Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 55 prej 55
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Mbase si mongolid intellectual [pseudo intellektual] apo karagjoz ke dhe njehuri dhe nga kultura mongole.
  Shko posto tek temat e filozofise / psilologjise dhe politices shqiptare dhe ndonje klaunllik, si ekspert qe je leri temat e tjera se I qave me ironite dhe shakate e 'holla' te gomerve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 01-06-2017 m 11:13

 2. #42
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,870
  Faleminderit
  111
  63 falenderime n 59 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  E ke fjalen per Nazismin si mjet pushteti ne duart e Hitlerit apo e ke fjalen per etimologjine e fjaleve socializem dhe nacionalizem? Se jane dy gjera krejt ndryshe. Eshte pas a shume si komunizmi i Enver Hoxhes qe vetem emrin kishte komunizem,por ishte thjeshte nje ideologji e perdorur per qellime pushteti...nje fytyre kane te gjitha diktaturat pavarsisht emrit qe zgjedhin per partine e tyre apo gjoja per sistemin qe propagandojne.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Pse flisni budallaliqe dhe kur nuk sillni asnje fakt. Gjeja e pare socjalismi ishte sistem ne evrope shume me para se Nacjonal Socialistet dhe ishte sistem me vete.


  Sistemi nacjonalist socljalist dhe ca perbente :  Dhe pikrisht kto beri hitleri.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 02-06-2017 m 19:17

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Reformat Ekonomike:

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!


 6. #46
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Fokuset ne kimi dhe revulucjoni ne pharmaceuticals
  https://www.jstor.org/stable/10.1525/hsns.2013.43.4.391
  Po natyralisht do dalin industria biljonere e cifutaveuteve te holcausit dhe mborjtya kryesore e tyre me mashtrime si eksperimente te gazit te zyklon dhe sapunet dhe llampat.
  Si do i justifikojne krimet cifutet dhe rrjetin e tyre qe bashkpunon qe eshte elita ne shume vende te botes qe mer vendime per pjesn tjeter te njerzve dhe inlfuencjone politiken, si do mbrojhen ne cdo cep te botes qe nga paletsina ne amerike gjermani etj po nuk perdoren HOLOCAUST TM marketing.
  Pos i kthyen ksonpiratat pa fakte te vertetuara siku te jene fakte te vertetuara dhe madje te mbrojturta me ligj qe te denon pos e pranove versjonin e tyre e forcuar mbi grykat e cdo personi kudo ne bote.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 02-06-2017 m 19:39

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Breakthrough ne teknollogj te astronmise:
  http://adsabs.harvard.edu/full/1946PA.....54..263K
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 02-06-2017 m 19:09

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  breakthrough ne Teknologj ne lidhje me fizike /astronomi/matematike:
  http://www.businessinsider.com/nazi-...program-2014-2
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 02-06-2017 m 19:12

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  “History is always written by the winners. When two cultures clash, the loser is obliterated, and the winner writes the history books-books which glorify their own cause and disparage the conquered foe. As Napoleon once said, 'What is history, but a fable agreed upon?”


  ― Dan Brown, The Da Vinci Code

  Propaganda nga me te ndryshme kunder ka ka pa fund si me pak fakte, apo pa fakte fare propagande puro, eshte nje nga subjektjet me te fokusura ne bote sepce 1% me pasuri dhe networku i tyre ne vendet perendimore mbahet me kte.

  SHkatrruan ca ti donte trapi ne gjermani, sollen versjonet e tyre qe msohen sot dhe me force detyrojn , dhe me force i deytruan ti pranonion versjonet e tyre me perpara .
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 02-06-2017 m 20:09

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Nga autobahn njre nga pikat e shumta qe rimovoi ekonomine athere qene dhe fillmet e infrastuktures moderne, dhe sot perdoret si pjese e polciese se ekonomise moderne
  http://www.epi.org/publication/impac...e-investments/
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 03-06-2017 m 13:44

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Citim Postuar m par nga Sabri Hakuli Lexo Postimin
  Si na mson shkolla "nazizmi" sht nj ideologji raciste, anti-njerzore e cila kulmin e saj e arriti n mes t dy luftrave botrore.

  Por n t vrtet fjala "nazizm" sht shkurtes e "nacional-socialismit".

  Pra nacional-socializmi sht przierje e ktyre dy ideologjive:
  Nacionalizmi sht: sht veprimtari ekonomike, politike a fizike, e zhvilluar nga patriott dhe dashuria e madhe ndaj atdheut.
  Socializmi sht: sistem ekonomik majtist n t cilin shteti zotron kontroll t drejtprdrejt t mjeteve t prodhimit dhe t shprndarjes s t mirave dhe shrbimeve

  Pra nacionalizmi dhe socializmi po t kombinohen mes vete do t krijonin nj ideologji t prkryer.

  Ajo q sht keqkuptuar, sht, se nazizmi sht nj ideologji e keqe si e ceka me lart, por jo, ajo q sht e keqja e nazismit sht vet Hitleri, pasi ai zhvilloi nj ideologji ose program politik t tij kundr disa racave. Ose ndryshe mund ta quajm nazizm me program t Hitlerit.

  Pra nazizmi sht ideologjia e prkryer pr zhvillim ekonomik dhe politik tek shqiptart si n Shqipri ashtu edhe n Kosov.


  Sipas mendimit tim duhet t krijohet nj parti nacional-socialiste, me ideologji t demokracis.


  Simboli i Nazizmit

  Simboli i partis nacional-sociale n Gjermani sht "Swastika". Ku asgj nuk ka lidhje me nazizmin, por kishte lidhje vetm me programin e hitlerit, ku ai drshironte ta shtrinte pushtetin n 4 ant e bots.

  Swastika apo ndryshe "kryqi i thyer" sht simbol i prdorur qysh nga lashtsia. Madje edhe nga Ilirt, ku ishte simbol i diellit, pasi q vet Ilirt besonin n diell.
  -Po ashtu ajo sht paraqitur edhe tek Keltt, Sllavt, Greko-Romakt deri n Azi.


  Ky popull nastradinash meriton ata qe ka pas dhe ka 700 mbeturina dher fundrina si turqit, mbeturina kriminela dhe legena si enveri, krye hajduta/ kriminela qe sngopen duke vejedhe, bllokista, ish komunista, bythlepries, salen, nanon dhe tashme perandorin edin,
  bashen, dhe sorrosin dhe lepirtsa te politikate te cifutete evropjane amerikane te majta neoliberalet, dhe neokonservtiste, socjal liberlista, komunista.


  Ashtu e kan pat koken ter jeten, ashtu ja ka ven kapelen gjithe jeten.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 12-06-2017 m 20:47

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  kush ua ka vene gabelen mer ti..por ata jane produkt i shoqerise dhe tipa pa karakter!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Antarsuar
  24-04-2016
  Postime
  449
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  Citim Postuar m par nga Ciarli Lexo Postimin
  kush ua ka vene gabelen mer ti..por ata jane produkt i shoqerise dhe tipa pa karakter!
  Pra shoqeria shqiptare qeka shoqeri qe nuk ndiqka po udhiqhet vet.
  Ishit te pa varur nga gabelja e magjypet ottoman per 500 vjet dhe gjonturqve, nga gabelja bolshevik dhe ata komunistetet e bllokut enveri qe aq i forte sa e shpiku komunismin vete, dhe me pas nga dalja e komunismit dolet vete nuk pate influenca amerikane nga gabelja e cifutave amerikane dhe drogen nuk ja lene kta ta kaloni se jo per gje por edi ka pushtet mbi EU.

  Pra kriminelat e hajdutet shqiptare qe skishin as buke me ngrene deri para 90s qenkan me larte se kto gabelja armeike judaiste kriminale botrore dhe faktikisht edi dhe sala kan ardh ne amerike per ti treguar ktyre qe me renjen e komunismit ( fenomen qe ndodhi ne vendet e thera te ish bllokut me kohe si pershbull letrat me vlere we u ndoqen ne menyre seriale) dhe ne EU po i fut edi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 09-08-2017 m 21:46

 15. #55
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: ka sht Nazismi!

  ..ju(shqiptaret) nuk keni kulturen elementare te njohjes dhe domosdo qe me sherr dhe pacavure indie e zgjidhni edhe dicka elementare sic eshte karma. magjypja otomane ka qene Arta Dade me motren e saj Maksude Kademin qe donte ta pasuronte! dhe gabelja bolshevike tashme ka nje oborr ne Kosove per shkak te perkorjes se saj ndaj pushtuesit...!
  kriminelet shqiptare po tregojne shenja jete dhe nese behen mafjoze do jene 100 here me mire sesa lypes te nje organizate te vetshpallur sic eshte Europa!

  Pra pyetja e temes do ishte me e sakte: Cfare eshte zifti apo jevgu i shpirtit qe te gerryen! Apo cfare eshte Gjermania ne ate organizate mediokrish te guximshem!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •