e tij do tė quhet “Lista e Barabartė”, ndėrsa inicialet e partisė do tė jenė ‘LIBRA’. Blushi tregon se “,LIBRA ” ėshtė bashkim i njerėzve tė lirė, tė zakonshėm dhe tė barabartė.

  Shqip

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Blushi themelon LIBRA-n: Bashkim rreth njė ideje, jo vetėm njė njeriu

  Emri: Blushi.jpg

Shikime: 130

Madhėsia: 33.0 KB

  Deputeti i larguar nga Partia Socialiste, Ben Blushi sė bashku me shumė mbėshtetės tė tij tė mbledhur nė ambientet e Akademisė sė Arteve ka prezantuar sot nismė mė tė re politike tė iniciuar prej tij dhe deputetes tjetėr tė larguar nga PS, Mimoza Hafizi, organizatėn politike tė quajtur LIBRA.

  Sipas Blushit, ajo qė i ka bashkuar nė kėtė nismė nuk ėshtė njė njėri, por ėshtė njė ide dhe besimi se Shqipėria mund tė bėhet dhe do tė bėhet nga shqiptarėt.

  “Shqipėria do tė bėhet dhe duhet tė bėhet vetėm nga shqiptarė, tė barabartė tė jetueshėm, nė paqe me veten dhe tė tjerėt. Sot kemi ardhur tė marrin njė vendim nė dobi tė Shqipėrisė. Kemi ardhur tė bashkohemi rreth njė ideje, jo rreth njė njeri. Vendimet qė merren rreth njė ideje janė shumė mė tė qėndrueshme se ato qė merren nga njė njėri, qė mund tė largohet, tė ndryshojė, por kjo ide nuk ndryshon kurrė. Kjo ide ėshtė LIBRA, si njė organizatė politike e formuar nga shqiptarėt pėr shqiptarėt, qė kam nderin tė jem pjesė e saj. Mund t’u siguroj se kurrw nuk do zhgėnjeheni qė vendosėt tė jeni LIBRA”, tha Blushi.

  Shqip

 3. #3
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Nuk e di cdo beje kjo parti, por gje e mire eshte qe do i marri ca vota PS, e cila nuk duhet te vazhdoje degradimin e shqiptareve me militante, eksportues drogash dhe importues plehrash. Sa me shpejt te bjere PSja e Rames, aq me mire per kombin tone.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Me shum propabilitet "partia" e Blushit nuk do kete sukses,sepse nuk ka (te pakten deri tani) asnje ide "revolucionare",asnje ide qe ta tregoje kete parti ne "lufte" kunder "sistemit". Bushi personalizon-shpreh nje parti qe si maksimum kerkon te permirsoje "sistemin" nuk ka asnje "utopi" o idealizem qe mund te tregoje qe mundet te ndryshoje sistemin.Si te thuash eshte nje parti qe nuk te sjell shprese o te ben te enderrosh. (Eshte parti kunder Rames nuk eshte parti kunder Gramozit).

  Nuk do "ket sukses edhe sikur te ket sukses",edhe sikur te ket nje perqindje normale votimi.Nuk ndryshon asgje ne balancat pozite-opozite. I prish me shume pune PD sesa PS. Votat e humbura nga PS qe mund te kalonin tek PD do kalojne tek Blushi.

 5. #5
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Me shum propabilitet "partia" e Blushit nuk do kete sukses,sepse nuk ka (te pakten deri tani) asnje ide "revolucionare",asnje ide qe ta tregoje kete parti ne "lufte" kunder "sistemit". Bushi personalizon-shpreh nje parti qe si maksimum kerkon te permirsoje "sistemin" nuk ka asnje "utopi" o idealizem qe mund te tregoje qe mundet te ndryshoje sistemin.Si te thuash eshte nje parti qe nuk te sjell shprese o te ben te enderrosh. (Eshte parti kunder Rames nuk eshte parti kunder Gramozit).

  Nuk do "ket sukses edhe sikur te ket sukses",edhe sikur te ket nje perqindje normale votimi.Nuk ndryshon asgje ne balancat pozite-opozite. I prish me shume pune PD sesa PS. Votat e humbura nga PS qe mund te kalonin tek PD do kalojne tek Blushi.
  Veē Blushit dhe Hafizit kė kanė tjetėr?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku Lexo Postimin
  Veē Blushit dhe Hafizit kė kanė tjetėr?

  Si llogjik duhet te pergjigjem farefisi. Por duke supozuar se farefiset duhet te jene socialist nuk jam dhe aq i sigurte se do ti mbeshtesin dhe ata.

  Nuk e di se nuk eshte se i ndjek dhe aq shume.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Partia e Blushit duhet te lere menjane konstatimet dhe te ofroje paketen sesi te dalim nga gremina. Faza e denoncimeve eshte ezauruar, nevojitet nje plan konkret rruge-zgjidhes!
  Sidoqofte Blushi me zonjen Hafizi si alternativa ofrojne me shume se 60 e ca deputetet e PS-se te gjithe sebashku.
  Me kodin elektoral aktual do te ishte nje super-arritje nese Blushi me Hafizin fitojne nga nji mandat parlamentar nen siglen e Libras...

  PS: Ka ardhur me ne fund momenti qe Beni te eci vete!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 06-11-2016 mė 17:14
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 8. #8
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Partia e Blushit duhet te lere menjane konstatimet dhe te ofroje paketen sesi te dalim nga gremina. Faza e denoncimeve eshte ezauruar, nevojitet nje plan konkret rruge-zgjidhes!
  Sidoqofte Blushi me zonjen Hafizi si alternativa ofrojne me shume se 60 e ca deputetet e PS-se te gjithe sebashku.
  Me kodin elektoral aktual do te ishte nje super-arritje nese Blushi me Hafizin fitojne nga nji mandat parlamentar nen siglen e Libras...

  PS: Ka ardhur me ne fund momenti qe Beni te eci vete!
  Votimet e ardhshme kur behen?

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Nga fundi i qershorit qe vjen.
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  Kryeplaku (06-11-2016)

 11. #10
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nga fundi i qershorit qe vjen.
  Gjer atehere sa tonelata plehra do munden te importojne? Mjere shqiptaret, holokaust me plehra...

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Eshte e lezeēme,se ne ate vend ka nje mase,perqindje populli te pakenaqur qe teorikisht kushdo qe te krijonte nje parti te re duhet te kishte sukses.
  Ndodh e kunderta. Gjithe kjo mase pakenaqsie dhe varferie qe duhet te kaloje 50 % e votuesve,te gjithe partite e reja nga kjo mase nuk arrine te marin me teper se nje 5-10 %,sikur te ndryshohet sistemi elektoral,se me sistemin e sotem elektoral flasim per 1 deri 2 % perqind ne total. Dhe kjo eshte "fantastike" per ta kuptuar se ne ēfare pike ka arritur shoqeria e sotme ne Shqiperi. Pakenaqsi,papunesi dhe varferi e perhapur por qe nuk gjen dhe as kerkon nje rruge ndryshimi o edhe thjesht proteste mosvotimi.

 13. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Nje analize interesante:  E majta e Ramės dhe Metės, pėrball pasqyrės sė Ben Blushit

  Nga Poli Hoxha - 07/11/2016
  Ėshtė shpejt pėr tė bėrė prognozėn e lėvizjes mė tė re politike tė krijuar nga Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi. Por njė gjė ėshtė e sigurt, ajo erdhi nė momentin e duhur, nė kohėn e lėngatave tė fundit tė sė majtės shqiptare. Tani pėr tani nuk ka shumė rėndėsi nėse “LiBRA” do ta shpėtojė nga groposja pėrfundimtare ku e ka ēuar Rilindja me gjithė patericat e saj, mjafton fakti qė mė nė fund kjo pasuri kombėtare e pėrdhosur keq, mė nė fund ka pėrpara njė pasqyrė....

  Pas pak muajve, alenaca Rama-Meta e ngjizur nė njė darkė me verė tė mirė dhe produkte tė freskėta deti nė Gjirin e Lalzit dhe e vulosur nė prani tė pėrfaqėsuesve tė sė majtės Ballkanike dhe tė Europės nė Shkodėr, mbush 4 vjeē.

  Atėherė njė shumicė e madhe e qytetarėve u pėrfshi nga entuziazmi, sepse mė nė fund e majta shqiptare, e pėrēarė keqas qė nga vjeshta e vitit 2004 me krijimin e LSI-sė, mė nė fund u bashkua. Ky koalicion njėqind pėrqind i majtė qė fitoi vota mė shumė se sa priste edhe vetė bėri njė fushatė elektorale spektakolare, me teza dhe premtime tipike socialdemokrate. Punėsim pėr mė shumė se 1/10 e popullsisė, luftė taksave tė larta, shkatėrim oligarkėve, “tritol” koncesioneve dhe klientėve miliarderė tė qeverisė Berisha, shėndetėsi falas, subvencione pėr bujqėrit...vetėm “luga e florinjtė” nuk u artikulua, por edhe ajo u premtua nėn zė.

  Tani pas 4 vitesh, jemi nė njė situatė, kur lidershipi dhe grupet parlamentare tė kėsaj aleance “puro tė majtė” kanė brenda vetes, njerėz me namin dhe faktin e pasurive tė frikshme, edhe pėr biznesmenė qė kanė 25 vite qė punojnė fortė nė Shqipėri.

  Jo vetėm nė kėtė kėndvėshtrim ėshtė mė shumė se qesharake, ta etiketosh ende si tė majtė kėtė koalicion qeverisės. Represioni ndaj shtresave tė varfra, atyre nė nevojė dhe asaj tė mesme tani nė fund tė mandatit tė parė ėshtė institucionalizuar pa mėshirė, nėn alibinė e tė bėrit “shtet tė fortė”. Nga ana tjetėr oligarkėt tė ngjizur mė sė miri me botėn e errėt tė narkotrafikut dhe krimit tė organizuar, po shtojnė me shpejtėsi marramendėse pasuritė. Nėse pėrpara epokės sė Rilindjes vendi i ishte i mbushur plotė me tė varfėr, njė pakicė tė pasurish dhe me njė shtresė tė gjerė tė mesme, tashmė panorama ka ndryshuar; janė shtuar frikshėm tė varfrit, janė pakėsuar nė numėr por rritur nė pasuri pasanikėt dhe gati po zhduket shtresa e mesme qė po shkrihet me tė parėn.

  Shkatėrrimi ekonomik dhe likuidimi i shtresės sė mesme apo mikroborgjezisė (bizneset jo tė mėdha, tė ashtuquajturit fermerė, tė punėsuarit nė administratėn shtetėrore apo tė kompanive private, etj) ėshtė krimi mė i madh qė po bėn e majta shqiptare, jo vetėm si tradhti ndaj qenėsisė sė vetė, por edhe pėr tė ardhmen e vendit.

  Pakėnaqėsia ka arritur nė prag-revoltė, por ajo nuk ka pėr tė ndodhur kurrė, sepse rrjeta e partive qė janė nė pushtet, ka kapur nė qelizė gjithė popullsinė. Kėrbaēi dhe kulaēi ndaj njė vendi pune, taksave pėr biznesin e vogėl dhe tė mesėm, legalizimeve dhe regjistrimit tė pronės, po funksionon mė sė miri. Prandaj edhe valvula, shfryn vetėm nėpėrmjet ikjes nga ky vend. Gjithsesi pakėnaqėsia ėshtė nė vlim dhe pėr ata qė nuk duan pėr 1001 arsye ta braktisin vendin, diku do tė shpėrthejė.

  Kėtė e ka kuptuar qartė kreu i opozitės Lulėzim Basha i cili sa mė shumė qė po afron hapja zyrtare e fushatės elektorale, aq mė shumė po artikulohet “majtas”. (Vini re vetėm sa pėr njė shembull; ndėrkohė qė Rama u premton kredi bujqėrve shqiptarė, Basha u premton subvencion!)

  Gjithnjė e mė shumė po artikulohet pyetja; A ka marė fund e majta shqiptare me kėtė lidership qė gjithė energjitė i harxhon, vetėm pėr intriga dhe kulisa pushteti?

  Pėrgjigjja qė i afrohet mė shumė tė vėrtetės ėshtė fakti qė tanimė e dinė tė gjithė; e majta socialdemokrate shqiptare jo vetėm ėshtė uzurpuar, por edhe po transformohet me shpejtėsi nė njė ndėrmarrje pragmatiste qė ka si synim vetėm pushtetin dhe pasurimin.

  Tė dyja partitė kryesore qė e pėrfaqėsojnė, edhe vetė e kanė “harruar” se kujt spektri i takojnė.

  Nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku lufta bėhet pėr cilėsi jete dhe jo mbijetesė pritet qė e majta demokrate, tė marrė presidentin pėr tė tretėn herė radhazi. Miliona amerikanė ende janė zemėrthyer qė nuk kanė mundėsinė pėr tė votuar “babaxhanin socialist”, Bernie Sanders.

  Kurse kėtu nė Shqipėrinė e “Rilindjes” ku papunėsia po shkatėrron familjet, lidershipi i tė majtės tallet me “pabuksit” qė e votojnė me sy mbyllur dhe shkapėrdhehet me oligarkėt. Ėshtė vėrsulur Edi Rama tani qė i duhen edhe nja 4 vite tė tjera pėr tė pikturuar fasadat dhe shtuar miliardat, pėr tė lypur vota nėpėr Shqipėri, por ēfarė bėn? Ushtron oratorinė e tij boshe tė mbushur me “gjetje” stilistike pėr tė treguar se deri nė ēfarė shkalle e zotėron sarkazmėn dhe cinizmin. Asnjė fjalė, asnjė pėrgjegjėsi pėr rrugėt, shkollat ndreqjen e padrejtėsive qė i kėrkojnė. Premton sėrish qindra milion euro dhe ikėn i sigurt, se votat do ti marrė. I ka nė xhep nė fakt, sepse pėr kėtė mendojnė oligarkėt dhe “bankat” e kanabisit.

  Edhe LSI qė tė paktėn formalisht i qėndron boshtit tė saj socialdemokrat ėshtė katandisur nė njė “fajdexheshė” qė kėtej lėshon e andej mbledh, vetėm nė funksion tė pushtetit. Bėnė gjithė atė shou pėr zgjedhjet e fundit dhe mirė bėn, sepse tė paktėn i dhanė njė leksion qoftė edhe nga pikėpamja formale sektit tė PS-sė, por nė fund fare njė organizim kaq gjigant i njė force tė majtė u katandis nė njė aparat Mors qė i dėrgonte sinjale, paralajmėrime e “detyrim-pėrcaktime” Edi Ramės. Asnjė reflektim pėr pėrgjegjėsinė ndaj bashkėqeverisjes qė brenda 4 vitesh dyfishoi tė varfrit, pakėsoi tė pasurit dhe dhjamosi njė grusht prej tyre, zbrazi vendin nga rinia dhe instaloi si model suksesi nė jetė, vetėm dy rrugė; me politikė, ose me kultivim e trafikim droge.

  Pėr ta mbyllur kthehemi aty ku e nisėm, te pasqyra qė mė nė fund tė majtės shqiptare i ėshtė vendosur pėrballė.

  Ben Blushi nė ditėn e themelimit tė LIBRA pyeti, jo Edi Ramė e Taulant Ballėn, as Ilir Metėn e Petrit Vasilin, por “1 milion shuplakat” qė u derdhėn lumė nė votimin e vitit 2013; A meritojmė ne qė vendi tė prodhojė kaq shumė mjerim dhe varfėri pas 25 vitesh pluralizėm; A meritojmė ne kėtė nivel pabarazie dhe padrejtėsie e cila po e pėrqendron pasurinė nė pak duar dhe po e shpėrndan varfėrinė sikur tė ishte njė virus kombėtar; A meritojmė ne tė blejmė mė shtrenjtė ushqimet, ilaēet, librat, energjinė dhe ujin nė krahasim me popujt e tjerė?

  Nė fund tė fundit; A meritojmė ne tė jemi kaq tė varfėr dhe kaq tė pashpresė? Dhe nė fund tė fundit fare, a jemi kaq budallenj sa po na marrin?

  Kjo ėshtė ēėshtja qė secili duhet ta zgjidhė me veten, pastaj le tė votojė kė dhe si tė dojė!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  938
  Faleminderit
  2
  27 falenderime nė 27 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Shqiperia pashmangshmerisht po ecen pepara, edhe pse nuk e ka me qejf integrimin Evropian vec si nje takse solidariteti ndaj politikave Evropiane apo sociale. Cdo gje po permiresohet dukshem si standartet e drejtesise, lirise por edhe tolerances mbylljes se syrit aty ku duhet, por ajo qe i ngaterron analistet e nivelit te Dukes se Shqiperise jane mbetjet njerezore apo njerezit qe nuk ishin ne plan dhe qe kudo vuajne po keshtu por nuk arrijne dot te permbysin boten e te medhenjve e cila po riperterihet dita dites qekur shpetoi nga terrori dhe dhuna e natyrave te liga qe fshiheshin pas Komunizmint, si fjala vjen klani Shehu dhe ata qe shpetuan pa u deklaruar ne popull apo lum lane(lane qe mund te pastrohet dhe ndertohet nje dite por pak rendesi ka kjo)

 15. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Ciarli zbrit nga planeti Mars dhe perpiqu te perdoresh nje gjuhe me te shkoqitur Tokesore. Ta ngaterosh forumistin me analist eshte pak ta quash gafe!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 16. #15
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,152
  Faleminderit
  23
  72 falenderime nė 66 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  FOTO/ Deputetja Mimoza Hafizi fillon ‘punė’ nė SHBA

  18:53, 08/11/2016
  Deputetja Mimoza Hafizi ndodhet sot nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, e cila ka filluar punė si vėzhguese e zgjedhjeve presidenciale qė po mbahen sot.

  Hafizi ėshtė deleguar nga Asambleja Parlamentare e OSBE pėr tė vėzhguar procesin e votimit, numėrimin elektronik tė votės, pėr tė cilėn thotė se ėshtė njė metodė qė duhet tė aplikohet edhe nė Shqipėri.

  “Ditė e veēantė nė SHBA, si vėzhguese e zgjedhjeve, deleguar nga Asambleja Parlamentare e OSBE. Jam shumė e vėmendshme ndaj mėnyrės elektronike tė numėrimit tė votės. Ēdo votues, pasi plotėson fletėn e votimit, e fut vetė te makina e numėrimit. Vetėm 10 sekonda!

  As dhjetra mijra numėrues, as qindra makina qė transportojnė kutitė, as dhjetra mijra vėzhgues tė stresuar, as ditė tė tėra zvarritjeje pėr rezultatin. Vetėm 10 sekonda, nė njė kompjuter tė thjeshtė, qė mund ta ketė pa problem ēdo qendėr votimi edhe nė Shqipėri. S'ka asnjė arsye bindėse qė ky sistem numėrimi tė mos pranohet nė zgjedhjet tona”, shkruan Mimoza Hafizi nė Facebook.

  Emri: IMG_7172.jpg

Shikime: 107

Madhėsia: 38.7 KB
  Emri: IMG_7173.jpg

Shikime: 108

Madhėsia: 18.5 KB
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 17. #16
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Basha: Mė 18 shkurt nisim rrugėn pa kthim pėr rrėzimin e qeverisė Rama

  Albo, edhe pse nuk ka lidhje me ket teme, a munesh me dhan opinionin tan per LIBRA-n e Ben Blushit. Me mjafton edhe me pak fjale.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 18. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Basha: Mė 18 shkurt nisim rrugėn pa kthim pėr rrėzimin e qeverisė Rama

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Albo, edhe pse nuk ka lidhje me ket teme, a munesh me dhan opinionin tan per LIBRA-n e Ben Blushit. Me mjafton edhe me pak fjale.
  Ben Blushi eshte cjap.
  Ilir Meta eshte mushke.
  Edi Rama eshte gomar.

  Ben Blushi po perpiqet te beje ate qe beri Cipras ne Greqi, pra te sulmoje te majtet ne pushtet se jane duke "tradhetuar idealin" dhe "vendin". Me pak fjale po thote: Edi Rama dhe Ilir Meta nuk jane rilindas te se majtes, une jam rilindasi i vertete i se majtes. Ata te dy po vjedhin me te dyja duart e po e lene vendin e shqiptaret me gisht ne goje, une dua qe ta bej Shqiperine socialiste! Cipras erdhi ne pushtet pasi u premtoi grekerve "nuk kemi perse te shtrengojme rripin qe te dalim nga kriza e te dorezohemi para kushteve te BE", dhe Blushi po thote te njejten gje: "Rama e Meta nuk dine te qeverisin e nuk kane ideal pervec parase, une jam njeri i idealit socialist!" Greket votuan per Cipras me mendimin ne koke se "problemet e Greqise marrin fund njehere e mire po zgjodhem Cipran". Dy-tre vjet me vone, Greqia vazhdon te jete ne krize e Cipras nuk ka zgjidhur asgje.

  Ne nje vend si Shqiperia, ku vendin e drejton nje gomar qe ka dy muaj qe nuk mbledh qeverine por rri gjithe diten ne FB e Internet, deshperimi i socialisteve eshte i tille qe jane gati te votojne per kedo tjeter qe nuk e ka emrin Edi Rama apo Ilir Meta. Blushi eshte ne opozite me keta te dy dhe po mundohet te marri nga PS gjithe voten e atyre qe jane perjashtuar nga Rama dhe jane zhgenjyer prej tyre. Kjo garanton qe ai do te dali ne zgjedhje me vete dhe nese zgjedhjet nuk manipulohen, Blushi do te dali nga ato zgjedhje me minimumin 3 mandate e maksimumi 5 mandate. Kjo do te ndihmoje opoziten e drejtuar nga Basha pasi do ti privoje dyshes Rama-Meta mandate e hap deren e nje koalicioni mes Blushit e Bashes pas zgjedhjeve.

  POR nuk besoj se puna do te arrije deri ne zgjedhje, pasi sic po shkojne punet, Rama e Meta i kane ditet e numeruara ne pushtet e ne Shqiperi.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 10-02-2017 mė 09:49

 19. #18
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  999
  Faleminderit
  100
  93 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Ben Blushi divorcohet me Rilindjen, krijon partinė LIBRA!

  Ndersa une ta them me garanci te plote qe edhe ky 4 vjecar e ka te mare Edi Rama!
  Nėse je duke menduar dhe djalli shfaqet, bėje dhe djallin tė mendojė!

 20. #19
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Basha: Mė 18 shkurt nisim rrugėn pa kthim pėr rrėzimin e qeverisė Rama

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Ben Blushi eshte cjap.
  Ilir Meta eshte mushke.
  Edi Rama eshte gomar.

  Ben Blushi po perpiqet te beje ate qe beri Cipras ne Greqi, pra te sulmoje te majtet ne pushtet se jane duke "tradhetuar idealin" dhe "vendin". Me pak fjale po thote: Edi Rama dhe Ilir Meta nuk jane rilindas te se majtes, une jam rilindasi i vertete i se majtes. Ata te dy po vjedhin me te dyja duart e po e lene vendin e shqiptaret me gisht ne goje, une dua qe ta bej Shqiperine socialiste! Cipras erdhi ne pushtet pasi u premtoi grekerve "nuk kemi perse te shtrengojme rripin qe te dalim nga kriza e te dorezohemi para kushteve te BE", dhe Blushi po thote te njejten gje: "Rama e Meta nuk dine te qeverisin e nuk kane ideal pervec parase, une jam njeri i idealit socialist!" Greket votuan per Cipras me mendimin ne koke se "problemet e Greqise marrin fund njehere e mire po zgjodhem Cipran". Dy-tre vjet me vone, Greqia vazhdon te jete ne krize e Cipras nuk ka zgjidhur asgje.

  Ne nje vend si Shqiperia, ku vendin e drejton nje gomar qe ka dy muaj qe nuk mbledh qeverine por rri gjithe diten ne FB e Internet, deshperimi i socialisteve eshte i tille qe jane gati te votojne per kedo tjeter qe nuk e ka emrin Edi Rama apo Ilir Meta. Blushi eshte ne opozite me keta te dy dhe po mundohet te marri nga PS gjithe voten e atyre qe jane perjashtuar nga Rama dhe jane zhgenjyer prej tyre. Kjo garanton qe ai do te dali ne zgjedhje me vete dhe nese zgjedhjet nuk manipulohen, Blushi do te dali nga ato zgjedhje me minimumin 3 mandate e maksimumi 5 mandate. Kjo do te ndihmoje opoziten e drejtuar nga Basha pasi do ti privoje dyshes Rama-Meta mandate e hap deren e nje koalicioni mes Blushit e Bashes pas zgjedhjeve.

  POR nuk besoj se puna do te arrije deri ne zgjedhje, pasi sic po shkojne punet, Rama e Meta i kane ditet e numeruara ne pushtet e ne Shqiperi.

  Albo

  Flm per pergjigjen.

  Politikisht, mund te jet siē thu ti.

  Po si Ben Blush, si Libra, ēfare mendimi ke? Nese do kishin mbeshtetje ne elektorat, i shikon si alternative me t'shendoshe sesa kto xhaketat e vjetra?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •