Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-09-2016
    Postime
    1

    Si mund te hiqet expulsi nga Zvicra?

    Pershendetje miq.

    Kam nje problem , kam patur ekspuls ne shtetin e Zvicres per 2vjet kete e kam marre ne 2014 shkurt dhe ma ka mbaruar ne 2016 shkurt.
    Gjoben qe mora nga autoritetet zviceriane e kam paguar por ende nuk mund te udhetoj perseri ne ate vend pasi nuk me lejohet.
    Me kan then qe duhet te kontaktoj me nje avokat i cili mund te heqi ekspulsin pasi afati i tij ka mbaruar tashme.

    Jam duke gjetur disa numra telefoni ne internet zyra ligjore por nuk po marr ende nje pergjigje , pasi shume nuk merreshin me kete ceshtje.
    Neqoftese keni ndonje avokat shqiptar qe jeton ne zvicer , ose ndonje avokat zvicerian qe mund te me ndihmoj ne kete ceshtje do i lutesha te me jepnit ndonje numer telefoni ose keshille si hiqet ne kete rast.

    Ju faleminderit.

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar zinidesk pėr postimin:

    Julian Kapllani (08-06-2017)

  3. #2

    Pėr: Si mund te hiqet expulsi nga Zvicra?

    Pershendetje!
    Studio Ligjore Av Julian Kapllanaj.

    Ju ufrojme sherbime juridike te ndrysheme si:

    1-Marje informacioni (Verifikim nese keni marre espuls apo jo), heqje e Espulsit per shtetet e zones schengen.

    2-Pėrkthime dhe Legalizime dokumentacioni pėr brenda dhe jashtė Shqipėrisė, Prefekture, Ministri te Jashteme, Ambasade.

    Pėr emigrantėt qė aplikojnė pėr nėnshtetėsi, pėr bashkim familjar, martesė me shtetas/e tė huaj, etj, marrim pėrsipėr pėrkthimin dhe legalizimin e dokumentacionit tė kėrkuar nga institucionet e huaja.

    Nėse e keni tė pamundur ardhjen nė Shqipėri pėr arsye tė ndryshme, ne mund tė paraqitemi pranė gjendjeve civile apo institucioneve Shqiptare pėr marrjen e dokumentacionit tė kėrkuar nga ju, pėrkthim dhe legalizim dokumentacioni pėr brenda dhe jashtė Shqipėrisė

    Pėr mė shumė informacione na kontaktoni!
    Tel. : 0692569926

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •