Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,030
    Postimet në Bllog
    17

    Itali: Në pranga gjithë rrjeti i drogës së Eskobarit të Qeverisë së Rilindjes!

    Breshia, sekuestrohen 5 ton drogë shqiptarët lidhje me mafian italiane

    Rreth 99 persona janë arrestuar nga policia italiane mes tyre shqiptarë, italianë dhe grekë të akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

    Gjatë operacionit të koduar ‘’New Ring’’ u sekuestruan rreth 5 ton lëndë narkotike e llojit kokianë marihuanë, heroinë dhe hashash, 7 mjete lukzose, 5 peshore si dhe materiale me vlerë 1 milionë euro. Të arrestuarit janë në mesin e 196 personave të piketuar nga ‘’Guardia di Finanza’’.

    Mediat italiane shkruajnë se sipas Guardia di Finanza italiane, mes të arrestuarve janë edhe dy vëllezërit shqiptarë Dhimitër dhe Xhevahir Poti, të njohur gjerësisht në media si, “Eskobarët e Ballkanit”, të arrestuar më 13 Maj në Belgjikë.

    Hetimet nxorrën në pah grupin shqiptarë të lidhur me grupet mafioze më në zë si Kamorra apo Ndrageta. Shqiptarët kryesisht merreshin me trafikimin e lëndës narkotike drejt Italisë ndërsa pjesa tjetër e grupit me shitjen e saj.

    Hetimet kanë nisur që në maj të vitit 2012 nga policia e Breshias. Aksioni është shtrirë në disa shtete të ndryshme të Europës, si Holandë, Spanjë, Greqi, Belgjikë e Bullgari.



    Emri:  249598.jpg

Shikime: 250

Madhësia:  54.9 KB

    Emri:  249599.jpg

Shikime: 167

Madhësia:  59.2 KB

    Emri:  249600.jpg

Shikime: 297

Madhësia:  34.7 KB

    Emri:  249602.jpg

Shikime: 185

Madhësia:  51.9 KB

    (Sasia e drogës së sekuestruar në Breshia)

    Shqiptarja

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    bsdev (01-03-2017)

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •